Kreativ

ŠTÍTEK: deprese

Dobrý den, Vysočino

Nevím, jak to máte vy, ale já vnímám život jako střídání špatných a dobrých dnů.

Mamuti ve starší době kamenné žili i na území Jičína

Jičínsko – Dne 6. prosince 1988 zapsal do přírůstkové knihy dr. Beneš fragment zubu mamuta. Objevený zub byl původně součástí tzv. starého fondu jičínského muzea a byl nalezen v Marečkově cihelně (za dnešním Penny Marketem).

Fokus pomohl najít práci patnácti klientům s duševním onemocněním

Tábor – Na trhu práce se mohou uplatnit i duševně nemocní lidé, tedy ti, kteří mají například schizofrenii nebo trpí depresí. Pomůže jim v tom táborský Fokus. Co se tito lidé musí naučit a kolika z nich se povedlo zaměstnání nalézt, řekla v rozhovoru projektová manažerka Fokusu Radka Rybáková.

Zahrádkářský boom zachvátil naše sousedy

TETOVANÝ se dvěma tvářemi – tak si říká 24letý Andreas Buchberger z Rudertingu v okrese Pasov, který má na sobě „vykerkován" kompletní svůj životní příběh. V 18 letech začal malým obrázkem, dnes jich nosí 74. Od dubna má naplánováno pořízení dalších 20 – na nohou a na břiše… Druhá polovina jeho tváře prý ale rozhodně zůstane netknutá. Do zkrášlování investoval už kolem 5000 eur, píše deník PNP s odvoláním na list Am Sonntag. Na své zálibě dnes už ale vydělává jako žádaný model. Nechal si na kůži zvěčnit i svatební snímek rodičů. Momentálně za jeho uchem „vyrůstá" strom a jeho větve míří na obličej. Na reakce lidí si zvykl. „Jasně, bankéřem bych být nemohl,  ale společnost je modernější a práci dostane každý, jen musí chtít," říká.

Na Alzheimera, Parkinsona i roztroušenou sklerózu s bylinami

„Během deseti let nás postihne epidemie Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby a roztroušené sklerózy," odhadují lékaři a odborníci podle zdrcujících statistik. Podpořit léčbu těchto onemocnění nervového systému je možné třeba bylinkami.

Na Alzheimera, Parkinsona i roztroušenou sklerózu s bylinami

Prostějov – „Během deseti let nás postihne epidemie Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby a roztroušené sklerózy," odhadují lékaři a odborníci podle zdrcujících statistik. Podpořit léčbu těchto onemocnění nervového systému je možné třeba bylinkami.

Pozvánka na jednodenní psychoterapii do Alternativy

Jičín – Alternativa Jičín o tomto víkendu 22.a 23. února přivítá zajímavého hosta architekta Petra Hájka, který nás seznámí s přírodní architekturou, permakulturou a tvorbou osobního životního prostoru.

Sebevrah skočil v zoo do klece s tygry

Peking – Jeden muž v Číně se pokusil spáchat sebevraždu tak, že se nechá sežrat tygry v zoologické zahradě. K jeho smůle jim ale nechutnal. Nyní je v péči psychiatrů, kteří se ho snaží zbavit depresí, informoval čínský tisk.

Ještě nejsou na odpis

Nové Strašecí /NÁZOR/ V posledních dnech jsem několikrát navštívila domovy či domy, kde bydlí senioři. Musím říci, že jsem z návštěvy vůbec nebyla smutná, natož aby na mne padla nějaká deprese.

Ostropestřec mariánský - pro játra to nejlepší

Ostropestřec mariánský patří ke krásným bylinám, jehož domovina je v daleké Indii. Až v 18. století se dostal také do Evropy. Dnes už ho můžete najít volně rostoucí v polích, u řeky a především ho lze pěstovat na zahradě.

Sandonorico na Kovárně vtáhlo posluchače do Nové Zemně

Poděbrady /FOTO/ - Zážitek z "rockové opery", koncepčního vystoupení zpěvačky Zuzany Janiššové a skupiny Sandonorico se dostavil. To je třeba říct hned na začátku. Jak celkově dopadl zajímavý koncert s názvem Nová Zemně, je věc druhá.

Ženy potřebují více spánku než muži

Podle jedné americké studie potřebují ženy více spánku než muži. Nedostatkem spánku tedy zřejmě trpí také více než muži, píše francouzský server Gentside.

Ženy potřebují více spánku než muži

Paříž - Podle jedné americké studie potřebují ženy více spánku než muži. Nedostatkem spánku tedy zřejmě trpí také více než muži, píše francouzský server Gentside.

Nejvíce sebevražd není o Vánocích, ale v první den roku

Praha – Nejvíc sebevražd není o vánočních svátcích, jak se traduje, ale první den nového roku. Podílejí se na tom očekávání spojená s přelomem roku i bilancování životní situace, řekl vedoucí laboratoře sociální psychiatrie Národního ústavu duševního zdraví Ladislav Csémy. Prosinec je podle něj měsícem, kdy je sebevražd nejméně.

Ještě než zapadnou sněhem

Kdo by neznal keř obsypaný krásnými červenými šípky – růži šípkovou. Větvičku s plody si nosíme domů jako dekoraci do vázy či na usušení. Z šípků je výborný čaj bohatý na vitamíny, vyrobit se dá i marmeláda.

Soutěž Buď fit s Deníkem vyhrála Jana Hluchá

Teplice - Dvouměsíční projekt Buď fit s Deníkem je u konce! Historicky první výherkyní se stala pětadvacetiletá Jana Hluchá z Ústecka. Ta podle vás, čtenářů, na sobě zapracovala nejvíce.

Zlepšení je vidět, jde to však pomalu

Kladno – Až do poloviny utkání drželi v Brně bezbrankový stav extraligoví florbalisté Kladna. Na vedoucí branku domácích ještě dokázali odpovědět, výsledek 3:5 ale určili až dvěma zásahy v době, kdy měli čtyřgólové manko.

Pro zdravé stáří není na pohyb nikdy pozdě, tvrdí výzkumníci

Londýn/Paříž - Ani pro seniory není nikdy pozdě na snahu zlepšit si fyzickou kondici. Přinejmenším podle závěrů jedné lékařské studie pravidelné fyzické aktivity ztrojnásobují vyhlídky na dobré zdraví i ve stáří. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na článek zveřejněný v časopisu British Journal of Sports Medicine.