Barcelona - Co je to za nesmysl? Zhruba tak reagoval Lionel Messi. Hvězdný fotbalista Barcelony tvrdí, že není na Nou Campu nešťastný a není nespokojený s trenérem. "Nikdy jsem klubu nedal ultimátum kvůli tomu, abych zůstal," řekl Messi v rozhovoru pro klubovou televizi.
Praha – Již předem odsouzen – a k tomu okraden státní mocí. Nejen obrán o roky svobody, o celý svůj dosavadní život, ale také o peníze. Tak se cítí někdejší hejtman Středočeského kraje a v minulosti významný politik ČSSD, exposlanec i bývalý ministr zdravotnictví David Rath. Vyplývá to z vyjádření, které tento nepřehlédnutelný muž, v současnosti působící jako lékař v Hostivici na Praze-západ, poskytl o víkendu televizi Nova.
Berlín/Varšava/Moskva – Bouře Elon a Felix napáchaly o víkendu na řadě míst v Evropě velké materiální škody a zčásti ochromily i železniční dopravu. Především vyvrácené stromy mají na svědomí i mnoho zraněných, jen v Polsku nejméně dvanáct. V některých evropských zemích pak vyvrácené stromy zpřetrhaly vedení a statisíce domácností zůstaly bez elektřiny.
Kouřim – Hala v Kouřimi byla několik let takřka nevyužívaná, protože měla nevyhovující podlahy. Nyní je však vše jinak. Hala má novou podlahu a od prosince je v ní opravdu živo.
Hora Svaté Kateřiny – Děti z Hory Svaté Kateřiny se objeví v pořadu České televize s názvem Děti na tahu. V rodinné talk show Martina Dejdara dostanou příležitost říct, co si myslí o svých rodičích, o vztahu s nimi a o všem, co považují za důležité. Diváci budou svědky několika zajímavých příběhů.
Praha - Mrtvá nahá dívka na oltáři venkovského kostela. Se satanským znamením na těle. Ke všemu vážná známost zdejšího faráře, který svůj vztah i plánovaný sňatek až dosud tajil. Tak začíná první díl televizní minisérie Případ pro exorcistu, kterou natočil pro Českou televizi Jan Hřebejk a která zítra ve 20 hodin startuje na ČT1 .
Písek – Události ve Francii bedlivě sledují také M. G. a Jérémy Quillionje, Francouzi, kteří v současné době pracují v písecké firmě Schneider Electric. Odpovědi Píseckému deníku přeložil jejich spolupracovník Cameron Pegley.
Most - Neznámý muž s nožem ve 4. ZŠ v Mostě nebyl žádný terorista, ale zřejmě jen zanedbaný a prolhaný zlodějíček. Přesto se ve středu ráno choval ve škole nebezpečně. Mostecká policie po něm stále pátrá. Hrozí mu až tři roky vězení.
Domažlicko - Vyžití pro milovníky bílé stopy v Caparticích, pod Čerchovem a také přímo vrchol Čerchova mohou diváci vidět už tuto sobotu na sportovním programu veřejnoprávní televize.
Most - Neznámý muž s nožem ve 4. ZŠ v Mostě nebyl žádný terorista, ale zřejmě jen zanedbaný a prolhaný zlodějíček. Přesto se ve středu ráno choval ve škole nebezpečně. Mostecká policie po něm stále pátrá. Hrozí mu až tři roky vězení.
Rychnov nad Kněžnou - Opravdu velkou novinkou potěšilo okresní město své obyvatele, ale také turisty a cestující, kteří jezdí autobusem a čekají na místním autobusovém nádraží.
Praha - Není nic staršího než včerejší noviny a u televize to platí ještě rychleji. Reportéři se každý den vydávají na nová místa a hned po odvysílání musí opět vyrážet do terénu. Práce televizního redaktora a kameramana se může zdát hektická, ale zase se tu člověk mnohému přiučí a pozná, jak žijí ostatní lidé.
Vrahovice – Raritou se může pochlubit místní část Prostějova. Tou je arboretum u říčky Romže, které vybudovali během několika let svépomocí nadšenci ze Spolku za staré Vrahovice. Arboretum na Vrahovické ulici skýtá opravdové unikáty, které pochází z jiných oblastí světa a v České republice běžně nerostou. Cesta k jeho vybudování však nebyla jednoduchá.
Benešov – Stejně jako v letech předchozích i v tom letošním se děti, které navštěvují benešovský dům dětí a mládeže, ať už pravidelně, tak ti, kteří zavítají do „dédéemka" pouze výjimečně, mohou těšit na nepřeberné množství aktivit. Navíc půjde o úplně první sezónu v novém.
Rychnov nad Kněžnou – Opravdu velkou novinkou potěšilo okresní město své obyvatele, ale také turisty a cestující, kteří jezdí autobusem a čekají na místním autobusovém nádraží.
Most – Policie dnes hlídala 4. ZŠ v Mostě. Ve středu ráno do ní pronikl zatím neznámý muž, který se střetl s učiteli a poté z jedné třídy vyskočil oknem ven. Muž byl zřejmě jen vyplašený zloděj, který nepřišel nikomu ublížit. Přesto mu hrozí až tři roky vězení za nebezpečné vyhrožování. Podle policistů personál školy postupoval správně.
Pokud vás zlobí srdce a máte podezření, že vaše cévy nejsou v pořádku, vyhledáte svého lékaře a ten vás pošle na vyšetření. A tady, přímo v Karlovarské krajské nemocnici (KKN) v Karlových Varech, zažijete malý zázrak. Po katetrizačním výkonu a případné koronární angioplastice zde zůstanete pouhý den.
Brno - Projekt Zpívá celá rodina patřil v sedmdesátých letech minulého století k populárním televizním pořadům. Teď se po dlouhé odmlce vrací na obrazovky. Na brněnském výstavišti se ve středu natáčel první díl, který diváci uvidí na ČT1 poslední den v lednu. „O účast byl velký zájem. Přihlásilo se nám několik stovek rodin," řekla mluvčí brněnského studia České televize Hana Orošová. Pravidla pořadu zůstala stejná. Soutěží v něm tři tříčlenné rodinné týmy o vysněnou dovolenou. Každý z nich tvoří amatérští zpěváci tří generací. „Ve středu jejich výkony v porotě hodnotil například zpěvák Ondřej Hejma, pořad moderoval herec Václav Kopta," dodala Orošová.
Kozlany – Pouze jeden ze tří bydlí v současné době v Kozlanech, ovšem kořeny jejich kapely jsou s touto vesnicí tak pevně spjaté, že mají bezpochyby právo nazývat se Kozlaňáky. Poptávka po jejich vystoupení však už delší dobu sahá mnohem dál než jen do okolí vesnice. Vystupovali na Slovensku a rádi by klidně vyjeli i dál. Nyní jim patří další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.
Karáčí (Pákistán) - "Můj manžel se už se mnou nechce milovat! Co mám dělat, doktore?" táže se pákistánská žena volající přímo do vysílání. V "zemi čistých" se tomuto televiznímu pořadu podařilo hovořit o delikátním tématu sexu a o nemocech, za něž se lidé stydí, aniž by to pobouřilo konzervativce. A diváci si ho žádají, píše agentura AFP.
Velké Pavlovice – Hustý, přiléhavý kožich, velké oči a malé ušní boltce. To drobné zvíře, které kdysi otci Stanislava Práta z Velkých Pavlovic sežralo na záhonu rostliny okurky, byl sysel obecný.
Karlovy Vary - Pokud vás zlobí srdce a máte podezření, že vaše cévy nejsou v pořádku, vyhledáte svého lékaře a ten vás pošle na vyšetření. A tady, přímo v Karlovarské krajské nemocnici (KKN) v Karlových Varech, zažijete malý zázrak. Po katetrizačním výkonu a případné koronární angioplastice zde zůstanete pouhý den.
Káhira/Praha – Desítky světových médií si všímají úspěchu českých archeologů, kteří v Egyptě objevili hrobku dosud nedoložené královny Chentkaus III. Nález oznámený v neděli je podle některých médií velmi významný pro vědu, může však prý přispět i k oživení oslabeného turistického zájmu o egyptské památky.
Praha - Kancléř Vratislav Mynář koupil pro svou budoucí rodinu (s televizní moderátorkou Alexandrou Noskovou čeká v červnu narození prvního dítěte) prvorepublikovou vilu v Praze Strašnicích. Zaplatil za ni 5,5 milionu korun.
Praha – Kancléř Vratislav Mynář koupil pro svou budoucí rodinu (s televizní moderátorkou Alexandrou Noskovou čeká v červnu narození prvního dítěte) prvorepublikovou vilu v Praze Strašnicích. Zaplatil za ni 5.5 milionu korun.
Senec - Dan, Jan a Matěj bruslili o prázdninách každý den na přírodním kluzišti v Senci. „Dříve jsme chodili na rybník, pokud zamrzl, ale tady to bylo lepší," prohlásil Jan.
Příbram – Vážení čtenáři, už jen do pátku můžete vybírat svého oblíbence z nominace pro anketu Nejúspěšnější sportovec Příbramska roku 2014. Ten, kdo od vás, čtenářů, dostane nejvíce hlasů na kuponu z novin, bude v rámci slavnostního vyhlášení v úterý 13. ledna odměněn cenou Hvězda Deníku.
Berlín - Pokud bude uzavřena obchodní dohoda mezi Evropskou unií a Spojenými státy, mohou některé evropské potraviny přijít o chráněné označení původu. Upozornil na to dnes německý ministr zemědělství Christian Schmidt. Zároveň ale zdůraznil, že uzavření zmíněné smlouvy, známé jako Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP), je v zájmu Německa. Němečtí i čeští potravináři možné omezení ochrany regionálních specialit odmítají.
Madrid - Fotbalisté Realu Madrid přišli po nedělní prohře 1:2 s Valencií o rekordní dvaadvacetizápasovou sérii bez porážky, trenér Carlo Ancelotti byl však přesvědčený, že "Bílý balet" si prohrát nezasloužil. Na smůlu si po nečekané porážce 0:1 se San Sebastianem stěžoval i trenér Barcelony Luis Enrique.
/FOTOGALERIE/ Obrovskému zájmu veřejnosti se těšila výstava děl významného českého malíře a grafika Bohumila Kubišty (1884-1918), která byla až do neděle k vidění v Galerii výtvarného umění v Ostravě (GVUO).
Nikdy není na škodu ptát se na současné poměry lidí, kteří ovlivňovali poměry v minulosti. Mívají neotřelé názory a jsou kompetentní nám politiku přiblížit zevnitř. To je i případ postřehů, které na televizi Prima trousil Václav Klaus.
Káhira - Egyptské ministerstvo vnitra popřelo zprávy, že má manželka herce George Clooneyho, právnička Amal Clooneyová, zakázán vstup do země. Informoval o tom egyptský deník Al-Ahrám. Clooneyová, která obhajuje jednoho z novinářů televize Al-Džazíra vězněných v Káhiře, před dvěma dny uvedla, že jí egyptské úřady vyhrožovaly zadržením.