
Bohemia Rychtář Cup kořistí průmyslováků
Chrudim –Chvíle osobní slávy si užil i ředitel pořádající „hotelovky“ Jaromír Pecina, když vstřelil gól v úvodním utkání.
Chrudim –Chvíle osobní slávy si užil i ředitel pořádající „hotelovky“ Jaromír Pecina, když vstřelil gól v úvodním utkání.
Lipová – „Mám úplně zahlcený telefon. Materiální a finanční pomoc nabízejí lidé z celé republiky. I ubytování,“ vypočítává starosta Lipové na Šluknovsku Pavel Svoboda. Dvě rodiny s malými dětmi tu ve středu přišly úplně o všechno.
Hodonín /AKTUALIZOVÁNO/ – Zatím neznámý muž ve středu odpoledne fyzicky napadl vlakovou průvodčí v Hodoníně v podchodu pod nádražím Českých drah.
Andělská Hora -Nejstarší obyvatelkou města Andělská Hora je Božena Sohrová. Oslavu svých stých narozenin si užila s rodinou a přáteli v sobotu 11. prosince.
Karlovy Vary - Obracejí se na vás občané či firmy se žádostmi o sundání rampouchů ze střech?
Prostějov /FOTOGALERIE/ - Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti do života přeje Prostějovský deník narozeným dětem, rodičům gratulujeme.
Plzeň – Kuchyňským nožem napadl ve čtvrtek kolem poledne jednašedesátiletý muž pětatřicetiletou ženu v domě v Ruběšově ulici v Plzni. Jednou ji bodl do zad.
Opava – Zledovatělá vozovka i chodník moc prostoru k chůzi neposkytuje. Ani maximální pozornost není pokaždé jistotou, že cesta neskončí na ortopedické nebo chirurgické ambulanci.
Lovosicko – I když tomu klimatické podmínky v současnosti vůbec nenahrávají, na poničeném sjezdu z dálnice D8 mezi Lovosicemi a Siřejovicemi začaly první opravy asfaltového povrchu.
Vídeň - Ten, kdo jí při práci u počítače, se ve skutečnosti nezasytí a má nakonec ještě větší pocit hladu. Podle rakouského deníku Der Standard na to přišli britští vědci z bristolské univerzity. Zjistili, že pozornost při jídle hraje důležitou roli.
Rokycany - Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti do života přeje Rokycanský deník.
ten svůj návrh, aby se u nás zavedly napřesrok zimní pneumatiky povinně, myslíte určitě dobře, ale obávám se, že tak jak to navrhujete, to tady nebude fungovat.
Praha - Deník přináší předsváteční rozhovor s generálním ředitelem České televize Jiřím Janečkem.
Opava – Zledovatělá vozovka i chodník moc prostoru k chůzi neposkytuje. Ani maximální pozornost není pokaždé jistotou, že cesta neskončí na ortopedické nebo chirurgické ambulanci.
Opava /ANKETA/ - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka narozená v opavské porodnici. Tentokrát přivítáme čtyři holčičky a tři chlapečky.
Strakonice/V HLAVNÍ ROLI ŽENA/ - Něco vzdát není můj styl, říká ředitelka finančního úřadu Miroslava Pýchová
Mladá Boleslav - Bývalý fotbalový brankář Aston Villy a hokejový obránce slaví v sobotu významné jubileum.
Ostrava /SLEDOVALI JSME, FOTOGALERIE/ - Potyčka s primátorem Petrem Kajnarem, při které první muž Ostravy upadl na zem, zdramatizovala páteční demonstraci za lepší ovzduší. Před Novou radnici vyjádřilo svou nespokojenost přes pět set lidí.
Strakonice /FOTOGALERIE/ - Děti z Volenic přijely ozdobit stromeček.
Pardubice - Ve středu 15. prosince se v porodnici Pardubické krajské nemocnice narodil Samuel.
Chrudimsko - Zajímá vás, jak hubnout s Deníkem? Máme pro vás novou soutěž!
Praha – Doplatky pacientů v lékárnách po Novém roce asi klesnou, po dvou až třech měsících ale zase stoupnou a pacienti budou doplácet na své léky stejně, nebo i o něco více než dnes. Výdaje pojišťoven v lednu naopak stoupnou a posléze se vrátí na původní úroveň.
Strakonice -Lékařka čelí obvinění za ublížení na zdraví s následkem smrti. Znalci opět nevypovídali
Liberec - Město se vzpamatovává ze sněhové kalamity a lidem už hrozí další nebezpečí. Rampouchy. Závažností problému si je vědomo i samo město. Do ulic proto vysílá zvláštní hlídky městských strážníků.
Hlinsko - V mateřské škole Hlinsko Budovatelů slavily děti příchod vánočních svátků spolu se svými rodiči.
Ústí nad Labem - Za dvacet odběrů té nejcennější tekutiny na světě si převzalo ve vile Ignaze Petschka stříbrné plakety dr. Jana Jánského třicet dárců krve.
Východní Čechy – Vytrvalé sněžení včera ochromilo celý region.
Pardubice – S ledovkou se v průběhu zimy nepotýkají jen řidiči na silnicích, ale také chodci na ulicích.
Dobruška - Nevidomá Renata je po transplantaci dvou orgánů opět ve formě a těší se na Vánoce.
Jablonecko – Zpoždění dodávky řetězů a padající sníh komplikuje zásahy v odlehlých oblastech.
Polička – Policisté hledají pachatele ozbrojeného přepadení. S nožem v ruce vyhrožoval prodavačkám.
Cheb –Každý si v současném počasí občas zanadává na stav komunikací ve svém okolí. Ovšem nejvíce si ho ´užívají´ handicapovaní spoluobčané.
Kopřivnice – Již pátým rokem dostanou občané města Kopřivnice od radnice malý vánoční dárek. V jejich schránkách se totiž každým dnem objeví nové stolní kalendáře na rok 2011. Distribuce zhruba desíti tisíc výtisků začala již během tohoto týdne a všechny domácnosti v Kopřivnici a v místních částech Lubina, Mniší a Vlčovice by měly kalendář objevit ve svých schránkách do konce letošního roku.
Vnorovy, Strážnice – V pondělí kolem půl jedenácté dopoledne došlo mezi Vnorovy a Strážnicí k nebezpečné události. Nákladnímu autu s přívěsem s červenou plachtou, jedoucímu směrem na Strážnici, ze střechy návěsu odletěly kusy ledu.
Pelhřimov – Obžalovaní jsou vinni. Těmito slovy zahájil soudce Jiří Zach včerejší rozsudek rozsáhlé kauzy trojice pelhřimovských vymahačů dluhů, jejíž rozplétání se táhlo bezmála celý rok.
Zlínský kraj – Zlínská strážnice Stanislava Hillerová při pochůzce zasahovala u zraněného muže. Ten byl v bezvědomí, bez základních životních funkcí a s krvácivým zraněním na hlavě. S pomocí kolemjdoucího jej resuscitovala a ošetřila mu zranění.
Pelhřimov -Trojice mužů odešla od soudu s podmínkou poté, co byli zproštěni celé řady obvinění. Státní žalobce se proti rozsudku odvolal.
Zlínský kraj – Vánoční období je čas, kdy hodně lidí poleví ve svých stravovacích návycích a dopřeje si nejrůznější kulinářská lákadla ve velkém. Naproti tomu majitelé domácích mazlíčků jsou v mnoha případech rozvážní a o zdraví zvířecího člena domácnosti dbají. Lidské pochutiny jim nedávají.
Svitavy - Ve vrstvách sněhu se špatně jezdí řidičům a vrásky přidělávají ještě cyklisté.
Chrudim /FOTOGALERIE/ – V prostorách zdejšího územního policejního odboru se uskutečnilo slavnostní ukončení projektu „Senioři sobě“.
Hronov – V úterý 14. prosincezavítala mezi seniory do Domova odpočinku ve stáří Justynka Marcela Mathesová z Agentury podpory zdraví a hygieny potravin, aby seniory seznámila s výsledky letošního IV. ročníku Rotoped-tours a letošní novinky Pěško-tours.
Otázka pro: Petra Milatu, tiskového mluvčího ČSOB Pojišťovny
Kolín – Tradičně v předvánočním čase uspořádal odbor sociálních věcí a zdravotnictví kolínského Městského úřadu Předvánoční odpoledne s hudbou pro kolínské seniory ve velkém sále Městského společenského domu.
Frýdek-Místek – Okresní soud ve Frýdku-Místku vynesl ve středu 15. prosince rozsudek nad policistou Jiřím Bartákem, který loni 22. května na odstavném parkovišti ve Frýdlantu nad Ostravicí postřelil pětatřicetiletého Petra Marka, jenž ho předtím napadl.
Havlíčkův Brod – Krasobruslařky brodského BK ladí formu před vrcholem sezony a tím je Mistrovství republiky na soutěžích Českého poháru.
Chebsko -Otázka pro Martina Kasala, mluvčího Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje.
Havlíčkův Brod – U Okresního soudu v Havlíčkově Brodě stanul před senátem obžalovaný dvaadvacetiletý Pavel Štěpán z Humpolce.
Černilov – Na pátek 26. listopadu se těšili lidé, kteří mají rádi adventní čas a vše s ním spojené. A nejinak tomu bylo i v Černilově.
Východní Čechy – Lesy České republiky (ČR) v předvánočním období zajišťují zvýšenou intenzitu dozoru v lesích nejen kvůli potenciálnímu nebezpečí krádeží tak zvaných vánočních stromků, ale i jmelí, které jako poloparazit roste na větvích v korunách dospělých stromů.
Šumperk - Úsměvy na tvářích dětských pacientů vykouzlilo duo klaunů, které tento týden navštívilo dětské oddělení Šumperské nemocnice. Za maskami s červenými nosy se skrývaly profesionální umělkyně z občanského sdružení Zdravotní klaun.