Turecko vydalo zatykače na 1112 osob, které podezírá z napojení na hnutí duchovního Fethullaha Gülena, jež podle vlády stálo za pokusem části armády o puč v létě 2016. Informovala o tom dnes televize CNN Türk. Těžiště operace sice leží podle CNN Türk v metropoli Ankaře, ale celkem se zatýká v 76 z 81 tureckých provincií. Další podrobnosti zatím média neuvádějí.
/VIDEO/ José Mourinho si po předčasném konci v Manchesteru United našel lukrativní „brigádu“. Portugalský fotbalový trenér se totiž znovu dohodl na spolupráci s ruskou televizní stanicí RT, která během jarních zápasů Ligy mistrů uvede jeho vlastní pořad.
Placené televizní stanice CS film, CS mini, Horor film a War TV spolu s bezplatným kanálem Kinosvět a portálem Film popular mění vlastníka. Československou filmovou společnost (ČSFS) totiž kopila firma Slovenská produkčná, která na Slovensku provozuje televizní rodinu Joj.
Karlovy Vary - Pět let působil v prestižní volejbalové polské PlusLize. Pětadvacetiletý smečař LUKASZ WIESE ale dohraje tuto sezonu v české UNIQA extralize. Bez pěti centimetrů dvoumetrový volejbalista naposledy působil ve Varšavě, když následně koncem ledna posílil řady úřadujícího mistra VK ČEZ Karlovarsko, kde bude působit do konce této sezony.
Krásná Lípa /FOTO/ – „To je jako vířivka,“ pochvaloval si v sobotu odpoledne jeden z téměř čtyř desítek otužilců, kteří se sjeli do Krásné Lípy na šestý ročník zimního koupání. Otužování a koupání v ledové vodě propadá čím dál více lidí, a to nejen na Šluknovsku.
ROZHOVOR/ Přední český herec Jaromír Hanzlík napsal svůj první scénář celovečerního filmu. O společnou produkci se podělil s režisérem Jiřím Adamcem. Léto s gentlemanem míří v tuto chvíli do kin.
/VIDEO/ Nejméně dva lidé zemřeli a více než 50 se jich zranilo v sobotu večer místního času dvou hromadných nehodách, do kterých se zapojilo více než 100 automobilů, v provincii Kuej-čou na jihozápadě Číny. Informovala o tom čínská státní televize CGTN s odkazem na místní média.
ROZHOVORY/ Mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela je v televizních soutěžích jako doma. "Že by člověk mohl dopadnout špatně? To si před kamerami nesmíte vůbec připustit," říká v rozhovoru pro Deník. Marek Síbrt, bývalý mluvčí OKD, nyní zástupce SMVAK prokázal svůj rozhled v soutěži Kde domov můj.
Právě končící týden se krom polského hovězího nesl také ve slavnostním duchu. Narozeniny totiž postupně oslavila televize Nova a záhy také největší sociální síť světa Facebook.
Polský ministr zemědělství Jan Krzysztof Ardanowski nemá signály, že by inspektoři Evropské komise (EK) při kontrole polských jatek zaznamenali nějaká dramatická odhalení, „a to byli všude“. Ministr to na závěr inspekce z Bruselu dnes řekl novinářům stanice Radio Zet. Kontroloři podle něj navštívili skoro 1300 jatek. O bezpečnosti potravin bude Ardanowski příští týden jednat s českým protějškem Miroslavem Tomanem.
Vysílací rada zahájila správní řízení s firmou Barrandov Televizní Studio kvůli možnému porušení podmínek licence. Toho se mohla Televize Barrandov dopustit tím, že odvysílala denní zpravodajský přehled Naše zprávy pouze jednou za den. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání to uvedla v tiskové zprávě.
Jednoho dne si řekly: Dost! Tři kamarádky se rozhodly, že se zbaví svých manželů. Z Jitky Čvančarové, Jany Plodkové a Lucii Siposové se tak rázem staly vdovy a hlavní hrdinky nového komediálního krimiseriálu. Televize Prima ho spustí v neděli 17. února.
Čtyři hodiny ležel mrtvý muž před panelákem v polském městě Gliwice, protože pozůstalí i policisté nemohli sehnat lékaře, který by vystavil úmrtní list, bez něhož pohřební služba tělo nepřevezme. Na případ upozornila televize TVN 24 s tím, že podobná situace by mohla nastat kdekoliv v Polsku. Muž totiž zemřel po 18. hodině, kdy ordinace mají zavřeno, a pohotovost či nemocnice tento úkon odmítly provést.
Pokud sledujete trendy, jistě vám neuniklo, že newyorský institut Pantone označil za barvu roku 2019 sytě korálovou. Letos bychom proto tuto barvu měli častěji vídat jak ve světě módy, tak v bytovém designu.
Pátrací tým vyzvedl tělo z vraku letadla, v němž cestoval fotbalista Emiliano Sala společně s pilotem Davodem Ibbotsonem. Informovala o tom televize Sky News s odvoláním na úřad vyšetřující nehodu. Letoun byl objeven v neděli na dně Lamanšského průlivu a tělo v něm našla dálkově řízená ponorka. Dosud nebylo oficiálně identifikováno. Celek z Nantes, odkud Sala přestoupil do velšského Cardiffu, nyní požaduje uhrazení první splátky.
Liberecký kraj – Na hranicích s Polskem začaly včera operovat mimořádné hlídky tvořené policisty, celníky a veterináři. Nestandardní opatření vyvolala aféra s polským hovězím masem. Tu minulý týden odstartovala reportáž polské televize TVN24, která přinesla záběry z jatek natočené skrytou kamerou, na kterých byly vidět na první pohled nemocné krávy. Část z pochybného polského masa se dostala i do České republiky, konkrétně se jednalo o 300 kilogramů.
Nový satirický seriál České televize Most! si získal velké množství fanoušků. Současně však také rozděluje a vyvolává silné diskuze. Je to ještě legrace nebo vulgární urážka skupin lidí?
Některé z historických korunovačních klenotů, jež byly během loňského roku ukradeny ze švédské katedrály ve městě Strängnäs, byly pravděpodobně nalezeny. Informovala o tom televize SVT, které to řekla státní zástupkyně Reeva Devgunová . Jejich pravost však v tuto chvíli potvrdit odmítla. K nálezu mělo dojít severovýchodně od Stockholmu.
Telč /FOTOGALERIE/ – Vánočním hitem Nejhezčí svátky to rozhodně neskončilo a zpívající profesionální hasič z Telče Jiří Pařil v těchto dnech rozjíždí další aktivitu. Chce nahrát novou písničku ve studiu a k ní natočit videoklip na profesionální úrovni. Své štěstí zkouší na Startovači, kde lidé v daném termínu přispívají na různé projekty a na oplátku dostanou určitou odměnu – dar od autora.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Ač je stále mladý, již několik let se věnuje koučování fotbalové mládeže. Otakar Rejfek z Hořiněvsi se nedávno stal Grassroots trenérem FAČR v rámci OFS Hradec. V rozhovoru přibližuje nejen tuto nově zavedenou funkci.
Jen čtyři dny trvalo pátrání po ženě, která si k nákupu bezostyšně přibalila zapomenutý notebook. Policisté o požádali veřejnost o spolupráci v úterý 29. ledna a již v pátek 1. února se žena sama přihlásila na služebně v Jihlavě.
Americké úřady zadržely rappera známého jako 21 Savage, neboť v zemi pobýval nelegálně. Oznámil to mluvčí Přistěhovalecké a celní policie (ICE) Bryan Cox, který hudebníka označil za občana Británie, kam bude nyní vyhoštěn, uvedla televize CNN. 21 Savage, občanským jménem Sha Yaa Bin Abraham-Joseph, byl dosud považován za Američana původem z Atlanty.
Poskládat všechen potřebný nábytek na plochu malého bytu nebo garsonky je doslova umění. S postelí bývá největší problém, protože z jejích rozměrů nemůžete slevit.
Venezuelský autoritářský prezident Nicolás Maduro v rozhovoru se španělskou televizí La Sexta odmítl ultimátum, které mu do neděle daly evropské země, aby oznámil nové prezidentské volby. Španělsko, Francie, Británie, Německo, Rakousko, Nizozemsko a Portugalsko uvedly, že jinak uznají za úřadujícího prezidenta lídra opozice Juana Guaidóa, jako to učinily už dvě desítky zemí, včetně USA.
Opravdu kuriózní případ vyšetřovali policisté v Kanadě. Třiatřicetiletá žena vyhrála v loterii 50 tisíc kanadských dolarů (v přepočtu zhruba 851 tisíc korun). Mělo to však háček. Žena si tiket koupila prostřednictvím ukradené kreditní karty. Policisté ji zatkli zrovna ve chvíli, kdy si šla výhru vybrat do sázkové kanceláře.
K závažnému incidentu došlo v noci ze soboty na neděli ve Smetanových sadech v centru Olomouce. Zatím neznámý útočník tam před třiadvacátou hodinou napadl a pobodal sedmnáctiletého mladíka. Pravděpodobně šlo o skupinu lidí.
Americký prezident Donald Trump zmínil vyslání armády do Venezuely jako "jednu z možností". Vyplývá to z přepisu rozhovoru s televizní stanicí CBS. Na prohlášení vzápětí reagovalo ruské ministerstvo zahraničí s tím, že by mělo mezinárodní společenství pomoci Venezuele vyřešit ekonomické a sociální problémy, ale zároveň by se mělo vyhnout destruktivním zásahům zvenčí.
Střední Čechy - Silné sněžení s úrovní vysokého stupně nebezpečí. Tak zní výstraha meteorologů platná pro Středočeský kraj od nedělní šesté ranní do 19. hodiny večer.
Investigativní novinář Ján Kuciak byl před svou smrtí pečlivě sledován. Upozornila na to italská televize Rai 1, která zároveň zveřejnila fotografie, které to potvrzují. Na jeho případu pracovala známá italská novinářka a odbornice na mafii Maria Grazia Mazzolaová.
Když vám známý streetartový umělec Banksy pomaluje zeď, přitáhne to davy, vandaly a nastane chaos. Jeden člověk nemohl prodat svůj dům, druhý musel nechat zeď odstranit. Napsal to britský deník The Guardian, který hovořil s několika lidmi, jimž Banksy změnil život, když na jejich majetku zanechal svou stopu.
/VIDEO/ V dole na jihu Brazílie, kde se minulý týden protrhla odpadní nádrž, již uctili památku desítek obětí. Místní úřady zároveň oznámily, že záchranáři našli už 115 mrtvých a stále pátrají po 248 pohřešovaných. Tragédii podle odborníků způsobily špatné předpisy a zákony. Brazilské televize rovněž zveřejnily záběry zachycující tuto tragédii.
Případ závadného masa, na který během minulého týdne upozornila reportáž polské televize TVN24, se pomalu, ale jistě stává celoevropskou záležitostí. Hovězí pocházející z polských jatek, kam byla dovážena nemocná zvířata, bylo objeveno v sousedním Slovensku, ve Francii, Portugalsku a nově také v České republice. Informoval o tom ministr zemědělství Miroslav Toman. Polskou stranu zároveň tvrdě zkritizoval.
Golčův Jeníkov – V sobotu 2. února večer veřejnoprávní televize na jednom ze svých vysílacích kanálů uvede záznam ze slavnostního večera udílení Cen české filmové kritiky za rok 2018.
Německé bezpečnostní úřady jsou podle veřejnoprávní televize ARD jednoznačně proti tomu, aby se čínská firma Huawei podílela na výstavbě mobilní sítě páté generace (5G). Existuje podle nich podezření, že společnost spolupracuje s čínskými tajnými službami. Německá vláda o přístupu k Huawei ještě definitivně nerozhodla.
Hovězí maso z polských jatek, kde se porážela nemocná zvířata, bylo dovezeno na Slovensko. Prostřednictvím svého webu o tom informovala slovenská veterinární a potravinová správa. Inspektoři proto chystají u odběratelů masa kontroly. Nejvíce hovězího se na slovenský trh dostává právě z Polska.
Děčínsko - Nepříjemné pocity houpání nebo motání hlavy. Tak popisují lidé z Děčínska nepříjemné zážitky z úterního odpoledne. Může za ně zemětřesení způsobené důlním otřesem v měděném dole v Lubinu v Polsku.
Horní Slavkov – Policisté dopadli zloděje, který má na Hornoslavkovsku na svědomí sérii krádeží v rodinných domech a chatách. Nechal za sebou škodu za desítky tisíc korun.
Majitelé psů v Teheránu nesmějí se svými mazlíčky chodit na veřejná místa, protože prý u lidí vzbuzují strach, informovala na svých internetových stránkách britská zpravodajská stanice BBC. Jde podle ní o součást dlouhodobé kampaně s cílem odradit lidi od chovatelství psů.
Někteří polští chovatelé prodávají majitelům jatek nemocné krávy, jejichž maso může ohrozit lidské zdraví. Jatka mají o maso zájem, neboť výkupní cena je výrazně nižší než u zdravého dobytka a z jeho prodeje obchodníkům mají vyšší zisk. Informovala o tom o uplynulém víkendu polská televize TVN24, jejíž investigativní reportér natočil tuto nezákonnou praktiku skrytou kamerou.
Spory mezi Českou televizí a soukromou TV Barrandov, kterou vlastní Jaromír Soukup, pokračují i nadále. Mediální magnát, miliardář a moderátor podal na veřejnoprávní médium sérii trestních oznámení. Kromě České televize zažaloval i jejího ředitele Petra Dvořáka a moderátorku Noru Fridrichovou.
Prezident Miloš Zeman se 28. ledna večer sejde na zámku v Lánech s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Sdělil to dnes mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. Prezident a premiér se spolu scházejí pravidelně zhruba jednou za měsíc. Zeman dříve uvedl, že by chtěl s Babišem jednat mimo jiné o situaci kolem varování Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) před výrobky čínských firem Huawei a ZTE.
Atentát na gdaňského primátora Pawla Adamowicze ochromil Polsko. Řada lidí se domnívala, že jeho pohřeb by mohl být startem časů, kdy nenávistná osočení a útoky nebudou etalonem mluvy čelných představitelů země. Nestalo se tak.