Ostrava- Jídlo pro žáky z Krásného Pole budou kuchařky připravovat v nové moderní jídelně, která bylave středuslavnostně otevřena. Stavbu za více než pětadvacet milionů korun financovalo ze svého rozpočtu město Ostrava.
Liberec – Jízda kuchařů YesNeYes je součástí projektu Žij zdravě, který podporuje Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR. Cílem je zvýšit povědomí o zdravém stravování mezi žáky základních škol a gymnázií a ukázat jim, jak snadná a přitom zábavná může být příprava zdravého jídla.
Rajhrad – Velkého nákupního centra se dočká Rajhrad na Brněnsku. V centru města poblíž nového bytového komplexu Klášterní dvůr se připravuje stavba jednoho ze supermarketů.
Plzeňsko - Dvoutisícová pokuta zůstala jako vzpomínka na návštěvu inspektorů provozovatelům jedné restaurace na Nepomucku. Doplatili mimo jiné na to, že pracovníky České obchodní inspekce (ČOI) při účtování ošidili o deset korun.
Ústí nad Labem – Kniha Sociální patologie se zabývá soukromými závislostmi každého z nás. Perličkou je, že byla vyhlášena největším nakladatelstvím odborné literatury v republice Grada Publishing, jako kniha s největším odborným přínosem a čtenářským ohlasem v oblasti psychologie v roce 2009.
Jindřichův Hradec – Jindřichohradečtí obyvatelé nedaleko nádraží mají už měsíc vylepšené prostředí pro nakupování drogistického zboží a modeláři získali nový obchůdek. Obchodní dům JH markt se totiž postupně proměňuje.
Niger - Zdravotnické organizace varují před humanitární krizí v Nigeru. Kvůli špatné úrodě, způsobené obdobím sucha, hrozí hladomor více než polovině z 12,5 milionu obyvatel země. K tomuto varování se připojila i OSN, podle které jde o zatím nejhorší potravinovou krizi v Nigeru.
Brno /TEST RESTAURACÍ/ - Slastné orgie, Sto žhavých holek nebo Chlípné šelmičky jsou pokrmy, pod kterými si host těžko představí jejich složení. Nicméně chutnají.
Břeclav – Několik připomínek na stravu v břeclavské nemocnici se po čase opět sešlo v redakci Břeclavského deníku. Nemocnice je však odmítá. A to podle výsledků anonymních dotazníků. V těch mohou pacienti spokojenost se stravou, která se v posledních letech mění jen nepatrně, hodnotit známkami jako ve škole.
Prace – Neobvyklý případ vyšetřují policisté v obci Prace na Brněnsku. Zloděj, který se ve čtvrtek vloupal do místního obchodu s potravinami, totiž na místě nechal dopis, ve kterém se ke zločinu přiznává. A také svazek klíčů od bytu.
Ústí nad Labem – Šťavnatá roštěnka od čtenářky Ústeckého deníku Jarmily Poslušné se stala v restauraci SportPub Zlatopramen na zimním stadionu během obědů nejprodávanějším poledním menu.
Slaný /FOTOGALERIE/ - Nakoupit potraviny, spočítat normu, navážit ingredience, zachovat technologický postup. Maso, aby bylo dost měkké, omáčka se nesrazila, knedlíky nepřevařily, bublanina nepopraskala a do salátu vše co patří. Takové vypětí a chvíle soustředění zažívali tento týden holky i kluci ze Střední integrované školy ve Slaném (ISŠ), kteří předváděli u závěrečných zkoušek své kuchařské a číšnické umění, jemuž se zde přiučili za tři roky.
Svitavy – Blíží se konec školního roku. Rodiče čím dál častěji v tuto dobu od svých ratolestí slyší, že strava ve školní jídelně jim nechutná a žádají odhlášení obědů.
Štrasburk – Údaje o energetické hodnotě, obsahu tuku nebo cukrů – ty budou nově povinně hlásat obaly potravin. Evropský parlament ve středu schválil nová jednotná pravidla pro jejich označování v EU.
Semily– Město obnovilo jednu ze svých téměř zapomenutých tradic, pěstitelské trhy, které obyvatelům Semil a okolí nabízí nejrůznější místní zemědělské produkty.
Znojemsko - Z velkých řetězců poskytuje na Znojemsku rychlé občerstvení pouze společnost KFC. Ve Znojmě jsou bufety, které nabízejí hamburgery, párky v rohlíku i hotová jídla.
Funkce someliéra byla zřízena ve Francii. Říkalo se tak jak mnichům, kteří se v klášterech starali o stůl, tak i mužům, kteří koňskými povozy přiváželi víno na královský dvůr. V současné době je someliér odborníkem, který má v malíčku všechny taje vína, způsoby jeho ideálního servírování i ty nejsprávnější kombinace nápojů s různými druhy jídla.
Kladno - Připadáte si jako mastodont? Obtěžují vás nadbytečná kila? Máte chuť na sobě něco změnit a navíc máte dobrý odhad? Není nic snazšího než pravidelně ještě po dobu čtyř týdnů sledovat odtučňovací soutěž s rádiem Relax.
Přerov – Tři chody, jejichž příprava zabere šéfkuchaři přerovského hotelu Jana sedm hodin – tak bude vypadat slavnostní oběd českého prezidenta Václava Klause na jeho středeční návštěvě Přerova.
Kroměříž /FOTO/ – Vztek a zloba zmítá nyní živnostníky z kroměřížského Riegrova náměstí. Společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž (VaK) jej chce totiž uzavřít na zhruba sedm týdnů kvůli opravám vodovodu.
ČR - Kvalita nabízených potravin podle spotřebitelů stoupá. Nejspokojenější jsou Češi s nabídkou piva, minerálek, chleba a sýrů. Naopak nejhůře hodnotí kvalitu levných uzenin a brambor. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který loni na podzim pro Ústav zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) provedla společnost INCOMA GfK.
Prachatice/FOTO/ – Nedělní pošmourné ráno mohlo pro dvě ženy skončit tragicky. Sousedy v ulici Pod Lázněmi vytáhl na zahrady zvuk hasičských sirén. Jeden z domů zachvátily plameny.
Prachatice /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - V neděli ráno probudil ulici Pod Lázněmi zvuk hasičských sirén. Hned dvě jednotky hasičů zasahovaly u požáru v rodinném domě. V době, kdy požár vznik, v domě byly dvě ženy. Obě se podařilo včas dostat z hořícího objektu na zahradu.
Roztoky u Jilemnice – Již dvanáct let je starostou v obci o necelé tisícovce obyvatel Osvald SÜSS. „Prioritou obce, která má vzrůstající počet obyvatel, je především zajištění předškolní a školní výchovy a realizace nové výstavby,“ říká starosta v rozhovoru.
Brno /TEST RESTAURACÍ/ – Je to první africká restaurace v Brně a na jídelním lístku hosté v Africaně najdou steaky z krokodýla, pštrosa, antilopy nebo zebry.
Jičín - Pátý ročník soutěže o titul Potravina a Potravinář roku Královéhradeckého kraje byl představen téměř třemi desítkami vystavovatelů včera na jičínském Valdštejnově náměstí.
Skoro to vypadá, že bych se Vám tentokrát asi měla omluvit. Na začátku ledna, když jste se po pěti letech znovu ujal úlohy vypracovat důchodovou reformu, jsem se divila, proč se na to těm rozhádaným politikům rovnou nevykašlete.
Zlínský kraj – Nižší úroda a možné zvýšení cen. Jarní prudké deště způsobily škody nejenom obyvatelům Zlínského kraje, ale i zemědělcům. Ti na část svých polí stále nemůžou vjet, a hrozí tak, že kvůli velké vodě přijdou o úrodu nadobro. Nejvíce ohrožené jsou rovinaté oblasti.
Tišnov – Ovoce, zelenina, pečivo, moučníky, mléčné výrobky, koření nebo originální ručně dělané dárkové předměty zaplní v sobotu tišnovské náměstí. Od tohoto týdne se trhy na tišnovském náměstí budou konat každou sobotu až do šestého listopadu.
Zlínsko – Povodně na řadě míst republiky se nevyhnuly ani Zlínskému kraji. Kromě ohrožení životů a škod na majetku s sebou přinesly nutnost řešit mnoho dalších, zdánlivě podružných problémů.