
Houby rostou. Lidé se ale otrávili i žampiony ze sídliště!
Pardubice /DOPLNĚNO O RECEPTY/ – Až devadesát procent Čechů zajde čas od času na houby. Teď milovníkům tradičního českého koníčka začala sezona.
Pardubice /DOPLNĚNO O RECEPTY/ – Až devadesát procent Čechů zajde čas od času na houby. Teď milovníkům tradičního českého koníčka začala sezona.
Mayrhofen – Vůně sýrů, mléka a másla, muzika a pivo. I na této kombinaci se dá postavit turistické lákadlo. Jedno podobné vyrostlo v roce 1998 v tyrolském Mayrhofenu ve známém lyžařském středisku Zillertal.
Jindřichův Hradec – Dočasně opustit své podnikání a přiložit ruku k dílu při odstraňování škod po povodních na severu Čech se vydal v úterý před 14. hodinou známý jindřichohradecký zmrzlinář Martin Fousek.
Seattle, Brno – Jana Veselá si dál sní svůj americký sen. Česká basketbalistka, která strávila značnou část kariéry v tým Frisco Sika Brno, na jaře opustila dobře známé evropské palubovky a vydala se na zkušenou do zámoří.
Modrá /FOTOGALERIE/ – Med a medovina, voňavé dary naší přírody, přilákaly v sobotu 7. srpna davy návštěvníků do archeoskanzenu v modré. Konal se tam sedmý ročník akce věnovaný těmto včelím produktům.
Nová Paka – Přinášíme další zajímavosti ze sbírek Městského muzea v Nové Pace.
Modrá /FOTOGALERIE/ – Med a medovina, voňavé dary naší přírody, přilákaly v sobotu 7. srpna davy návštěvníků do archeoskanzenu v modré. Konal se tam sedmý ročník akce věnovaný těmto včelím produktům.
Otrokovice /FOTOGALERIE/ – Přestože sobotnímu odpoledni nevládlo slunné a příliš teplé počasí, několik cyklistů se přeci jen vybralo na výlet podél Baťova kanálu.
Bouzov – Řemeslným jarmarkem, karnevalovým rejem a také kostýmovanými prohlídkami plnými písniček ožije o víkendu hrad Bouzov na Olomoucku. Návštěvníci se mohou těšit i na šermířská vystoupení, dobové hry a středověké divadlo.
Příšovice /FOTOGALERIE/ - Mlékárna v Příšovicích otevřela novou podnikovou prodejnu
Kouřim – Kouřim byla vždy ve svých cílech a plánech, týkajících se umístění mužstva, velice zdrženlivá a opatrná, vždy se hovořilo o udržení. Na podzim se poprvé od účinkování v krajských soutěžích „utrhla“. Předseda Michal Siňor chtěl bojovat ve fotbalové I.A třídě skupině B o nejvyšší mety.
Sokoleč - Fotbalisté Sokolče mají za sebou výbornou sezonu. Přesto se vedení klubu rozhodlo nepostoupit. Asi je to škoda, myslí si bývalý asistent trenéra Sokolče Marek Soukup.
Havířov – Obrovský úspěch zaznamenal na mistrovství Evropy juniorů stolní tenista Baníku Havířov Pavel Širůček. Z Istanbulu si přivezl dvě stříbrné medaile.
Vůně sýrů, mléka a másla, muzika a pivo. I na této kombinaci se dá postavit turistické lákadlo. Jedno podobné vyrostlo v roce 1998 v tyrolském Mayrhofenu ve známém lyžařském středisku Zillertal.
Mayrhofen – Vůně sýrů, mléka a másla, muzika a pivo. I na této kombinaci se dá postavit turistické lákadlo. Jedno podobné vyrostlo v roce 1998 v tyrolském Mayrhofenu ve známém lyžařském středisku Zillertal.
Choceňsko – Přes všechna varování policie okradených seniorů přibývá. Další případ začali šetřit policisté v Chocni.
Ústí nad Orlicí – Přes všechna varování policie okradených seniorů přibývá. Další případ začali šetřit policisté v Chocni.
Ústí nad Labem- Zhubnout, změnit jídelníček, cítit se lépe a bavit se. To jsou hlavní důvody, proč se našich pět soutěžících rozhodlo vstoupit do letní soutěže Hubněte s Deníkem. Jak to s nimi vypadá teď? Po dvou týdnech?
Východní Čechy - Vyzkoušejte recepty podle Velké vzorné kuchařky Bohumily Jermářové.
Brno - Označit máslo jako čerstvé, když je jeho trvanlivost delší než 20 dní, byla chyba, potvrdil správní soud.
Tábor - Někteří nájemníci městských bytů si museli termoventily zaplatit. Údajně nezákonně.
ČR - V Česku loni z důvodu snížení cen meziročně klesly výdaje na potraviny o 359 korun na osobu. Obyvatel země za ně v průměru zaplatil 22 212 korun, tedy téměř pětinu svých ročních příjmů.
Kouřim – Kouřim byla vždy ve svých cílech a plánech, týkajících se umístění mužstva, velice zdrženlivá a opatrná, vždy se hovořilo o udržení. Na podzim se poprvé od účinkování v krajských soutěžích „utrhla“. Předseda chtěl bojovat v I.A třídě skupině B o nejvyšší mety, trenér považoval horší umístění než do 4. – 5. místa za neúspěch.
Hořice – Lidl, slovo, které se tu skloňovalo ve všech možných i nemožných pádech. Vždyť se o stavbě supermarketu mluví už od roku 2005! Stále je ale vedle hořického zámku jen zelená pláň.
Střední Čechy - Známá spisovatelka a fejetonistka Irena Fuchsová pravidelně přispívá svými každodenními nevšedními postřehy do Deníku.
Hradec Králové – Finálový turnaj 8. mistrovství České republiky v penalty hokejbalu hostil Hradec Králové.
Děčín – Moje rizoto s masem a houbami prý nemá konkurenci a kdybyste znali můj horký sýrový pekáček, zůstali byste u nás na návštěvě natrvalo.
Region – Ve valašských chalupách bývalo plno práce kolem hospodářství a k tomu i kupa dětí. A tak není divu, že se zdejší hospodyně musela pěkně otáčet.
Sytno – Jedno pořekadlo tvrdí, že, kde jsou děti, mělo by být i zvíře. A je jedno jaké, princip je v tom, že se dítka naučí starat o druhého a může se skamarádit i pomazlit. Jak si mladí chovatelé rozumí s leguánem nám prozradila slečna Zuzana Vrátníková ze Sytna.
Krkonoše/Pojizeří - Cenové srovnání v trutnovských a turnovských velkoobchodech ze dne 19. července 2010.
Štramberk - Stavba výstavní síně v budově Muzea Novojičínska ve Štramberku se protáhla. Kvůli památkářům a dalším komplikacím její otevření neproběhne na konci prázdnin, ale až v říjnu tohoto roku.
Šumava – Jen při jedné kontrole bylo vše v pořádku, inspektoři proto rozdávali pokuty.
Borotín /POVĚSTI Z BLANENSKA/ - V lesích mezi Velkou Roudkou a Borotínem jsou veliké pískovcové balvany. V době, kdy patřilo borotínské panství německému uhlobaronu Müllerovi, hlásal tam nápis „Rübezahl–herz“ na největším z nich, že je to Krakonošovo srdce.
Bělá nad Svitavou – Exotika ve Bělé. Koho by napadlo, že v obci bude vařit Ind.
Sokoleč - Přestože fotbalisté Sokolče projeli krajskou I.B třídu jako horký nůž máslem, nepřihlásilo vedení klubu stejně jako loni vyšší soutěž.
Více než půl miliardy věnovali ti, kteří nás chtěli přesvědčit, že oni jsou výteční a spasí nás. Občas se objevila myšlenka, ale převládaly výkřiky a plivance. Nikde jsem se však nedozvěděl, co uděláme s chátrou.
Opava – Ambiciózní nováček divizní soutěže Real Lískovec hlásí velkou změnu. Tým s řadou hvězd povede v nadcházející sezoně Martin Rozhon, bývalý ligový kanonýr, který zářil hlavně v dresu opavského Kaučuku.
Hlinsko - Vykázala téměř pětapadesát milionů korun.
Ústí nad Labem – V internetové anketě v kulinářském umění O nejlepší čtenářský recept zvítězil Pavel Pěkný s receptem Játra na mandlích.
Bílý kostel - Nejsou historici, ani etnografové. Přesto je dědictví předků inspirovalo k vytvoření muzea
Borovany - O víkendu se konalo tradiční Borůvkobraní. Součástí programu bylo i první mistrovství světa v chytání borůvek do pusy.
Borovany - O víkendu se konalo tradiční Borůvkobraní. Součástí programu bylo i první mistrovství světa v chytání borůvek do pusy.
Stolany –„Chtěli jsme vyjít vstříc těm, kteří nechtějí být odkázáni jen na krabicové balení,“ vysvětluje stolanský zootechnik Zdeněk Souček.
Krnov - U prodejny Billa zasahovali v pondělí 28. června policisté, obdrželi zprávu, že se v prostoru určeném pro zásobování pohybují podezřelí muži.
Plzeň - Jak se jí za mřížemi plzeňské věznice? Na pověstný chléb a vodu zapomeňte. Možná byste se divili, jak si, alespoň podle jídelníčku, trestanci debužírují. Snídají koblihy, obědvají třeba segedínský guláš nebo výpečky se špenátem, večeří azu po tatarsku a dostávají i ovoce.
Družec– Pokud by se vyhlašoval suverén okresních fotbalových soutěží, tak by byli jednoznačnými vítězi borci Sokola Družec. Svojí skupinou III. třídy projeli jako pověstný nůž máslem a postup mohli pomalu slavit už vdobě, kdy začali odkládat do skříní zimní oblečení.
Svitavy - Tuky patří spolu s bílkovinami a sacharidy k základním živinám a v jídelníčku by neměly chybět.
Pernštejn /ROZSÁHLÁ FOTOGALERIE, VIDEO – Tři salvy z děla při nichž se otřásly okenní tabulky na hradě Pernštejn zahájily v sobotu dopoledne Slavnosti Pernštejnského panství.
Strážov - /FOTOGALERIE/ – Závěr deníku expedice Bike hazard 2010 Václava Fausta ze Strážova.
Mladá Vožice - Historie mladovožických domů.