Plzeň – Potřebnou fyzičku nabírají v těchto dnech házenkářky HC Plzeň. Sedmý celek minulého ročníku první ligy žen by rád ve své druhé sezoně ve druhé nejvyšší domácí soutěži navázal na výkony z jarní části sezony.
Benátky nad Jizerou – Josef Richtr absolvoval týdenní tréninkový kemp v severodánském městě Randers, kde pobýval společně s dalším benáteckým badmintonistou Cristianem Savinem.
Lanškroun – Policisté žádají o pomoc svědky, kteří by mohli pomoci objasnit krádež hodinek v hodnotě 80 tisíc korun, které se 1. srpna ztratily ze skříňky v posilovně.
Praha – Slávistické volejbalistky zahájily přípravu. Trenéra Pražanek Jiřího Vojíka jistě potěšilo, že do ní vstupují i s elitní nahrávačkou Lucií Smutnou, která se po skončení loňského ročníku netajila chutí zkusit si vydělávat na volejbalový chlebíček na zahraničních palubovkách.
Příbram/NAŠE ŘEMESLO/ -Tak se jmenuje pravidelný seriál Příbramského deníku.Minulý týden jsme si povídali s hoteliérem a manažerem café–baru a hotelu Jakubem Ševrem. Tentokrát se budeme ptát člověka, který se věnuje tomu, aby lidé měli štíhlou postavu a žili zdravým životním stylem.Jan Jindřich je učitel a trenér fitness.
Kolín -V pondělí 8. srpna začala pro kolínské basketbalisty příprava na sezonu 2011/2012. V 17.30 nastoupilo na palubovku sportovní haly Spojů 12 hráčů.
Břeclav /ROZHOVOR/ - V sobotu 13. srpna se otevře opona dalšího ročníku druhé dorostenecké ligy, v níž poprvé budou figurovat i mladí fotbalisté MSK Břeclav U19.
Benešov nad Ploučnicí - /ROZHOVOR/ Osmnáctiletý rodák z Benešova nad Ploučnicí sklízel úspěchy v bikrosu. Skvělé výkony od tohoto roku předvádí také ve fourcrossu.
Praha – Na schodech vedoucích ke stadionu Juliska jsme zastihli úřadující mistry České republiky v házené. V místech, kde se fyzicky středně vyspělí Pražané kochají pohledem do krajiny, aby tak zakryli přicházející mdloby, se na novou sezonu připravují muži Dukly. „Toto nic není, na soustředění v Harrachově jsme trénovali čtyřfázově. Začali jsme výběhem v terénu, přes kolo, ovál a posilovnu se dostali až do postele,“ smál se jejich nový kapitán Tomáš Petržala.
Ostrava /VIZUALIZACE/ - Kladné ohlasy na zviditelnění busty Komenského nebo úpravu nábřeží s lavičkami, ale také obavy o dostatek tras pro in-line bruslaře. Takové jsou první reakce Ostravanů na chystané úpravy Komenského sadů.
Břeclav – Od poloviny února nestáli hokejisté břeclavského A–týmu na ledě. Po úvodním nedělním seznámení se situací vyjeli v úterý 2. srpna znovu na čerstvě nalajnovaný led břeclavské Alcaplast arény.
Kopřivnice – Víceméně souhra náhod zachránila na jaře kopřivnický klub házené od pádu z extraligy. V nejvyšší soutěži skončil po tuhých nadstavbových bojích na samém dně tabulky.
Nový Jičín /FOTOGALERIE/ – Pravidelná rubrika nás dnes zavede do novojičínského fitness centra, kde lidem v cestě k vytouženým postavám pomáhá trenér Aleš Medek.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Stříbrné medaile už leží na dně šuplíků, období klidu a letní relaxace skončilo. Od pondělí se český volejbalový vicemistr začal připravovat na novou extraligovou sezonu. A start to byl pěkně ostrý!
Nové Město nad Metují – Největším magnetem pro příznivce atletiky byl při Velké ceně Nového Města nad Metují výškař JAROSLAV BÁBA. Ten ihned po svém vítězném závodě trpělivě několik minut rozdával autogramy a ochotně se fotil se svými příznivci. Čas si ale nakonec udělal i na krátký rozhovor pro Náchodský deník.
České Budějovice – V loňské sezoně se svou výkonností tlačil na pozici jednoho z elitních centrů HC Mountfield. Letos by chtěl pětadvacetiletý Tomáš Mertl tuto svou roli v týmu minimálně obhájit.
Přerov /FOTOGALERIE/ – Hokejisté ruského Petrohradu přiletěli v neděli po obědě do Brna, autobusem se poté přesunuli do Přerova a od pěti do šesti hodin už měli první trénink na ledě. Celé soustředění potrvá až do 6. srpna.
Teplice – Druhým týdnem se připravuje na novou sezonu v divizi juniorka FK Teplice. Po Lukáši Přerostovi, který se přesunul na post asistenta trenéra Petra Rady, ji převzal Zdenko Frťala. „Zatím vše probíhá tak jak má. Jsem spokojený s přístupem kluků. Například v prvním přípravném utkání proti Chomutovu (Teplice vyhrály 2:1 – pozn. autora) prokázali svou kvalitu,“ říká hned na úvod v srpnu jednačtyřicetiletý „Frťo“.
Zlín – Uplynulé play off sledovala kvůli zraněnému kolenu pouze z hlediště, kam se dostala jen pomocí berlí. Nyní už ale zlínská házenkářka a nová kapitánka spojka Helena Štěrbová šlapala na kole do sportovci nenáviděného kopce k Majáku.
Frýdek-Místek – Rodačka z Veřovic, osobní trenérka Gabriela Hrtáňová cvičí naplno již 16 let, z toho se trénování věnuje 13 let. Jak sama říká, posilovna jí učarovala už v pubertálním věku a dnes je pro tuto ženu cvičení životním stylem.
Znojmo /ROZHOVOR/ - Orli právě odpočívají v rámci volna před vstupem na ledovou plochu. Kdo si ale rozhodně dovolenou neužívá, je útočník Jiří Beroun, který patří ke znojemskému hokeji stejně jako k samotnému městu tradiční vinobraní.
Bystřice nad Pernštejnem – Zatím devět trenérů ze čtyř sportovních organizací využilo možnost nového způsobu odměňování trenérů mládeže, kterou začali praktikovat v Bystřici nad Pernštejnem.
Přerov – Druholigoví hokejisté HC ZUBR Přerov už mají suchou přípravu za sebou. Od 2. května do 30. června jsme je mohli vidět na různých sportovištích ve městě. Nyní je čeká měsíc zasloužené dovolené a od 1. srpna už poté vyjedou na led.
Panenský Týnec /ANKETA/ - Druhý ročník Open Air Festivalu v Panenském Týnci slibuje ve dnech 11. – 13. srpna i spoustu další zábavy, také posilovnu a zumbu.
Domažlice – V rámci letní přípravy zavítali hokejisté HC HP Sršni Domažlice do Mekky kulturistiky v Domažlicích a to do posilovny TJ Sokol Domažlice, kterou vyznavači silových sportů v našem okresu znají pod názvem „Na Barrandově“. Jedná se o malou dřevěnou budovu nad Sokolištěm, která je nerozlučně spjata s počátky silového trojboje a kulturistiky nejen v našem městě.
Brno – Kopce, tělocvičny, posilovny a nekonečná dřina. Brněnští extraligoví hokejisté po deseti týdnech letní zátěže zapomenou na stále stejné scenérie.