Olomouc – Kapra jíme během roku málo. Tradiční česká ryba na jídelníčcích zaostává za mořskými konkurenty. Ani na štědrovečerní tabuli se neobjevuje ve všech domácnostech. I když podle majitelů rybářství se rok od roku předvánoční prodej šupináčů zvyšuje. Letos opět zhruba o pět procent.
Prakticky nemine rok, abych si někdy během Štědrého dne nezanotoval tu známou, i když smutnou písničku, která začíná sloganem: Na Vánoce ráno, Štědrej den tehdy byl…
Olomoucký kraj - Kapra jíme během roku málo. Tradiční česká ryba na jídelníčcích zaostává za mořskými konkurenty. Ani na štědrovečerní tabuli se neobjevuje ve všech domácnostech. I když podle majitelů rybářství se rok od roku předvánoční prodej šupináčů zvyšuje. Letos opět zhruba o pět procent.
Nové Strašecí /FOTOGALERIE/ – Staročeské vánoční zvyky jsou pomalu ale jistě na ústupu. Místo nich však lidé vytvářejí nové tradice. Jednou z nich je například štědrovečerní půlnoční setkání novostrašeckých obyvatel u vánočního stromu. I sem však mnohdy zavítají lidé z okolních vesnic.
Severní Čechy - Po deseti měsících od předání unikátní výhry jsme kontaktovali ty, kteří měli možnost vyzkoušet si, zda až 20 milionů let staré útvary zlepšily jejich zdraví.
Východní Čechy - Užít si vánoční svátky a přitom si neublížit nadbytkem jídla? Takové předsevzetí může připomínat plavbu pověstnou úžinou mezi Scyllou a Charybdou. Platí to především pro lidi, jejichž zdraví je z nějakého důvodu narušeno.
Znojmo – Přes deset kilometrů v mrazivé zimě okolo Znojma. Na to se letos opět mohou těšit příznivci povánočního jedenáctikilometrového výběhu. Tentokrát se poběží v sobotu.
Příbram – V neděli se všechny závodnice oddílu sportovní gymnastiky Sokola Domažlice zúčastnily tradičního vánočního dvojboje (závod na kladině a akrobacii) v Příbrami.
Slovácko - Etnografka Slováckého muzea Romana Habartová provede čtenáře Slováckého deníku historií a tradicemi Vánoc na Slovácku. V deseti díle se dozvíte vše o Vánocích, možná i to co vůbec netušíte
Trutnovsko, Pojizeří - Užít si vánoční svátky a přitom si neublížit nadbytkem jídla? Takové předsevzetí může připomínat plavbu pověstnou úžinou mezi Scyllou a Charybdou. Platí to především pro lidi, jejichž zdraví je z nějakého důvodu narušeno.
Vlašim /ROZHOVOR/ - Na vánočním stolnotenisovém turnaji pro Příchozí nemohla chybět i dcera hlavního pořadatele, česká reprezentantka, Kateřina Pěnkavová. Ta se zapojila, jak do exhibice, tak do obíhačky.
Vlašim /ROZHOVOR/ - Zakončení roku je ve Vlašimi spojováno s Vánočním turnajem ve stolním tenisu pro Příchozí, jehož hlavní osobou je zakladatel Luboš Pěnkava, který již pojedenácté úspěšně „odkoučoval“ turnaj.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Pro některé strážníky v Uherském Hradištv je Štědrý den a následující Vánoční svátky běžným pracovním obdobím. O tom, jak taková služba na stanici vypadá, jsme si povídali s velitelem strážníků Vlastimilem Pauříkem.
Pod štědrovečerním stolem: Pod štědrovečerní stůl dávali lidé všelicos. Slaměné povříslo nebo ošatku s obilím kvůli úrodě, česnek a cibuli kvůli plodivé síle, pecen chleba kvůli hojnosti.
Liberecký kraj - Hasiči se přes ucpané silnice nemusí dostat k požáru včas. Hrozí také více dopravních nehod. Silničáři přes stojící auta nemohou odklízet
Valašské Meziříčí – Zaměstnanci valašskomeziříčské chemičky Deza si v příštím roce platově polepší. V průměru budou vydělávat necelých čtyřiadvacet tisíc korun měsíčně.
Liberecký kraj - Hasiči se přes ucpané silnice nemusí dostat k požáru včas. Hrozí také více dopravních nehod. Silničáři přes stojící auta nemohou odklízet
Rychnov nad Kněžnou – Vánoční rozjímání v rodinném kruhu, ale také zástěra a rozdělané těsto patří už roky k Vánocům nového rychnovského starosty Jana Skořepy. Ani letos, kdy usedl poprvé na zdejší radnici, na tom nic nezmění.
Břeclav /FOTOGALERIE/ - Hodně zdraví, štěstí, spoustu krásných dárků a také pohodu a spokojenost při čtení Břeclavského deníku nebo Nového života přeje všem čtenářům redakční a inzertní kolektiv.
Brno – Pokus o ublížení na zdraví nebo nutná obrana. To jsou dvě hlavní verze v případu brněnského směnárníka Abdina Jalila. Loni pořezal muže, který k němu směnárny vtrhl s nožem.
Severní Čechy /FOTOGALERIE/ - Po deseti měsících od předání unikátní výhry jsme kontaktovali ty, kteří měli možnost vyzkoušet si, zda až 20 milionů let staré útvary zlepšily jejich zdraví.
Ostrava /DISKUSE/ - Další případ domácího násilí vyšetřují ostravští policisté. Obětí je šestasedmdesátiletá žena, kterou delší dobu týral její sedmadvacetiletý vnuk. Naposledy ji napadl tento týden. Stalo se tak poté, co jej ráno vzbudila s tím, aby šel do práce. Naštvaný muž jí sprostě nadával, částečně zdemoloval byt, a stařenku dokonce zranil.