Pepíček našel křemeňáka jako z pohádky
Chrudimsko - Při pohledu na klučíka s obrovskou houbou v ruce se zatetelí mnohá srdce návštěvníků lesů.
Chrudimsko - Při pohledu na klučíka s obrovskou houbou v ruce se zatetelí mnohá srdce návštěvníků lesů.
Slavkov u Brna – Málem zaskočili velkého favorita, chybělo málo. A ve druhém zápase si pohlídali tři body. Podle plánu.
Prachaticko - Každý týden se setkáte se zajímavými lidmi z Prachaticka, kteří hledají odpovědi na otázky a vybrali si, kdo jim na ně odpoví.
Orlickoústecko – Na naši výzvu už zareagovala řada čtenářů, fotografie postupně otiskneme.
Pelhřimovsko – Ekonomická krize postihla i provozovatele ubytovacích zařízení.
Máte rádi hrušky? Pak určitě oceníte naše tipy na jejich kuchyňskou úpravu. Můžete z nich připravit hruškovou polévku, salát, pěnu, ale i tradičnější vdolky
Plzeň – Kuchaře a potraviny, které nelze sehnat na českém trhu, si do Plzně přiveze fotbalový Manchester City. Hvězdný anglický tým se už zítra utká s Viktorií v Lize mistrů. V hotelu Golden Fish, kde budou hráči bydlet v luxusních třípokojových apartmánech, musí pro loni druhý tým Premier League zajistit speciální „omelet a snack station", také podle dodaného receptu upečou anglickou buchtu. Citizens si přivezou i vlastní ochranku.
Rýmařov – Vítkovice uťaly sérii lídra tabulky a znovu vrátily nejen sebe do hry o první místo. Rýmařov sice Ostravany místy jasně přehrával, ale nedokázal proměnit několik vyložených brankových příležitostí, a i kvůli tomu prohrál v divácky atraktivním zápase 2:3.
Plzeň - Svého kuchaře i některé výživové doplňky, ale také vlastní ochranku si do Plzně přiveze hvězdný fotbalový Manchester City, který se v úterý utká s Viktorií v Lize mistrů. V hotelu, kde budou hráči bydlet v luxusních třípokojových apartmánech, musí pro anglický klub zajistit speciální "omelet a snack station", také podle dodaného receptu upečou anglickou buchtu.
Luhačovice – „Každý člen poroty Vesnice roku po dobu objíždění jednotlivých vesnic přibral průměrně tři a půl kila," čertila se naoko Miroslava Tichá, tajemnice soutěže. „Nejčastěji za to mohly výborné domácí koláče, kterými nás všude hostili. Proto jsme se rozhodli letos udělit i takzvanou „koláčovou cenu" pro vesnici, kde nám chutnalo nejvíce," vysvětlila tajemnice.
Nymburk – V úvodním zápase nové druholigové sezony vyhráli hokejisté Kolína na ledě Nymburka. Utkání mělo dvě hvězdy. Na straně Kolína to byl mladičký Semirád, který vstřelil hattrick, na straně Nymburka to byl kapitán Král, který jednu branku vstřelil a na tři přihrál.
Nymburk – V úvodním zápase nové druholigové sezony nestačili hokejisté Nymburka v domácím prostředí na Kolín a prohrál. Utkání mělo dvě hvězdy zápasu. Na straně Kolína to byl mladičký Semirád, který vstřelil hattrick, na straně Nymburka to byl kapitán Král, který jednu branku vstřelil a na tři přihrál.
Klatovsko – Přinášíme další díl seriálu o obcích v regionu, v němž kromě stručného představení nahlížíme do novin starých sto i více let, abychom zjistili, co zajímavého se o obcích psalo v minulosti.
Buchlov - „Studniční voda byla takzvaně mrtvá, protože do ní lidé házeli mrtvoly zvířat a odpadky, ale existovala i živá, a to v potoce, který tehdy nemělo co znečistit," začíná speciální prohlídku hradu Buchlov průvodce.
Chrudim - Ahoj. Kdo hledal minulý týden mou glosu a našel na jejím místě placenou předvolební reklamu na Jirku Paroubka má smůlu. Nebo štěstí, neb každému, co jeho jest.
Prostějov – Fotbalisté 1. SK mají na sobotu jasný úkol, a to odčinit poslední domácí debakl a omluvit se svým fanouškům dobrým fotbalem. Příležitost jim k tomu dá rezerva Slovácka, se kterou sehrají Hanáci šestý zápas této sezony. Utkání mezi Prostějovem a slováckým Béčkem začne v sobotu v 16.30.
Ústí nad Labem - V restauraci Sport Pub Zlatopramen na zimním stadionu se vařilo podle čtenářů Deníku.
Severní Čechy - „Lidé to dokáží, ale musí počítat s časovou náročností. Od zadělání těsta po upečení uběhnou až dvě hodiny," upozorňuje Jiří Mikula, majitel značky Váš pekař.
Hradec Králové– Královéhradecké Terno, které bylo v roce 2012 kompletně modernizováno, představilo v letošním roce hned několik novinek. Již od května si mohou zákazníci, kteří nakupují na zákaznickou kartu, vybírat z nové nabídky dárků. Velkou změnu v úrovni nabídky a prodeje přinesl zcela nový rozšířený úsek ovoce a zeleniny, který byl přemístěn přímo ke vstupu do supermarketu. Poslední novinkou je nový dodavatel a prodejce čerstvého masa TORO Hlavečník.
České Budějovice - Deník přináší dva rozhovory s lidmi, kteří se 2. září postavili za katedru. Jeden už po 36., druhý naopak úplně podruhé. Jak prožívali první školní den?
Vysoká-Pitárné - Obce Osoblažského výběžku přišly o své dávné tradice odsunem původního německého obyvatelstva. Nové se rodí ztěžka, protože v poválečném období bylo Osoblažsko osídleno lidmi ze všech koutů Československa a také z Volyně a Řecka. Kudy se ubírají chutě a kuchařské zvyklosti současných obyvatel? Odpověď hledá gastrofestival Ochutnej Osoblažsko.
Lilek, jinak také baklažán nebo lidově patlažán, je zelenina červenofialové barvy (botanicky správně se však jedná o ovoce, stejně jako je tomu u rajčete, papriky a jiných lilkovitých plodin), která pochází z jižní Evropy.
Brno /ROZHOVOR, ANKETA/ – Typickým zájemcem o bedýnky s farmářskou zeleninou jsou podle Jakuba Hediji z firmy Badeko matky s malými dětmi. „Chtějí, aby potraviny neobsahovaly chemické látky a pesticidy," říká Hedija.
Praha - ODS chce odpustit placení daně z příjmu mladým lidem, kteří do tří měsíců po skončení školy začnou podnikat. Mladé generaci chce také usnadnit nákup první nemovitosti tím, že ho za určitých podmínek osvobodí od platby daně z převodu nemovitosti. První část programu s názvem „První práce, první byt" dnes při zahájení kampaně představil úřadující předseda strany Martin Kuba. Zbytek programu bude ODS zveřejňovat postupně.
Vlašim – Podruhé přijel Roman Nádvorník s fotbalisty Táborska do Vlašimi a nejenže opět na hřišti, kde toho hodně prožil, vyhrál, ale také nedostal s týmem gól, když tentokrát vyhrál 3:0. „Zápas jsme zvládli, tak jak jsme si řekli," radoval se kouč.
Mělník - Mělnická nemocnice je první ve středních Čechách, která začala vydávat elektronické recepty. Podle mluvčí nemocnice Lucie Zikmundové se na novinku připravovala dva měsíce, musela například pro všechny lékaře zřídit elektronické podpisy.
Vrbno pod Pradědem – Uvařit si nebo upéct některou ze specialit nysko-jesenického pohraničí nyní mohou kulináři podle nové kuchařky, která před pár dny spatřila světlo světa díky spolupráci Okresního úřadu v Nyse a Spolku Přátelé Vrbenska.
Nová Paka – Křehká a usměvavá Božena Košťálová se v pondělí dožila v plném zdraví úžasných sto let.K jejímu významnému jubileu jí přišli poblahopřát zástupci z packé radnice, v sobotu se pak sešla rodina.
Mělník - Časem nebudou muset pacienti, kteří chodí k lékařům pravidelně pro stejné léky, ztrácet čas v čekárnách. Recepty dostanou mailem nebo sms zprávami.
Mělník - Časem nebudou muset pacienti, kteří chodí k lékařům pravidelně pro stejné léky, ztrácet čas v čekárnách. Recepty dostanou mailem nebo sms zprávami.
Náchodsko – Do nedělního programu krajských fotbalových soutěží mužů se z regionálních zástupců zapojila pouze trojice týmů.
Praha – Praha – Lékaři budou moci psát neschopenky na papír i po Novém roce. Dnes se to podařilo dojednat šéfovi České lékařské komory Milanu Kubkovi při schůzce s ministrem práce a sociálních věcí Františkem Koníčkem.
Ahoj. Ta zpráva byla, jako když blesk rozčísne tmavé nebe. To, na co čekáme netrpělivě několik let, se dostavilo minulý týden v úterý. Je konec krize, zněl titulek.
Brno - Stará dobrá prvorepubliková kuchyně. Právě na ni vsadili organizátoři nového gastronomického festivalu Masarykovo menu. Akce, do které se zapojují i tři brněnské restaurace, začala včera. Potrvá do devětadvacátého září.
Nová Paka – Křehká a usměvavá Božena Košťálová se v pondělí dožila v plném zdraví úžasných sto let.K jejímu významnému jubileu jí přišli poblahopřát zástupci z packé radnice, v sobotu se pak sešla rodina.
Stańkov - Fotbal-1. A třída: Velcí rivalové z 1. B třídy se utkali ve Staňkově a domácí slavili výhru.
Pojizeří - Zatímco v minulém kole si týmy Rovenska a Rokytnice připsaly na vlas stejné porážky, v sobotu se jejich cesty dokonale rozešly. Zatímco prvně jmenovaný celek i přes vedení 2:0 prohrál v Hodkovicích, Rokytnice doma přehrála suverénně Zásadu.
Nová Paka – Aby vám ranní kávu servírovala stoletá stařenka, o tom se nezdálo ani nám, když jsme se dozvěděli, že paní Božena Košťálová z Nové Paky slaví právě dnes sté narozeniny.
Šumperk - Žáci čtyř základních škol napříč jesenickými horami budou moci po celý tento týden ochutnat ve školních jídelnách regionální speciality. Tamní kuchařky jim je nabídnou v rámci festivalu s názvem Chuť Jeseníků, do kterých se školy zapojily. Školáky čeká na jídelníčku například slezský bigos, hovězí špeková pečeně či vozkova housková polévka. Festival v Jeseníkách běží od poloviny června, tradiční pokrmy mohou ochutnat návštěvníci hor až od konce září také v místních restauracích.
České Budějovice – Poslední etapa úprav křižovatky rušných budějovických ulic Mánesova a Lidická zamotá zřejmě mnoha řidičům hlavu. Kvůli frézování povrchu a pokládce nového asfaltu tu šoféři nebudou moci jezdit, jak jsou zvyklí.
Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ – „Vaříme si guláš na služebních cestách, takže vlastně trénujeme celý rok. Jinak jako tiskový mluvčí týmu vám řeknu, že vám neřeknu vůbec nic. Recept nedáme," smál se v sobotu Štěpán Pihýr z vítězného týmu NAD Končice, který si kotlík odnesl již podruhé.
Sušice - Šumavské lesy jsou plné hub, a tak organizátoři farmářských trhů v Sušici na Klatovsku vybrali pro tradiční soutěž o nejlepší pokrm klání o nejchutnější šumavskou bramboračku. A měli úspěch. Sušičané do soutěže přihlásili hned osm polévek a každou jinou.
České Budějovice – Poslední etapa úprav křižovatky rušných budějovických ulic Mánesova a Lidická zamotá zřejmě mnoha řidičům hlavu. Kvůli frézování povrchu a pokládce nového asfaltu tu šoféři nebudou moci jezdit, jak jsou zvyklí.
Sulimov – „V roce 1906 jsem postavil pálenici na pálení slivovice na dolním konci dědiny u sv.Trojice, poněvadž jsem viděl, že jest jí tu potřeba by nemuseli občané jezdit všude jinde daleko pálit slivovici a pak když jsem viděl, že je u nás a v okolí hodně trnkového stromoví."
Havlíčkův Brod – Zajímavý duel fotbalového krajského přeboru se bude hrát v neděli v Jaroměřicích, kam zavítá vedoucí celek Slovan Havlíčkův Brod, který je zatím bez ztráty bodu a navíc gólman Lukáš Kučírek ještě na podzim neinkasoval.
Hradec Králové - Víkendová porota Deníku: Vybrané osobnosti z regionu pravidelně každý týden sdělují na stránkách Deníku své názory k aktuálním tématům. Nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy se dotazovaní vyjádřili k přípravě jenoho populárního pokrmu.
Rajčata už dnes nejsou jen sezonní záležitostí. Doporučuji však sledovat v obchodě na etiketách jejich původ. Rajská jablíčka pocházející z jižní Evropy nebo Afriky jsou pěstována pod žhavým sluncem a je pak větší potěšení se do nich zakousnout. To platí i pro rajčata, která si vypěstujeme v našich klimatických podmínkách.
Sulimov – „V roce 1906 jsem postavil pálenici na pálení slivovice na dolním konci dědiny u sv.Trojice, poněvadž jsem viděl, že jest jí tu potřeba by nemuseli občané jezdit všude jinde daleko pálit slivovici a pak když jsem viděl, že je u nás a v okolí hodně trnkového stromoví."
Že jste ještě nikdy nepřipravovali k masu přílohu, jejíž součástí by byl karamel a pomerančová šťáva? Je nejvyšší čas pustit se do toho!
Jihlava - Klobásy, tlačenky, uzené maso nebo škvařené sádlo si Sasov nyní vyrábí sám.