Olomoucký kraj /MENU/ – Lahodné speciality i tradiční české recepty od nejlepších šéfkuchařů si mohou vychutnat návštěvníci pátého ročníku Grand Restaurant Festivalu, který 15. ledna začíná i v Olomouci a v Přerově.
Východní Čechy - Svátky jsou již dávno za námi, uklidnil se shon v nákupních centrech a z našich stolů zmizela všechna lákadla v podobě vánočního cukroví a chlebíčků.
Východní Čechy – Svátky jsou již dávno za námi, uklidnil se shon v nákupních centrech a z našich stolů zmizela všechna lákadla v podobě vánočního cukroví a chlebíčků.
Olomouc /MENU/ – Lahodné speciality i tradiční české recepty od nejlepších šéfkuchařů si mohou vychutnat návštěvníci pátého ročníku Grand Restaurant Festivalu, který 15. ledna začíná i v Olomouci a v Přerově.
Prostějov – Také na prostějovské basketbalisty ve středu čeká domácí zápas. Od 17 hodin přivítají na své palubovce průběžně sedmou Ostravu. Cholevovým svěřencům se letos nadmíru vede a rádi by se na vítězné vlně udrželi dále.
Ostrava - Ostravská policie obvinila jednatřicetiletého a sedmapadesátiletého lékaře a čtyřicetiletou lékárnici z podvodu. Údajně nechali proplácet zdravotním pojišťovnám falešné recepty na dva druhy léků. Škoda přesáhla pět milionů korun. Obviněným hrozí trest vězení od pěti do deseti let, sdělila dnes mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.
Škodu za více než pět milionů korun měli způsobit dva lékaři (31, 57 let) a lékárnice (40 let) z Ostravska, kteří bez vědomí pacientů a dalších lékařů vystavovali recepty a následně je nechávali proplácet zdravotním pojišťovnám.
Hluzov – Hospůdka v Hluzově u Černotína na Hranicku se stane vždy jednou do roka dějištěm velké degustační soutěže.Vzorky slivovice, již vypálili zdejší pěstitelé, ale nehodnotí odborná porota, ale místní lidé.
Břeclav – Prvoligové volejbalistky Lokomotivy Břeclav po vydařeném posledním zápase loňského rok, kdy porazily Hronov 3:0, přivítaly v prvním soutěžním utkání nového roku druhý tým soutěže TJ Sokol Žižkov. Pražačky přijely na palubovku břeclavské Lokomotivy v silné sestavě s cílem potvrdit své postavení v tabulce a plně bodovat. To se jim nakonec nepodařilo.
Karlovy Vary – Po vánoční a novoroční přestávce se opět roztočila ruleta zápasů II. ligy basketbalu, která se prvními odvetnými zápasy přehoupla do druhé poloviny.
Durban - Jihoafrický golfista Louis Oosthuizen vyhrál počtvrté za sebou první turnaj European Tour v novém kalendářním roce. Jednatřicetiletý vítěz British Open z roku 2010 dnes vyhrál domácí Volvo Champions s dotací čtyři miliony dolarů v Durbanu.
Víkendových porotců jsme se zeptali: Řada z nás řeší po vánočních svátcích a oslavách Silvestra kila navíc. Máte nějaký osvědčený recept, jak se jich zbavit?
Rakovnicko – O sportovně -kulturních aktivitách, které má na svém kontě sdružení Kroučováci, se můžete celkem pravidelně dočíst na stránkách Rakovnického deníku.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Desítky příbuzných a známých se v sobotu sešly v obřadní síni Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih. Svůj svatební slib tady krátce před polednem znovu po sedmdesáti letech stvrdili manželé Kublínovi.
Hluzov – Hospůdka v Hluzově u Černotína na Hranicku se stane vždy jednou do roka dějištěm velké degustační soutěže.Vzorky slivovice, již vypálili zdejší pěstitelé, ale nehodnotí odborná porota, ale místní lidé.
Drslavice – Pravidelnou voličkou je v Drslavicích nejstarší obyvatelka obce, 92letá Vlasta Havlová. Ta si nemohla nechat ujít ani víkendové senátní volby. Poté, co svůj hlas vhodila do urny, neodmítla štamprlkový přípitek od starosty a zavzpomínala na své životní radosti i strasti. Útrapy pamětnice, narozené v roce 1921, začaly už v jejím raném dětství.
Chebsko - Milovníci hub a kulinářských dobrůtek z těchto surovin z regionu moc dobře znají předsedu Mykologického klubu Slavkovský les Jiřího Pošmuru z Chebu.
Chebsko - Milovníci hub a kulinářských dobrůtek z těchto surovin z regionu moc dobře znají předsedu Mykologického klubu Slavkovský les Jiřího Pošmuru z Chebu.
Brněnsko - Kulinářské speciality našich předků, pozapomenuté recepty, kuchařské knihy z různých období, dobové nádobí či kuchyňský nábytek mohou od středy zhlédnout návštěvníci Památníku písemnictví na Moravě v Rajhradě na Brněnsku. Výstava nazvaná Regionální kuchařky aneb Co jedli naši předci představuje moravskou regionální kuchyni se všemi jejími specifiky.
Kladno – Tradiční zimní Kladenský pohár hokejbalistů se po dlouhých letech hraje opět na hřišti u zimního stadionu. Hlavně díky tomu, že se partnerem pořadatelského Okresního svazu hokejbalu stalo pro toto klání Město Kladno.
Přerov – Kandidát na ministra zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) ví přesně, o čem mluví. Problémy, s nimiž se jeho rezort potýká, totiž mohl okusit na vlastní kůži – jako soukromý zemědělec z Rokytnice u Přerova. „Zemědělcem zůstanu, i když budu pracovat na ministerstvu," říká v rozhovoru pro Přerovský a hranický deník.
Opava - Od Nového roku už budou pacienti trávit dny hospitalizace na nemocničním lůžku zadarmo. Stokorunový poplatek zrušil Ústavní soud. Výpadek tohoto poplatku za lůžko a den přinese nemocnicím finanční ztrátu. Jak citelná bude v opavské nemocnici?
Veselí nad Moravou – Vloni se naučili například to, jak připravit pěry, patenty nebo perník. A letos mohou ve studiu tradičních receptů pokračovat. Veselské kulturní centrum totiž otevře druhý ročník kurzů vaření nazvaný Jídla našich babiček. Kuchaři a kuchařky při nich poznají postupy vaření jednoduchých a chutných jídel, která byla běžná pro naše předky.
Rakovník – Na sobotní futsal do rakovnické haly sice nezavítalo tolik diváků, jako na včerejší finále Viola cupu, ale ti, kteří na palubovce účinkovali, předváděli moc hezké kousky. A fakt, že se hraje na čáry, nehrozí zranění o mantinel a hra je o dost techničtější, slibuje příjemný zážitek.
Olomouc – „Nic nebalíme, věřím, že se v tabulce posuneme nahoru. Musíme ale zvládnout zápas se Spartou," plánoval trenér olomouckých basketbalistů Michal Pekárek. Jeho svěřenci jej však v úvodním utkání letošního roku zklamali a především kvůli velmi špatnému výkonu v obraně doma prohráli vysoko 62:91. Nováček první ligy tak zůstává na dně tabulky.
Brumovice - Kuchařské knihy a vaření nese název výstava, která se v Brumovicích koná do konce února. Svých 750 knih z celkového počtu dvou tisíc na ni zapůjčil tamní rodák a člen Klubu přátel doktora Jana Herbena a historie obce v Brumovicích Josef Šedivý.
Jižní Morava – Galerie a muzea na jižní Moravě připravují v letošním roce výstavy věnované 100. výročí od první světové války i éře, kdy Brno ovládl textilní průmysl.
Washington - Ve Spojených státech mají nezpochybnitelný úspěch francouzské ženy, vždy štíhlé, šarmantní a elegantní, matky vzorně vychovaných dětí, stárnoucí se stylem a bez liftingu. Nedávno tu kniha s provokativním titulkem French Women Don't Get Facelifts (Francouzky si nenechávají dělat lifting) Mireille Guilianové, v níž tato Francouzka radí Američankám, jak vařit, jak se oblékat a vůbec jak žít.
Praha – Zprvu to vypadá na obyčejnou chřipku. Píše se 11. listopad 2009 a devětadvacetiletý Jiří Souček odchází od své obvodní lékařky s receptem na antibiotika. Diagnóza? Chřipka s náběhem na zánět průdušek. Jenže prášky nezabírají, je mu stále hůř. A za pár dní se Jirka dostává na infekční oddělení. Tam se Jirkova maminka od lékařů dozvídá, že nejde o obyčejnou chřipku.
Praha – Zprvu to vypadá na obyčejnou chřipku. Píše se 11. listopad 2009 a devětadvacetiletý Jiří Souček odchází od své obvodní lékařky s receptem na antibiotika. Diagnóza? Chřipka s náběhem na zánět průdušek. Jenže prášky nezabírají, je mu stále hůř. A za pár dní se Jirka dostává na infekční oddělení. Tam se Jirkova maminka od lékařů dozvídá, že nejde o obyčejnou chřipku.
Opava - Od Nového roku už budou pacienti trávit dny hospitalizace na nemocničním lůžku zadarmo. Stokorunový poplatek zrušil Ústavní soud. Výpadek tohoto poplatku za lůžko a den přinese nemocnicím finanční ztrátu. Jak citelná bude v opavské nemocnici?
Jihlava - Letošními festivalovými kategoriemi, podle kterých podniky vybírají pokrmy do nabídky, jsou celkem tři s názvy To jste ještě nejedli, Ctíme tradiční recepty a zvyklosti a Láska prochází žaludkem.
Prostějov – Také hokejistům skončili vánoční prázdniny a už v sobotu večer se vydají na led poslední Orlové. Svěřenci trenéra Zachara jsou stále na první příčce tabulky a nový rok chtějí zahájit další výhrou. V sobotním duelu budou jasnými favority, ale domácí celek nikomu body jen tak nedaruje.
Jižní Morava – Galerie a muzea na jižní Moravě připravují v letošním roce výstavy věnované 100. výročí od první světové války i éře, kdy Brno ovládl textilní průmysl.
Litoměřice, Roudnice n.L. – V řádu několika milionů korun ročně se bude pohybovat propad příjmů litoměřické a roudnické nemocnice. Naopak pacienti přivítají, že od ledna již nemusejí platit 100 korun za jeden den pobytu v nemocnici.
Brno – Jak si hokejista udělá příjemný Silvestr? Jednoduše. Vyhraje poslední zápasy roku. Tak jako brněnská Kometa. „Den volna jsme si užili víc. Ani jsme necítili takovou únavu. Ta šla stranou. V pondělí jsme nastoupili na led a teď nás čeká důležitý leden," upozorňuje obránce Jan Hanzlík.
Kostelec nad Orlicí – Hokejový klub Lev Kostelec nad Orlicí připravil II. ročník turnaje ve stolním tenisu „O pohár kosteleckého Lva". Jedná se o klání určené pro hráče, fanoušky a kamarády, které má za cíl se v době vánočních svátků odreagovat, sejít se, pobavit se a zasportovat si. Do letošního turnaje, který se uskutečnil na Boží hod, se přihlásilo rekordních padesát stolních tenistů.
Lenzerheide, Praha /ROZHOVOR/ - Znovu byla nejlepší z českých reprezentantů. Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová dnes skončila sedmá na 10 kilometrů klasicky s hromadným startem v Tour de Ski - dosáhla tak svého nejlepšího výsledku ve Světovém poháru.
Pardubice /ROZHOVOR/ - Interview s oblíbeným hercem a lídrem populární hudební letky MIG 21 vedl šéfredaktor Pardubického deníku Tomáš Dvořák… Jak ideálně strávit silvestrovskou noc? Jiří Macháček na to má jednoduchý recept. „Nejlépe je Silvestr prospat. Doporučuji oslavit příchod nového roku ještě předtím a probudit se do bdělého stavu až v nadcházejícím roce," radí herec, kterého si mohou diváci pamatovat třeba z filmů Samotáři, Vratné lahve nebo Muži v naději.
Velké Poříčí - Po nedávno konané a úspěšné okurkyádě uspořádali Jaroslav Lokvenc a Dáša Šulcová mezi vánočními svátky soutěž o nejlepší doma naložené kysané zelí pod názvem „Zeliáda 2013".
Pardubice - Rozhovor týdne s oblíbeným hercem a lídrem populární hudební letky MIG 21 Jiřím Macháčkem vedl šéfredaktor Pardubického deníku Tomáš Dvořák.
Olomouc – Od poloviny října čekají na vítězný zápas olomoucké házenkářky. Nic na tom nezměnily ani přípravné zápasy na jarní část interligy. O víkendu Zora startovala na turnaji ve slovenském Partizánskem, kde však prohrála všechna tři utkání.
Velké Poříčí - Po nedávno konané a úspěšné okurkyádě uspořádali Jaroslav Lokvenc a Dáša Šulcová mezi vánočními svátky soutěž o nejlepší doma naložené kysané zelí pod názvem „Zeliáda 2013".