Zlínský kraj - Ptali jste poradkyně pro pozůstalé a ředitelky Ústavu zdravotnických věd Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně, paní Zlatice Dorkové, která odpovídala na vaše dotazy ve čtvrtek 17. dubna od 17 hodin.
Bakov nad Jizerou - Štěrkopísek, surovina používaná pro svou pevnost a soudržnost ve stavebnictví jako přísada do betonů, nedopřává obyvatelům Bakova nad Jizerou po letech opět klidný spánek. Otevře se hned za městem na Mladoboleslavsku rozsáhlá pískovna?
Častolovice – Noc s Andersenem měla v místní knihovně obrovský úspěch, účastnilo se jí celkem šestnáct dětí. Ty noc v knihovně zaujala na tolik, že nechtěly ani zpátky domů. „Pro děti jsme měli připravenu spoustu her. Ze začátku se této akce účastnili i děti ze školky a rodiče. Mohli vidět například představení Inky Rybářové. I ty nejmenší děti šly s námi po stopách Andersenových pohádek," prozradila Věra Zaňková z častolovické knihovny.
Pretoria - Jihoafrický handicapovaný atlet Oscar Pistorius se dnes při výpovědi před soudem v Pretorii omluvil rodině své přítelkyně Reevy Steenkampové, kterou zastřelil loni v noci 14. února ve svém bytě. Paralympijský šampion tvrdí, že má od té doby traumata a trpí nočnímu můrami.
Zlín – „My, Jan Jindřich markrabě moravský, vítáme zde na našem hradě malenovickém všechny přiševší. Paní i pány, pacholata i kmety, panny a jinochy," takto přivítal zakladatel hradu Malenovice první letošní návštěvníky.
Zlín – „My, Jan Jindřich markrabě moravský, vítáme zde na našem hradě malenovickém všechny přiševší. Paní i pány, pacholata i kmety, panny a jinochy," takto přivítal zakladatel hradu Malenovice první letošní návštěvníky.
Prostějovsko – Obtížné usínání, nekonečné převalování na posteli, krátké noční procházky, ale pořád nemůžete usnout? Nejste v tom sami. Nespavost trápí podle lékařů každého šestého z nás. Problém s ní mají i děti.
Čáslav /VIDEO/ - Více než dvacet netopýrů rezavých se ve čtvrtek 3. dubna večer vrátilo v parku v čáslavských Vodrantech do volné přírody. Příběh netopýří kolonie se začal v únoru v Močovicích, kde byl místními obyvateli poražen strom a v něm byli netopýři pro rozřezávání objeveni, jak zimují.
Brusel - V belgické královské rodině panuje nové napětí. A to podle dnešního belgického tisku od chvíle, kdy byl před zhruba dvěma týdny hospitalizován kvůli zánětu plic a depresi padesátiletý princ Laurent, mladší bratr krále Philippa.
Zřejmě kouření stálo za požárem, který tento týden vypukl v Městské nemocnici Ostrava. Jedna z pacientek utrpěla popáleniny a musela být transportována do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Její stav je velmi vážný až kritický.
Jaroměř - Neznámého lapku zřejmě lákal spánek v historických postelích a nebo zavětřil příležitost pro dobrý obchod. Případ je už staršího data a starožitná barokní ložnice měla zmizet v době od září 2012 do února 2013 ze společné půdy činžovního domu v Jaroměři-Josefově.
Brno /NA DEN S/ – Jste tu trochu pozdě, ale nevadí. Tohle je parta, se kterou budete dnes jezdit. Uvítací slova popelářského mistra Romana Jansy vnímám trochu jako ve snu. Ne proto, že jim nelze uvěřit, ale protože je poslouchám v době, kdy v normálním případě spím.
Rohatec, Hodonín - Časům, kdy vojáci projížděli s těžkou technikou po vojenském cvičišti za hodonínským hřbitovem, odzvonilo. V posledních dvou letech je přes léto vystřídali rockeři, milovníci piva či chovatelé drůbeže. Přesto se na sezonu připravují také obyvatelé nedalekého Rohatce. Ti, kteří bydlí nejblíže, sepsali petici. Chtějí omezit pořádání nočních akcí v areálu.
Rohatec, Hodonín - Časům, kdy vojáci projížděli s těžkou technikou po vojenském cvičišti za hodonínským hřbitovem, odzvonilo. V posledních dvou letech je přes léto vystřídali rockeři, milovníci piva či chovatelé drůbeže. Přesto se na sezonu připravují také obyvatelé nedalekého Rohatce. Ti, kteří bydlí nejblíže, sepsali petici. Chtějí omezit pořádání nočních akcí v areálu.
Rakovnicko - S přechodem na letní čas můžete potkat více zvěře na silnici, a to i v místech, kde byste ji před tím nepotkali. Číslo dopravních nehod způsobených srážkou se zvěří je už tak na Rakovnicku dosti vysoké.
Praha - Letošní první veřejné vypouštění zachráněných netopýrů rezavých se konalo v pražské Stromovce. Jednalo se o kolonii, kterou na podzim zachránili členové sdružení Nyctalus z plynových kamen typu Waw, kde jim hrozilo popálení. Po západu slunce se Stromovkou rozlétlo přes sto netopýrů.
Hradec Králové - Víkendová porota Deníku: Vybrané osobnosti z regionu pravidelně každý týden sdělují na stránkách Deníku své názory k aktuálním tématům. Nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy se dotazovaní vyjádřili k přetáčení hodin dvakrát do roka.
Region - Během víkendu opět začne platit takzvaný letní čas. V noci ze soboty na neděli se ručičky posunou z druhé na třetí hodinu. Deník oslovil několik lidí z regionu s otázkou, jak na ně tato změna působí.
Rokycansko - O hodinu kratší bude zítřejší den. Ve dvě hodiny ráno se totiž čas přesouvá o šedesát minut dopředu. Nastává tak letní čas. O hodinu méně budou v práci lékaři, sestřičky, hasiči a policisté. Lidé by však byli pro jeho zrušení.
Jižní Morava /ANKETA/ - Mám pejska, který mě budí, takže určitě nezaspím. Než si ale zvyknu, trvá to alespoň měsíc, říká třiapadesátiletá Draha Baláková. Je jednou z těch, které hned v neděli ráno poznají nástup letního času. A o hodinu kratší noc, protože ve dvě ráno najednou budou tři.
Kroměřížsko – Každoroční téma nářků v hospodě i práci je tady: v noci na neděli přichází změna času na letní, a lidé tak „ztratí" hodinu spánku. Co se týče obyvatel Kroměřížska, většina z nich úpravou času dramaticky netrpí, najdou se ale i takoví, kterým přibude práce: a asi nejvíc to platí o hodinářích.
Lidští hrdinové se ve hrách začínají nebezpečně okoukávat, a tak studia hledají hlavní protagonisty jinde. Hlavně ty nezávislá našla zálibu ve zvířecí říši, nedávno byl představen simulátor obyčejné kozy a v Bear Simulator dostane hlavní slovo medvěd.
Ostrava, Opava – Poslední zprávy z ostravských nemocnic ohledně zdravotního stavu tří lidí, které vážně zranil sobotní výbuch munice před garáží ve Vítkově, jsou pozitivnější než v předešlých dnech.
Valdice/Hradec Králové – Jednapadesátiletý vězeň, kterého napadl na střeženém pracovišti valdické věznice spoluvězeň kladivem, je mimo ohrožení života. Deníku to potvrdil Zdeněk Tušl z hradecké fakultní nemocnice.
Paříž - Deset procent francouzských řidičů nejméně jednou ročně podle nové ankety usne za volantem při cestě mezi domovem a prací. Většinou se naštěstí probudí dříve, než dojde k nějaké nehodě, ale stejně je to zneklidňující. Uvedl to web deníku Le Parisien.
Bouzov – Mladíka, kterého zavalil traktor, vyprošťovali v úterý kolem půl šesté večer litovelští a olomoučtí profesionální hasiči v bouzovské místní části Svojanov.
Karviná - Klidným spánkem už zase mohou spát hosté Rehabilitačního sanatoria v Karviné. Policisté v těchto dnech dopadli chlapíka, který v březnu několikrát tajně navštěvoval lázeňské pokoje a tam kradl. Zloděj to přitom byl poměrně odvážný až drzý.
Valdice/Hradec Králové – Jednapadesátiletý vězeň, kterého napadl na střeženém pracovišti valdické věznice spoluvězeň kladivem, je mimo ohrožení života. Deníku to potvrdil Zdeněk Tušl z hradecké fakultní nemocnice.
Kunovice – Nesmírnou drzost prokázal zloděj v brzkých ranních hodinách v jednom z rodinných domů v Kunovicích. Ve středu 19. března jej vyrušil obyvatel domu, když se v 7 hodin ráno vzbudil.
Znojemsko – V přírodě se nástup jarního počasí už naplno projevuje a zbystřit by v tomto případě měli hlavně řidiči. Do pohybu se totiž v těchto dnech daly žáby, které v cestě za rozmnožováním zaplavují i některé úseky silnic na Znojemsku, které jsou v blízkosti vodních ploch.
Opavsko - Jeden mrtvý, druhý v ohrožení života a třetí se středně těžkými zraněními. Taková je smutná bilance nehody, která se udála v pondělí asi půl hodiny před půlnocí na silnici mezi Bohdanovicemi a Hořejšími Kunčicemi. Ze zatím neznámých příčin zde osobní auto narazilo do stromu.
Bohdanovice – Jeden mrtvý, druhý v ohrožení života a třetí se středně těžkými zraněními. Taková je smutná bilance nehody, která se udála v pondělí asi půl hodiny před půlnocí na silnici mezi Bohdanovicemi a Hořejšími Kunčicemi. Ze zatím neznámých příčin zde osobní auto narazilo do stromu.
Tik v oku bývá často terčem různých posměšků a vtipů. Přitom se jedná o zdravotní problém jako každý jiný. Tik v oku je varováním, že se v lidském organismu něco děje a je třeba to řešit. Na otázky odpovídá lékařka očního oddělení Oblastní nemocnice Příbram Milada Královcová.
V zoologické zahradě v německém Frankfurtu nad Mohanem někdo zabil 15 plameňáků. Některým pachatel nebo pachatelé uřezali hlavy během spánku, informovala dnes agentura AP.Německá policie pátrá po jednom nebo více možných pachatelích, kteří v zoo udeřili dvakrát, pokaždé v noci.