Záchranáři shánějí ručníky a boty. Mají hosty z Ukrajiny
Ručníky shánějí aktuálně středočeští záchranáři. A také boty od případných dárců by se prý hodily. Nepotřebují je pro sebe, ale pro uprchlíky z Ukrajiny.
Ručníky shánějí aktuálně středočeští záchranáři. A také boty od případných dárců by se prý hodily. Nepotřebují je pro sebe, ale pro uprchlíky z Ukrajiny.
Když se řekne, že někdo „udělal botu“, znamená to, že udělal výraznou, přitom však vyhnutelnou chybu. A přesně to se ve středu stalo řidiči, který na Havlíčkově nábřeží v centru Ostravy odstavil své vozidlo tam, kde neměl.
Ve svých osmasedmdesáti letech stále překypuje Josef Hanák ze Snovídek na Vyškovsku nepřebernou energií. V obci vede malou rodinnou obuvnickou firmu už dvaadvacet let. Pozornost však nepoutá velikostí výroby, ale experimenty a inovacemi. Dekády se zabývá úpravou vložky do boty, známé pod názvem stélka.
Oblečení, boty, hygienické potřeby. Second hand Moment pro Ukrajince jede na plné obrátky.
/ROZHOVOR/ Každý výrobek od Markéty Hurtové je originál a má svou duši. "Tvořím v procesu, detaily mi doslova vznikají pod rukama," říká v rozhovoru pro Deník žena z Krupky, která svůj umělecký život zasvětila práci s kůží.
Chůze naboso je pro nás nejpřirozenější a nejzdravější. Jenže kdo by chtěl běhat po městě bez bot? Řešením mohou být tzv. barefoot boty, doslova bosé boty, které se staly v posledních letech velkým trendem. Proč naše nohy v klasických botách s podpatky a úzkými špičkami trpí a jak to ovlivňuje naše zdraví?
Slavný anglický fotbalový záložník David Beckham nosil na kopačkách jména svých dětí. Tato sportovní móda teď dorazila i do házenkářského Mostu. Křídelnice Tereza Eksteinová se fanouškům pochlubila novými sálovkami, na které si nechala natisknout svou přezdívku Eki, číslo dresu 33 a na druhou botu jméno klubu. Její spoluhráčka a kanonýrka Charlotte Cholevová, která pochází z házenkářské rodiny, která je pro ní velmi důležitá, má na obuvi zase jména svých bratrů.
V týdnu od 7. do 11. února probíhaly ve Zlínském kraji jarní prázdniny. Pedagožky DDM Astra pro děti připravily pět dnů plných zážitků na Jarním akčním táboře. Celkem 19 dětí si v průběhu týdne vyzkoušelo tanec, skákací boty Kangoo Jumps, trampolíny, ale i tvořivé činnosti.
Brněnská rodačka Anna Podskalská je ve finále známé filmové soutěže Český lev. Za svůj animovaný snímek Rudé boty získala hned dvě nominace. O sošku lva bojuje v kategorii Cena Magnesia za nejlepší studentský film a Nejlepší animovaný film. Vítěze filmového ocenění Český lev vyhlásí pořadatelé soutěže již tuto sobotu. Výherce krom sošky získá také odměnu ve výši sto tisíc korun na další tvorbu.
V neděli 27. února přijali policisté oznámení o loupeži v herně ve Vodňanech. Lupiči se ale na odpor postavil barman.
O pololetních prázdninách probíhal v Astře v Kotěrově ulici ve Zlíně zábavný program pro děti. Sportovně-tvořivé dopoledne si přišlo užít celkem 16 dětí, které čekala nabitá čtyřhodinovka.V rámci sportovně-pohybové části si děti vyzkoušely skákání na klokaních botách Kangoo Jumps, ale bavily se i při lekci aerobiku. Nechybělo pořádné protažení před i po aktivitě, které ke každé sportovní činnosti neodmyslitelně patří.
Velkou pátrací akci s dobrým koncem spustil na konci ledna nález páru bot nedaleko mostu přes Úslavu ve Šťáhlavicích. Oznámení o nálezu přijali policisté 22. ledna ráno.
Na místě postávala skupina státních i drážních hasičů v čistých zásahových uniformách a pozorně naslouchala svému instruktorovi. Tím byl zkušený kolega, od přilby až po boty černý od sazí. Názorně jim vysvětloval, co je v budoucích chvílích čeká. Okolo byly i hloučky zvědavých kolemjdoucích. Tak vypadalo čtvrteční dopoledne před jedním z chebských panelových domů v Kamenné ulici, který jim poskytl Cheb. Hasiči tam zkoušeli zásah v hořícím domě. Nejprve systémem zvaným CCS Cobra. Je to speciální hasicí zařízení, které umí proříznout různě silné stěny, pláště budov nebo střechy. Zatím bylo jen v Karlových Varech, ale nyní jím disponují i v Chebu.
Oči celého sportovního světa jsou momentálně upřené k zimní olympiádě v čínském Pekingu. To, že je tam i stopa pocházející z jedné z nejsportovněji založených obcí na Náchodsku, ale ví málokdo. Svůj díl na tom má Stanislav Jirásek, který vyrábí skokanské boty s výmluvnou značkou HOP.
Oči celého sportovního světa jsou momentálně upřené k zimní olympiádě v čínském Pekingu. To, že je tam i stopa pocházející z jedné nejsportovněji založené obce na Náchodsku ale ví málokdo. Svůj díl na tom má Stanislav Jirásek, který vyrábí skokanské boty s příznačným jménem HOP.
Kuriózní případy vyšetřují písečtí policisté. Zabývají se krádežemi bot v bytových domech. Jednoho z pachatelů dopadli, další zloděj zatím uniká.
Chybí v současné společnosti soucit a empatie? Změnila pandemie fungování vztahů mezi lidmi? A jak můžeme pomoci sobě i ostatním? O tom jsme si povídali s člověkem nejpovolanějším – psychoterapeutem Jiřím Chválou.
Je středa 29. prosince, všední den mezi Vánocemi a Silvestrem. Krokem projíždím Špindlerovým Mlýnem. Jednak proto, že co chvíli se před autem jako kuželka kolébá člověk v kombinéze a přezkáčích, jednak proto, že hledám sídlo Horské služby. Navigace konečně hlásí: „Váš cíl je vlevo.“ Cíl je tedy vlevo a vpravo je mlha, v níž se dnes ztrácejí nejen zdejší sjezdovky. A kousek odsud je hora Stoh a chalupa, kde se točil film Jak vytrhnout velrybě stoličku.
Přijedou Číňani s bagry a všechny domy prostě převálcují. A na jejich místě postaví mrakodrapy. Přesně takto se podle profesora Josefa Bryji z Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR ve Studenci na Třebíčsku mění Afrika. Ví, o čem mluví, byl tam už asi patnáctkrát, a tak může srovnávat.
Desítky zájemců si vyzkoušely netradiční alternativu lyžování – sněžné brusle.
Je 11. ledna. Dolnorakouské městečko Mistelbach nedaleko českých hranic, ve kterém žije asi dvanáct tisíc obyvatel, se právě probouzí do mrazivého slunného úterního rána. Na náměstí kmitají prodejci, kteří svoje kavárny, obchody s oblečením, botami, hračkami, drogistickým zbožím či zdravou výživou připravují pro první dychtivé zákazníky. Mladíci postávající v hloučku u zastávky autobusu jako obvykle líně potahují z cigarety. Pánové v kravatách upalují do pekárny hnáni vidinou horké kávy s sebou a vůní čerstvého máslového croissantu.
Je 11. ledna. Dolnorakouské městečko Mistelbach nedaleko českých hranic, ve kterém žije asi dvanáct tisíc obyvatel, se právě probouzí do mrazivého slunného úterního rána. Na náměstí kmitají prodejci, kteří svoje kavárny, obchody s oblečením, botami, hračkami, drogistickým zbožím či zdravou výživou připravují pro první dychtivé zákazníky. Mladíci postávající v hloučku u zastávky autobusu jako obvykle líně potahují z cigarety. Pánové v kravatách upalují do pekárny hnáni vidinou horké kávy s sebou a vůní čerstvého máslového croissantu.
Desítky zájemců si vyzkoušely netradiční alternativu lyžování – sněžné brusle.
Krabice od bot plné překvapení udělaly pod stromečkem radost v azylovém domu v Prachaticích. Do sbírky, kterou vyhlašuje každoročně Diakonie Českobratrské církve evangelické, se zapojily především děti zaměstnanců Městského úřadu Prachatice, ale i samotní zaměstnanci.
Dětská galerie Lapidárium iniciovala na sklonku roku sbírku bot pro lidi bez domova. Až do 1. ledna mohou lidé přinášet nepotřebné nenošené boty (ideálně větších velikostí) do papírového kontejneru před vchod do galerie sídlící v broumovském klášteře.
Především děti zaměstnanců Městského úřadu Prachatice a samotní zaměstnanci se zapojili do sbírky Krabice od bot, kterou vyhlašuje každoročně, letos už pojedenácté, Diakonie ČCE.
/ROZHOVOR/ Chomutovanka se náročnému sportu věnuje šest let. Chce se probít do světové špičky.
/ROZHOVOR/ Chomutovanka se náročnému sportu věnuje šest let. Chce se probít do světové špičky.
Celkem 86 párů zimních pánských a dámských bot a 120 párů ponožek vynesla sbírka zimní obuvi plzeňských zastupitelů. Ti vyslyšeli výzvu radního Davida Šloufa a před svým posledním letošním zasedáním 13. prosince 2021 přinesli na radnici nové zimní boty určené bezdomovcům.
Organizace POINT Milovice se i letos zapojila do celostátního charitativního projektu Krabice od bot. Ředitelka Mgr. Martina Nauš Ozorovská by ráda tímto poděkovala všem občanům z města Lysá nad Labem a okolí, kteří se akce aktivně zúčastnili.
Pro ruskou fotografku a influencerku Elizavetu Litovku se chodidla stala prostředkem, jak uspět na poli umění. Různě je zdobí a vyrábí pro ně boty tak, že jejich počiny zaujaly už desítky tisíc lidí po celém světě.
Předškoláci ze třídy Houbiček z MŠ Závodu Míru v Pardubicích se již druhým rokem zapojili do charitativní akce s názvem Krabice od bot.
Dvoje boty, kšiltovku, plato šperků nebo třeba jen dvě čokolády - to je jen část věcí, které ukradl nebo se o to pokusil 27letý muž z Náchodska.
Eva, Jarda, Pepa a další jsou dospělí lidé s obtížemi v oblasti duševního zdraví. Mají za sebou dlouhodobé pobyty v psychiatrických nemocnicích a mnohé nesnáze. Nyní žijí v BYDLENÍ K-PAX, které je pro ně domovem a příležitostí pro start zpátky do běžného života. Tak jako jiní, mají i oni sny a přání k Vánocům. Pomozme jim tato přání vyplnit! Děkujeme Věrce Michalicové za zaslaný materiál.
Přínosy našeho nejpřirozenějšího pohybu jsou široké a nepopiratelné. Zlepšuje náladu a snižuje riziko řady chorob. Ovšem důležité je správné provedení – a to je problém. Většina z nás totiž chodí špatně, čímž si naopak způsobujeme mnoho potíží.
Vydejte se s námi opět po stopách Járy Cimrmana v našem regionu, a to doslova. Naší druhou zastávkou totiž bude obec Pohoří, kde můžete spatřit dokonce botu tohoto českého velikána, která je otiskla.
Příběh brutálního vraha Ivana Roubala (12. května 1951–29. června 2015) ožívá na televizních obrazovkách. Televize Nova totiž na své streamovací platformě Voyo nově nabízí třídílný krimiseriál Případ Roubal, v němž Hynek Čermák ztvárnil jednu z nejvýraznějších postav české zločinecké historie. Deník proto připomíná jedenáct let starou reportáž, kdy se jeden z redaktorů vydal po stopách tohoto několikanásobného vraha a hovořil s pamětníky, kteří se s ním na Čachrovsku setkávali.
/FOTO/ Součásti oděvu, pece, meče, keramika a mnoho dalšího. Archeologové na Karlově náměstí v Třebíči, které nyní zažívá rozsáhlou revitalizaci, mají doslova žně. S nejzajímavějšími dosavadními nálezy seznámil veřejnost Třebíčany šéf zdejšího výzkumu Aleš Hoch z Muzea Vysočiny Jihlava.
/FOTO/ Součásti oděvu, pece, meče, keramika a mnoho dalšího. Archeologové na Karlově náměstí v Třebíči, které nyní zažívá rozsáhlou revitalizaci, mají doslova žně. S nejzajímavějšími dosavadními nálezy seznámil veřejnost Třebíčany šéf zdejšího výzkumu Aleš Hoch z Muzea Vysočiny Jihlava.
I zloději jdou s dobou a inovují své „pracovní“ postupy. Psát o tom, že v době blížících se Vánoc stoupá aktivita nenechavců okrádajících zákazníky v nákupních centrech, asi nemá smysl. Jejich finty jsou všeobecně známé. V poslední době ale narůstá počet případů svědčících o tom, že zkoušejí nové, či zdokonalují staré finty. Jedna z nich se týká nakupování v prodejnách obuvi.
I zloději jdou s dobou a inovují své „pracovní“ postupy. Psát o tom, že v době blížících se Vánoc stoupá aktivita nenechavců okrádajících zákazníky v nákupních centrech, asi nemá smysl. Jejich finty jsou všeobecně známé. V poslední době ale narůstá počet případů svědčících o tom, že zkoušejí nové, či zdokonalují staré finty. Jedna z nich se týká nakupování v prodejnách obuvi.
Už bezmála sto let vyrábí rodina Onderových v Kolinci na Klatovsku kvalitní kožené boty. Restrikce spojené s covid-19 ale firmu málem zlikvidovaly, nad vodou se teď drží jen díky zakázce na výrobu bot pro řidiče MHD v Praze. Rodina to ale nevzdává a věří, že zase přijde čas, kdy bude moci vyrábět pestrou škálu obuvi.
I letošní rok je Diakonie ČCE středisko Světlo ve Vrchlabí sběrným místem pro sbírku Krabice od bot. Pomozme obdarovat děti ze sociálně slabších rodin. Sbírka probíhá v těchto dnech až do 5. prosince.
Když děti darují dětem, je v tom spousta radosti. To je základní myšlenka vánočního projektu.
Když děti darují dětem, je v tom spousta radosti. To je základní myšlenka vánočního projektu.
Když děti darují dětem, je v tom spousta radosti. To je základní myšlenka vánočního projektu.
Když děti darují dětem, je v tom spousta radosti. To je základní myšlenka vánočního projektu.
Když děti darují dětem, je v tom spousta radosti. To je základní myšlenka vánočního projektu.
Chtěla prodat použité lyžáky, místo toho přišla během jediné noci o bezmála tři miliony korun. Pětačtyřicetiletá žena z Brněnska původně zveřejnila inzerát s nabídkou prodeje lyžařských bot, první zájemce na sebe nenechal dlouho čekat. Vyklubal se z něj však internetový podvodník.
/VIDEO/ José Mourinho si podmanil Řím. Tedy spíš polovinu města fandící AS. Charismatický portugalský kouč si hned po svém příchodu do italské metropole získal srdce fanoušků i hráčů. Teď se slavný trenér ukázal i jako správný chlap. Mourinho splnil slib a osmnáctiletému mladíkovi Felixi Afenovi-Gyanovi koupil hodně drahé boty za to, že vstřelil svůj premiérový gól v Serii A.