
Tady si vychutnáte léto: Aquapark Uherské Hradiště
Představujeme podnik, který se účastní soutěže Deníku Vychutnejte si léto 2014. Hledáme místo s výborným jídlem, posezením, pivkem, kávou či zábavou.
Představujeme podnik, který se účastní soutěže Deníku Vychutnejte si léto 2014. Hledáme místo s výborným jídlem, posezením, pivkem, kávou či zábavou.
Praha - Kopretina, begónie nebo maceška. Ve váze vypadají krásně a co potom na talíři! Nejenže vytváří nepřehlédnutelnou okrasu jídla, ale dokonce mohou pokrm i skvěle dochutit. Bioložka Jana Vlková dala Deníku nahlédnout do své kulinářské laboratoře.
Jičín - K létu patří i kopeček zmrzliny. Prošli jsme se po centru Jičína a navštívili jsme místa, kde si tuto dobrotu můžete zakoupit.
Zmrzlinářům hlavní sezona stále nekončí. Osvěžující pochoutku různých příchutí chtějí prodávat co nejdéle. Někteří lidé rádi zkoušejí a vyhledávají i neobvyklé druhy.
Jedlé květy jsou chutnou, netradiční a občas i luxusní ozdobou salátů, dortů a zákusků. Jejich použití ovšem může být mnohem širší - zejména tehdy, pokud se má pokrm odlišit a získat nádech exkluzivity.
Praha - Jedlé květy jsou chutnou, netradiční a občas i luxusní ozdobou salátů, dortů a zákusků. Jejich použití ovšem může být mnohem širší - zejména tehdy, pokud se má pokrm odlišit a získat nádech exkluzivity.
Zliv – Mrkvový dort, mrkvová zmrzlina nebo různé mrkvové nápoje, to vše čekalo návštěvníky Slavností mrkve ve Zlivi. Město Zliv dlouhá léta neslo trochu posměšnou přezdívku Mrkvanov. V posledních letech ale vzali Zlivští přídomek svého města na milost a ve Zlivi už po čtvrté uspořádali Slavnosti mrkve.
Telčsko - Letošním velkým hitem včelí farmy byla podomácku připravovaná medová zmrzlina
České Budějovice - Přehled akcí na Českobudějovicku o víkendu 16. a 17. srpna 2014.
Pardubice - Pardubická juniorka: Mistrovství republiky starších dorostenek je pohřebištěm favoritek.
Mělnicko - Ačkoliv se předpověď počasí na poslední červencový víkend nemýlila a horké letní počasí skutečně vyzývalo spíše k návštěvě koupaliště či pískovny, jak v sobotu, tak i v neděli vyrazili příznivci nordic walkingu ze Všetat a Přívor na procházku pro seniory a celodenní výlet pro všechny věkové kategorie.
Madrid – Přestože zmrzlina se ve Španělsku prodává v mnoha různých příchutích, podivuhodná novinka s příznačným jménem Xamaleón mezi nimi rozhodně vybočuje. Přinejmenším barvou, která se při olizování mění.
Rokycansko - Jedním ze symbolů léta a prázdnin jako takových je dozajista pořádná zmrzlina.
Dolní Újezd - Krédo kuchařské party z Poličska: „Ugrilovat můžete naprosto vše, včetně zmrzliny."
Novojičínsko - Přestože se letní prázdniny blíží ke své poslední čtvrtině, voda v nádržích na Novojičínsku je ve skvělém stavu. Sinice doposud plavce ani hygieniky netrápí.
Uherský Brod – Řidičku, která odjela od způsobené dopravní nehody, se snaží najít dopravní policisté. Byla neděle 27. července půl šesté v podvečer a ve zmrzlinovém stánku před supermarketem Kaufland v Uherském Brodě mladá žena připravovala zmrzlinu.
Představujeme podnik, který se účastní soutěže Deníku Vychutnejte si léto 2014. Hledáme místo s výborným jídlem, posezením, pivkem, kávou či zábavou.
Sloup v Čechách - Komu se loni v létě nesmazatelně vryly do paměti Monology vagíny, představení Intimního divadla Dáši Bláhové ve sloupském Lesním divadle, může se těšit na pokračování.
Představujeme podnik, který se účastní soutěže Deníku Vychutnejte si léto 2014. Hledáme místo s výborným jídlem, posezením, pivkem, kávou či zábavou.
Východní Čechy, Dolní Újezd - Letní kaleidoskop Deníků nahlíží do kuchyně: Krédo kuchařské party z Poličska: „Ugrilovat můžete naprosto vše, včetně zmrzliny."
Tuchlovice – Dopravní nehoda, při které bylo vážně zraněno devítileté dítě se stala v sobotu před 18. hodinou nedaleko prodejny zmrzliny v Tuchlovicích. O případu Kladenský deník informoval pár desítek minut po nehodě.
Praha – Chytit průjem, salmonelózu, nebo dokonce žloutenku je právě teď mnohem snazší než v kterémkoliv jiném ročním období. Na vině bývá mlsání u stánků s rychlým občerstvením – včetně zmrzliny. Právě na ni se už druhé léto po sobě zaměřily kontroly hygieniků.
Českobudějovicko - Přehled akcí na Českobudějovicku o víkendu 2. a 3. srpna 2014
Rychnovsko - V rámci letošního ročníku již tradičního projektu Hospůdka roku 2014 Deník čtenářům postupně představí všechny podniky z našeho regionu, které se soutěže účastní. Níže jsou bližší informace právě o jednom z těchto zařízení.
Dolní Újezd – Vůně grilovaných dobrot okořeněná sportovními výkony. To byla Sokolní Grilovačka v obci na Litomyšlsku.
Kroměřížsko – Kroměřížští hygienici se v letních dnech více zaměřují na stánkaře. Dohlížejí, zda například prodejci uzenin a zmrzliny dodržují stanovené normy pro skladování.
Uherské Hradiště – Plné formalit, oficiálních blahopřání, gratulací, ale také žertů a odlehčené atmosféry bylo v sobotu 26 července večer v kině Hvězda v Uherském Hradišti slavnostní zahájení 40. ročníku Letní filmové školy. Cenu v podobě zmrzlinového kornoutu převzal britský filmař Peter Greenaway.
Osek nad Bečvou – Jeden ze stánků u jezera Jadran v Oseku nad Bečvou měl ve středu 23. července pozdě večer nezvanou návštěvu. Neznámý pachatel z něj ukradl pět piv v plechovce a tři desítky sáčků s brambůrkami.
Představujeme podnik, který se účastní soutěže Deníku Vychutnejte si léto 2014. Hledáme místo s výborným jídlem, posezením, pivkem, kávou či zábavou.
Představujeme podnik, který se účastní soutěže Deníku Vychutnejte si léto 2014. Hledáme místo s výborným jídlem, posezením, pivkem, kávou či zábavou.
Olomouc – Nejlepší možnou zprávu mají v těchto letních dnech hygienici pro všechny, kteří se s chutí oddávají zmrzlinovým pochoutkám. Poslední kontroly zaměřené na kopečkovou, točenou, ale i na čištění zmrzlinových automatů, dopadly na jedničku. V pochoutce nenašli nic, co by mohlo ohrozit zdraví konzumentů, a v sanitaci zařízení na výrobu zmrzliny se prodejci polepšili. Hygienici nezjistili jediný prohřešek.
Pardubice - Telefonát na linku 156 v pondělí večer sdělil pardubickým strážníkům, že na dětském hřišti v Polabinách se kromě matky s dětmi nachází také had.
Pardubice – Telefonát na linku 156 v pondělí večer sdělil pardubickým strážníkům, že na dětském hřišti v Polabinách se kromě matky s dětmi nachází také had.
Nymbursko - Tropy dnes a zítra vystřídají bouřky, silný vítra přeháňky. Letní teploty se mají vrátit od půlky týdne, ale třicítku prý zatím nepřekročí.
Sokolovsko - Zaměstnanci se snaží dodržovat hlavně pitný režim. Jen vodu, žádný alkohol, říkají
Pardubicko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.
Opava - Krychle, bomba, zmrzlina. Takhle loňská léta vypadala známá opavská kašna na Horním náměstí. Jaké překvapení nám umělci z galerie Gottfrei přichystali letos? Máme se nechat překvapit.
Příbram - Nejen děti, ale i senioři v péči Farní charity Příbram si užili slunečný letní den, a to rovnou v pražské ZO0.
Plzeň – Letní prázdniny se překlopily do druhé čtvrtiny a peněženky odpočívajících studentů již volají po finanční injekci. Zeptali jsme se proto, jak obtížné je v této době v Plzni sehnat příležitost k letnímu přivýdělku.
Havlíčkův Brod – Bývalý dům dětí a mládeže u Aleje v Havlíčkově Brodě má již několik týdnů nového majitele.
Karlovy Vary – Hostem karlovarského festivalu je i Laura Dernová, jež vzpomínala na rodiče i Spielberga. Představil se tu i další český debut Zejtra napořád.
Rokycany - Anglická škola Helen Doron opět v rokycanské sokolovně pořádá anglický příměstský tábor.
Pelhřimovsko – S příchodem teplého počasí se ve městech, na vesnicích nebo například v kempech začínají objevovat stánky se zmrzlinou.
Orlickoústecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.
Orlickoústecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.
Orlickoústecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.
Stříbro/Bibione – Výtvarný kroužek ze stříbrského Domu dětí a mládeže se právě nachází v italském letovisku Bibione.
Svitavy - Tady je nám fajn… aneb Dejte hlas místu, kde je Vám dobře.
Svitavy - Tady je nám fajn… aneb Dejte hlas místu, kde je Vám dobře.
Deštné v Orlických horách- Již druhý ročník netradičního jarmarku se konal o víkendu se v areálu zdejšího muzea.