
Malí Jihočeši se těžko zvedají od tabletů
Jižní Čechy – Čas, který by měly věnovat sportu, prosedí u počítače, tabletu nebo televize.
Jižní Čechy – Čas, který by měly věnovat sportu, prosedí u počítače, tabletu nebo televize.
Královéhradecko, Úpice - Vylezl na Himálaje, v Amazonce ho uštkl had, několikrát bojoval s malárií. Točil ale i se slavnými sportovci nebo v USA s legendárním zpěvákem Karlem Gottem. Kameraman Jiří Středa je jedním z nejslavnějších rodáků Úpice. Už deset let tu provozuje také vlastní televizi. „Je to rarita. Tvoříme takovou živou kroniku města,“ usmívá se dokumentarista, jehož proslavila spolupráce s rybářem Jakubem Vágnerem.
Ústí nad Labem, Český ráj - Pokud plánujete výlet, nebo dovolenou někam pod hrad Trosky, určitě navštivte přírodní dětský areál plný pohádkové fantazie a her, který se jmenuje Šťastná země v Radvánovicích nedaleko Turnova.
Velešín - V loňském roce odevzdali občané Velešína k recyklaci 336 televizí, 164 monitorů a 10 207,84 kg drobného elektra.
Bloger Petr Vondřich pro Deník komentuje aktuální společenské dění v Libereckém kraji.
Zprávy o tom, že zoufalí velitelé Islámského státu stále častěji posílají do bojů i sebevražedné atentátnice, případně děti, se objevují již delší dobu. Kameraman v iráckém Mosulu však zachytil ženu s malým dítětem, která se pokoušela odpálit bombu, téměř v přímém přenosu.
Královéhradecko, Náchodsko - „Sledovaly jsme tehdy s mamkou v televizi situaci v Troubkách, když začal rozhlas v České Skalici hlásit stav ohrožení a varoval, že se nesmí přecházet přes žádnou lávku,“ vzpomíná Petra Voltr na 7. červenec před 20 lety.
/TRAILER/ „Něco se pode mnou prolomilo,“ pravil věcně Jeremy Renner, poslední host karlovarského festivalu, který dorazil na setkání s médii s ortézami na rukou. Točil prý film.
Vyškov – Tohle tipligové vítězství bylo nejtěsnější ze všech tří. Čtyřiačtyřicetiletý Ivo Hložek z Vážan nad Litavou je prvním držitelem velkého hattricku v oblíbené fotbalové tipovací soutěži Fortuna TIP lize Vyškovského deníku Rovnost. V celkovém pořadí zvítězil potřetí.
Zatím neznámý zloděj se ve středu v noci vloupal do nákladního vozu převážejícího elektroniku. Byl zaparkovaný na čerpací stanici poblíž Olomouce u silnice R35.
Nastražené miny zabíjejí i dlouho po válce. V Krnově poslední mina vybouchla přesně před 65 lety. Zabila osmiletého chlapce.
Týdeník Nové Přerovsko - speciál ke 20 letům od povodní 1997 - vyjde v pátek 7. července s Přerovským a hranickým deníkem a v sobotu pak samostatně s TV magazínem.
Týdeník Hranický týden - speciál ke 20 letům od povodní 1997 - vyjde v pátek 7. července s Přerovským a hranickým deníkem a v sobotu pak samostatně s TV magazínem.
Nová Ves pod Pleší – V Nové Vsi bylo otevřeno Muzeum Trabantů. Legendární východoněmecká auta se vrátila do míst, odkud vyrážela na dobrodružné výpravy. Nedaleko muzea je dílna, kde je účastníci expedic známých i z dokumentů v televizi připravovali na cesty.
Populární cestovatel Rudolf Švaříček, kterému učarovaly výpravy za indonéskými kmeny, říká: „Na Nové Guineji jsem se už loučil se životem“
Jindřichohradecko - V úterý není nutné sedět doma u televize. Na Jindřichohradecku se nabízí celá řada možností, kam se vydat za zábavou.
Katar předal v pondělí 3. července Kuvajtu své oficiální stanovisko k seznamu požadavků, které vůči této zemi vznesla Saúdská Arábie a její spojenci. Žádné podrobnosti nebyly uvedeny, katarský ministr zahraničí ale už v sobotu oznámil, že Katar tyto požadavky zamítá.
/VIDEO/ Ve věku 84 let zemřel italský komik Paolo Villaggio, který se proslavil jako účetní Fantozzi. Série bláznivých komedií o smolném úředníčkovi byly oblíbené i u nás.
Arabské země na žádost Kataru nakonec prodlouží ultimátum pro splnění jejich požadavků. Katar, se kterým země přerušily diplomatické styky, tak bude mít na splnění podmínek dalších 48 hodin. Původní ultimátum vypršelo v neděli o půlnoci.
/ANKETA/ Když si Jaromír Jágr chvilku před otevřením trhu s volnými hráči v NHL na Twitteru postěžoval, že mu nevolají žádní generální manažeři s nabídkami smlouvy (zatímco v roce 1994 se mu v obdobné situaci prý ozval kdekdo), bylo to vzato jako další vtípek vyhlášeného žertéře. Vědělo se, že ve skutečnosti intenzivně jedná o nové smlouvě na Floridě.
Letohrad - Retro vlna zasáhla i Muzeum řemesel v Letohradu. V sobotu tu návštěvníkům otevřeli zbrusu novou expozici retro, ve které ukazují, jak se žilo v šedesátých až osmdesátých letech minulého století.
/VIDEO/ Syrští uprchlíci, především ti z vybombardovaného města Rakká, nalezli azyl v libanonském údolí Bikáa. Nejméně tři z nich zde dnes uhořeli. Příčina požáru v uprchlickém táboře se vyšetřuje.
Zruč – Fotbalová škola Petra Čecha si za jedenáct let své existence vybudovala skvělé jméno. Zúčastnit se týdenního letního turnusu se stalo věcí prestiže a pro mladé fotbalisty především zážitkem na celý život.
Ústí nad Labem - Mediální tábor v Ústí začíná. Mladí novináři se během prvních dvou týdnů letních prázdnin seznámí se všemi druhy médií.
/VIDEO/ Nejrušnější damašské náměstí Tahrír dnes ráno zkropila krev. V autě i s jeho řidičem explodovala výbušnina, hlášeno je zatím 18 mrtvých a asi dvacet zraněných. K výbuchům došlo i v západních částech města. K činu se zatím nikdo nepřihlásil, spekuluje se o odpůrcích prezidenta Bašára Asada.
ANKETA, VIDEO/ Nový seriál z hokejového prostředí, natáčený v Havířově, pobavil nejen diváky a i členy vedení města. Současně také všechny uvrhl do očekávání, jak se bude děj vyvíjet.
K požáru rozvaděče v rodinném domě ve Valašském Meziříčí v místní části Brňov vyjížděli meziříčští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Poličné v brzkých ranních hodinách v sobotu 1. července.
Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Pardubice, Praha, Nepřevázka. Tři osudová místa Jolany Voldánové (48 let), před lety známé televizní hvězdy. Jakmile zazněla před lety na ČT1 zpravodajská znělka a ona se objevila na obrazovce, mnoho diváků bylo spokojeno. Působila (a působí stále) klidným a milým dojmem. Laskavá žena, dalo by se říci. Jolana Voldánová z televize odešla. Zmizela z Prahy. Žije na malé vesničce a je spokojená.
V kostkách ledu známých řetězců zabývajících se prodejem kávy – Starbucks, Costa a Caffè Nero – nalezli britští kontroloři koliformní bakterie, které pocházejí z fekálií. Podle hygieniků došlo při výrobě ledových kostek nebo při manipulaci s nimi k porušení hygienických pravidel. Zjistil to pořad Hlídací pes televize BBC.
Kolínsko – Vysvědčení a konec školního roku s sebou může kromě radosti z nadcházejících prázdnin, dovolené a letních radovánek přinést také starosti. Děti, které dnes čeká nějaká ta špatná známka na vysvědčení se mohou bát reakce rodičů. To by však neměli.
Brno /INFOGRAFIKA/ – Zúročili domácí prostředí. Jihomoravští sportovci ovládli při Hrách VIII. letní olympiády dětí a mládeže 2017 v Brně celkové hodnocení všech krajů a gratulovat si může i pořadatelský tým. Obří akci, které se účastnilo přes tři a půl tisíce mladých nadějí a přes tisíc členů doprovodu, zvládl bez větších potíží. „Od všech mám zatím pozitivní ohlasy, i počasí nám vyšlo," libuje si Lucien Rozprým, hlava organizačního výboru olympiády, která po čtyřech dnech zápolení skončila ve středu.
Kaplice – Místní Spolek aktivních seniorů spolupořádal ve čtvrtek už druhý ročník sportovních her seniorů, který v loni přilákal velké množství zájemců.
Kladno /FOTOGALERIE/ - U příležitosti šedesátých narozenin jedné z nejznámějších českých pohádkových postav, Krtečka, byla v úterý odhalena pamětní deska Zdeňka Milera. Kladenského rodáka, ilustrátora dětských knížek, autora, režiséra i scénáristu animovaných pohádek, tvůrce oblíbeného Krtečka a mnoha dalších kreslených postaviček nově připomíná deska na rodném domě v kladenské Bendlově ulici.
Moskva připravuje odvetu za „balíček" amerických sankcí, které vstoupily v platnost v prosinci 2016. Uvedla to představitelka ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. Sankce zavedla na konci loňského roku končící administrativa prezidenta Baracka Obamy.
Věděli jste, odkud pochází suroviny pro mobily, notebooky, nebo televize? Přichází totiž nová doba železná. O kontrolu nad těžbou a obchodem s kovy, ze kterých se vyrábí plošné spoje do elektronických přístrojů, se vedou tvrdé boje, na jejímž počátku jsou zubožené děti v afrických dolech a na konci spokojení uživatelé se smartphony. Z celosvětového byznysu profituje Čína, zásoby ale nejsou nekonečné.
Katarský ministr zahraničí odsoudil své sousedy v Perském zálivu za to, že odmítli vyjednávat o jejich požadavcích na obnovu leteckých, námořních a pozemních vazeb.Šejk Mohammed Al Thani uvedl, že postoj je "v rozporu se zásadami" mezinárodních vztahů.
Litvínov /FOTO/ - Rodinný pokoj poskytuje zázemí nejen pacientům, ale také jejich doprovodu.
Beroun - Delší dobu nepřístupná vrchní část budovy přímo naproti vrátnici a vjezdu do areálu berounské nemocnice bude brzy opět v provozu. Právě v těchto dnech se tam pracuje na dokončení nových lůžek pro rozšíření kapacity a celkové zkvalitnění oddělení následné péče.
Pardubice - „Lidstvo před sto lety spalo v průměru o hodinu a půl více než dnes," říká pardubický neurolog a somnolog Richard Plný.
Pasov - Stefanie (35) a Raimund (36) Geissovi z Abtschlagu, části Kirchdorfu im Wald, sanovali historický dům a zachránili tak jednu z nejstarších dochovaných venkovských budov v Bavorském lese, částečně pocházející už z roku 1542, píše PNP.
Klatovy – Otřesný případ lidské lhostejnosti odhalili před několika dny klatovští městští policisté v jednom z tamních bytů. Na zemi tam ležel invalida a zoufale volal o pomoc. Když se do bytu strážníci spolu s hasiči dostali, zjistili, že s mužem je v bytě jeho ošetřovatel.
Šokující případ lidské lhostejnosti odhalili před několika dny klatovští městští policisté v jednom z tamních bytů. Na zemi tam ležel invalida a zoufale volal o pomoc. Když se do bytu strážníci spolu s hasiči dostali, zjistili, že s mužem je v bytě jeho ošetřovatel.
Kamberk /FOTOGALERIE/ - Meziobecní spolupráce funguje i napříč okresy. To potvrdila společenská akce v kamberské hospůdce, kam zavítal bývalý hudební soubor z Šebířova na Táborsku. Na dvě stě lidí se sešlo, aby si připomnělo šedesát let od vzniku šebířovského seskupení, oslavilo otevření nové galerie a poslechlo si milou, dechovou muziku.
/VIDEO/ Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi opět vzbudil pozornost svými výroky. Do kamer italské televize La7 totiž prohlásil, že to nejlepší na americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi je jeho žena Melania.
Suverénně v čele prestižního Opel Adam Cupu je po třech podnicích se 70 body zlínský automobilový závodník Martin Vopatřil.
V noci na sobotu místní úřady v londýnské čtvrti Camden nařídily preventivní evakuaci pěti obytných domů. Učinily tak z obav před opakování nedávného tragického požáru v Grenfell Tower. Rodiny, které musely strávit noc v provizorním ubytování, akci označují za chaotickou.
/ZÁKULISNÍ POSTŘEHY/ Členové špatně volí vedení, vyměníme členy. Tak popisoval akt „vyjádření věrnosti" sociální demokracii Vladimír Majer, nyní už bývalý člen i bývalý předseda její místní organizace Bartovice a Radvanice.
Suverénně v čele prestižního Opel Adam Cupu je po třech podnicích se 70 body zlínský automobilový závodník Martin Vopatřil. Pilot Kimi Racing potvrdil v poháru svou dominanci jako na Kopné i o víkendu na MMČR v Hustopečích, kde na šedesáti kilometrech zvítězil o více než půldruhé minuty.
/VIDEO/ V čínské vesnici Sin-mo v provincii S'-čcchuan sesuv půdy zavalil přes 120 obyvatel. K neštěstí došlo dnes kolem šesté hodiny místního času. A to po vydatných deštích, které promáčely hlínu na horských svazích. Na místě pomáhají tisíce záchranářů.
Saudská Arábie zabránila tragédii. U Velké mešity v Mekce zmařila teroristický útok. Sebevražedný atentátník se odpálil poté, co se odmítl vzdát policii. Ta zadržela dalších pět osob včetně jedné ženy.