Zlín /FOTOGALERIE/ – Zvířata ve Zlínské zoo ani útulku nebudou trpět o vánočních svátcích samotou. Právě v tento čas je chodí navštívit velké množství lidí. Mimo jiné je stejně jako jejich ošetřovatele čeká nadílka. V jejich případě složená z nejrůznějších pamlsků.
Slovácko – Vyznavači tradičního slováckého léku – slivovice – a také dalších ovocných destilátů s nimi budou muset šetřit, aby jim vydržely do příštího podzimu. Alespoň na Uherskohradišťsku tomu podle páleničářů tak má být.
Šumice – Zemědělská usedlost v Šumicích, kterou prohlásili před více než rokem za památkový objekt, je v současnosti v péči stavebních dělníků a památkářů. Nemovitost patřící již několik století rodině Petra Janíčka totiž právě získává svoji původní podobu.
Zemědělská usedlost v Šumicích, kterou prohlásili před více než rokem za památkový objekt, je v současnosti v péči stavebních dělníků a památkářů. Nemovitost patřící již několik století rodině Petra Janíčka totiž právě získává svoji původní podobu.
Lomnice nad Popelkou – Střední škola – to jsme MY - pod tímto ústředním mottem představili pedagogové a žáci tradiční prezentaci. Studenti oborů zaměřených na cestovní ruch se na chvíli změnili v průvodce po místech, která v rámci výuky navštívili.
Frýdlant nad Ostravicí – Zahrádkář Jiří Saniter z Frýdlantu nad Ostravicí se svému koníčku naplno věnuje zhruba pětadvacet let, avšak přičichl k němu už mnohem dřív.
Frýdlant nad Ostravicí /FOTOGALERIE/ – Frýdlantští zahrádkáři připravili třídenní výstavu s názvem Kouzlo Vánoc. Dům zahrádkářů se už v prvních hodinách naplnil k prasknutí. O akci je tradičně mimořádný zájem.
Praha - Ornitologové upozorňují, že nastal nejvyšší čas připravit ptákům krmítka, v Česku už totiž zavládlo zimní počasí. Podle odborníků z Moravského ornitologického spolku ptáky nejvíc uctí slunečnicová semínka a drcené ořechy, některé druhy ptáků ale nepohrdnou ani jablkem nebo lojem.
Mariánské Údolí /FOTOGALERIE/ - Přímo mezi paneláky a lidmi ze sídliště v Mariánském Údolí u Olomouce se ve čtvrtek promenádoval jeden z makaků, kteří před prázdninami uprchli z olomoucké zoo. Našemu čtenáři se jej podařilo na procházce i obědě zblízka vyfotografovat.
Mouřínov /PŘÍRODNÍ KRÁSY VYŠKOVSKA/ - Snad jen Rašovice snesou co do bohatství přírodních krás v okolí srovnání s Mouřínovem. V našem seriálu jsme se už seznámili s rezervací Šévy nebo mouřínovskými rybníky, které obývají nejvzácnější druhy našich žab.
Benešov – Nejen chuť na voňavou jaternici nebo zabijačkovou polévku přilákala i tentokrát do prostor benešovského pivovaru stovky velkých i malých návštěvníků.
Mikulov – Ovoce a zelenina ze zahrádky, včelí med nebo třeba drobné zvířectvo z eko chovů. I s takovými produkty by se mělo obchodovat na plánovaném trhu v Mikulově, o jehož otevření vedení města vážně uvažuje.
Baška-Hodoňovice /FOTOGALERIE/ – Osadní výbor Hodoňovice, Čendaspolek a místní fojt byli organizátory prvního ročníku hodoňovického štrúdlování v hostinci U Čendy.
Zlín – Svalnatci a jejich obdivovatelé si dají dostaveníčko v sobotu ve Zlíně. Uskuteční se tam totiž 18. ročník extraligy v silovém trojboji – 2. kolo Zlín, který bude stejně jako v loňském roce hostit obchodní a zábavní centrum (OZC) Zlaté jablko.
Českobudějovicko – „Jezdili k nám lidé až z Maloviček, ze Lhenic nebo od Krumlova,“ říká k právě ukončené sezoně moštování Milan Syrovátka za zahrádkáře v Nových Hodějovicích. Moštáren ubývá, a tak na Českobudějovicko zamířili zájemci i ze sousedních okresů.
Lhotka – Už přibližně dva týdny pozorují obyvatelé Lhotky u Tisové exotického papouška, který se pohybuje v korunách stromů na zahradách v této vesnici.
Jaký je to kontrast! Dole u moře, půl dne jízdy odtud, rozkvetlé narcisky, a tady se do nekonečna táhne zasněžená krajina. Však už ráno v údolí u jezera vystrkovala zima růžky – vše bylo potaženo silnou vrstvou jinovatky, kaluže zamrzlé. A zde nahoře má zima hory již zcela ve své moci.
Letovice – Podle posledních zpráv končí stopy jedné ze dvou uprchlých opic makaka červenolícího z olomoucké zahrady na Svatém Kopečku v Letovicích na Blanensku, v místní části Kladoruby.
Uničov – „Už nejsou,“ odmítala ve středu zájemce o husu Miluše Horáková z farmy v Uničově-Nové Dědině. Čerstvá husička přímo z tuzemské farmy se letos stala v čase svatomartinského hodování nedostatkovým zbožím.
České Budějovice – V létě připravovala restaurace Life is Dream středeční menu podle receptů čtenářů. Dnes přinášíme jako malou „vzpomínku“ na letní seriál aktuální recept na svatomartinskou husu, kterou bude restaurace připravovat od čtvrtečního večera do neděle.
Letovice, Kladoruby /VIDEO/ – Na dobrodružnou výpravu, daleko od ocelových mříží olomoucké zoologické zahrady, se ke konci června vydali dva samci makaka červenolícího.
Letovice, Kladoruby /VIDEO/ – Na dobrodružnou výpravu, daleko od ocelových mříží olomoucké zoologické zahrady, se ke konci června vydali dva samci makaka červenolícího. Před několika dny jednoho z nich viděli poblíž Moravské Třebové. V neděli se však už opice ládovala dýňovými semínky poblíž Letovic.
Malovice – Jako velké mraveniště lidí vypadaly Malovice v sobotu, kdy na tuto obec připadlo pořádání 8. ročníku Slavností plodů Chelčicko – Lhenického mikroregionu.
Klatovy – Domácí klobása s bílým pepřem za 89 Kč za kus, med za stovku, kravský sýr za 70 korun či domácí koláč za 60 korun – to jsou jen některé náhodně vybrané produkty, které jste si mohli koupit v sobotu na farmářských trzích u kulturního domu v Klatovech.
Jičínsko –Sklizeň v sadech končí. Dočesná už byla v pátek v Lužanské zemědělské akciové společnosti, v žlunických sadech dotrhají poslední jablka v příštím týdnu.
Slovácko – Pěstitelské pálenice z celého regionu se v těchto dnech hojně hlásí celnímu úřadu. Potřebují totiž co nejrychleji absolvovat takzvanou verifikaci, což není nic jiného než kontrola a prověření funkčnosti a správného nastavení měřidel destilačních přístrojů.