
Mladiství pijani míří do parků
DĚČÍN- Městská policie v Děčíně se o prázdninách zaměřila také na to, jestli obsluhující personál v místních restauracích nenalévá alkoholické nápoje mladistvým.
DĚČÍN- Městská policie v Děčíně se o prázdninách zaměřila také na to, jestli obsluhující personál v místních restauracích nenalévá alkoholické nápoje mladistvým.
JIŽNÍ MORAVA - André je na jihu Moravy oblíbené červené víno. Až tak oblíbené, že se podle něj jmenuje vinařská cyklostezka. Vede krajinou Velkopavlovické vinařské oblasti. Redakce Brněnského Deníku Rovnost se rozhodla ji vyzkoušet.
HODONÍNSKO - Jsou na světě konstanty, které dodávají lidem jistotu.
ÚSTÍ NAD LABEM - O čem zpívá UL punk elita Houba na novém CD s divným názvem U Šílena Nesersrny? A proč? Na to jsme se zeptali baskytaristy Martina Martíčka Noska.
DĚČÍN - Při kontrolách podávání alkoholu v děčínských restauracích strážníci moc provinilců neodhalili
ORLICKOÚSTECKO - Dnes se stává stále více věcí sporných. Jsme zaplaveni množstvím roztodivných varování a pokynů. Zdravý rozum někdy nemusí být až tak zdravý – jak dokazují pokyny na různých výrobcích.
ZNOJMO - Znojmo chce spolupracovat s Hamé na propagaci. Deset milionů výrobků Znojmia ponese i logo města. Pěstování okurek na Znojemsku ale umírá.
Brno – Pro dobrovolný odchod ze světa se vnoci na čtvrtek pokusili tři Brňané. Ani jednomu pokus zemřít vlastní rukou nevyšel.
MÍKOVICE - Letošní dožínky pořádá folklorní soubor Míkovjan ve spolupráci s místním kulturním zařízením a za podpory města Uh. Hradiště v sobotu 4. srpna, tentokrát i s mezinárodní účasti slovenského folklorního souboru Očovan z Očové.
HLUBOKÁ - I když loňská sklizeň vína na zámecké vinici v Hluboké nad Vltavou nebyla příliš velká, ta letošní vypadá o poznání lépe a Hlubočtí už připravují vinobraní.
ZNOJEMSKO - Poškození hroznů slunečním úžehem mají na svědomí vysoké teploty spolu se slunečním zářením z minulých týdnů. Celkovou sklizeň však ovlivní jen málo, vinohradníci však díky teplému roku budou sklízet i o tři týdny dříve.
MNÍŠEK POD BRDY - Flamenco představuje písňový a taneční styl andalusských a jihofrancouzských Cikánů, který je mylně ztotožňovaný se španělskou lidovou hudbou. Charakterizuje ho bohatství ornamentiky, rytmická živost a barvitost. V tancích převládá erotický akcent.
BŘECLAVSKO - Vinařské obce lákají v létě turisty do sklepů. Každý týden se otvírá jiný. Vinaři tak získávají nové klienty.
BŘECLAVSKO - Novou turistickou atrakci si vymyslela firma z Nového Přerova. Návštěvníkům nabízí vyjížďku po vinohradech na koních v oblasti Pálavy, Mikulova i Rakouska. Výlet je možné zakončit návštěvou sklípku.
ČESKÝ KRUMLOV - Národní večery Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov jsou velmi oblíbené. V sobotu se Pivovarská zahrada proměnila na pařížský Montmartre.
BŘECLAVSKO - Turisté jezdící na Břeclavsko za dobrým vínem už nemusejí spoléhat na známé svých známých. Podívat se do pořádného vinného sklípku už se můžou i bez známostí či bez předchozího objednání. Některé obce pro ně totiž připravily výjimečnou službu. Vinaři se mezi sebou dohodli a střídají se votvírání sklepů týden co týden.
SVINČICE - Ústecký kraj plánuje chov losů, na které by se měli jezdit dívat turisté. Zvolenými místy jsou Svinčice na Mostecku a Křečany na Děčínsku.
VÍTĚZOV - Hasičské družstvo ve Vítězově vzniklo, podobně jako většina jiných v kraji, na konci 19. století. Stejně jako v minulosti, tak i dnes je hlavním nositelem kulturního života obce. „Nehasíme, to je práce pro profesionální sbory. Ty se ostatně na místo požáru dostanou během několika minut. My jsme schopni jim dodávat vodu či zařídit hlídkování požářiště,“ vysvětlil Milan Bug, který je tamním velitelem.
MNÍŠEK POD BRDY - Flamenco představuje písňový a taneční styl andalusských a jihofrancouzských Cikánů, který je mylně ztotožňovaný se španělskou lidovou hudbou. Charakterizuje ho bohatství ornamentiky, rytmická živost a barvitost.
HLÁSNÁ TŘEBAŇ - Slavnosti trubačů se v obci konaly už potřetí. Opět teklo víno i medovina proudem
JIHLAVA - In vino veritas neboli ve víně je pravda. Díky Římanům, jejichž zásluhou se dostala vinná réva i na naše území, se tak můžeme o pravdivosti tohoto citátu přesvědčovat dodnes.
30. července
KROMĚŘÍŽ - Opilci vysedávající na lavičkách, prázdné lahve od alkoholu, tráva plná nedopalků, a někdy dokonce střepy v dětském kolotoči. Tak vypadá podle obyvatel Kroměříže tamní Bezručův park.
Vinice na svazích zalitých sluncem, úrodné sady, chládek malovaných sklípků, pohostinní vinaři a jako koření nádherné zámky. To všechno jsou přísady kouzelného koktejlu, který míchá všem svým návštěvníkům vinařská oblast jižní Moravy. Zhluboka se napijte a vychutnejte si jedinečné zážitky.
KROMĚŘÍŽ - Sympatický, zasněný, skoro až pohádkový starší pán. Takovým dojmem působil Adolf Born při rozhovoru v kroměřížské zámecké galerii, kde zahajoval výstavu svých prací. Známý český výtvarník ochotně vyprávěl o své práci, a když přišla řeč na časy Rakousko-Uherské monarchie, bylo z něj cítit nadšení. Do vlastního světa utíká možná proto, že by ho v tom opravdovém byla škoda.
KARLOVICE – Krajinomalby Jindřicha Goly a hutně tvarované sklo Jiřího Vosmíka – to je šťastná symbioza kumštu pro letní čas v Art Galerii Penzion v Karlovicích.
Balkon nestačí jen mít, je potřeba ho důsledně a promyšleně upravit. Myslete hlavně na jeho velikost a situování vzhledem ke světovým stranám.
VINOHRADY - Velké změny provázejí letošní přípravy podzimního vinobraní, které se v září tradičně slaví na Žižkově a Vinohradech. Ačkoliv i letos budou obě městské části pořádat slavnosti vína ve stejný čas a se společným začátkem, každá bude mít vlastní kulturní program pod vlastní značkou.
Suchdol nad Lužnicí / Dnes o půl osmé večer se opět rozhrne divadelní opona a Kulturní centrum v Suchdole nad Lužnicí bude svědkem druhé premiéry veselé a lehkovážné komedie Pamfilo a spol.
ŘÍM - Vinaři z Jihomoravského kraje předvedli svá vína na velvyslanectví České republiky v Římě.
JIŽNÍ MORAVA - Na jihu Moravy roste zájem o pronájem soukromých vinných boxů ve vinotékách a vinařských sklípcích. Zákazníci si v nich mohou uložit až stovky lahví vín o které se stará speciální personál a kdykoliv si je vyzvednout, nebo zkonzumovat přímo na místě při oslavách a večírcích. Vinařské boxy si pronajímají především lidé, kteří za víno utrácejí tisíce korun ročně. Vyplývá to z ankety mezi provozovateli vinoték.
FRÝDEK-MÍSTEK - Případ kuriózní loupeže v Třinci, který policii a justici zaměstnával bezmála dva roky, je u konce. Žalobce se totiž neodvolal proti osvobozujícímu verdiktu soudu nad recidivistou Jiřím Táborským.
PRAHA - Pravý vltavský břeh od vyšehradské skály až po Štvanici se dnešním dnem začal měnit v novou promenádu a tržiště. Všechny tyto náplavky pronajala Technická správa komunikací (TSK) na dobu neurčitou společnosti Parking Praha, a to téměř za symbolické nájemné.
CHEB - Parčíku v Riegerově ulici se lidé raději vyhýbají
ZNOJMO - Druhá část reklamní kampaně, která má do Znojma přitáhnout více turistů, startuje nyní v celostátních médiích. Reklamní motiv představuje město jako ideální destinaci spojující turismus, cykloturistiku a víno. To na materiálech představuje vývrtka, která je použita jako symbol i v první části kampaně.
PLUMLOV - Maličký krámek ve vstupní bráně plumlovského zámku je už osmým rokem královstvím Ivety Valentové. Stále dobře naladěná mladá žena nabízí upomínkové předměty, keramiku, dobré víno a neméně dobré rady. „Ve své podstatě tady supluji informační kancelář,“ říká s úsměvem zámecká patriotka.
SOVINEC - Nejnavštěvovanější kulturní památku na Rýmařovsku, hrad Sovinec, opět po roce ovládli řezbáři. Konal se zde 8. ročník mezinárodního setkání nazvaného Praděd na hradě.
POLEŠOVICE - Po dlouhých padesáti letech obnoví Polešovičtí slavnostní vinobraní. Svoje sklepy otevřou prvního září hromadně všichni soukromí vinaři i společnosti. Akci si pochvalují nejen podnikatelé, ale i zástupci obce.
ZNOJMO - Prezident znojemského festivalu Jiří Ludvík chce ve Znojmě další dvě hudební přehlídky. Celý rozhovor v článku
PRAHA - Opékat vuřty, popíjet k tomu řecké víno a povídat si přitom s Fidelem Castrem. Tak by se s nadsázkou daly popsat cestovatelské chutě českých občanů pro letošní dovolenou.
PRAHA - Opékat vuřty, popíjet k tomu řecké víno a povídat si přitom s Fidelem Castrem.Tak by se s nadsázkou daly popsat cestovatelské chutě českých občanů pro letošní dovolenou.
HVĚŽDLICE - Tluču, tluču, otevřete, nechal jsem klobůček u děvčete. Dívča spalo, já také spal, kdosi mě klobůček z hlavěnky vzal. Tak zpívali stárci z Nových Hvězdlic, když si v sobotu přišli pro svá děvčata. V obci se totiž konaly hodové slavnosti.
ZNOJMO - Desetidenní hudební festival ovládl celé město. Přilákal dvakrát více lidí než v loňském roce. Organizátoři plánují jeho další rozšíření.
HRADEC KRÁLOVÉ - Dnes se podíváme do nádherné a exotické Země úsměvů. Thajsko je známé svou krásou přírody a obrovským množstvím zlatých památek. Skutečným klenotem této země je i thajská kuchyně, která se řadí mezi nejlepší na světě.
VYŠKOV - Krádež alkoholu se lupkovi nepovedla. Dva mladí muži si ho všimli a postarali se o něj do příjezdu policie.
HRADEC KRÁLOVÉ - Dnes se podíváme do nádherné a exotické Země úsměvů. Thajsko je známé svou krásou přírody a obrovským množstvím zlatých památek. Skutečným klenotem této země je i thajská kuchyně, která se řadí mezi nejlepší na světě.
ZNOJEMSKO - Na cyklistický výlet z Louckého kláštera přes Kraví horu do Havraníků a na Šobes se chystá management známého vinařského podniku ze Šatova. Na kolo zvou vinaři všechny zájemce, akci ale oficiálně neorganizují, aby se nedostali do potíží se zákonem.
HRADEC KRÁLOVÉ - Dnes se podíváme do nádherné a exotické Země úsměvů. Thajsko je známé svou krásou přírody a obrovským množstvím zlatých památek. Skutečným klenotem této země je i thajská kuchyně, která se řadí mezi nejlepší na světě.
CHOMUTOv - V lesích nad Chomutovem se mezi stromy schovává domeček postavený z kamenů, drnů a plachtoviny. Bydlí tu bezdomovec Pítrs se svou družkou, které říká Jára.
PRAHA - Dobrá trafika je značka, která se rozvíjí již deset let. Ukrývá v sobě nejen trafiku a kavárnu, ale i prostor pro rozmanité kulturní akce jako jsou výstavy, hudební večery, autorská čtení knih či možnost zaplnit „vzkazník“, jenž tvoří jakousi kroniku návštěvníků.