Břeclav - Další dvě utkání extraligy mají za sebou stolní tenistky MSK ČP Břeclav Gumotex. V domácím prostředí, v nově rekonstruované herně na Lesní ulici, hostily celky dolní poloviny tabulky TTC Litoměřice a SKST Děčín.
Nymburk /FOTOGALERIE/ - Děti z mateřské školy Adélka jako první absolvovaly program Od zrna k chlebu, který pro děti připravilo Vlastivědné muzeum v Nymburce v rámci probíhající výstavy Z historie zemědělské výroby.
Kostelecké Horky - Oslavu Dne stromů, spojenou s výtvarnými hrami v krajině a ochutnávkami ovocných produktů ze zahrady Modrého domu, připravují na tuto neděli ve zdejším Středisku environmentální výchovy Modrý dům. Akci pořádá občanské sdružení INEX - SDA Kostelecké Horky.
Rokycany -O nejlepších výtvorech, a tím i receptech, kuchařek – amatérek z Rokycanska je pro letošek rozhodnuto. V městské knihovně, která akci organizovala, bylo co obdivovat a odpoledne už i ochutnávat.
Nymburk /FOTOGALERIE/ - Novou výstavu nazvanou Z historie zemědělské výroby otevřelo nymburské Vlastivědné muzeum. Expozice představuje nástroje a jednoduchou zemědělskou techniku používanou na českém venkově od 18. do první poloviny 20. století.
Brno - Hráči RWE Brno si v letošním ročníku extraligy budou muset namíchat volejbalový koktejl podle nového návodu. Nezkušený tým plný juniorů totiž doplňuje jen trojice ostřílenějších borců.
Slovácko - Nevím, jestli bych to měl přiznávat, ale středeční ráno bývá každý týden okamžikem, kdy se mi zrychluje tep, jsem nervóznější ještě více než obvykle, a ze všeho nejvíce se děsím pohledu na hodinky.
Červený hrádek - Na Červený hrádek včera přijela Halina Pawlovská. Pokřtila tady zbrusu novou knihu receptů s názvem Mlsná kuchařka aneb Fakt je to dobrý. Jejími autorkami jsou amatérské kuchařky Jaroslava Škrábalová a Markéta Markvartová z Chomutova.
Kopřivnice, Praha - Po domácí výhře nad týmem SFK Kozel Počernice v 1. kole nového ročníku 1. florbalové ligy mužů, zajížděli florbalisté FBC Vikings Kopřivnice k dvojzápasu do Prahy. Ani jeden zápas jim ale nevyšel a prohráli s nováčkem soutěže Wizards Praha i s týmem Vinohrad.
Chov pštrosa, obřího ptáka, který nelétá, zato je obdařen schopnostmi sprintérskými, se rozmohl kvůli ženám. Nikoli hospodyňkám, nýbrž parádnicím, které své účesy zdobily pštrosími péry. Že pštros může nabídnout i výtečné maso, to objevilo až dvacáté století.
Příbram, Ostrava - Na pokraji vyřazení se ocitli fotbalisté ostravského Baníku, kteří nezvládli úvodní utkání osmifinále Ondrášovka Cupu v Příbrami, kde prohráli po matném výkonu 0:2. Svěřenci trenéra Miroslava Koubka tak budou v odvetě na Bazalech (28. října) dohánět dvoubrankové manko.
Nové Veselí/Velké Meziříčí - Házenkáři Nového Veselí získali po postupu do I. ligy první bod. V 5. kole druhé nejvyšší soutěže remizovali na palubovce Kostelce. O soutěž níže, ve II. lize, se nadmíru daří Velkému Meziříčí. To doma podle očekávání porazilo Telnici a vyšvihlo se na první místo tabulky.
Staré Město - Odborníkem na pěstování jehličnatých sazenic ze semene sekvojovců obrovských je už hezkou řádku let čtyřiašedesátiletý lesní inženýr Petr Brabec ze Starého Města.
Malenovice - Porážku utrpěli v šestém kole Moravské národní ligy hokejbalisté Malenovic, kteří prohráli derby ve Vsetíně. I přesto se v tabulce udrželi na třetím místě, o lepší skóre právě před víkendovým soupeřem.
Jindřichohradecko - Po osmi odehraných kolech fotbalového přeboru Jindřichohradecka jsou opět na nejvyšších příčkách oba nováčci. Fotbalisté Staňkova v sobotu marně čekali na soupeře z Číměře.
Kravaře - Trápení kravařských fotbalistů se špatnou koncovkou pokračuje. Proti poslednímu Rýmařovu si Kravařští vytvořili nespočet šancí, ani jednu ale neproměnili a zápas skončil bezbrankovou remízou.
Karviná - Lidé, kteří chtěli ušetřit 30 korun za položku na receptu a proto si léky až do minulého týdne vyzvedávali v některé z lékáren spadajících pod Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji, mají smůlu. Tento způsob úspory zřejmě skončil.
Vršovice - Když Martin Vaniak před dvěma lety přišel do Slavie, snad si do uzlíčku přibalil i recept, jak na Spartu. Chlapík přezdívaný Čaroděj dosavadní čtyři derby pražských „S“ neprohrál.
Hranice - Letos opět proběhne tradiční soutěž v pečení různých dobrot, o nejlepší slivovici a nelepší salát. Jde již o sedmý soutěžní ročník, tentokrát pod názvem „Dobroty z domova i Evropy 2009“.
Třinec /FOTOGALERIE/ - Více než tisícovka diváků viděla dva naprosto rozdílné poločasy. Jak už v Třinci bývá zvykem, první náležel hostům a druhý pro změnu domácím, kteří v souboji s týmem pokukujícím po první lize vydřeli aspoň bod.
Český Těšín - Parkování na českotěšínském sídlišti Svibice je noční můrou zdejších řidičů. Radnice o problému ví, ale sama nezná jednoduchý a rychlý recept na jeho vyřešení. Přesto se snad již blýská na lepší časy.
Plzeň - Podruhé v nové sezoně se představí v pátek házenkáři TJ Loko M.A.T. Plzeň svým fanouškům. V Městské hale na Slovanech přivítají od 18 hodin celek Třeboně.
Zlín - Svými veledůležitými trefami hokejový útočník Filip Čech (na snímku) nečekaně rozhoduje utkání. Přestože na ledě stráví méně času než první dvě hvězdné formace, ukazuje se, jak důležitá je čtvrtá pětka.
Nymbursko - Nadcházející období chřipek a nachlazení s sebou opět přináší poptávku po Modafenu a s ním příbuzných lécích. Kde je k dostání na občanku a kde na lékařský předpis?