Lajna zatím pobavila, ale nepřekvapila
ANKETA, VIDEO/ Nový seriál z hokejového prostředí, natáčený v Havířově, pobavil nejen diváky a i členy vedení města. Současně také všechny uvrhl do očekávání, jak se bude děj vyvíjet.
ANKETA, VIDEO/ Nový seriál z hokejového prostředí, natáčený v Havířově, pobavil nejen diváky a i členy vedení města. Současně také všechny uvrhl do očekávání, jak se bude děj vyvíjet.
K požáru rozvaděče v rodinném domě ve Valašském Meziříčí v místní části Brňov vyjížděli meziříčští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Poličné v brzkých ranních hodinách v sobotu 1. července.
Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Pardubice, Praha, Nepřevázka. Tři osudová místa Jolany Voldánové (48 let), před lety známé televizní hvězdy. Jakmile zazněla před lety na ČT1 zpravodajská znělka a ona se objevila na obrazovce, mnoho diváků bylo spokojeno. Působila (a působí stále) klidným a milým dojmem. Laskavá žena, dalo by se říci. Jolana Voldánová z televize odešla. Zmizela z Prahy. Žije na malé vesničce a je spokojená.
V kostkách ledu známých řetězců zabývajících se prodejem kávy – Starbucks, Costa a Caffè Nero – nalezli britští kontroloři koliformní bakterie, které pocházejí z fekálií. Podle hygieniků došlo při výrobě ledových kostek nebo při manipulaci s nimi k porušení hygienických pravidel. Zjistil to pořad Hlídací pes televize BBC.
Kolínsko – Vysvědčení a konec školního roku s sebou může kromě radosti z nadcházejících prázdnin, dovolené a letních radovánek přinést také starosti. Děti, které dnes čeká nějaká ta špatná známka na vysvědčení se mohou bát reakce rodičů. To by však neměli.
Brno /INFOGRAFIKA/ – Zúročili domácí prostředí. Jihomoravští sportovci ovládli při Hrách VIII. letní olympiády dětí a mládeže 2017 v Brně celkové hodnocení všech krajů a gratulovat si může i pořadatelský tým. Obří akci, které se účastnilo přes tři a půl tisíce mladých nadějí a přes tisíc členů doprovodu, zvládl bez větších potíží. „Od všech mám zatím pozitivní ohlasy, i počasí nám vyšlo," libuje si Lucien Rozprým, hlava organizačního výboru olympiády, která po čtyřech dnech zápolení skončila ve středu.
Kaplice – Místní Spolek aktivních seniorů spolupořádal ve čtvrtek už druhý ročník sportovních her seniorů, který v loni přilákal velké množství zájemců.
Kladno /FOTOGALERIE/ - U příležitosti šedesátých narozenin jedné z nejznámějších českých pohádkových postav, Krtečka, byla v úterý odhalena pamětní deska Zdeňka Milera. Kladenského rodáka, ilustrátora dětských knížek, autora, režiséra i scénáristu animovaných pohádek, tvůrce oblíbeného Krtečka a mnoha dalších kreslených postaviček nově připomíná deska na rodném domě v kladenské Bendlově ulici.
Moskva připravuje odvetu za „balíček" amerických sankcí, které vstoupily v platnost v prosinci 2016. Uvedla to představitelka ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. Sankce zavedla na konci loňského roku končící administrativa prezidenta Baracka Obamy.
Věděli jste, odkud pochází suroviny pro mobily, notebooky, nebo televize? Přichází totiž nová doba železná. O kontrolu nad těžbou a obchodem s kovy, ze kterých se vyrábí plošné spoje do elektronických přístrojů, se vedou tvrdé boje, na jejímž počátku jsou zubožené děti v afrických dolech a na konci spokojení uživatelé se smartphony. Z celosvětového byznysu profituje Čína, zásoby ale nejsou nekonečné.
Katarský ministr zahraničí odsoudil své sousedy v Perském zálivu za to, že odmítli vyjednávat o jejich požadavcích na obnovu leteckých, námořních a pozemních vazeb.Šejk Mohammed Al Thani uvedl, že postoj je "v rozporu se zásadami" mezinárodních vztahů.
Litvínov /FOTO/ - Rodinný pokoj poskytuje zázemí nejen pacientům, ale také jejich doprovodu.
Beroun - Delší dobu nepřístupná vrchní část budovy přímo naproti vrátnici a vjezdu do areálu berounské nemocnice bude brzy opět v provozu. Právě v těchto dnech se tam pracuje na dokončení nových lůžek pro rozšíření kapacity a celkové zkvalitnění oddělení následné péče.
Pardubice - „Lidstvo před sto lety spalo v průměru o hodinu a půl více než dnes," říká pardubický neurolog a somnolog Richard Plný.
Pasov - Stefanie (35) a Raimund (36) Geissovi z Abtschlagu, části Kirchdorfu im Wald, sanovali historický dům a zachránili tak jednu z nejstarších dochovaných venkovských budov v Bavorském lese, částečně pocházející už z roku 1542, píše PNP.
Klatovy – Otřesný případ lidské lhostejnosti odhalili před několika dny klatovští městští policisté v jednom z tamních bytů. Na zemi tam ležel invalida a zoufale volal o pomoc. Když se do bytu strážníci spolu s hasiči dostali, zjistili, že s mužem je v bytě jeho ošetřovatel.
Šokující případ lidské lhostejnosti odhalili před několika dny klatovští městští policisté v jednom z tamních bytů. Na zemi tam ležel invalida a zoufale volal o pomoc. Když se do bytu strážníci spolu s hasiči dostali, zjistili, že s mužem je v bytě jeho ošetřovatel.
Kamberk /FOTOGALERIE/ - Meziobecní spolupráce funguje i napříč okresy. To potvrdila společenská akce v kamberské hospůdce, kam zavítal bývalý hudební soubor z Šebířova na Táborsku. Na dvě stě lidí se sešlo, aby si připomnělo šedesát let od vzniku šebířovského seskupení, oslavilo otevření nové galerie a poslechlo si milou, dechovou muziku.
/VIDEO/ Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi opět vzbudil pozornost svými výroky. Do kamer italské televize La7 totiž prohlásil, že to nejlepší na americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi je jeho žena Melania.
Suverénně v čele prestižního Opel Adam Cupu je po třech podnicích se 70 body zlínský automobilový závodník Martin Vopatřil.
V noci na sobotu místní úřady v londýnské čtvrti Camden nařídily preventivní evakuaci pěti obytných domů. Učinily tak z obav před opakování nedávného tragického požáru v Grenfell Tower. Rodiny, které musely strávit noc v provizorním ubytování, akci označují za chaotickou.
/ZÁKULISNÍ POSTŘEHY/ Členové špatně volí vedení, vyměníme členy. Tak popisoval akt „vyjádření věrnosti" sociální demokracii Vladimír Majer, nyní už bývalý člen i bývalý předseda její místní organizace Bartovice a Radvanice.
Suverénně v čele prestižního Opel Adam Cupu je po třech podnicích se 70 body zlínský automobilový závodník Martin Vopatřil. Pilot Kimi Racing potvrdil v poháru svou dominanci jako na Kopné i o víkendu na MMČR v Hustopečích, kde na šedesáti kilometrech zvítězil o více než půldruhé minuty.
/VIDEO/ V čínské vesnici Sin-mo v provincii S'-čcchuan sesuv půdy zavalil přes 120 obyvatel. K neštěstí došlo dnes kolem šesté hodiny místního času. A to po vydatných deštích, které promáčely hlínu na horských svazích. Na místě pomáhají tisíce záchranářů.
Saudská Arábie zabránila tragédii. U Velké mešity v Mekce zmařila teroristický útok. Sebevražedný atentátník se odpálil poté, co se odmítl vzdát policii. Ta zadržela dalších pět osob včetně jedné ženy.
Děti se v lesní školce sice více umažou, ale zažijí víc dobrodružství než ve městě. Do programu se často zapojují i rodiče. Tyto školky stojí více peněz než ty běžné. Přesto o ně zájem roste.
Čtyři arabské státy bojkotující Katar kvůli údajné podpoře terorismu poslaly Dauhá seznam třinácti požadavků, včetně uzavření televize Al Džazíra a omezení vazeb na jejich regionálního protivníka Írán.
Napište svému tátovi i vyZapomněli jste si něco říct se svým tátou? Odešel dřív, než jste si stačili vyříkat staré bolesti, sdělit mu to, co vás těší? Anebo máte tátu dosud nablízku, ale nezbývá chvíle si s ním popovídat? Neodkládejte to na „někdy", napište mu, dopis pošlete přes nás a my ho rádi otiskneme. Na vaše dopisy od srdce se těšíme na adrese plusdenik@denik.cz nebo Deník, nám. Přemysla Otakara II. č. 5, 370 21 Č. Budějovice.
Tachov – Jízdárnu ve Světcích u Tachova si vybrali filmaři pro několik jezdeckých scén do velkofilmu o Marii Terezii. Dvoudílný projekt, který bude ve veřejnoprávní televizi k vidění kolem Vánoc, má ve Světcích poslední štaci. Natáčení končí, teď se bude natočený materiál upravovat do konečné podoby.
Premiéru Česko-slovenského superpoháru si v pátek v podvečer na uherskohradišťském stadionu nenechají ujít ani fotbalové osobnosti a persony regionu, které jej budou buď na místě, nebo vzdáleně prostřednictvím televize pečlivě sledovat.
ROZHOVOR/ - Heinrich Günther, velitel skupiny THW, který převzal od hejtmana Jiřího Čunka v úterý ve Valašském Meziříčí ocenění, na dva měsíce na Valašsku zavzpomínal pro Valašský deník.
Nikdo v královské rodině nechce být králem či královnou, řekl britský princ Harry časopisu Newsweek. Zároveň ale dodal, že členové královské rodiny budou "plnit své povinnosti ve správný čas."
Letohrad /ROZHOVOR/ - Hráči Letohradu jsou nyní v době odpočinku, volno už má také trenér Tomáš Friml, který si sezonu protáhl na hokejbalovém mistrovství světa.
Automobilka Škoda před několika dny ukázala zajímavé auto, které postavili učni škodováckého Středního odborného učiliště strojírenského. Jde o elektrickou plážovou buginu Element. Až nyní se ale na ni můžeme podívat důkladně.
Broumov - Fotbalový oddíl Slovan Broumov oslaví tuto sobotu 90. výročí.
Den vidlí a Vidlácké hry opět přilákaly do Lichnova návštěvníky, kteří se otevřeně hlásí k vidláctví. Letos byl nejvzdálenější vidlák rodilý Brit.
Jindřichohradecko - Ani v úterý nemusíte zůstávat doma u televize, ale můžete vyjít ven za zábavou.
Bílina - Pracovníci Správy železniční dopravní cesty začali opravovat podchod pod kolejemi na Kyselce.
Hradec Králové - Basketbalový svátek je středem zájmu. Ve východních Čechách určitě.
Most - Odcizené věci už se najít nepodařilo. Zloději je prý rozprodali a peníze utratili.
Mladá Boleslav /VIDEO/ – Fotbalisty Mladé Boleslavi čeká za měsíc cesta na západ. Pondělní los Evropské ligy v sídle UEFA jim totiž určil za soupeře pro druhou vyřazovací část vítěze dvojzápasu prvního předkola mezi islandským Stjarnanem a Shamrockem Rovers z Irska. První zápas odehrají Středočeši na soupeřově hřišti ve čtvrtek 13. července, odveta se bude hrát o týden později v Mladé Boleslavi.
Liberec - Když Karolína Bartůňková přijela na šampionát v gymnastice, všichni si mysleli, že je bez šancí a do počtu. Nakonec závodnice SG Liberec předvedla parádní přeskok a stala se tak překvapivou mistryní republiky!
Šestý ročník turnaje pro ostré (nejen) chlapy se v sobotu konal v Kravařích-Koutech.
Jižní Morava – Jihomoravští hasiči poukazují na trvalý problém těžko průjezdných míst na sídlištích. Ztrácí kvůli tomu cenné minuty.
Cheb - Nezvanou návštěvu měl majitel chaty na Švédském vrchu v Chebu.
Autíčko, raketoplán s funkčními motory, Bob a Bobek, silničáři, čertíci, Mexičané i Miloš Zeman s nejznámějším českým vězněm Jiřím Kajínkem v zamřížované kleci pluli v sobotu 17. června po řece Desné v Sudkově.
Přijít ze školy, zapnout počítač a sledovat videa na youtube. Takto vypadá odpoledne nejednoho teenagera.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Když herečka Milena Steinmasslová zkazí text, kolegové ji v tom nechají pořádně vycachtat. Udělají to i v sobotu v ústeckém Činoherním studiu?
Most - V mosteckém Repre skončil v sobotu večer dvoudenní konkurz na komparz i epizodní role pro nový seriál České televize. Přišly stovky lidí.
Nová Říše – Přicházíte do útulně zařízeného bytu. Dál, tedy vlastně k sobě domů, vás pozvou dvě usměvavé hostitelky. U slavnostně prostřeného stolu už sedí další lidé, které vidíte úplně poprvé v životě. Bytem se line vůně čerstvě připraveného jídla, od každého je tu něco. Čeká na vás speciální několikachodové menu.