
Týdenní práce pardubické kriminálky přinesla ovoce
Pardubice - Trpělivá mravenčí práce se vyplatila pardubickým kriminalistům.
Pardubice - Trpělivá mravenčí práce se vyplatila pardubickým kriminalistům.
Opavsko - Zahrádkáři na Opavsku mají těžkou hlavu. Velkou část úrody jim totiž zničil déšť.
Sloupnice - Tradice sloupenské palírny sahá až do začátku minulého století a nezanikla ani v dnešní době. Naopak, destiláty současného provozovatele palírny Jana Pecháčka mají po okolí velmi dobré jméno.
Pardubice - Trpělivá mravenčí práce se vyplatila pardubickým kriminalistům.
Prostějovsko - U třešňových alejí je v těchto dnech možno spařit špalíry automobilů a jízdních kol, jejichž majitelé otrhávají ze stromů jazyku lahodící červenavé plody. Trhají je však většinou pouze pro vlastní potřebu. Podle slov vlastníků výkupen není mezi zpracovatelskými podniky o toto ovoce zájem. Leckde tedy vykoupí pouze omezené množství, jinde nic.
Český Brod - Stav říčky, konkrétně její nečistota, náplavy, stromy a odpadky donutily místní technické služby k podstatnému kroku, kterým je právě petice. Takový je začátek.
Olomoucký kraj - Zastavit u silnice a natrhat si třešně, jablka, hrušky či jiné ovoce? Pozor! Můžete dostat pokutu.
Olomoucký kraj - Zastavit u silnice a natrhat si třešně, jablka, hrušky či jiné ovoce? Pozor! Můžete dostat pokutu.
Olomoucko - Zastavit u silnice a natrhat si třešně, jablka, hrušky, či jinou pochutinu? Pozor! Můžete dostat pokutu.
Olomoucko -Zastavit u silnice a natrhat si třešně, jablka, hrušky, či jinou pochutinu? Pozor! Můžete dostat pokutu. Správa silnic olomouckého kraje (SSOK), která je majitelem alejí u cest, odprodává tyto stromy zájemcům, kteří si pak očesávají vyrostlé plody.
Hodonínsko - Rozmarné léto nepřeje obilninám. Zemědělci si zoufají. Většina podniků, které pěstují víc druhů produktů, spoléhá na ovoce. Tomu se zatím daří.
Vyškovsko - Úroda třešní na Vyškovsku je letos nadprůměrná, výkupny o ně ale nemají zájem. Pěstitelé je tak musejí zpracovat sami.
Krnov - Děti z romské komunity o víkendu zaměstnaly krnovské strážníky. Obyvatelé z Revoluční ulice si několikrát stěžovali na řádění výrostků, kteří jim kradli ovoce či ničili záhony.
Olomouc -K silnicím se opět začínají hrnout drobní pěstitelé a překupníci ovoce a zeleniny. K mání jsou například melouny či meruňky. Podle hygieniků jde o provizorní prodej a kupující by tak k ovoci z bedny u krajnice měli přistupovat.
Zlín - Lépe prodat výrazně pod cenou, než vyhodit do kontejneru. Tímto se řídí řada prodejců potravin na Zlínsku. A o věrné zájemce o výrobky těsně před hranicí trvanlivosti nemají nouzi.
Zlín /DISKUZE, ANKETA/ - Lépe prodat výrazně pod cenou, než vyhodit do kontejneru. Tímto se řídí řada prodejců potravin na Zlínsku. Aověrné zájemce ovýrobky těsně před hranicí trvanlivosti nemajínouzi.
Kutnohorsko - Málo důvodů k dobré náladě mají regionální pěstitelé ovoce. Úroda v jejich sadech bude totiž podprůměrná.
Kutnohorsko - Málo důvodů k dobré náladě mají regionální pěstitelé ovoce. Úroda v jejich sadech bude totiž podprůměrná.
Polička - Hráči úspěšně zvládli finálové duely s pardubickým celkem.
Verměřovice - Nejlepší zelenina a ovoce? Z vlastní zahrádky a vlastního sadu! Tak to platívalo mnoho let, na vesnicích pak zvlášť. Zahrádkáři také patřili k organizacím s vysokým počtem členů a nepřehlédnutelnou aktivitou.
Podivín - Ovoce ani zelenina nezajímaly nenechavce, který se vloupal v Podivíně do prodejny s tímto zbožím.
Olomouc - Přivydělat si pěstováním zeleniny, drobného zvířectva či prodejem ovoce je pro lidi z Olomoucka v současnosti téměř nemožné. Výkupní ceny ovoce jsou příliš nízké a nabízení domácí zeleniny na trhu stěží pokryje vynaložené náklady.
Milovice - Týdenní akce v Milovicích ukázala, že tamní děti na tom se zdravou výživou nejsou tak špatně. Dokázaly rozeznat mnoho druhů zeleniny a ovoce.
Kutnohorsko - Nespokojenost se současným počasím dávají najevo pěstitelé ovoce. Nezanedbatelný problém pro ně představuje mimo jiné fakt, že za současné situace zřejmě nestihnou včely v dostatečné míře ovocné stromy opylovat. A to by se samozřejmě negativně projevilo na objemu úrody.
Číměř - Okolo 260 tisíc korun zaplatila v loňském roce obec za nákup dvou radarů pro měření rychlosti. Tyto pak nainstalovala v obou směrech hlavní silnice z Jindřichova Hradec do Nové Bystřice.
Slaný -K nejvýznamnějším pěstitelům ovoce v republice patří Ekofrukt Slaný. Obhospodařuje zhruba 250 hektarů sadů, z nichž ročně sklidí čtyři až pět tisíc tun ovoce. Firma loni získala certifikát kvality udělovaný Svazem pro integrované systémy pěstování ovoce a mezinárodně uznávaného certifikátu Globalgap.
Chrudimsko - Někteří pacienti pozorují zhoršování alergických příznaků během pylové sezony po konzumaci určitého ovoce a zeleniny.
Most - Mostecký deník tentokrát porovnával v mosteckých supermarketech ceny ovoce a kokosu. Nejlevněji bylo v Kauflandu.
Ostrava - Loňská mizerná úroda ovoce na severovýchodě republiky způsobila, že pálenice na Ostravsku a v okolí jely v právě ukončené sezoně na půl plynu.
Ostrava - Loňská mizerná úroda ovoce na severovýchodě republiky způsobila, že pálenice na Ostravsku a v okolí jely v právě ukončené sezoně na půl plynu.
Moravskoslezský kraj - Loňská mizerná úroda ovoce na severovýchodě republiky způsobila, že pálenice na Ostravsku a v okolí jely v právě ukončené sezoně na půl plynu.
Ostrava - Loňská mizerná úroda ovoce na severovýchodě republiky způsobila, že pálenice na Ostravsku a v okolí jely v právě ukončené sezoně na půl plynu.
Ostrava - Loňská mizerná úroda ovoce na severovýchodě republiky způsobila, že pálenice na Ostravsku a v okolí jely v právě ukončené sezoně na půl plynu.
Úkolem antibiotik je zničit bakterie způsobující nemoci. Spolu s nimi však léky hubí i další, pro tělo potřebné mikroorganismy, například bakterii Escherichia colli, která je zodpovědná za trávení zbytků jídla.
Praha– Český motocyklový závodník vstupuje do druhé sezony ve třídě do 250ccm.
Letonice - /AKTUALIZOVÁNO, VIDEO, FOTOGALERIE/ Nejlepší pálenka je Jelínkova hruškovice z Letonic a Dostálova slivovice z Heršpic. Rozhodnul o tom desátý ročník soutěže.
Varnsdorf/Rumburk - Rumburští kluci makali, bojovali, prali se o každý míč a jejich touha po vítězství nesla i ovoce
Rudolfov - Ve zpracovně ovoce rudolfovských zahrádkářů se roztopí pod kotli už jen kvůli posledním opozdilcům. Oficiálně ukončili sezónu v pátek. Tentokrát vypálili kvas pro více než 700 zákazníků.
Tábor - V novém roce dobře hrající Vodní Lvi Benešov čekal ve druhé hokejové lize lídr tabulky z Tábora. Nebojácná hra a fantastický výkon gólmana Malíka, který vychytal nulu, přinesly mužstvu od Konopiště nečekané, ale o to sladší ovoce v podobě tří bodů
Chomutovsko - Jaké ovoce a zeleninu můžete koupit v marketech na Chomutovsku? Ne vždycky jsou to zrovna výstavní kousky a některé kusy by obchody vůbec neměly nabízet.
Moravská Třebová - Neuvěřitelně úspěšný rok mají za sebou mladí třebovští atleti a na slavnostním vyhlášení nejúspěšnějších sportovců regionu Svitavy to bylo potvrzeno.
Písek - Deník se ptal v píseckých ulicích, kde lidé nejraději nakupují ovoce a zeleninu.
Sokolov - Redakce Sokolovského deníku porovnávala ovoce a zeleninu ve třech supermarketech
Olomouc - Nejčastější potravou zvířat v olomoucké zoo je ovoce a zelenina. Loni jí zvířata zkonzumovala za více jak milion korun. Další příčky pak patří masu nebo obilovinám.
Strakonice/ Povadlá mrkev, nahnilé jablko či plesnivý pomeranč. To vše objevili v uplynulých dnech na pultech marketů redaktoři Strakonického deníku při testu kvality ovoce a zeleniny.
Přemýšlím, jestli v obchodech s ovocem a zeleninou stále ještě platí heslo „Náš zákazník, náš pán“.
Okres Louny - Řada marketů v lounském okrese nabízí na svých pultech zkaženou zeleninu nebo ovoce.
Táborsko - Se špatnou nebo shnilou zeleninou se lidé ve velkých obchodech setkávají už zřídka.
Jihlavsko - Plesnivá mandarinka. Hodně mizerné hrozny. Plesnivý česnek. Nechutně vypadající rajče. Nebo třeba i pokreslený, ale jinak šťavnatý a – snad i zdravý – citron.
Českokrumlovsko - Ovoce a zelenina v některých českých supermarketech patří spíše na kompost než do kuchyní spotřebitelů.