I přes současná omezení a nařízení ministerstva zdravotnictví v souvislosti s pandemií koronaviru plánuje Jitka Agáta Hladká se svým přítelem na konec října svatbu. „Nechci svatbu přesouvat a zařizovat všechno nanovo. Hlavně se bojím, že kameraman nebo fotografka by pak nemohli a měla bych stres s tím, najít někoho jiného. Do počtu třiceti lidí se vejdeme, protože kvůli koronaviru se k nám nedostanou příbuzní ze zahraničí. Navíc nepřijdou ani prarodiče, protože se bojí,“ řekla Jitka Agáta Hladká.
Snoubenci musí svůj svatební den přizpůsobit novým vládním opatřením proti šíření koronaviru. Páry v Brně a okolí to ale většinou neodrazuje. Potvrzují to matrikáři.
Půjčovny svatebních a společenských šatů zaznamenaly kvůli koronavirové krizi výrazný pokles poptávky. Například pražské Studio Agnes už 14 nikdo nenavštívil. Nevěsty výběr šatů na příští rok odkládají, přestaly chodit také maturantky. Informovali o tom zástupci pražských salonů. V České republice včera začal na 30 dní platit nouzový stav. Nejméně dva týdny se nemohou konat plesy a podobné akce, od 19. října začne platit omezení pro svatby. Zúčastnit se jich bude moci do konce nouzového stavu nejvýše 30 lidí.
Manželé Kubešovi a Pixovi oslavili zlatou svatbu v sobotu 26. září v obřadní síni strakonického hradu. „Právě před padesáti lety jsme se setkali v den naší svatby s Alenou a Jiřím Pixovými, jen v obráceném pořadí,“ řekla překvapená Jitka Kubešová.
Další změny v programu hlásí Moravské divadlo Olomouc. Pozitivní testy na Covid-19 v souboru baletu i opery a operety ovlivní plánovaná vystoupení minimálně do listopadu.
Spousta snoubenců v současnosti vyčkává se svatbou. Důvodem je nejistá situace kolem vládních opatření proti šíření koronaviru. Podle informací mělnického matričního úřadu je ovšem spousta svateb nasmlouvaných na září a říjen.
I když atak onemocnění covid-19 a snaha vládních politiků zabránit jeho šíření vedla k restriktivním opatřením spočívajícím především v zamezení srocování více osob, na letošním celkovém dosud uskutečněném počtu svatebních obřadů v Benešově, se to nepodepsalo. Naopak! Svateb je v ještě neskončeném roce více než za celý rok 2019.
Novou podobu získala obřadní síň na zámku ve Velkých Losinách. Prostor prošel po desítkách let modernizací. Obec si od toho mimo jiné slibuje větší zájem o svatební obřady.
Novou podobu získala obřadní síň na zámku ve Velkých Losinách. Prostor prošel po desítkách let modernizací. Obec si od toho mimo jiné slibuje větší zájem o svatební obřady.
Svateb výrazně ubylo. Ne snad, že by institut manželství procházel nějakou krizí, ale kvůli nepolevujícímu řádění nemoci covid-19. Řada snoubenců se rozhodla si své ano říct na podzim místo zjara; v současné době, kdy se ale situace stále vyvíjí, někteří posouvají svatbu až na další rok. Obřadů je tak oproti minulým rokům na Mladoboleslavsku minimum.
Velkou pozornost budila kolona šesti pohřebních vozů, která o víkendu projela Klatovskem. Naštěstí nejela k žádnému hromadnému neštěstí, ale k události z nejradostnějších – ke svatbě.
Mají vysněné místo a termín. Právě kvůli tomu řeší brněnští snoubenci často komplikace a přistupují ke kompromisům. Při civilním obřadu totiž musí být přítomný úředník matriky. Často má povinnosti jinde a nabízí pouze zlomek volných termínů. S tímto problémem se musí vypořádat Brňané plánující svatbu ve dvaceti městských částech, které nemají vlastní matriku.
Přesun svateb z jara na podzim nebo rovnou na příští rok. Zkrácená svatební sezóna pomalu končí. Jaká byla z pohledu svatební koordinátorky nebo čerstvé nevěsty? Sezóna letos začala o měsíc později.
Příběh o veselce, která skončí nelítostným honem na člověka, se vrací na scénu Moravského divadla Olomouc. Po činoherním provedení bude mít Krvavá svatba i svoji surrealistickou taneční verzi v podání baletního souboru. Inscenaci v režii Aleny Peškové, která vytvořila rovněž choreografii a libreto, mohou diváci poprvé vidět v pondělí 7. září od 19 hodin.
Zlatou svatbu (50 let společného života) v sobotu 22. srpna oslavili manželé Handlíkovi. Vedoucí Leteckého muzea Metoděje Vlacha Vladimír Handlík spolu s manželkou nejprve zamířili do kostela svatého Bonaventury na Karmeli, kde je přivítal také boleslavský primátor Raduan Nwelati.
Žena je většinou kultur uctívána a obdivována. Ale existují i kultury, kde je sice postavení ženy „na oko“ silné, ale pánem tvorstva a lídrem je muž, jehož přání, potřeby i rozkazy by měly být slepě následovány. Tuhle kulturu jsem během třinácti let v Egyptě okusila na vlastní kůži, a vyslechla i pozorovala mnoho osudů žen. Šťastnějších, i méně veselých.
Významná jubilea si v létě připomněly dva manželské páry na Valašsku. Manželé Poláchovi z Valašského Meziříčí oslavili zlatou svatbu, tedy padesát let společného života. Vlastislav a Helena Seidlovi ze Vsetína pak svatbu kamennou. To znamená, že od jejich sňatku uplynulo letos už 65 let.
Zástupci Moravského divadla Olomouc (MDO) představili plány pro zbytek sezony, která se kvůli koronaviru protáhne až do konce kalendářního roku. Co zameškali na jaře, to herci a zpěváci doženou na podzim. Příznivci kulturních akcí se mohou těšit na šest premiérových inscenací, baletní galavečer i připomínku stého výročí vzniku české divadelní scény v Olomouci.
Manželé Anna a Ladislav Žvachtovi z Kladna oslavili diamantovou svatbu, tedy 60 let společného života. Manžele, kteří společně požili více než polovinu života, oddával v obřadní síni ve Švermově kladenský radní Petr Soudek.
Zatímco venku je mokro po dešti, usazujeme se s třiadvacetiletou Lucií Urbanovou v její oblíbené kavárně na Malé scéně ve Zlíně. Kromě útočiště, které jí a její sestře kavárna poskytovala v časech střední školy, je to zároveň i místo, kde se uskutečnila jedna z jejích prvních výstav.
Velkého obřadu se v Chomutově zúčastnilo pět set Vietnamců. Ti tvrdí, že se mezi nimi objevil i nakažený. Hygienici ovšem nákazu nepotvrdili. Komunita se přesto nechává testovat.
/FOTO/ Nebeskou či jinak označovanou korunovační svatbu letos oslavili manželé Marie a Josef Kujanovi z Otrokovic. Jejich společné štěstí se zapsalo i do České knihy rekordů, protože jsou párem s nejdéle trvajícím manželstvím v České republice.
Takovou událost kostel svaté Trojice ve své novodobé historii nezažil. Návštěvníky obdivující staré umění v jedinečném prostředí vystřídali svatební hosté.
/ROZHOVOR/ Tvář i hlas Karla Fialy znají návštěvníci kulturních, společenských či sportovních akcí na severu Čech dobře. Moderuje je řadu let, navíc je redaktorem zpravodajství rádia Relax a televize Sport 5.
/ROZHOVOR/ Tvář i hlas Karla Fialy znají návštěvníci kulturních, společenských či sportovních akcí na severu Čech dobře. Moderuje je řadu let, navíc je redaktorem zpravodajství rádia Relax a televize Sport 5.
/ROZHOVOR/ Tvář i hlas Karla Fialy znají návštěvníci kulturních, společenských či sportovních akcí na severu Čech dobře. Moderuje je řadu let, navíc je redaktorem zpravodajství rádia Relax a televize Sport 5.
S oblíbenou herečkou Michaelou Maurerovou jsme se bavili o tom, proč se do svatby zatím nehrne, jaké to je vychovávat souběžně dva puberťáky a batole a co pro ni znamená zvuk šicího stroje.
Markétu čeká v nejbližší době hned několik radostných událostí. V červnu plánuje svatbu a potom také založení rodiny. Na těhotenství se ale musí připravit – má totiž nemoc štítné žlázy. Sníženou funkci tohoto orgánu jí lékaři diagnostikovali ve 14 letech. Žádné potíže neměla a nebýt toho, že si pediatrička všimla abnormálně zvětšeného krku, nejspíš by o své nemoci roky nevěděla.
Divadelní spolek Vojan Libice nad Cidlinou uvede reprízu skvělé francouzské komedie Slaměný klobouk. Soubor s režisérem Jaroslavem Vondruškou připravil pro diváky bohatou a mistrně rozvinutou zápletku o svatbě pana Fadinarda a Helenky Nonacourtové.
/Z ARCHIVU DENÍKU/ Pojďte si spolu s námi prostřednictvím fotografií z archivu Mosteckého deníku připomenout, jaké to bylo, když Hasičská stanice v Mostě před devíti lety vůbec poprvé ve své historii zažila netradiční společenskou událost – svatbu.
Až jednou bude vzpomínat na události roku 2020, měli by se posluchači připravit na dlouhé a dost neobvyklé vyprávění. Volejbalový reprezentant Michal Finger totiž prožívá pozoruhodné časy. Ochutnávka na úvod: při koronavirové pandemii jako jeden z mála hrál o medaile. Teď jej čeká svatba. A hned po ní se přesouvá do Kataru. A ne na líbánky… „Snad bude příští sezona lepší. A ne tak divná,“ řekl Finger pro Deník.
/FOTOGALERIE/ Vskutku originální vstup do manželství zvolili před deseti lety Jana Gabrielová a Karel Vosáhlo. Své 'ano' si řekli v bývalém vojenském prostoru Červené Pečky - Bojiště, kde jim členové Klubu vojenské historické techniky připravili svatbu.
Nabitý program měli třetiligoví fotbalisté Králova Dvora. Ženil se totiž útočník David Kůžel a Cábelíci u toho nemohli chybět. Pro zpestření si Králův Dvůr střihl první přípravný zápas na hřišti Slovanu Velvary.
„Mexiko nikdy nebylo destinací, do které bych se chtěl podívat, ale shoda okolností a svatba našeho kamaráda nás do této země zavedla. Dva týdny cestování nás přesvědčily o tom, že tato úžasná země má co nabídnout,“ říká Václav Štětina z Malenic.
Život se v posledních týdnech pomalu vrací k normálu a nejinak tomu je v Heřmani, kde už stihli odložené vítání občánků i svatbu. Ta se tady konala vůbec poprvé v novodobé historii obce. Své ano si řekli dnes už pan a paní Sirových. Oddávala starostka Jana Matoušková.
V šestnácti opustil rodinu v Africe a jel za štěstím do Evropy. Senegalský fotbalista Lamine Fall se toužil stát fotbalovou hvězdou. Nyní sedmadvacetiletý záložník už pátým rokem obléká dres druholigové Líšně, kde se navíc jako brigádník stará o hřiště a zázemí stadionu. V Brně se zabydlel i oženil.
V šestnácti opustil rodinu v Africe a jel za štěstím do Evropy. Senegalský fotbalista Lamine Fall se toužil stát fotbalovou hvězdou. Nyní osmadvacetiletý záložník už pátým rokem obléká dres druholigové Líšně, kde se navíc jako brigádník stará o hřiště a zázemí stadionu. V Brně se zabydlel i oženil.
V šestnácti opustil rodinu v Africe a jel za štěstím do Evropy. Senegalský fotbalista Lamine Fall se toužil stát fotbalovou hvězdou. Nyní sedmadvacetiletý záložník už pátým rokem obléká dres druholigové Líšně, kde se navíc jako brigádník stará o hřiště a zázemí stadionu. V Brně se zabydlel i oženil.
V šestnácti opustil rodinu v Africe a jel za štěstím do Evropy. Senegalský fotbalista Lamine Fall se toužil stát fotbalovou hvězdou. Nyní sedmadvacetiletý záložník už pátým rokem obléká dres druholigové Líšně, kde se navíc jako brigádník stará o hřiště a zázemí stadionu. V Brně se zabydlel i oženil.
Když jsme se brali, byli jsme mladí a hlavně nerozumní. Život nás naučil a prověřil. Všechny nástrahy jsme však překonali. V den manželových 80. narozenin jsme proto ve Společenském centru v Topolanech oslavili i diamantovou svatbu. Ačkoliv to nebyly přímo diamanty, dostali jsme dar mnohem cennější.