
Kvůli závadě v elektroinstalaci hořely dvě místnosti
Valašské Meziříčí – Elektřina zapálila v neděli odpoledne byt v několikapodlažním domě v ulici Štěpánov ve Valašském Meziříčí.
Valašské Meziříčí – Elektřina zapálila v neděli odpoledne byt v několikapodlažním domě v ulici Štěpánov ve Valašském Meziříčí.
Plzeň - Okresní soud v Plzni se v pátek zabýval týráním tříletého chlapce ze strany jeho matky, které soud již v minulosti děti odebral.
Bílé Podolí - Děti z MŠ Bílé Podolí si užily svůj čarodějnický den. Již ráno přicházely čarodějnice v krásných kostýmech, třída se proměnila v čarodějnou kuchyni,děti vařily své lektvary, kreslily a vyráběly malé čarodějnice, tančily a zpívaly.
Kladruby – Archiv vůní je od soboty opět přístupný návštěvníkům kláštera v Kladrubech. Vystaveny jsou zde ingredience, které se používají jak při orientální, tak při tzv. západní výrobě nejen parfémů, ale například i v medicíně.
Sokolov – Velké dotační akce byly pro Sokolov v minulém období prioritou. Kvůli tomu však byly odsunuty investice ve zdejších školských zařízeních.
Dobříš – Přístavba 5. Mateřské školy v Dobříši musí počkat. Město jako zřizovatel neuspělo se žádostí o dotaci. Důvodem je nevyhovující projekt. Dřevěný montovaný přístavek se zřejmě úředníkům nezdál vhodný, město se proto s projektanty dohodlo na přepracování projektu na stavbu zděnou.
Ratíškovice – Nazdar kamarádi dobrého jídla a pití. Vítám vás u nás v kuchyni, kde budeme připravovat… Tak obvykle začíná na Youtube kanálu Vaření s Danem. Rodák z Ratíškovic Dan Kordula, který před dvěma lety zvítězil v televizní soutěži amatérských kuchařů Prostřeno, se na něm chce s diváky podělit o své zkušenosti. „Na kameru jsem si trochu zvykl, takže jsem začal s vlastními videi, o jejichž technickou stránku pečuje moje manželka Gilia. Vaření mě ale především baví," říká Kordula.
Chrudimsko - Na talířích školáků se objevují jídla z české i zahraniční kuchyně
Řím - Všichni, kdo rádi jedí česnek, ale raději se jeho konzumaci vyhýbají z obavy, že by jim pak páchlo z úst, by se už brzy mohli dočkat pomoci. Postarala se o to poměrně nepravděpodobná dvojice italských pěstitelů - stavební inženýr a komerční právník - kteří poslední tři roky strávili pěstováním speciální obří odrůdy česneku, jež kdysi bývala všeobecně rozšířená v Toskánsku, ale ve větším rozsahu už se nepěstovala čtyři desetiletí.
Nymburk /ROZHOVOR/ - Hlavním hybatelem dění v kuchyni Základní školy Leců RAF v Nymburce je kuchařka Alena Jeníková. Této kuchyni vládne už čtyři roky, ale její celková kuchařská praxe už čítá úctyhodných 35 let. Nedávno pro děti připravila speciální thajský oběd.
Nymburk /ROZHOVOR/ - Hlavním hybatelem dění v kuchyni Základní školy Leců RAF v Nymburce je kuchařka Alena Jeníková. Této kuchyni vládne už čtyři roky, ale její celková kuchařská praxe už čítá úctyhodných 35 let. Nedávno pro děti připravila speciální thajský oběd.
Přerov /PR/ - Je ráno, chvilku po osmé hodině a v přerovské Galerii Realit začíná nový pracovní den. Vítám se s jednatelkou Kateřinou Zvonkovou, která za pracovním stolem vyřizuje e-maily a telefony a seznamuji se s Markem Holým, který se stal makléřem roku 2015.
Prachatice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Jen obvodové zdi a nosné sloupy zůstaly z původní budovy patologie a následně ředitelství Nemocnice Prachatice, a. s. Právě na tomto základě začala prachatická firma v přízemí stavět nové prostory pro třídu mateřské školy a v patře pak pět startovacích bytů pro zaměstnance nemocnice. Nové jsou rozvody vody i elektřiny.
Hradec Králové - Na začátku týdne se z fořtovny U Dvou šraňků odstěhovala družka zesnulého Miroslava Vojtěcha.
Chrudim - Polévka Tom Ťiud Sab Tofu, hlavní chod Kai Phad Phak a jako dezert Saku Polamái.
Bílina - Rekonstrukce autokempu a koupaliště na Kyselce jsou v plném proudu. Vše jde podle plánu. V kempu se opravují stávající chatky a budují nové, na koupališti se dokončují sportovní hřiště a opravy skokanské věže.
Rychnovsko – Kolikrát za den otočíme kohoutkem v kuchyni či koupelně, abychom si nalili pitnou vodu?
Manchester - Zhruba dva a půl měsíce před odvetným zápasem o tituly v těžké váze se boxeři Tyson Fury a Vladimir Kličko utkali v Manchesteru, zatím ale jen slovně. Na tiskové konferenci v budoucím dějišti duelu (9. července) si vzájemně vyměnili několik invektiv. Vyžíval se v tom zejména britský obhájce mistrovských pásů organizací WBA, WBO, IBF a méně významné IBO.
Lanškroun – V neděli v 10 hodin bude v Kulturním centru slavnostně zahájena chovatelská přehlídka trofejí, přístupná bude veřejnosti do 5. května.
Sladké přivítání chystají hospodyňky z Hevlína pro účastníky pelotonu, kteří se do obce sjedou první květnovou sobotu na zahájení sezony na cyklotrase Brno Vídeň. V kuchyních jim kynou domácí tvarohové koláče a budou tahat i těsto na jablečný štrúdl. Pro masožravce připravují tamní hasiči grilované flákoty masa, uzené domácí klobásy a pivo. Připravený je doprovodný program i vyjížďka do historického centra Laa an der Thaya s průvodcem.
Nymburk - Rozhovor s kuchařkou školní jídelny Základní školy Leců RAF v Nymburce Alenou Jeníkovou nejen o thajském obědě pro školáky.
Zlín - V neděli krátce před půlnocí přijal operační důstojník na lince tísňového volání hovor od dvaapadesátileté ženy ze Zlína – Malenovic. Měla obavy o svůj život. Její dvacetiletý syn držel v obou rukou nože, kterými před ní šermoval a vyhrožoval jí, že jí uřeže hlavu.
Plzeň – Gurmánský festival dobrého jídla a pití se již šestým rokem uskuteční v Plzni. Tradiční festival, tentokrát pod názvem Bosch Fresh Festival, představí kulinářské speciality v parku za OC Plaza Plzeň od pátku 20. května do neděle 22. května.
Plaňany - V rámci projektu Den thajské kuchyně v českých školních jídelnách, který pod záštitou thajského velvyslanectví organizuje Asociace školních jídelen ČR, ochutnali včera orientální menu žáci Základní školy v Plaňanech. A nejen to. Škola akci spojila s celým tématickým dnem věnovaným právě Thajsku.
Kdo chce pochopit, jak moc velké porce nyní jíme, neměl by zamířit do supermarketu, ale do starožitnictví. Drobný kalíšek jako pro panenku je prý na víno a to, co vypadá jako dezertní talíř, je talíř na hlavní chod. Po návratu do moderní kuchyně pak člověk zjistí, jak je všechno obrovské, napsal britský deník The Guardian.
Nymburk - „Na konci měsíce března jsme byly vybrány jako zástupkyně naší školní jídelny do projektu s názvem „Den Thajské kuchyně ve školních jídelnách". Akce se konala v Praze v kuchařské Akademii Makro ve spolupráci s Asociací školních jídelen. Tříchodové menu sestavil rodilý thajský kuchař pan Kenyh Khamteun. Kuchařky z 22 školních jídelen z celé republiky mohly v krásné a moderně zařízené kuchyni uvařit celé menu. Všichni společně pak jídlo připravili i pro ostatní účastníky workshopu." To je podnět, který získaly kuchařky v čele s paní Alenou Jeníkovou a který zúročily v úterý ve školní kuchyni a jídelně na Základní škole Letců RAF v Nymburce.
Křivoklát – Zaměstnankyně Mateřské školy Křivoklát Jaroslava Vimrová a Lenka Helebrantová se během návštěvy Rakovnického deníku v jejich předškolním zařízení shodly: „Děti i my máme z opravených koupelniček v naší školce velkou radost. Byly už ve špatném stavu a nyní jsou k nepoznání."
Kralupy – Kralupy se stanou pátým městem v Evropě, které bude mít malou bronzovou sošku Švejka držícího v ruce houskový knedlík, typický pokrm české národní kuchyně.
Benešov – Když jdou žáci benešovské základní školy do tělocvičny, musí si nasadit boty, přejít venku asi dvacet metrů a zase se přezout. Toto nepohodlí vyřeší spojovací krček mezi hlavní školní budovou a objektem, kde je tělocvična. „Dělníci na tom pracují, do konce května to bude hotové," uvedl starosta obce Antonín Rus.
Krásné Březno - Stovky lidí si v sobotu našly cestu do ústecké zoo, kde se konaly oslavy Dne země a s tím spojené křtiny tří mláďat zebry Hartmannové.
Krásná Lípa – K neobvyklému požáru vyjížděli hasiči v neděli pozdě večer. Jeden z obyvatel v Krásném Buku si totiž měl zapálit dům, ve kterém žije.
Chomutov - Rytíři jsou tvrdí chlapi a musejí vydržet leccos. Nevlídné počasí nevyjímaje.
Kutná Hora - Občanské sdružení Denemark v těchto dnech připravuje již třetí ročník Sousedského jarmarku. Ten letos připadne na sobotu 14. května a návštěvníkům opět nabídne spousta aktivit a atrakcí nejen pro děti.
Kroměřížsko – Druhé patro zámku ve Zborovicích aktuálně zeje prázdnotou. Ještě donedávna byl přitom celý využíván jako Domov pro osoby se zdravotním postižením, horní patro zařízení ovšem tomuto účelu podle kraje nadále technicky nevyhovovalo. Nyní se proto jedná o tom, jak horní patro zámku kraj využije.
Zájem o prázdninové brigády je velký i na Opavsku. Někde, například v cukrárnách, už mají plno a brigádníky musí odmítat. Naopak restaurace mají zatím místa volná.
Velké Meziříčí – Jakou úroveň kultury, volného času a partnerství můžou senioři očekávat ve velkomeziříčském domově pro seniory? S trochou nadsázky by se dalo říci, že jako ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Domov pro seniory v letošním roce obhájil vysoké hodnocení v projektu Značka kvality, který zaštiťuje Asociace poskytovatelů sociálních služeb.
Kroměříž – Na své si už tuto sobotu přijdou v Kroměříži milovníci folkloru a tradic. Koná se tam totiž Hanácký den, akce která představí zvyky typické právě pro oblast Hané. „V programu vystoupí desítka souborů celkem asi s 250 účinkujícími, přiblížil místostarosta Pavel Motyčka.
Promažte tělo zevnitř
Kroměříž - Hanácký den v Kroměříži představí v sobotu typické zvyky pro oblast Hané. V programu vystoupí desítka souborů celkem asi s 250 účinkujícími, řekl dnes novinářům místostarosta města Pavel Motyčka (KDU-ČSL). Hanácký den se koná na Hanáckém náměstí v areálu někdejších Žižkových kasáren, začne průvodem ve 13:30.
Rousínov – Poprvé se setkal se spojením ohně a hlíny v dětství. Jako malý kluk si nechal vypálit hliněnou kuličku v kamnech v kuchyni. Postupem času začal vyrábět keramické figurky. A ty nejraději lulečský tvůrce plastik a keramiky Jaromír Kotisa ztvárňuje s pohybem rukou. „Ten je u figury hodně důležitý, protože jinak je taková statická," nechal se kdysi slyšet Kotisa.
Olomouc – Se třemi cisternami a výškovou technikou – automobilovým žebříkem vyjeli ve čtvrtek v 7.35 ráno profesionální hasiči z Olomouce i místní dobrovolní hasiči k požáru kuchyně v bytovém domě v ulici Za Vodojemem v Olomouci.
Praha - Ministerstvo zemědělství (MZe) spustilo kampaň Ryba na talíř na podporu konzumace sladkovodních ryb. Bude stát skoro sedm milionů korun, sdělil dnes ředitel odboru kanceláře ministra zemědělství Vít Doležálek. Kampaň zajistí státní příspěvková organizace Zařízení služeb MZe. Předloni ministerstvo zrušilo marketingový projekt s podobným zaměřením, který měl stát 60 milionů korun bez DPH.
Letohrad - Milovníci památek, zbystřete. Město Letohrad ve spolupráci s dalšími organizacemi pořádá po roce velkou akci Brány památek dokořán. Loni se akce setkala s velkým úspěchem, ke kterému přispělo i pěkné počasí.
Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Po loňské nepříliš vydařené houbařské sezoně se upínají naděje všech vyznavačů ryze českého koníčku houbaření k sezoně nadcházející. Jaká bude? Začátek je víc než optimistický. Do redakce Nymburského deníku dorazil rovnou z lesa s prvním letošním úlovkem houbař Jiří Stránský, člen Mykologického spolku Poděbrady.
Nymbursko - Už rostou! To je dobrá zpráva pro všechny houbaře
Olešná – Skleníky, žlutě rozzářený zlatý déšť v květináčích a další dřeviny připravené na prodej mě vítají do zahradnického ráje společnosti Rustera na samém okraji Olešné na Písecku. S dřevinami, které se tu pěstovaly v minulosti, ale končí a teď jsou už jen ve výprodeji. Od loňska je zdejší hlavní činností pěstování biozeleniny. A to se právě týká úkolu, který mě dnes čeká.
Mostecko - Seděly v kuchyni a povídaly si. A pak se to stalo. Mostecká policie oznámila i další případy.
Jindřichohradecko – Za pár týdnů studenti opustí učebny a řada z nich se bude snažit si vydělat nějakou korunu na prázdninové brigádě. Ten, kdo takovou věc nechává na poslední chvíli, asi ale příliš úspěšný nebude.
Dva nově postavené třípodlažní domky v Horním Benešově již mají své obyvatele. Ze Zámku Dolní Životice se do nového Domova pro osoby se zdravotním postižením přestěhovalo osmnáct klientů. Patnáct mužů a tři ženy s mentálním a vícenásobným postižením nyní žije v pěti domácnostech s jednolůžkovými a dvoulůžkovými pokoji.
Frýdlant - Zámek Frýdlant připravil netradiční prohlídku Po stopách Jantarové komnaty. Kastelánka chtěla ukázat, že hledači nemají pravdu.