Kreativ

ŠTÍTEK: ovoce

Tom Mrkos a Ivo Nádeníček

Tajemství známé zmrzliny v Lipůvce. Majitelé se jí naučili dělat na univerzitě

Na výlet za zmrzlinou. I takový cíl cesty mívají lidé, kteří vyrážejí nebo jen projíždí Lipůvkou na Blanensku. Může za to prodejna v jedné z budov u centrálního parkoviště. Zde totiž sídlí pobočka Tomivo gelato prodávající široko daleko vyhlášenou vlastní zmrzlinu. V čem spočívá tajemství řemeslné zmrzliny, která se stala vítězem soutěže Gelato festival Challenge v Brně v roce 2019? Své výrobní procesy naučené na italské zmrzlinářské univerzitě popsali pro Deník Rovnost majitelé zmrzlinárny Tomáš Mrkoš a Ivo Nádeníček.

Kombajny na Litoměřicku.

Trable zemědělců: Výkyvy teplot poškodily ovoce, čeká se i menší sklizeň obilí

Nižší sklizeň obilí i řepky, než bývá zvykem, a hlavně velký průšvih pro ovocnáře. Takové jsou vyhlídky zemědělců do letošních začínajících žní. Důvodem je nejen nižší hektarový výnos, ale i zmenšení plochy, na níž své plodiny pěstují. „Pěstební plocha je nejmenší od počátku sledování před více než sto lety,“ uvedla vedoucí oddělení statistiky zemědělství a lesnictví Českého statistického úřadu Renata Vodičková. Přesto podle ní Česko v produkci základních obilovin dlouhodobě zůstává zcela soběstačné a ještě asi třetinu úrody vyváží.

Tenké těsto, čerstvé jahody, tvaroh, cukr, máslo. Kombinace, která neomrzí.

Ovocné knedlíky: Z 5 surovin za 20 minut i složitější verze. Radí foodblogerky

Cizinci se při jejich ochutnávání často tváří rozpačitě. Za hranicemi je na jídelním lístku, nota bene mezi hlavními jídly, najdete jen stěží. My si na ně ovšem sáhnout nenecháme, ovocné knedlíky jsou náš národní poklad a jejich sezóna je v plném proudu! Tady jsou vychytávky, recepty blogerů a jedna medaile za čirý minimalismus.

Ovoce na stromech u silnice v Libině.

Ovoce do bečky za pakatel? Kupte si obsypaný strom za stovku

Větve s listím, ale bez plodů mají letos na svých ovocných stromech mnozí zahrádkáři. Úroda bude po vlně jarních mrazů leckde mizivá nebo vůbec žádná, a nebude tak co uskladnit do sklepa ani dát do bečky. Vášniví pěstitelé však nemusí úplně zoufat. Někde ovoce přece jen roste a k mání je doslova za pakatel.

Ovoce na stromech u silnice v Libině.

Pomrzlo a není co dát do bečky? U silnic se ovoce urodilo

Větve s listím, ale bez plodů mají letos na svých ovocných stromech mnozí zahrádkáři. Úroda bude po vlně jarních mrazů leckde mizivá nebo vůbec žádná, a nebude tak co uskladnit do sklepa ani dát do bečky. Vášniví pěstitelé však nemusí úplně zoufat. Někde ovoce přece jen roste a k mání je doslova za pakatel.

Podívejte se, jaké jsou ceny zeleniny a dalšího zboží na čtvrtečních neratovických trzích.

Za kolik je zelenina a ovoce na neratovických trzích? Zjistili jsme pro vás

/FOTO, VIDEO/ Na náměstí Republiky v Neratovicích se ve čtvrtek uskutečnily poslední červnové trhy. Na návštěvníky čekaly stánky nejen s ovocem a zeleninou. Vydali jsme se zjistit, na kolik vás vyjde sezonní zboží včetně okurek nakládaček, paprik nebo jablek i nabízené občerstvení. Ceny najdete ve fotogalerii.

S chutí červeného vodního melounu krásně ladí bylinky: máta nebo klidně i bazalka.

Cože takhle dát si mocktail. Voňavá letní trojkombinace: meloun, máta, limetka

Mocktail neboli koktejl bez alkoholu je přesně to, po čem tělo touží v letních vedrech. Dodá organismu životadárnou vodu a - pokud je namíchaný z těch správných ingrediencí - taky dlouhodobě ochladí takzvaně zevnitř. Nejen čínská tradiční medicína doporučuje v horkém počasí konzumovat ovoce v čele s melounem a některé bylinky, které teplem zkoušenému tělu uleví.

Dikobrazi hodují v nově upraveně expozici.

Dikobrazi na dosah: Zoopark jim zajímavě přestavěl expozici, mají i „stůl“

Chomutovský zoopark představil jednu z největších letošních novinek, kterou je zcela přebudovaný výběh pro dikobrazy. Cílem bylo uzpůsobit ho tak, aby návštěvníci na tato zajímavá zvířata lépe viděli a časem je mohli dokonce i krmit ovocem a zeleninou. Přestavba trvala zhruba tři měsíce a stála 420 tisíc korun.

Kuchyně liberecké zoologické zahrady, kde vznikají nutričně vyvážené a pestré krmné dávky pro místní zvířata

Krmení je věda. Zvířata z liberecké zoo prožerou ročně 11 milionů korun

V mrazicím boxu syrové maso a ryby, na skladě ovoce a zelenina. Vydrhnuté pracovní desky, poklizené nádobí a v troubě grilovaná zelenina, která dokresluje atmosféru. Takový pohled se naskytl reportérovi Deníku, který zavítal do kuchyně liberecké zoologické zahrady, kde vznikají nutričně vyvážené a pestré krmné dávky pro místní zvířata.

Kuchyně liberecké zoologické zahrady, kde vznikají nutričně vyvážené a pestré krmné dávky pro místní zvířata.

Krmení je věda. Zvířata v liberecké zoo prožerou 11 milionů korun ročně

V mrazicím boxu syrové maso a ryby, na skladě ovoce a zelenina. Vydrhnuté pracovní desky, poklizené nádobí a v troubě grilovaná zelenina, která dokresluje atmosféru. Takový pohled se naskytl reportérovi Libereckého deníku, který zavítal do kuchyně liberecké zoologické zahrady, kde vznikají nutričně vyvážené a pestré krmné dávky pro místní zvířata.

Důvod, proč jíst jahody, je jednoduchý: chrání i proti rakovině, Alzheimerově chorobě a oddalují stárnutí.

Královské ovoce je teď všude: Chrání proti rakovině, dodává energii, bourá stres

Těžko byste hledali dostupnější přírodní lék, který navíc v tomto období roste úplně všude. Řeč je samozřejmě o jahodách. Ať už je pěstujete na zahradě, balkoně, nebo si je natrháte na samosběru či v lese, odmění se vám širokou škálu blahodárných účinků na vaše zdraví. Proč jsou jahody tak zdravé? Mimo jiné snižují stres, dodávají energii a patří mezi afrodiziaka. V minulosti dostaly jahody přezdívku "královské ovoce".

Cestující vystupující na konečné zastávce tramvaje číslo jedna jsou zvyklí využívat okolo stojící stánky. Ty brzy skončí.

Konec stánků u zastávky Ečerova v Brně. Vyhání je prodloužení šalin na Kamechy

/MAPA/ Cestující zvyklí nakupovat ve stáncích stojících na Ečerově, konečné zastávce tramvaje linky číslo jedna, si od letošního léta musí najít náhradu. Dvoje pekařství, trafika a stánek s ovocem a zeleninou končí. Musí ustoupit plánovanému prodloužení tramvajové trati na Kamechy. Někteří stánkaři zatím nevědí, co budou dělat dál.

Borůvky, nebo i jiné bobuloviny, s jogurtem prý pomohou odbourat břišní tuk, a navíc dodají tělu řadu živin.

Zdravá svačinka vás zbaví břišního tuku. Oblíbil si ji i britský premiér Sunak

Hubnu, hubneš, hubneme… A je nejvyšší čas, protože se nebezpečně rychle blíží léto a plavková sezona. Jedním z velkých hitů hubnoucího období však není žádná dieta, ale nenápadná svačinka. Borůvky s jogurtem prý pomohou odbourat břišní tuk, a navíc dodají tělu řadu skvělých živin. Do svého jídelníčku je zařazuje dokonce i britský premiér Rishi Sunak.

Limonáda z květů bezu černého je velmi rychlá a současně mimořádně dobrá. S bylinkami a citronem je v létě krásně osvěžující.

Černý bez není dobrý jen na sirup. Zkuste voňavou limonádu, nadchne i návštěvy

Prozradí ho na metry daleko omamný závan vůně: černý bez bohatě kvete právě teď. Bílé a něžně nažloutlé květy zdobí bezové keře zpravidla od konce května až do července. Byl by hřích nezaklít jejich chuť a vůni do domácích limonád - jsou chladivé, osvěžující, stojí jenom trochu námahy a tvoří skvělý základ jak pro kombinace s bylinkami a ovocem, tak pro letní drinky s kapkou alkoholu.

Brusinková marmeláda, nebo brusinkový džem? Evropská unie má jasno

Mýty a fakta o Evropské unii: Jak je to se zákazem názvu marmeláda

Čas samosběrů jahod a dalšího ovoce je tady a kromě košíků se v domácnostech objevují také sklenice, hrnce a další nádoby na vaření marmelády. Nebo džemu, ovocné pomazánky, rosolu, gelu? Označení pro rozvařené ovoce s cukrem je v každé domácnosti různé, pokud se ale výrobky objeví v tržním prostředí, platí pro jejich značení přísné regule. Prodej marmelád se na evropském trhu řídí podle společných pravidel Evropské unie a výrobky z některých druhů ovoce nesmí nést název marmeláda.

Moruše se zralými plody. 8-10letý strom dokáže urodit až 100 kg ovoce.

Zdravé ovoce: Roste u nás již staletí, přesto je někteří Češi nikdy nejedli

Moruše převislá se strom, který může být opravdovou ozdobou vaší zahrady. V létě navíc potěší sladkým ovocem, připomínajícím svým tvarem podlouhlé ostružiny nebo maliny. Morušový džem, šťáva, koláč nebo zmrzlina, které se z něj dělají, jsou nejen chutné, ale obsahují i řadu vitamínů a antioxidantů.

Co všechno (ne)víte o jahodách? Vyzkoušejte si kvíz Deníku

KVÍZ: Jahodové mámení. Co všechno (ne)víte o tomto oblíbeném ovoci?

Čerstvé, se smetanou i na koláčích. Období jahod je v plném proudu. Sladké červené plody dozrávají na zahradách, začínají samosběry a mnoho lidí jezdí pro oblíbené ovoce do sousedního Polska. A co vy? Také milujete jahody? A co o nich vlastně víte? Vyzkoušejte si své znalosti v novém kvízu Deníku. 

Většinu letošní úrody ovocnářům spálil mráz

Konec pálenic? Kvůli vyšší dani a nečekaným jarním mrazům nastala krize

Náhlé jarní mrazíky zmařily plány nejen mnoha pěstitelů ovoce, ale také palírníků. Ti čelí nečekané krizi, kvůli které letos desítky pálenic zřejmě skončí. Úbytek palíren začal přitom už letos v lednu, kdy kvůli zvýšení spotřební daně na líh ukončilo činnost dvacet malých lihovarských provozoven, což je zhruba pět procent z celkového počtu. Jednou z možných alternativ pálení v době nedostatku ovoce by mohlo být pivo, zde však destilatéři narážejí na české zákony.

Hlavní destilatér palírny Radlík Kamil Kutina

Palírnám v Česku zvoní hrana. Nahrává to černému trhu, varuje destilatér

Stromy a keře, které byly v květu nebo už dokonce vyhnaly plody, spálil mráz. Neúroda bude mít nepříznivý dopad především na samotné pěstitele. Na (ne)úrodu přitom navazují další odvětví – výrobny marmelád, džemů, kompotovaného ovoce nebo palírny. Jak na abnormální situaci nahlíží právě tam? Odpovědi na tyto otázky dal Deníku člověk z nejpovolanějších - vrchní destilatér Palírny Radlík Kamil Kutina.

Stoletá katastrofa. Škody na ovocných stromech jsou na východě Čech obrovské

Stoletá katastrofa. Škody na ovocných stromech jsou i na Jičínsku obrovské

Dobrý voják Švejk podle Jaroslava Haška lákal slečnu na malináče na zahradě v Holovousích na Jičínsku. Po letošních dubnových mrazech by však neuspěl ani se slavnou odrůdou jabloní. Na Jičínsku i v okolních regionech počasí zdecimovalo drtivou většinu letošní úrody ovoce. Sadaři postupně sčítají škody a doufají, že dostanou kompenzace.

Království ovoce. V Holovousech najdete všechny druhy na jednom místě

Království ovoce. V Holovousech najdete všechny druhy na jednom místě

/FOTO, VIDEO/ Ač není čas kvetení ani barevných plodů, ve Výzkumném a šlechtitelském ústavu v Holovousech na Jičínsku musí každý ovocnář pookřát nad stohektarovými sady a zahradami, jejichž stromy a rostliny vědcům poskytují informace potřebné k výzkumům. Kromě mandloňů mají v genofondu veškeré druhy středoevropského ovoce.

Užitková a okrasná. Tak lze popsat dvě obrovské terasy, o které se stará balkonová zahradnice Pavlína Praisová z Brna. Na sociálních sítích vystupuje pod přezdívkou Pakvítko.

Balkonová zahradnice z Brna sklízí ovoce po kilech. Známe její tajemství

/FOTO/ Nektarinky, borůvky, papriky nebo maliny. Pro mnohé na první pohled klasické ovoce a zelenina ze zahrádky, pro brněnskou balkonovou zahradnici Pavlínu Praisovou výzva, díky které na svých terasách každoročně sklízí kila úrody. Její počínání sleduje na sociálních sítích přes šestnáct tisíc lidí. „Snažím se být soběstačná v zalévání, hnojení i množení rostlin,“ vypráví usměvavá balkonová influencerka, která na internetu vystupuje pod přezdívkou Pakvítko.

Ze 135 kilo postupně za několik let zhubla Veronika na dnešních 72 kilo.

Žena zhubla ze 138 na 72 kilo. Radí recept, jak to zvládnout sama doma

Bylo jí necelých třicet let a už nedokázala vyjít ani do třetího patra. Veronika, maminka čtyř dětí, se po posledním porodu dopracovala až k váze 138 kilo. Dodnes si přesně pamatuje datum, kdy si řekla: „Dost!“ Ve chvíli, kdy se rozhodla, se začaly dít věci. Neudělala už stejné chyby, jako při mnoha předešlých neúspěšných hubnutích. Vydala se na cestu, díky níž dnes váží téměř o polovinu méně, než byla její nejvyšší váha. O svůj recept, jak to dokázala, se s námi podělila.

Palírna Radlík: destilační místnost.

Mráz spálil úrodu, stát vypálil daně a palírny zůstanou na suchu

/FOTOGALERIE/ Situace, kdy mrazy z druhé poloviny dubna spálily květy a listy na troud a v Česku prakticky zlikvidovaly většinu letošní úrody ovoce, bude mít dopad nejen na život ovocnářů. Méně, zato dražší ovoce bezpochyby vyžene ceny dalších výrobků závislých právě na úrodě jablek, hrušek, třešní, švestek nebo hroznů. 

Palírna Radlík: destilační místnost.

Soumrak pěstitelského pálení? Mráz zničil úrodu, palírny zůstanou na suchu

Situace, kdy mrazy z druhé poloviny dubna spálily květy a listy na troud a v Česku prakticky zlikvidovaly většinu letošní úrody ovoce, bude mít dopad nejen na život ovocnářů. Méně, zato dražší ovoce bezpochyby vyžene ceny dalších výrobků závislých právě na úrodě jablek, hrušek, třešní, švestek nebo hroznů. 

Dubnové mrazy v Česku zničily úrodu ovoce i vína. Ilustrační snímek

Mráz ohrozil existenci až 500 pěstitelů ovoce, miliardové škody hlásí i vinaři

Letošní mrazy, které podle odhadu ovocnářů způsobily škody na úrodě za více než miliardu korun, ohrožují existenci zhruba 500 pěstitelů ovoce v Česku. ČTK to řekl předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík. Právě to jsou podle něj podniky, které se věnují výhradně produkci ovoce. Všechny jsou to také rodinné farmy. Ludvík doplnil, že v Česku je aktuálně 700 až 800 profesionálních pěstitelů ovoce, jejich počet v čase však mírně klesá.

Kvetoucí meruňky.

Největší pohroma za sto let. Škoda na úrodě ovoce kvůli mrazům přesáhne miliardu

Škoda na úrodě ovoce kvůli mrazům přesáhne podle odhadů ovocnářů miliardu korun. Poškozena je většina ovocných stromů v Čechách, mrazy zlikvidovaly téměř 100 procent úrody. Škody na Moravě jsou asi 50 procent, vlivem počasí se tam situace může zhoršit. Ministerstvo zemědělství spustí program s pomocí 70 až 100 milionů korun pro pěstitele ovoce, jeho výši upřesní. Novinářům to ve čtvrtek v Daminěvsi na Mělnicku řekli ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) a předseda Ovocnářské unie Martin Ludvík. Případné zdražení ovoce a zeleniny závisí podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy také na úrodě jinde v Evropě.

Ikonická elektrická souprava přezdívaná Tornádo se po desítkách let rozloučí s pravidelným provozem v Olomouci a okolí. Svézt se můžete i vy.

Kam o víkendu? Na rozlučku se legendárními vlaky, koncert nebo na zámek

Třetí dubnový víkend je tu a s ním i Tipy Deníku na to, kam vyrazit. Každý týden pro vás v redakci připravujeme seznam zajímavých akcí v Olomouckém kraji, kde můžete strávit volné dny. Podívejte se, kam se vydat. Na Prostějovsku například na plumlovský zámek, či koncert dechového orchestru. 

Pro mulčování jahod se velmi často používá sláma. Vedle jiných výhod pro ni hovoří její nízká cena a snadná pokládka i odstranění

Mulčování jahod slámou? Ušetří vám práci. Je ale dobré znát i nevýhody

Nezvykle teplý začátek jara zřejmě urychlí i kvetení a zrání jahod. Proto je čas začít se o ně starat, abychom si zabezpečili dobrou úrodu. Kromě jiného bychom jim měli dopřát vhodný mulč, který by je ochránil před horkem, vlhkem i škůdci. Řada zahradníků má za to, že výborným mulčem pro jahody je sláma.

Farmářské a vinné trhy v Chomutově.

K snídani ovoce, k obědu šampaňské. Chomutov patřil farmářům a vinařům

/FOTO/ Farmářské trhy v Chomutově, které jsou v Ústeckém kraji nejvíce navštěvované, v sobotu 13. dubna opět nabídly to nejlepší od místních pěstitelů a výrobců. Lidé nakupovali čerstvé ovoce a zeleninu včetně žádaného česneku z místních zdrojů. Odnášeli si také pečivo, med, maso a sýry. S úderem poledne pak prostor na náměstí 1. máje opanovali vinaři s nabídkou tichých i šumivých vín, míchanými nápoji a proseccem.

V mrazáku nejspíš oceníte přehlednost: žádné dlouhé hrabání, stačí jenom sáhnout

Pravidla mrazáku: Skladujte potraviny správně a zachraňte si i džíny či ubrus

Mrazák je dnes naprosto běžnou součástí domácností. Ty obří pro velkou rodinu, která má ráda zásoby, i ty relativně malé, jejichž dva šuplíky tvoří součást velké chladničky, mají jedno společné. Minus 18 stupňů Celsia, které v nich vládnou, vyřeší nejen dlouhodobé uchovávání sezonních surovin, ale taky ukončí plýtvání jídlem. Mrazák ale umí ještě něco navíc. 

Interaktivní výstava Někdo to rád sušené bude od 12. dubna k vidění v Muzeu Kroměřížska.

Někdo to rád sušené. Interaktivní výstava přiblíží nejen sušení ovoce

Novou interaktivní výstavu Někdo to rád sušené si od pátku 12. dubna mohou prohlédnout návštěvníci Muzea Kroměřížska. Tématem není jen sušení ovoce, ale zájemci se dozví také řadu informací o významu stromů pro člověka a přírodu, o hmyzu, opylovačích, využití ovoce v kuchyni i jiných způsobech jeho uchovávání.