U Střechů dědí mariášnický um přes koleno
Rudíkov, Velké Meziříčí - Dvacet čtyři vítězných turnajů, deset vítězství v týmech. Celkem na šedesát trofejí a šampion loňského velkomeziříčského turnaje v mariáši to je vizitka Josefa Střechy z Rudíkova.
Rudíkov, Velké Meziříčí - Dvacet čtyři vítězných turnajů, deset vítězství v týmech. Celkem na šedesát trofejí a šampion loňského velkomeziříčského turnaje v mariáši to je vizitka Josefa Střechy z Rudíkova.
Damašek/Istanbul/Moskva – Radikálové z hnutí Islámský stát (IS) zveřejnili propagandistické video, na kterém prý malý chlapec zastřelil dva agenty ruské kontrarozvědky FSB kvůli jejich údajné snaze infiltrovat IS v Sýrii. Sedmiapůlminutový záznam se dnes objevil na internetu, kde se šířil prostřednictvím sociálních médií, informovala agentura DPA. FSB odmítla videozáznam komentovat. Řada serverů záběry postupně zablokovala.
Teplicko - V důlní šachtě Lehnschafter s dochovanými chodbami ze 16. století v Mikulově se celý minulý týden pohybovali filmaři. Štáb České televize tam natáčel záběry pro Toulavou kameru i jeden z dílů seriálu o záhadách Toma Wizarda. „Díl je věnovaný důlním značkám. Štáb natáčel vizualizace vhledy do minulosti s dobovými horníky," řekl Pavel Chaloupka z České speleologické společnosti, který si zahrál jednoho z horníků ze středověku.
Plzeň – Česká televize v pondělí zavítala do Plzeňské teplárenské. Natáčela tady miniportrét s generálním ředitelem společnosti Tomášem Drápelou, a to v rámci projektu Mapa úspěchu.
Mladá Boleslav - Desítky injekčních stříkaček ledabyle odhozených u dětských hřišť, stejný počet opilých bezdomovců či odchycení psi. To jsou jen některé případy, které během loňského roku nejvíce zaměstnaly mladoboleslavské strážníky. Na kontě mají ale i pár kuriozit.
Mladá Boleslav - Rok 2014 se z hlediska přestupků, které řešila městská policie, vyvíjel ve stejných kolejích jako rok předcházející
Opava /POZVÁNKA, ROZHOVOR/ - Letošní finále mužů i žen florbalového Poháru České pojišťovny hostí Víceúčelová hala v Opavě.
Přeštice – Jakmile Tereza Nováková uslyšela o konkurzu do historického seriálu Já, Mattoni, nechtěla si ho za žádnou cenu nechat ujít.
Veselí nad Moravou – Ve Veselí nad Moravou zažila povedené období a skvělou partu. Hlavně proto se na Slovácko, odkud pochází i její přítel, pokaždé tak ráda vrací. Házenkářka Baníku Most Lucia Súkenníková se v hale pozdravila se spoustou přátel, bývalý tým ale nijak nešetřila. „Každý musí vědět, že jsme profesionálky a házenou děláme nejen proto, že nás baví, ale máme za ni i nějakou odměnu," říká opora Mostu a slovenské reprezentace, který pomohla Baníku k důležité výhře dobrým výkonem a dvěma góly.
Barcelona - Co je to za nesmysl? Zhruba tak reagoval Lionel Messi. Hvězdný fotbalista Barcelony tvrdí, že není na Nou Campu nešťastný a není nespokojený s trenérem. "Nikdy jsem klubu nedal ultimátum kvůli tomu, abych zůstal," řekl Messi v rozhovoru pro klubovou televizi.
Praha – Již předem odsouzen – a k tomu okraden státní mocí. Nejen obrán o roky svobody, o celý svůj dosavadní život, ale také o peníze. Tak se cítí někdejší hejtman Středočeského kraje a v minulosti významný politik ČSSD, exposlanec i bývalý ministr zdravotnictví David Rath. Vyplývá to z vyjádření, které tento nepřehlédnutelný muž, v současnosti působící jako lékař v Hostivici na Praze-západ, poskytl o víkendu televizi Nova.
Berlín/Varšava/Moskva – Bouře Elon a Felix napáchaly o víkendu na řadě míst v Evropě velké materiální škody a zčásti ochromily i železniční dopravu. Především vyvrácené stromy mají na svědomí i mnoho zraněných, jen v Polsku nejméně dvanáct. V některých evropských zemích pak vyvrácené stromy zpřetrhaly vedení a statisíce domácností zůstaly bez elektřiny.
Kouřim – Hala v Kouřimi byla několik let takřka nevyužívaná, protože měla nevyhovující podlahy. Nyní je však vše jinak. Hala má novou podlahu a od prosince je v ní opravdu živo.
Hora Svaté Kateřiny – Děti z Hory Svaté Kateřiny se objeví v pořadu České televize s názvem Děti na tahu. V rodinné talk show Martina Dejdara dostanou příležitost říct, co si myslí o svých rodičích, o vztahu s nimi a o všem, co považují za důležité. Diváci budou svědky několika zajímavých příběhů.
Táborsko - Přečtěte si, na co dnes vyrazit do kina.
Praha - Mrtvá nahá dívka na oltáři venkovského kostela. Se satanským znamením na těle. Ke všemu vážná známost zdejšího faráře, který svůj vztah i plánovaný sňatek až dosud tajil. Tak začíná první díl televizní minisérie Případ pro exorcistu, kterou natočil pro Českou televizi Jan Hřebejk a která zítra ve 20 hodin startuje na ČT1 .
Písek – Události ve Francii bedlivě sledují také M. G. a Jérémy Quillionje, Francouzi, kteří v současné době pracují v písecké firmě Schneider Electric. Odpovědi Píseckému deníku přeložil jejich spolupracovník Cameron Pegley.
Most - Neznámý muž s nožem ve 4. ZŠ v Mostě nebyl žádný terorista, ale zřejmě jen zanedbaný a prolhaný zlodějíček. Přesto se ve středu ráno choval ve škole nebezpečně. Mostecká policie po něm stále pátrá. Hrozí mu až tři roky vězení.
Tachovsko - Pro kina a jejich návštěvníky na Tachovsku chce štáb připravit speciální projekci.
Domažlicko - Vyžití pro milovníky bílé stopy v Caparticích, pod Čerchovem a také přímo vrchol Čerchova mohou diváci vidět už tuto sobotu na sportovním programu veřejnoprávní televize.
Most - Neznámý muž s nožem ve 4. ZŠ v Mostě nebyl žádný terorista, ale zřejmě jen zanedbaný a prolhaný zlodějíček. Přesto se ve středu ráno choval ve škole nebezpečně. Mostecká policie po něm stále pátrá. Hrozí mu až tři roky vězení.
Rychnov nad Kněžnou - Opravdu velkou novinkou potěšilo okresní město své obyvatele, ale také turisty a cestující, kteří jezdí autobusem a čekají na místním autobusovém nádraží.
Bedřichov - Program Jizerské 50 bude zahájen už dnes. Ubytovatelé v Bedřichově mají k dispozici už pouze několik posledních postelí.
Praha - Není nic staršího než včerejší noviny a u televize to platí ještě rychleji. Reportéři se každý den vydávají na nová místa a hned po odvysílání musí opět vyrážet do terénu. Práce televizního redaktora a kameramana se může zdát hektická, ale zase se tu člověk mnohému přiučí a pozná, jak žijí ostatní lidé.
Vrahovice – Raritou se může pochlubit místní část Prostějova. Tou je arboretum u říčky Romže, které vybudovali během několika let svépomocí nadšenci ze Spolku za staré Vrahovice. Arboretum na Vrahovické ulici skýtá opravdové unikáty, které pochází z jiných oblastí světa a v České republice běžně nerostou. Cesta k jeho vybudování však nebyla jednoduchá.
Benešov – Stejně jako v letech předchozích i v tom letošním se děti, které navštěvují benešovský dům dětí a mládeže, ať už pravidelně, tak ti, kteří zavítají do „dédéemka" pouze výjimečně, mohou těšit na nepřeberné množství aktivit. Navíc půjde o úplně první sezónu v novém.
Rychnov nad Kněžnou – Opravdu velkou novinkou potěšilo okresní město své obyvatele, ale také turisty a cestující, kteří jezdí autobusem a čekají na místním autobusovém nádraží.
Most – Policie dnes hlídala 4. ZŠ v Mostě. Ve středu ráno do ní pronikl zatím neznámý muž, který se střetl s učiteli a poté z jedné třídy vyskočil oknem ven. Muž byl zřejmě jen vyplašený zloděj, který nepřišel nikomu ublížit. Přesto mu hrozí až tři roky vězení za nebezpečné vyhrožování. Podle policistů personál školy postupoval správně.
Postřekov – SDH Postřekov má čele sboru Jana Kreuze, který je zároveň i starostou obce.
Rychnov nad Kněžnou – Místní kino postrádá nejeden z Rychnováků. V příštích několika letech by se snad s nevyužívanou budovou mohlo začít něco dít.
Tábor - Představujeme malé sportovce a sportovní kluby.
České Budějovice - Milan Koželuh je obdivovatelem Novohradských hor. „Před rokem 1989 nebyla síla, která by vás dostala do pohraničního pásma," říká.
Pokud vás zlobí srdce a máte podezření, že vaše cévy nejsou v pořádku, vyhledáte svého lékaře a ten vás pošle na vyšetření. A tady, přímo v Karlovarské krajské nemocnici (KKN) v Karlových Varech, zažijete malý zázrak. Po katetrizačním výkonu a případné koronární angioplastice zde zůstanete pouhý den.
Brno - Projekt Zpívá celá rodina patřil v sedmdesátých letech minulého století k populárním televizním pořadům. Teď se po dlouhé odmlce vrací na obrazovky. Na brněnském výstavišti se ve středu natáčel první díl, který diváci uvidí na ČT1 poslední den v lednu. „O účast byl velký zájem. Přihlásilo se nám několik stovek rodin," řekla mluvčí brněnského studia České televize Hana Orošová. Pravidla pořadu zůstala stejná. Soutěží v něm tři tříčlenné rodinné týmy o vysněnou dovolenou. Každý z nich tvoří amatérští zpěváci tří generací. „Ve středu jejich výkony v porotě hodnotil například zpěvák Ondřej Hejma, pořad moderoval herec Václav Kopta," dodala Orošová.
Vsetínsko - Ve středu (7. ledna) zemřela ve svých nedožitých 110 letech nejstarší Češka, paní Vlastimila Češková z Jarcové na Vsetínsku.
Jindřichohradecko - Přinášíme sestřih loňských událostí. Dnes duben.
Vídeň, Pelhřimov – Ve velkém stylu vstoupila do nového roku racketloniska Zuzana Kubáňová.
Kozlany – Pouze jeden ze tří bydlí v současné době v Kozlanech, ovšem kořeny jejich kapely jsou s touto vesnicí tak pevně spjaté, že mají bezpochyby právo nazývat se Kozlaňáky. Poptávka po jejich vystoupení však už delší dobu sahá mnohem dál než jen do okolí vesnice. Vystupovali na Slovensku a rádi by klidně vyjeli i dál. Nyní jim patří další díl pravidelného seriálu Vyškovského deníku Rovnost Baví nás z pódia.
Karáčí (Pákistán) - "Můj manžel se už se mnou nechce milovat! Co mám dělat, doktore?" táže se pákistánská žena volající přímo do vysílání. V "zemi čistých" se tomuto televiznímu pořadu podařilo hovořit o delikátním tématu sexu a o nemocech, za něž se lidé stydí, aniž by to pobouřilo konzervativce. A diváci si ho žádají, píše agentura AFP.
Velké Pavlovice – Hustý, přiléhavý kožich, velké oči a malé ušní boltce. To drobné zvíře, které kdysi otci Stanislava Práta z Velkých Pavlovic sežralo na záhonu rostliny okurky, byl sysel obecný.
Karlovy Vary - Pokud vás zlobí srdce a máte podezření, že vaše cévy nejsou v pořádku, vyhledáte svého lékaře a ten vás pošle na vyšetření. A tady, přímo v Karlovarské krajské nemocnici (KKN) v Karlových Varech, zažijete malý zázrak. Po katetrizačním výkonu a případné koronární angioplastice zde zůstanete pouhý den.
Káhira/Praha – Desítky světových médií si všímají úspěchu českých archeologů, kteří v Egyptě objevili hrobku dosud nedoložené královny Chentkaus III. Nález oznámený v neděli je podle některých médií velmi významný pro vědu, může však prý přispět i k oživení oslabeného turistického zájmu o egyptské památky.
Olomouc – Rovných deset utkání by měli podle plánu odehrát fotbalisté Sigmy Olomouc v letošní zimní přípravě.
Praha - Kancléř Vratislav Mynář koupil pro svou budoucí rodinu (s televizní moderátorkou Alexandrou Noskovou čeká v červnu narození prvního dítěte) prvorepublikovou vilu v Praze Strašnicích. Zaplatil za ni 5,5 milionu korun.
Praha – Kancléř Vratislav Mynář koupil pro svou budoucí rodinu (s televizní moderátorkou Alexandrou Noskovou čeká v červnu narození prvního dítěte) prvorepublikovou vilu v Praze Strašnicích. Zaplatil za ni 5.5 milionu korun.
Senec - Dan, Jan a Matěj bruslili o prázdninách každý den na přírodním kluzišti v Senci. „Dříve jsme chodili na rybník, pokud zamrzl, ale tady to bylo lepší," prohlásil Jan.
Příbram – Vážení čtenáři, už jen do pátku můžete vybírat svého oblíbence z nominace pro anketu Nejúspěšnější sportovec Příbramska roku 2014. Ten, kdo od vás, čtenářů, dostane nejvíce hlasů na kuponu z novin, bude v rámci slavnostního vyhlášení v úterý 13. ledna odměněn cenou Hvězda Deníku.
Berlín - Pokud bude uzavřena obchodní dohoda mezi Evropskou unií a Spojenými státy, mohou některé evropské potraviny přijít o chráněné označení původu. Upozornil na to dnes německý ministr zemědělství Christian Schmidt. Zároveň ale zdůraznil, že uzavření zmíněné smlouvy, známé jako Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP), je v zájmu Německa. Němečtí i čeští potravináři možné omezení ochrany regionálních specialit odmítají.
Rychnovsko - Vánoční svátky a volno pro mnohé skončilo až nedělním dnem.
Madrid - Fotbalisté Realu Madrid přišli po nedělní prohře 1:2 s Valencií o rekordní dvaadvacetizápasovou sérii bez porážky, trenér Carlo Ancelotti byl však přesvědčený, že "Bílý balet" si prohrát nezasloužil. Na smůlu si po nečekané porážce 0:1 se San Sebastianem stěžoval i trenér Barcelony Luis Enrique.