Benešov - Move week neboli týden v pohybu. To je celoevropská akce, která se v minulých dnech konala v celé Evropě a také v Benešově. V prostoru vedle zimního stadionu připravila Česká asociace Sport pro všechny (ČASPV) zábavné sportovní odpoledne pro všechny věkové kategorie.
Praha /VIDEO/ – V posilovně velký king. Ale v lásce nezkušený novic. Takový je hrdina dánského snímku s příznačným názvemMazel, který dominuje premiérám týdne. V kinech tedy uvidíme dánského svalovce prahnoucího po lásce, sci-fi Looper s Brucem Willisem a dobrodružství v ledových pláních ve 3D.
Kopřivnice - V Kopřivnici se snaží opravdu myslet na všechny generace. Pro seniory, respektive aktivní lidi starších ročníků, ve středu 10. října proto uspořádalo sportovní den, který je věnován pouze a výhradně jim.
Kopřivnice – Objekt, který slouží jako zázemí pro krotitele ohně již od roku 1921, prošel během roku náročnou kompletní rekonstrukcí. Ta starou budovu změnila k nepoznání.
Prostějov – V sobotním šlágru kola vyzval Prostějov na domácím ledě lídra tabulky z Havířova. Vypjaté utkání nakonec Jestřábi rozhodli až v samotném závěru třetí třetiny. Ale první povel k obratu v zápase dal Jan Kolibára, kterému se povedlo vstřelit vyrovnávací branku na 2:2.
Hradec Králové – S koncem léta areál hradeckého koupaliště Flošna trochu osiří. Ne však úplně. V areálu nejsou jenom bazény, ale i wellness, posilovna a restaurace Archa s bowlingem.
Babylon – Z domažlických posiloven vzešla nová hvězda českého silového trojboje. Teprve osmnáctiletý Lukáš Petrůj z Babylonu na jaře šokoval ziskem titulu vicemistra republiky na Mistrovství ČR juniorů a dorostu, na sklonku září pak talentovaný dorostenec překonal na národní lize družstev v silovém trojboji v Sokolově mnohaletý rekord ve své kategorii do 74 kilogramů.
LiberecLyžařští reprezentanti Dukly Liberec měli soustředění v Ramsau am Dachstein, kde využívali ledovce Dachstein ve dnech 23. září 4. října. Soustředění se nezúčastnili pro zdravotní omezení Lukáš Bauer a Jiří Magál.
Hradec Králové – S koncem léta areál hradeckého koupaliště Flošna trochu osiří. Ne však úplně. V areálu nejsou jenom bazény, ale i wellness, posilovna a restaurace Archa s bowlingem.
Žďár nad Sázavou – Životní styl se za posledních dvacet let převrátil vzhůru nohama. Neustálý shon, stres a nedostatek pohybu se postupně čím dál tím více podepisují na našem těle. V dnešní době televizních pořadů o hubnutí a zdravém životním stylu si své nedostatky uvědomuje stále více lidí, a proto se snaží vyhledat odbornou pomoc.
Vranovice – Na freestylové bikery, country kapelu Colorado, domácí štrúdl, burčák i další dobré jídlo a pití se mohou těšit nejen cykloturisté, kteří přijedou poslední zářijovou sobotu do Vranovic. Ty totiž hostí ukončení sezóny na cyklotrase Brno – Vídeň.
Brno – Antuka, antuka a zase antuka. V netypicky dlouhé letní přípravě se hráči Volejbalu Brno pomalého povrchu ještě chvilku nezbaví. „Kluci už by nejraději z antuky utekli, ale na turnajích potkáváme výborné soupeře. Třeba v Bučovicích jsem byl poprvé a akce mě mile překvapila," povídal brněnský kouč Miroslav Malán.
Extraligoví volejbalisté českobudějovického Jihostroje zahájili před měsícem přípravu na nový ročník. Chtějí vyhrát ligu a uspět v Lize mistrů. Z těchto důvodů angažovali také posilu na post přihrávajícího smečaře, Petera Pláteníka. O dosavadním průběhu přípravy hovořil asistent trenéra Stanislav Pochop.
Jirkov - V Jirkově si rodiče hlídají své děti ještě více, než kdy jindy. Městem obíhá zpráva, že po ulicích chodí muž, který měl před pár dny zneužít děvčátko. Známí se vzájemně upozorňují na možné nebezpečí po facebooku. Policisté vyslýchají svědky.
Brno – Skoro měsíc jen odpočítával dny, po nichž se konečně vrátí do branky. Hrdinu uplynulého play off Jiřího Trvaje trápily potíže s kotníkem. Místo toho, aby se spoluhráči z hokejové Komety piloval formu, trápil se v civilu nebo v posilovně. „Nevzpomínám si, že bych měl někdy takto narušenou přípravu," přiznává osmatřicetiletý matador.
Záhoří – Dvaadvacetiletý Adam Klavík, který pochází ze Záhoří, nevyniká pouze ve fotbalu, kterému se věnuje již od šesti let. Svou osobností si také získal porotu v soutěži Muž roku, jejíž finále se konalo v srpnu, a umístil se na druhém místě. V rozhovoru povyprávěl nejen o tom, jak se do soutěže vlastně dostal.
Hradec Králové - Barva vody ve všemožných odstínech dominuje zrekonstruovaným částem krytého bazénu. A je nutné říct – společně se Žlutým psem Ondřeje Hejmy: Modrá je dobrá! Ovšem: „Chybí ochlazovací bazének," stěžují si někteří návštěvníci na změnu, kterou přinesla rekonstrukce za třiadvacet milionů korun.
Islámábád - Policisté v pákistánském Paňdžábu musejí hubnout, pokud se nevejdou do kalhot s pasem do 96 centimetrů. Tak podle stanice Al-Arabíja rozhodl jejich velitel, který sám drží dietu. Místní média tvrdí, že nadváhu má polovina ze 175.000 paňdžábských policistů.
Staré Město /SERIÁL/ – „Dneska jdeme do posilovny, nebo co?" divím se, když spatřím mého kondičního trenéra Michala Hejdu na zápraží jeho domu s dvěma páry činek v rukou. V plánu přece máme vylepšování časového rekordu na pětikilometrovém okruhu.
Opava /FOTOGALERIE/ – Opavským hokejistům to v přípravě střílí. Po vysokém vítězství nad Novým Jičínem si Opava v úterním podvečeru smlsla i na Frýdku-Místku, kterému nasázela osmičku.
Praha /ROZHOVOR/ – Nelehkou úlohu měla v ragbyovém derby mezi Tatrou Smíchov a Slavií Praha trojice rozhodčích. I když se jednalo „pouze" o duel Poháru České ragbyové unie mužů, byla na všech borcích znát veliká rivalita. Po zápase si ale mohl šestatřicetiletý hlavní sudí Štěpán Čekal spokojeně vydechnout, odvedl dobrou práci.
Zlínský kraj - /ROZHOVOR/ Charles Anthony Burton žije ve Zlíně už osm let a jak se přiznal, důvodem ke stěhování z Londýna byla jeho česká žena. „Když jsme čekali naši první dceru, tak jsme se rozhodli přestěhovat do Česka. Vychovávat dítě v Londýně totiž není úplně ideální," říká Burton.
Praha – Nejúspěšnější sezonu v Uniqa extralize mají za sebou volejbalisté ČZU Praha. Tým trenéra Jana Maliny dokázal vzdorovat opravdu těm nejlepším celkům a vybojovat skvělou pátou příčku. O ni chtějí usilovat Pražané i letos.
Jindřichův Hradec - Jindřichohradecký nováček nejvyšší basketbalové soutěže Mattoni NBL se připravuje na úvodní sezonu mezi elitou. V pátek ve své hale v úvodním přípravném duelu hostí Brno (17).
Zlínský kraj - /ROZHOVOR/ Charles Anthony Burton žije ve Zlíně už osm let a jak se přiznal, důvodem ke stěhování z Londýna byla jeho česká žena. „Když jsme čekali naši první dceru, tak jsme se rozhodli přestěhovat do Česka. Vychovávat dítě v Londýně totiž není úplně ideální," říká Burton.
Žďár nad Sázavou - Sportis, provozovatel místního zimního stadionu provedl během přestávky provozu zařízení nejen úpravy technického zázemí, ale i kabin. Diváci si lépe vychutnají zápasy díky renovovanému ozvučovacímu systému umístěnému nově uprostřed haly pod střechou.
Zlín – Finální podobu již doznal kádr interligových házenkářek Zlína. Po odchodu kvarteta reprezentantek se kromě udržení talentované Šárky Marčíkové vedení klubu podařilo získat z Otrokovic Brandovou, přičemž také realizační tým již doznal konečné podoby. Po boku nového kouče Jana Salače se bude pohybovat Oldřich Dvořák.
Sušice – V rámci soustředění se frýdecko-místečtí atleti zúčastnili také 31. ročníku Běhu okolo Otavy v Sušici. „Bylo to takové zpestření našeho soustředění, které teď absolvujeme v chatě Churáňov na Zadově.
Nový Jičín - Novojičínští hokejisté zahájili přípravnou část sezony na domácím ledě vítězně, když porazili Frýdek-Místek 5:2. Trenér Kamil Glabazňa poslal do utkání nejprve deset hráčů na první polovinu, od druhé půlky pak nastoupila druhá desítka hráčů.
Frýdek-Místek – Druholigoví hokejisté HC Frýdek-Místek zahájili přípravnou část sezony na ledě nedalekého Nového Jičína. S týmem trenéra Kamila Glabazni prohráli tříbrankovým rozdílem.
Benešov – Stejně tak jako prostory bývalé posilovny na benešovském zimním stadionu, tak i někdejší autosalon mezi ulicemi Na Bezděkově a Františka Václava Mareše zejí už dlouhé měsíce prázdnotou.
Přerov – Tým Přerovského volejbalového klubu Precheza, který v uplynulé sezoně vybojoval sedmou příčku v Uniqa extralize žen, zdá se zůstane téměř beze změn. Nováčkem je naopak trenér Leopold Tůma, který v těchto dnech prohání své svěřenky na soustředění v Luhačovicích.
Benešov – Stejně tak jako prostory bývalé posilovny na benešovském zimním stadionu, tak i někdejší autosalon mezi ulicemi Na Bezděkově a Františka Václava Mareše zejí už dlouhé měsíce prázdnotou.