Táborské pivní slavnosti jsou v plném proudu
Tobár/OBRAZEM/ - Ve středu odpoledne začala mezinárodní přehlídka pivovarů Pivní slavnosti Tábor 2017. Koná se až do soboty, již tradičně v prostorách hotelu Palcát.
Tobár/OBRAZEM/ - Ve středu odpoledne začala mezinárodní přehlídka pivovarů Pivní slavnosti Tábor 2017. Koná se až do soboty, již tradičně v prostorách hotelu Palcát.
Tábor/OBRAZEM/ - Přes 1,7 milionu posílá ministerstvo kultury na podporu obnovy kulturních památek. Do druhého kola dění je nutné přihlášku doručit do 28. dubna 12 hodin.
Průmyslový areál bývalého ZKL Hanušovice může mít brzy nového majitele. V uplynulých měsících jej hledali insolvenční správce i mateřská společnost zkrachovalé firmy.
Královéhradecko, Hostinné - V budově, která se nachází na autobusovém nádraží v Hostinném v památkové zóně, se propadla střecha. Město okamžitě rozhodlo o demolici.
Osmnáct výčepních, jeden cíl: být nejlepší. S tím do finále soutěže Radegast Mistr výčepní postoupili vítězové regionálních kol.
Hostinné - V budově, která se nachází na autobusovém nádraží v Hostinném v památkové zóně, se propadla střecha. Město okamžitě rozhodlo o demolici.
Plzeň - Za pět pivovarů v Evropě zaplatí téměř 200 miliard korun.
Japonská skupina Asahi převezme Plzeňský Prazdroj k 31. březnu. Transakci už schválila Evropská komise. Za pět pivovarů v Evropě zaplatí Asahi téměř 200 miliard korun. Souhlas komise byl udělen, prvním pracovním dnem nové organizace tedy bude pondělí 3. dubna.
České Budějovice - Českobudějovičtí hokejisté vstoupili do semifinále play off porážkou v Třinci (1:4).
Kostelec nad Černými lesy /FOTOGALERIE/ - Černokostelecký pivovar oslavil v sobotu 18. března své šestnácté narozeniny. Po celý den mohli lidé nahlédnout do nově zrekonstruovaných prostor pivovaru.
Správně odpovězte na otázku a 3 soutěžící vyhrávají 3 kartony piva Gambrinus.
Bolešiny – Historii i současnosti pivovarnictví na Klatovsku byl věnován páteční večer v bolešinském kulturním domě. Přednáškový pořad U piva o pivu přilákal několik desítek posluchačů.
Nedostatek sládků, především v minipivovarech, má pomoci řešit rekvalifikační kurz pivovarnické a sladovnické práce. V květnu ho spustí brněnská Beer Academy ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně. Řekl to zakladatel Beer Academy David Janda. V Česku je přes 300 minipivovarů a jejich počet vytrvale roste. Pro malé provozy je tak stále složitější sehnat vyškoleného sládka.
Od zavedení elektronické evidence tržeb v prosinci někteří restauratéři a hoteliéři v regionu zdražili nebo rovnou zavřeli. Letos prvního března přišla druhá vlna, rozsáhlejší než předchozí. Evidovat tržby už mají povinnost také obchodníci. Pokud se i oni rozhodnou zvyšovat ceny, ovlivní to také účty v barech a restauracích.
Blanensko, Vyškovsko – Od zavedení elektronické evidence tržeb v prosinci někteří restauratéři a hoteliéři v regionu zdražili nebo rovnou zavřeli. Letos prvního března přišla druhá vlna, rozsáhlejší než předchozí. Evidovat tržby už mají povinnost také obchodníci. Pokud se i oni rozhodnou zvyšovat ceny, ovlivní to také účty v barech a restauracích.
/SERIÁL DENÍKU/ Přinášíme další díl pravidelného seriálu Deníku.
Chýnov - Ministerstvo udělalo Chýnovským čáru přes rozpočet: bourat se zatím nebude. Mezi místními se proti rozhodnutí zvedla vlna odporu, podepisují petici za zbourání ruiny.
České Budějovice – Budějovický Budvar vystavil loni nejvíc piva ve své historii. Celkový objem dosáhl 1 615 000 hektolitrů, což je o 0,8 % více než v roce 2015. Nárůst výroby je v pivovaru dlouhodobý, ještě v roce 2006 činil výstav 1 151 000 hektolitrů a od té doby se zvýšil o 40 procent.
Valtířov - Na tvář velkobřezenských piv Victora Cibicha se nezapomíná. V sobotu 18. března na něj přijdou zavzpomínat na hřbitov do Valtířova pivovarníci z Velkého Března, členové Sdružení přátel piva a další.
Strakonice - Do okamžiku, kdy současný ředitel pivovaru Marek Pohanka ukončí svoji činnost, scházejí dva týdny. Jak daleko jste s hledáním nového ředitele, tedy spíše šéfa obchodu a marketingu, a kdo zatím bude po oficiálním odchodu Marka Pohanky řídit pivovar?
České Budějovice - Budějovický Budvar loni prodal 1,61 milionů hektolitrů piva, což je nejvíce v historii podniku. Za 11 let zvýšil pivovar výstav o 40 procent.
Pelhřimovsko – Sládci z některých pivovarů na Pelhřimovsku se letos opět pustili do vaření velikonočních speciálů.
Bílina – Z osobního auta projíždějícího pravotočivou zatáčkou u pivovaru v Bílině málem vypadlo na silnici pětileté dítě. Naštěstí se ale zachytlo o otevřené dveře. Rozjetý vůz ji takto vykloněnou vezl ještě pět metrů, než zcela zastavil.
Praha - Objem nákupů a prodejů firem loni v Česku činil 9,9 miliardy dolarů (zhruba 251 miliard korun), což je meziroční růst o 38 procent. Investoři uskutečnili 288 transakcí, což je meziročně o 56 procent více. V regionu střední a jihovýchodní Evropy se ČR dostala v objemu transakcí na druhou příčku za Polsko a před Turecko. V počtu transakcí je ČR jedničkou regionu. Informace dnes poskytlla poradenská firma EY.
Havlíčkův Brod – Jedním z finalistů soutěže Památka roku 2016 ve velké kategorii je Stará radnice v Havlíčkově Brodě.
Přemýšlíte, kam vyrazit? Přečtěte si přehled kulturních událostí na Kolínsku.
Praha - Evakuaci pivovaru ve Velkých Popovicích na Praze-východ si v pondělí vynutilo cvičení pro hasiče i zaměstnance, jehož tématem bylo zvládání simulovaného úniku čpavku.
Sázava - V sobotu sehráli fotbalisté Sázavy první utkání v rámci jarní části I. A třídy. Na domácím hřišti přivítali poděbradskou Bohemii. Stejně jako v podzimním klání v Poděbradech, i tentokrát fotbalisté Sázavy odešli ze hřiště poraženi.
Jindřichův Hradec - Někdy v průběhu roku 1886 oslovil ředitel černínského velkostatku Karel Jičínský známého českého technika a vynálezce Františka Křižíka, aby v budově panského mlýna v Jindřichově Hradci zřídil elektrárnu.
Správně odpovězte na otázku a tři soutěžící vyhrávají tři kartony piva Gambrinus.
Jindřichův Hradec – Od dubna odstartují záchranné práce na vyhořelém pivovaru.
Přinášíme vám přehled nejdůležitějších událostí týdne, který právě končí.
Kaplice – Ojedinělou výstavní expozici originálních rakouských krampus masek a kostýmů opět otevřelo město Kaplice.
/FOTOGALERIE/ Kostra technologického mostu kříží od uplynulého víkendu ve výšce 12 metrů nad vozovkou Kněžskodvorskou ulici v Českých Budějovicích.
České Budějovice /VIDEO/ – Kostra technologického mostu kříží od uplynulého víkendu ve výšce 12 metrů nad vozovkou Kněžskodvorskou ulici.
České Budějovice - Motor České Budějovice ve čtvrtfinále s Kladnem hostil třetí zápas. Vydřel vítězství 3:1.
Více než 200 kilometrů cyklistických tras čeká od jara návštěvníky Frenštátu pod Radhoštěm, Trojanovic a okolí.
Představujeme panel volebního auditu Deníku ze Středočeského kraje.
Praha - Počet českých minipivovarů se blíží hranici 350. Každým dnem však přibývají další. Pivo z nich tvoří zhruba dvě procenta trhu.
Tábor – Podruhé v historii táborských pivních slavností se jejich děj odehraje pod taktovkou spolku Pivní slavnosti Tábor. Změna pořadatele přesto nepřetrhla nit mezinárodní přehlídky pivovarů. Letos se v hotelu Palcát uskuteční již od 22. do 25. března.
Slavkov u Brna – Hostili ho už coby hlavu státu. Po deseti letech ho přivítají znovu. Bývalý prezident Václav Klaus ve středu odpoledne přijede na návštěvu do Slavkova u Brna.
České Budějovice – Místo odpočinku na pokoji se junioři vydali na exkurzi.
Znojmo - Expozice pivovarnictví vzniká v areálu bývalého pivovaru ve Znojmě. Slavnostní otevření je v plánu 28. dubna, řekl v pondělí starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Expozici otevře Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s městem. Hlavním exponátem bude původní technologické zařízení varny z roku 1930.
Obec Vinaře čekají nové volby do obecního zastupitelstva. Všichni členové zastupitelstva obce ve složení Jiří Vavřina, Jiří Behůl, Karel Bárta a Roman Šulc totiž koncem roku minulého roku rezignovali. Rezignoval i starosta obce Lukáš Záruba, který svou funkci zastával od 15. července roku 2015.
Benešov – Kovové ražené žetony, které v první republice rozdával benešovský Pivovar Ferdinand svým zaměstnancům jako deputát, se mu po mnoha desetiletích vrátily zpátky. Tedy, jen jejich malá část, čtyři kusy.
Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.
Přerov – Sérii čtyř jarních jazzových koncertů otevřel v sobotu 4. března od 20 hodin kalifornský saxofonista Robby Marshall, který je právě na turné po České republice.
Chodová Planá – Prase určené k zabíjačce sice museli porazit a naporcovat na jatkách, ale ukázku, jak se dělají jitrnice či prejt předvedli na veřejnosti.
Bílina – Nové parkoviště by mělo vzniknout v dohledné době u zimního stadionu v Bílině. Alespoň částečně by tak mohlo vyřešit současný kritický stav s parkováním v této části města. Nechat totiž v současné době auto někde poblíž bílinského stadionu, kde hraje své zápasy místní hokejový klub a na který míří desítky lidí, je prakticky nemožné.
Chodová Planá – Poprvé v novodobé historii cejchovali v sobotu zlatavý mok v rodinném pivovaru v Chodové Plané. Navázali tak na pradávnou tradici, kdy zruční kováři rozžhaveným kusem železa ohřívali studené pivo.