Památku padlých českých vojáků v Afghánistánu bude od příštího roku připomínat na vojenské základně v Kábulu pamětní místo. Tvořit ho pravděpodobně bude větší kámen s pamětní deskou. Na té budou zmíněni všichni čeští vojáci, kteří zahynuli ve vojenské misi v Afghánistánu. ČTK a televizi Nova to v Kábulu řekl vrchní praporčík L. V.
Kutná Hora - Štědrovečerní kapr poněkud netradičně. Tak by se dal nazvat příběh, o který se s vámi chci podělit. Třebaže jsme s mým partnerem plánovali svatbu až na jaře, zachtělo se nám strávit první společné Vánoce ještě ve starém roce, a to pouze ve dvou. Vlastním bytem se ani jeden z nás pochlubit nemohl. Budoucí manžel bydlel u rodičů, a tak bylo rozhodnuto, že se Štědrý den oslaví v mém podnájmu.
Luníkov /FOTOGALERIE/ - Luníkovský statek ožil před Vánocemi interaktivním Betlémem. Poté, co ho mohli nejprve navštívit školy, byl přístupný také veřejnosti. Betlém již tradičně patří k Vánocům, avšak luníkovská forma není tolik obvyklá. Akci v prostorách statku uspořádal spolek pro vzdělávání, kulturu a historii Atrium V.
Pár dnů před Vánoci dostali pacienti dětského oddělení místní nemocnice mimořádný dárek: novou hernu. Stála 70 tisíc korun a výrazně se na jejím vybudování podíleli fanoušci a hráči trutnovského hokeje.
Trutnov - Pár dnů před Vánoci dostali pacienti dětského oddělení místní nemocnice mimořádný dárek: novou hernu. Stála 70 tisíc korun a výrazně se na jejím vybudování podíleli fanoušci a hráči trutnovského hokeje.
Rozkaz ke stažení amerických sil ze Sýrie byl již podepsán, potvrdil agentuře AFP mluvčí Pentagonu. Rozkaz podle zdrojů americké televize CNN podepsal odcházející ministr obrany James Mattis a stanoví, jak, kdy a odkud se Američané budou stahovat. Bližší podrobnosti zveřejněny nebyly.
Havlíčkobrodsko - I Vánoce strávené mimo domov mohou být hezké. Co o Štědrém dni čeká ženy ve věznici, děti v dětském domově, klienty domovů pro seniory nebo pacienty v nemocnici?
Jičín – Rekonstrukce původních prostor Městského informačního centra Jičín se po roce a půl chýlí k závěru. Dokončuje se osvětlení, výmalba, podlahy a vybavení nábytkem a technologiemi. Samotné otevření centra se plánuje na březen.
ROZHOVOR/ Na schůzku dorazila na minutu přesně. A kulhala. Prý domluvený čas málem nestihla. Její Eda dneska zaspal a vzbudil ji pozdě. „Normálně se budí kolem šestý, ale dneska zaspal a obličej mi olíznul až kolem osmý,“ vysvětlovala svůj ranní spěch zpěvačka Heidi Janků (56).
Pardubice – Předvánoční čas. To je doba pohádek a jiných odpočinkových filmů. Jenže v sobotu dojde v televizi zhruba na dvě hodiny ke změně žánru. Pohodovky vystřídá basketbal. A ne jen tak ledajaký. Před zraky celého národa se střetne druhý tým Kooperativa NBL se třetím. Překvapivě jdou do derby z horší pozice Pardubice.
Třinec – Pendluje mezi extraligovým Třincem a prvoligovým Frýdkem-Místkem, proti Olomouci (4:2) se ale třinecký odchovanec Marian Adámek dočkal premiérové extraligové trefy v aktuálním ročníku i prvního bodu vůbec.
České Budějovice - V úterý 18.prosince jsme se, jako každý rok, zúčastnili vyhlášení výsledků nejlepších sportovců Jihočeského kraje v Českobudějovickém Metropolu.
Žďársko – Štědrý den pro většinu lidí spojen spíše s klidem a pohodou u domácího krbu. Pokud už ale někoho sledování pohádek v televizi, konzumace vánočního cukroví a chystání pochutin na štědrovečerní tabuli přestane bavit, má na Žďársku možnost zvolit i aktivnější trávení slavnostního dne.
Štědrý den a vánoční svátky považuje většina lidí za nejkrásnější svátky roku a náležitě se na jejich užívání připravují. Najdou se ale i lidé, kteří tyto dny prožívají po svém.
Štědrý den a vánoční svátky považuje většina lidí za nejkrásnější svátky roku a náležitě se na jejich užívání připravují. Najdou se ale i lidé, kteří tyto dny prožívají po svém.
Mělník /ROZHOVOR/ – Stále vesele naladěný a usměvavý číšník, gastronom a moderátor nového pořadu Ano, šéfová, který spolu se svou matkou Jitkou Pagana převzal otěže od národem milovaného Zdeňka Pohlreicha. V lednu letošního roku si otevřel svou první restauraci přímo v Mělníku. Ristorante Santo se sluncem ve znaku, kde ochutnáte výhradně italskou kuchyni. „Slunce je pro mě velmi důležité, každého člověka miluje stejně a září pro všechny bez rozdílu. Je pro mě symbolem rovnosti,“ říká poloviční Ital Santo Pagana s tím, že jeho restaurace je pro něj gastronomickým hřištěm.
Crazy svatba, válečné drama, nebo ledová hrůza s dinosaury v zádech? Pokud vaši blízcí touží právě po tom, kupte jim Jurský park: Zánik říše. Vy si můžete dopřát třeba grog a Churchilla. Z nových filmů vybrala za kulturní rubriku Jana Podskalská.
Německý poslanec českého původu Petr Bystroň se na služební cestě v Jihoafrické republice setkal s členy krajně pravicové skupiny Suidlanders. Následně se s nimi zúčastnil společného cvičení ve střelbě. Služební cestu poslanci protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) financoval Spolkový sněm. Informovala o tom televize ARD.
Poklonou zpěváku Václavu Neckářovi, který v říjnu oslavil 75. narozeniny, bude televizní pořad Hotel Hvězdář. Česká televize jej odvysílá v poslední den tohoto roku.
Japonsko je připraveno znovu zařadit do své výzbroje letadlové lodě. Stalo by se tak poprvé od skončení druhé světové války. Vyplývá to z nového desetiletého plánu obrany, který v úterý schválila japonská vláda. Země vycházejícího slunce plánuje pro své letadlové lodě koupit od Spojených států 42 letadel F-35B Lightning II se zkráceným vzletem a vertikálním přistáním. Informovala o tom televize CNN.
Po nedělní masové demonstraci chtělo několik opozičních poslanců přečíst v maďarské televizi MTVA petici za zrušení tzv. otrokářského zákona. To jim však nebylo umožněno a v budově zůstali necelých 24 hodin. Ani včerejší večer se tak v maďarské metropoli neobešel bez protestů. Na tisíce lidí demonstrovalo za nezávislá veřejnoprávní média před sídlem MTVA. Tu obviňují, že je zcela v rukou vlády.
Jižní Morava – Půjčují si na dovolenou, televizi nebo i na Vánoce. Krátkodobý dluh, tedy dluh na spotřebu, u obyvatel Jihomoravského kraje vzrostl o devět procent. V porovnání s ostatními kraji se jedná o druhý nejvyšší nárůst. Vyplývá to z čerstvých údajů Bankovního a Nebankovního registru klientských informací.
Třemešná - Když v televizi ukazují záběry, jak afričtí pytláci skolili dalšího nosorožce na pokraji vyhynutí, tak si říkám, jak je dobře, že v české kotlině je myslivost odvozena od slova myslet.
Organizace Transparency International (TI) dnes podala na zlínský magistrát podnět k prošetření možného střetu zájmů senátora Iva Valenty (za Soukromníky). Podle organizace Valenta porušuje zákon o střetu zájmů tím, že prostřednictvím jiných společností ovládá regionální televizi TV Brno 1. TI podala podobný podnět i na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli údajnému ovládání médií ve skupině Mafra, zabývá se jím městský úřad v Černošicích.
Velmi smutná zpráva zasáhla během třetí adventní neděle obyvatele obce Revúca nacházející se ve střední části Slovenska. Nešťastná náhoda způsobila, že o život přišlo čtyřleté děvčátko. Během hrátek s jejími sourozenci na ni spadla televize. Snahy přivolaných záchranářů byly marné, dívka zemřela na místě.
Chérif Chekatt, který je podezřelý z úterní střelby ve Štrasburku, sympatizoval s teroristickou organizací Islámský stát (IS). Pro francouzskou televizi France 2 to uvedl jeho otec Abdelkrim Chekatt. Devětadvacetiletého Chekatta ve čtvrtek v přestřelce zabila francouzská policie. Po útoku na vánočních trzích zemřeli čtyři lidé, jeden člověk je ve stavu klinické smrti a více než desítka osob byla zraněna.
České Budějovice – Majitel karavanu zjistil, že se mu někdo během listopadu vloupal do druhého domova, odstaveného na stavební parcele v ulici Žerotínova.
Česká televize se ohradila proti vulgárním nadávkám, které na adresu moderátora pořadu Newsroom Luboše Rosího pronesl majitel TV Barrandov Jaromír Soukup. Veřejnoprávní médium kvůli jeho výrokům v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa podalo na jeho televizi trestní oznámení.
„Plazmu za plazmu“ by sice znělo mnohem lépe, ale Renata Nová z Rýmařova místo palzmové obrazovky vyhrála za svou darovanou krevní plazmu LCD televizor. Rozdíl mezi plazmovou a LCD obrazovkou je dnes už stejně téměř nulový.
V Norimberku někdo v noci pobodal tři ženy, ty jsou ve vážném stavu. Informovala o tom zpravodajská televize n-tv. Německá policie zatím neví, zda spolu případy souvisejí a zda ženy napadl stejný útočník, uvedla ale, že na terorismus zatím nic neukazuje.
Ve štrasburské čtvrti Neudorf, kde v úterý zmizel střelec po útoku na vánočních trzích, probíhala rozsáhlá policejní operace i se speciální jednotkou. Nikdo však nebyl zadržen. Střelce policie zastřelila o několik hodin později. Počet obětí mezitím stoupl na čtyři, jedna osoba je totiž ve stadiu mozkové smrti, uvedla prokuratura. Dalších jedenáct lidí utrpělo zranění.
Z vybraných veřejných institucí lidé nejvíce věří armádě a policii. Důvěru jim vyslovilo shodně 67 procent Čechů. Naopak pouze čtvrtina dotázaných věří církvím. Nedůvěra převažuje rovněž u neziskových organizací, tisku, televize a internetu. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
Koledy omílané stále dokola v televizi, v reklamách, v hypermarketech i na náměstích mohou být po čase už trochu otravné. V Holčovicích přišli farníci s nápadem, jak si od koled trochu oddechnout.
Jeden z demonstrantů z takzvaného hnutí žlutých vest přišel v noci na čtvrtek o život poté, co jej na kruhovém objezdu u výjezdu na dálnici v Avignonu na jihu Francie srazil kamion. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na prokuraturu.
Je demence strašák? Má být procesem naplněným vyčerpáním a beznadějí? Jak komunikovat s takto nemocnými? Na otázky čtenářů Deníku odpovídá autorka knihy Jak (ne)přesadit starý strom Hana Vojtová, ředitelka domova seniorů v Prachaticích.
Krkonoše - Česko ve středu zpívalo koledy s Deníkem. Do akce, která si během osmi let získala příjemnou tradici, se zapojili také lidé pod nejvyššími českými horami. Sešli se na šesti oficiálních místech, jimiž se zviditelnili na republikové mapě Deníku. Patřily mezi ně Janské Lázně, Lipnice u Dvora Králové nad Labem, Svoboda nad Úpou, Mladé Buky, Úpice a také Rokytnice nad Jizerou, kde v tamním Domově důchodů zazpívaly děti z jilemnické hudebky. Zapojilo se přes pět stovek lidí.
Britská premiérka Theresa Mayová vyšla z dnešního vnitrostranického hlasování o důvěře vítězně. Pro její podporu bylo 200 poslanců, proti 117. Mayová přitom před volbou poslancům slíbila, že stranu nepovede až do řádných parlamentních voleb v roce 2022, ale skončí již příští rok po březnovém brexitu.
Je demence strašák? Má být procesem naplněným vyčerpáním a beznadějí? A co otázky, které se dospělým dětem nechtějí ani vyslovit: proč právě moje máma, která připravovala vnuky k maturitě, najednou neumí přepnout programy na ovladači? Budu ještě umět si s ní povídat? O čem ano, o čem už ne?
Téměř 300 tisíc dolarů (zhruba 6,7 milionu korun) za právní výlohy musí americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi zaplatit pornoherečka Stormy Daniels, která šéfa Bílého domu neúspěšně žalovala za pomluvu. Rozhodl o tom federální soud v Los Angeles, uvedla dnes televize ABC News.
Jen málokdo si umí představit Vánoce bez pohádky Tři oříšky pro Popelku. Komu nestačí jen koukat na televizi, může si na slavný film zavzpomínat i pár kilometrů za hranicemi na zámku Moritzburg, kde se natáčela nejznámější scéna a kde je až do 3. března otevřena výstava věnovaná této pohádce.
V ulicích Štrasburku pátrají stovky členů bezpečnostních složek, včetně příslušníků protiteroristického komanda GIGN, po útočníkovi, který v úterý večer zastřelil tři osoby a dalších třináct zranil. Devět lidí je ve vážném stavu. Neštěstí se odehrálo na tamních vánočních trzích. Pachatelem je podle televize BFMTV devětadvacetiletý Chekatt Cherif narozený ve Štrasburku, kterého poliie sledovala kvůli možné radikalizaci. V zemi byl zvýšen stupeň ohrožení teroristickým útokem na nejvyšší. Prokurátor Rémy Heitz řekl, že útočník podle svědků volal Alláhu akbar.
Newyorský soud má dnes oznámit výši trestu pro bývalého osobního právníka Donalda Trumpa Michaela Cohena, který se v srpnu přiznal k porušení zákona o financování volební kampaně a k bankovním a daňovým podvodům. Přestože Cohen s vyšetřovateli spolupracoval, prokuratura žádá přísné potrestání. Obhájci doporučují trest na svobodě vzhledem k ochotě obžalovaného spolupracovat s vyšetřovateli a k projevené vůli k nápravě. Podle televize NBC je ale pravděpodobnější trest tří a půl až pěti let vězení nepodmíněně.
Podnikatel Marian Kočner dál zůstává ve vazbě. Nejvyšší soud Slovenské republiky totiž v úterý zamítl jeho žádost o propuštění a označil ji za neopodstatněnou. Informoval o tom slovenský deník Sme. Kočner je ve vazbě pro podezření z podvodu se směnkami komerční televize Markíza. V minulosti byl také označen za možného objednavatele vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka.
Jižní Morava - Nemají až na jednu výjimku ani dva tisíce obyvatel, přesto se jim daří udržet a provozovat kina. Řeč je o čtveřici obcí na jihu Moravy, kam lidé mohou zajít na promítání filmů. V Božicích na Znojemsku kino dočasně nehraje. Vedení obce tvrdí, že na jaře bude pokračovat.
Symbolický Damoklův meč nad podniky Alabama a Bucanero (RK Harlekýn, dříve Xmax), kde v pátky a soboty probíhají diskotéky, zatím už ve 23 hodin zavírat nemusejí. Zastupitelé, kteří měli schválit dřívější zavírací hodinu, se shodli na kompromisu.