
Judistka Vydrová vybojovala na MČR bronz
Jičín – Do Jičína se sjela juniorská judistická špička z celé České republiky, včetně všech reprezentantů. Českolipský oddíl z TJ Loko měl tříčlenné zastoupení.
Jičín – Do Jičína se sjela juniorská judistická špička z celé České republiky, včetně všech reprezentantů. Českolipský oddíl z TJ Loko měl tříčlenné zastoupení.
Ústí nad Orlicí – Do volebních komisí chodí pravidelně. Také letos. Času v nich strávených určitě nelituje.
Liberecký kraj – Takzvané regulační poplatky za recepty a lékařskou péči, které Liberecký kraj platí za pacienty ve svých krajských zařízeních, bude hradit lidem dál. A to i přesto, že peníze na ně nemá.
Mnichovo Hradiště - Bakov neporazil Mnichovo Hradiště už dlouhé čtyři roky.
Vsetín – Neuvěřitelný obrat se povedl v utkání v Modřicích nohejbalistům rezervy NK Climax Vsetín. Na hřišti Modřic s tamní rezervou v utkání druhé ligy prohrávali už 1:5, ale nakonec dokázali vydolovat remízu 5:5.
Liberecký kraj, Pojizeří – Takzvané regulační poplatky za recepty a lékařskou péči, které Liberecký kraj platí za pacienty ve svých krajských zařízeních, bude hradit lidem dál. A to i přesto, že peníze na ně nemá.
Liberecký kraj – Takzvané regulační poplatky za recepty a lékařskou péči, které Liberecký kraj platí za pacienty ve svých krajských zařízeních, bude hradit lidem dál. A to i přesto, že peníze na ně nemá.
Most – Lékárnice (38let), pracující v lékárně v Mostě, kšeftovala s náhražkou heroinu – lékem Subutex. Přípravek, který se vydává pouze na lékařský předpis, prodávala půl roku narkomanům z regionu bez receptu.
Liberecký kraj – Takzvané regulační poplatky za recepty a lékařskou péči, které Liberecký kraj platí za pacienty ve svých krajských zařízeních, bude hradit lidem dál. A to i přesto, že peníze na ně nemá.
Staré Město - Na letošní mistrovství světa barmanů v asijském Singapuru se pečlivě připravuje Zbyněk Špičák ze Starého Města u Bruntálu. Vymýšlí receptury soutěžních nápojů.
Staré Město – Letitým propagátorem verbuňku a spoluzakladatelem regionální „verbířské“ tradice je současný starosta Starého Města Josef Bazala. Ten sice přímé založení tradice svou osobou popírá, nicméně z historického hlediska a jeho aktivitám v propagaci akce mu tento „titul“ už zřejmě nikdo neodpáře.
Liberecký kraj - Takzvané regulační poplatky za recepty a lékařskou péči, které Liberecký kraj platí za pacienty ve svých krajských zařízeních, bude hradit lidem dál. A to i přesto, že peníze na ně nemá.
Náchod - Komnaty náchodského zámku se v sobotu otevřou výstavě „Glanc a elegance stolování“. A půjde o výlet do hodně daleké historie. Expozice ukážou nádobí i recepty na jídla stará i čtyři sta let.
„Bylo by dobře, kdyby se teď posadili do parlamentu i zastupitelstev noví a mladí. Ať to dělají klidně i nějakou dobu blbě, než se to naučí, ale ať už je tam konečně proboha někdo jiný!“
Ratiboř – Kuchaře, který si nejlépe poradí s přípravou hovězího guláše, budou nadcházející sobotu hledat v Ratiboři. V areálu Hasičského domu se uskuteční devátý ročník tradičního Festivalu o gulášového krále.
Český Brod /FOTOGALERIE/ - Marie Aubrechtová oslavila unikátní životní jubileum: sto let.
Prachatice – Každý týden se na této straně setkáte se zajímavými lidmi z Prachaticka, kteří hledají odpovědi na otázky a vybrali si, kdo jim na ně odpoví. Dnes odpovídá Josef Kovačik z Prachatic.
ČR – Škrtat v sociálních dávkách? Nebo je nechat v současné výši, případně některé přidat či ještě zvýšit?
Plzeň - Šestadvacátým kolem pokračoval o uplynulém víkendu Puma krajský fotbalový přebor.
Praha – Škrtat v sociálních dávkách? Nebo je nechat v současné výši, případně některé přidat či ještě zvýšit?
Děčín – Nezaměstnanost nezlepší nějaký recept šitý na míru pouze Děčínu a jeho okolí. Nezaměstnanost nevyřeší uměle vytvářená témata typu přivaděč nebo jez.
Sezimovo Ústí - Šestý ročník Gulášfestu provoněl sezimoústecký Soukeník.
Hořovice /FOTOGALERIE/ - Divizní fotbalisté Hořovicka jsou opět o pořádný krůček blíže k záchraně. V jednom z klíčových zápasů na své půdě porazili přímého konkurenta v souboji o udržení a nadále si tak drží šanci na záchranu. Hořovicko vyhrálo 2:0 a ustálo i tlak soupeře v závěru, kdy hráli domácí v deseti.
Přerov /FOTOGALERIE/ – Déšť ani blesky nezabránily v sobotu tomu, aby manželé Růžena a František Pirnusovi, ale také Věra a Ladislav Válkovi, oslavili úctyhodná výročí svých dlouholetých manželství. Připomenutí a obnovení manželského slibu oba páry zpečetili svými podpisy do pamětní knihy města Přerova.
Vědomice – V dalším interligovém utkání hostili Praotci Roudnice baseballisty Svobody nad Úpou. A vedli si skvěle.
Louny - Vzájemný souboj určí lídra I.A třídy, fotbalisté Loun chtějí zopakovat podzimní výhru.
Chrudim – Na přelomu tohoto týdne se může rozhodnout o novém mistru futsalové ligy. V sobotu a v pondělí se totiž v Teplicích hrají třetí a čtvrté finálové duely play off.
Ústí nad Labem – V internetové týdenní anketě O nejlepší čtenářský recept vyhrála Lenka Pravdová s receptem na Čínu z uzeného masa.
Poběžovice – Více než tři stovky učastníků z Česka, Německa, Rakouska a Itálie se sešly v německém Oberviechtachu na závěrečné konferenci v rámci projektu Comenius.
Kutná Hora - Hostem dalšího pokračování pořadu Vaříme v Mozaice aneb Co se skrývá pod pokličkou byl cyklistický odborník Josef Straka.
České Budějovice – V pražírně kávy začal Roberto Trevisan pracovat, aby si vydělal na motorku. Postupně ale tomuto nápoji propadl a nyní učí Čechy, jak jej správně připravovat. „Nejlepší je pít zdravou kávu,“ říká Ital, který do Čech přišel před devatenácti lety a založil zde Školu kávy.
Krchleby /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Sokola Krchleby odčinili podzimní debakl a na domácí půdě porazili Mrákov. Zdeněk Skála dal dva góly, jeden vleže!
Kylešovice – Spanilá jízda Kylešovic Moravskoslezským pohárem ve středu pokračuje. Na umělou trávu čtvrtého týmu okresního přeboru přijedou ambiciózní Dětmarovice. Ty se pohybují na čele béčkové skupiny I. A třídy a svádějí boj o postup do krajského přeboru se Starou Bělou a Janovicemi.
Stříbro – Studenti s horším prospěchem dostali také syrovým vejcem po hlavě.
Prostějov – V prostějovském Národním domě probíhá od pondělí již devátý ročník Jarních dnů zdraví. Ve středu naposledy vám tu zdarma vyšetří cholesterol, změří tlak nebo hladinu cukru v krvi.
Stříbro - Na glosu, která vyšla v pondělním Tachovském deníku s titulkem Mít děti dnes není žádná sranda, reagoval starosta Stříbra Miroslav Nenutil.
Praha - Podle průzkumu mají obyvatelé Česka strach ze zadlužení. Omezení sociálních výdajů, rovnou daň či placení u lékaře ale odmítají
Karviná – V minulých dnech se boxer Patrik Velký, mimořádný talent karvinského Baníku, zúčastnil juniorského Mistrovství světa v boxu, které proběhlo v ázerbájdžánském Baku. Zůstal kousek od medaile.
Plzeň - Pětadvacátým kolem pokračoval o víkendu Puma krajský přebor ve fotbale.
Rožmitál - Bubliny neuvěřitelných velikostí a tvarů, které nemají v Evropě obdoby, slibuje akce s názvem Bubble show Matěje Kodeše. V rožmitálském Společenském centru se uskuteční už ve středu od 18 hodin. Vstupné činí sto korun a vstupenky v předprodeji nabízí místní kulturní klub.
Prostějov – V Národním domě v Prostějově si od pondělí do středy můžete nechat bezplatně vyšetřit cholesterol, změřit tělesný tuk, krevní tlak nebo hladinu cukru v krvi. Devátý ročník Jarních dnů zdraví nabídne i ochutnávku zdravých jídel a produktů ekologického zemědělství. K dispozici budou také recepty.
Českokrumlovsko - V jediném derby I. B třídy Nová Ves přivítá soka z Dolního Dvořiště.
Plzeň - Ve čtvrtém utkání České ligy amerického fotbalu hostili Pilsen Patriots tým Prague Lions, který zdolali nečekaně vysoko 40:13.
Chrudim – Futsalový mistr Era–Pack Chrudim hodlá ve druhém finále napravit úvodní domácí ztrátu. V sobotu od 18 hodin se čeká velký boj.
Chodov – Ve 24. kole divizní skupiny B zavítají fotbalisté Spartaku Chodov na horkou půdu Jiren.
Heřmanův Městec – Hokejbalisté jindřichohradeckého Olympu splnili postupem do semifinále I. ligy plán, který si před sezonou určili.
Ústí nad Labem /HLASUJTE/ – Soutěž v kulinářském umění O nejlepší čtenářský recept Ústeckého deníku zná další vítězku. Tento týden v internetové anketě na www.ustecky.denik.cz vyhrála Naděžda Cetrová s receptem na Králíka po domácku.
Krnov – V Krnově chtěla zřídit první automat na čerstvé mléko firma Agrozat Zátor. Radní sice tuto iniciativu uvítali a podpořili, ale Agrozat od svého záměru odstoupil. Naštěstí se hned našel nový zájemce.
Telecí – Další díl divácky oblíbeného kulinářského pořadu Kluci v akci se natáčel ve Žďárských vrších. Významným svědkem snažení dvou hlavních protagonistů kuchařů a vytvoření pokrmů z našeho regionu byla slavná Lukasova nebo také Zpívající lípa v Telecím.
Plzeň - V 16. kole první ligy národních házenkářek měl výhodu domácího prostředí jen Božkov. Proti druhému celku tabulky Chomutovu však neuspěl, naopak Tymákov i Přeštice si přivezly výhry ze hřišť soupeřů.