Karlovy Vary – V desátém kole II. Národní hokejbalové ligy – severozápad přivítali hráči CSKA Karlovy Vary na svém hřišti třetí celek tabulky Litice a po tradičně vyrovnaném utkání si připsali další výhru v poměru 3:1.
Turnov – Co jedli předkové dnešních obyvatel Pojizeří před sto a více lety? Odpověď na tuto otázku nabízí knížka s titulem V babiččině kuchyni od Tří králů do Vánoc, kterou napsala Vladimíra Jakouběová, ředitelka Muzea Českého ráje Turnov.
Maďarsko – Na vakcínu proti takzvané prasečí chřipce se v některých lékárnách na severu Maďarska prý čeká ve frontách, podle serveru tvnoviny.sk si je sem totiž jezdí kupovat také řada Slováků.
Lhenice /FOTOGALERIE/ - Plody ze zahrad ovocnářů ze Lhenicka a Chelčicka byly v sobotu k vidění na lhenickém náměstí, kde se konal další ročník Slavností plodů.
Brno – Když nemůže král, musí ho zastoupit korunní princ. Podle tohoto hesla se možná řídí švédská florbalová reprezentace. Po absenci asi největší současné hvězdy Magnuse Svenssona kvůli zranění se jeho místo snaží zaplnit nástupce fenomenálního útočníka. Na víkendovém turnaji Škoda Floorball Cup v Brně se na postu nového vůdce reprezentace tří korunek dral Fredrik Djurling.
Liberec/Rychnovsko – Liberecký kraj bude na přelomu ledna a února 2010 hostitelem Her IV. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky (ODM), které se zúčastní krajské reprezentace složené z žáků základních škol.
Cheb – Soutěžit se bude ve třech kategoriích: bramborový knedlík, bramborový knedlík na slano - plněný a bramborový knedlík na sladko - plněný. Každý, kdo by se chtěl soutěže účastnit, může doma uvařit knedlík a přinést porotě do muzea.
Kladruby - /FOTOGALERIE/ Infocentrum Tymián v Kladrubech si připravil další vyučovací dílnu, tentokráte se návštěvníci učili vymačkávací formou dělat staročeské perníky.
Ústí nad Labem - Na stránkách Ústeckého deníku jsme pro vás připravili nově stranu U nás doma. V každém pátečním vydání se na této stránce setkáte s rubrikou Pošlete nám svůj recept a vyhrajte.
Slovácko - Basketbalisté Šlapanic si při utkání v Uherském Brodě museli chvílemi připadat jako v hororu. Kolem nich se totiž v domácíh dresech s balónem proháněli bezhlaví rytíři, které prakticky nebylo možné blokovat.
Nymburk - Jedním z mála soupeřů, jenž by mohli v letošní sezoně Mattoni NBL porazit jasného favorita z Nymburka je tým Nového Jičína, který je na třetí příčce tabulky a za lídrem zaostává o dva body. V neděli se proti sobě oba celky v nymburském Sportovním centru postaví. Utkání začne v 18 hodin.
Brno - Od pátku do neděle se v Brně představí hráči čtyř florbalových velmocí. Při Škoda Floorball Cupu se utkají Švédové, Finové, Švýcaři a česká reprezentace.
Brno - Bez mála dvoumetrový smečař RWE Brno Jan Kuliha by v budoucnu mohl být volejbalovým všeumělem. V nové sezoně totiž rodák ze Svitav naskakuje na postu libera.
Olomouc - Odvaha trenéra Psotky a forma útočného kvarteta vytáhly Sigmu z nejhoršího. Olomoucký kouč, pod kterým se ještě nedávno nahýbala židle, vyslal do bojů o přízeň fanoušků i vedení nečekaně hned čtveřici útočníků. Hanáci v posledních třech zápasech dali děvět gólů a získali stejný počet bodů.
Brno - V sestavě brněnské hokejové Komety chyběl Kamil Brabenec šest zápasů. Ve dvaadvacátém extraligovém kole se na led vrátil. I když to s Kometou proti Pardubicím vypadalo dvě třetiny všelijak, nakonec zůstaly všechny tři body za výhru 3:1 v Rondu.
Trmice /U NÁS DOMA, FOTOGALERIE/ - Putovat společným životem jako manželé Hiekishovi a říci si své ANO přišli v sobotu 31. října 2009 v 11.00 hodin do mramorového sálu zámku Trmice Jan Hiekish a Jarmila Nováková.
Krásné Březno /U NÁS DOMA, FOTOGALERIE/ - Říci si své ANO přišli 31. října 2009 ve 14.00 hodin do velké jídelny sídla Chotků, zámku Velké Březno Leoš Chalupa a Riane Beránková. Od soboty jsou manželé Chalupovi.
Ústí nad Labem - Dejte přátelům, milým známým a blízkým na vědomí, že jste si Řekli své ano. Ústecký deník Vám nabízí zdarma prostor na uveřejnění této radostné zprávy.
Znojmo – Kadetkám znojemského volejbalového klubu se v letošní sezoně moc nedařilo. V úvodních čtyřech utkáních nedokázaly najít na své soupeřky recept. Jenže dvojutkáním s Novým Veselím udělaly svěřenky Daniela Kasana porážkám přítrž.
Doubravčice /FOTOGALERIE/ - Posvícenskou zábavu uspořádali tuto sobotu v Doubravčicích na Kolínsku. Součástí byla i soutěž o nejlepší posvícenský koláč.
Zábřeh /2x VIDEO, FOTOGALERIE/ - Souboj třetího Zábřehu s druhým Slavičínem přinesl domácímu celku vítězství, které ho posunulo právě na druhou příčku, asi všichni si ale budou tento zápas pamatovat kvůli příšerné zimě a husté mlze.
Chrudim/Benátky - V dalším kole I. hokejové ligy zajížděl HC Chrudim na led nelehkého soupeře. Předešlé vzájemné zápasy ukázaly, že Benátky nad Jizerou patří mezi soupeře, na kterého se Východočechům jen těžce hledá recept. Ve druhém utkání pod novým koučem však zabojovali a vezou si domů cenné tři body. HC Benátky nad Jizerou – HC Chrudim 1:4 (1:1, 0:2, 0:1).
Přerov /FOTOGALERIE/ - Hokejisté přerovského Zubru znovu potvrdili, že momentálně hrají ve výborné formě. Na domácím ledě v sobotu hostili Blansko, kterému měli po prohře na úvod ligy co oplácet.
Mohelnice – Lídr krajského přeboru Mohelnice poprvé v letošním ročníku neskóroval a v sobotním duelu proti Želatovicím si doma připsal překvapivě pouze bezbrankovou remízu.
Uherské Hradiště - Po dvou veledůležitých výhrách nad soupeři ze spodní poloviny tabulky čeká fotbalisty 1. FC Slovácko zápas, ve kterém, jak se říká, nemají co ztratit. Mladá Boleslav totiž v posledním kole dokázala přivézt bod ze hřiště vedoucích Teplic a v neděli bude jistě favoritem. Hosté ale plánují otupit útočné hroty domácích a nečekaně udeřit. Vždyť obranná hráz Boleslavi letos rozhodně nepatří k těm nejpevnějším.
Jindřichohradecko - Léčiva zneužitelná k výrobě pervitinu jako například Paralen Plus se nyní v některých lékárnách na Jindřichohradecku prodávají na občanský průkaz, jinde zase jen na předpis.