
V centru Zlína měl někdo uložit v bance bombu. Nenašla se
Hrozba o uložení bomby v jedné z poboček bank v centru Zlína si vyžádala v sobotu dopoledne plné policejní nasazení.
Hrozba o uložení bomby v jedné z poboček bank v centru Zlína si vyžádala v sobotu dopoledne plné policejní nasazení.
Hrozba o uložení bomby v jedné z poboček bank v centru Zlína si vyžádala v sobotu dopoledne plné policejní nasazení.
Kyjov - Kriminalistům se podařilo vypátrat ženu, která třikrát během jednoho měsíce oznámila uložení bomby v pobočce banky v Kyjově.
Akce skončila, vše se vrací k normálu. Ani v jednom z podezřelých kufříků, jejichž nález ohlásili lidé českotěšínské policii ve čtvrtek kolem půl druhé odpoledne, se nic nenašlo.
Nedělní útoky na Srí Lance spáchala místní islamistická skupina a úřady prověřují její eventuální napojení na teroristické organizace v zahraničí. Na tiskové konferenci to dnes oznámil mluvčí vlády, kterého citují zahraniční tiskové agentury. Prezident Maithripala Sirisena požádá svět o pomoc při pátrání. Agentura Reuters později informovala o novém výbuchu u jednoho z kostelů, který byl cílem nedělních útoků. Policie také na autobusovém nádraží v Kolombu našla 87 rozbušek.
Žďár nad Sázavou – Poslední dubnovou sobotu se na hřištích sportovního areálu za 2. ZŠ ve Žďáře nad Sázavou uskuteční již 25. ročník populárního turnaje v malé kopané La Bomba Cup.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Druhý terminál Letiště Václava Havla v pražské Ruzyni byl v úterý dopoledne vyklizen. Policisté zadrželi ženu, která údajně vyhrožovala odpálením bomby. Provoz pražského letiště byl krátce po zásahu obnoven. Později se navíc zjistilo, že personál letiště kvůli jazykové bariéře nepochopil celou situaci.
Praha opět nepoznala svého krále. Vyhrocené 291. derby mezi Spartou a Slavíí přineslo především tvrdost, strkanice a polehávání, ale jen pramálo fotbalové krásy. Zápas úhlavních rivalů nakonec skončil remízou 1:1.
Kladno /FOTOGALERIE/ - Před koncem druhé světové války, když spojenecká vojska bombardovala strategické cíle tam, kde Hitler ještě držel své pozice, se Kladno bombardování vyhnulo. Bombardovány sice byly především průmyslové podniky a železniční uzly, avšak Poldina huť se cílem bombardérů nestala. Poldi totiž produkovala především klikové hřídele pro letectvo. Göringova Luftwaffe však na konci války neznamenala už prakticky žádnou hrozbu.
Hrotovice - Hrotovičtí ochotníci potěší obyvatele města komediální hrou ze školního prostředí.
Exploze v přízemí rýmařovské radnice nabízí srovnání jak na významnou událost umí reagovat tradiční média a jak sociální sítě.
Na linku 112 volal v úterý o půl 10 večer pětatřicetiletý muž, který vyhrožoval bombou. Vyžadoval 100 tisíc korun s tím, že pokud je nedostane, vyhodí neurčité místo do povětří.
Brno /VIDEO/ – Chci peníze, nebo to tu odpálím. Vykrást banku v brněnské Merhautově ulici se devatenáctého března ve dvě hodiny odpoledne vydal zatím neznámý muž. Od obsluhy chtěl peníze a vyhrožoval, že má u sebe bombu. Policie o případu informovala v pondělí.
Liberec /FOTO, VIDEO/ – Před libereckým Obchodním centrum Forum bylo v pondělí dopoledne rušněji než obvykle. A také mnohem živěji než vevnitř, kde se nacházeli pouze policisté se psy speciálně vycvičenými na hledaní výbušnin. Po dvou a půl hodinovém pátrání se ukázalo, že se jedná o planý poplach. Policisté však museli evakuovat čtyři stovky lidí.
Nikoliv represivní, ale výchovný trest navrhuje žalobce pro Lukáše Černoška, obžalovaného z usmrcení z nedbalosti v souvislosti s tragickým úmrtím dítěte v Předmostí u Přerova.
Děčínsko - Když loni na jaře začala varnsdorfská radnice na Studánce měřit pomocí stacionárních radarů rychlost, nikdo si nedokázal domyslet, čím to může skončit. Tedy vyhazováním měřících zařízení do vzduchu.
ROZHOVOR/ Miluje přírodu, čerstvý vzduch. Když si potřebuje vyčistit hlavu nebo odpočinout, zamíří do lesa. Mezi stromy je fotbalistovi Tomáši Deklevovi dobře. A nejenom proto, že sedmadvacetiletý stoper třetiligového Valašského Meziříčí pracuje jako lesník.
Horní Cerekev /FOTO/ – Do školních let se v březnu vrátí ochotníci z Horní Cerekve, kteří v současnosti intenzivně zkouší novou hru s názvem Ve škole je bomba. Premiéra se uskuteční již 16. března a jak herci slibují, o zábavu a vtipné okamžiky nebude nouze.
Vrchní soud v Olomouci ve čtvrtek zpřísnil tresty dvěma ze šesti obžalovaných v metanolové kauze, kteří mohou za smrt několika lidí v Havířově a na Přerovsku.
Vrchní soud v Olomouci ve čtvrtek zpřísnil tresty dvěma ze šesti obžalovaných v metanolové kauze, kteří mohou za smrt několika lidí v Havířově a na Přerovsku.
Vrchní soud v Olomouci ve čtvrtek zpřísnil tresty dvěma ze šesti obžalovaných v metanolové kauze, kteří mohou za smrt několika lidí v Havířově a na Přerovsku.
Karviná /FOTO/ – Vedení fotbalové Karviné chystá trenérskou bombu. Fotbalisty MFK by měl v nejvyšší soutěži zachránit František Straka!
Kyjov – V budově kyjovského městského úřadu se nachází bomba. Takové oznámení přijaly v pondělí dopoledne policisté z Hodonínska. Jednotky okamžitě evakuovaly zaměstnance úřadu a prostor obehnaly modrobílou páskou. „Dopoledne jsme přijali oznámení o možném uložení nástražného výbušného systému někde na městském úřadu v v Kyjově,“ potvrdil policejní mluvčí Petr Zámečník.
Karlovy Vary – Kompletní pasportizaci dešťové kanalizace nyní připravují Karlovy Vary.
Jaroslav Ipser sice vystudoval právnickou fakultu, za komunistů ale dostal umístěnku a musel pracovat jako zámečník. Vyrůstal v Brně, kde byl za druhé světové války zaměstnán ve zbrojovce, která se stala cílem spojeneckých bombardovacích letadel.
Rozhodující verdikt v havířovské větvi metanolové kauzy měl padnout dnes u Vrchního soudu v Olomouci.
Policie ve čtvrtek ráno evakuovala Vrchní soud v Olomouci. Experti v budově hledají bombu, kterou nahlásil anonym. Olomoucký soud měl dnes vynést rozsudek v případě havířovské větve metanolové kauzy. Podle mluvčího soudu Stanislava Cika jednání dnes zřejmě nebude. Obžalovaní čekali v soudní budově a posléze z ní byli odvezeni. Policie budovu prohledala, ale žádnou bombu neobjevila.
VIDEA / FOTOGALERIE / Vrchní soud v Olomouci, kde dnes měl být vynesen rozsudek nad obžalovanými v metanolové aféře, evakuovala policie. Anonymní telefonát ohlásil, že je tam umístěna bomba. Obžalovaní čekali v soudní budově a posléze z ní byli odvezeni.
Obavy z nebezpečné výbušniny, evakuace padesáti lidí, pyrotechnici a nakonec žluté pásky. Tak vypadalo včera po poledni centrum Zlína. Pyrotechnici totiž prověřovali nebezpečný předmět.
Na svátek sv. Valentýna roku 1945 by američtí piloti 398. bombardovací skupiny 8. letecké armády raději zapomněli. Kvůli nepříznivému počasí a výpadku radaru ztratila formace 62 letounů B-17 přezdívaných Létající pevnosti správný kurs a místo nad Drážďany si ocitla nad Prahou.
Ostrava - Jak rychle a dobře pracuje policie chtěl svérázným způsobem poznat sedmnáctiletý mladík z Ostravy. V těchto dnech v nočních nahlásil bombu v jednom z klubů v Moravské Ostravě. Poté na vlastní oči s kamarády sledoval, co se bude dít. Když ho zanedlouho ochránci zákona zadrželi, nestačil se divit. Po předložení jasných důkazů se ke všemu přiznal.
Jak rychle a dobře pracuje policie chtěl svérázným způsobem poznat sedmnáctiletý mladík z Ostravy. V těchto dnech proto nahlásil bombu v jednom z klubů v Moravské Ostravě. Poté na vlastní oči s kamarády sledoval, co se bude dít. Když ho zanedlouho ochránci zákona zadrželi, nestačil se divit. Po předložení jasných důkazů se ke všemu přiznal.
Plzeň – Ve vyhroceném souboji 16. kola VARTA Futsal ligy mezi Slavií Praha a Interobalem Plzeň se za remízu 3:3 dělily body.
Třešť – Co takhle svatba, princi?, Na vánoce ráno, Na to teď není ta pravá chvíle, Ve škole je bomba. To jsou názvy některých divadelních představení, které letos pobaví diváky Třešťského divadelního jara (TDJ). Jedna z nejstarších soutěžních přehlídek ochotnických souborů se uskuteční od 15. do 23. března a v těchto osmi dnech nabídne celkem osmnáct divadelních kusů.
Brno - V Brně Jihostroj vyhrál za tři body, Jihočeši mají v čele tabulky dvoubodový náskok. Kuriozní byl setbol, který vyhrálo Brno.
V Moskvě a okolí bylo v úterý kvůli bombovým hrozbám evakuováno více než 55 tisíc lidí ze dvou stovek objektů. Šlo o školy, nemocnice, obchodní centra či kancelářské budovy. Policisté po ohledání všech budov však konstatovali, že šlo o planý poplach. Informovala o tom agentura TASS.
Zjistěte během několika málo sekund, co nejdůležitějšího přinesl dnešní den.
České Budějovice – Žádná přestupová bomba last minute se dle očekávání nekonala. Přestupní termín vypršel ze strany hokejistů ČEZ Motoru bez nějakého horečného posilování. „Od začátku věříme kádru, který tady máme,“ zdůrazní trenér Václav Prospal.
Brno – V posledních dvou sezonách získal s Kometou dva mistrovské tituly. Hokejový gólman Marek Čiliak se v základní části rozchytával. Následně v play-off rozbalil své umění na plné pecky. Pro soupeře se stal nedobytnou pevností. Odměnou mu bylo pozvednutí Masarykova poháru, pod kterým se podepsal velkým písmem.
Lednová sága o návratu Marka Čiliaka je u konce. Slovenský gólman se vrací do Komety, kde dochytá sezonu. „S Markem jsme domluvení, ale stále je třeba příchod dojednat na svazu a rovněž to závisí na KHL,“ sdělil vedoucí sportovního úseku brněnské celku Jaroslav Medlík Deníku Rovnost.
Hradištko - Šestý ročník Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace ve spřežení startuje v sobotu 2. února v Hradištku u Sadské a nahlášeno je do něj rekordních 65 kočárů. „Je to bomba, mám velkou radost. Organizačně to musíme zvládnout,“ říká Jaroslav Jandl.
Děčín - Dvě výsledkové bomby přiletěly ze západních Čech a překvapil i B-tým U17. Ze třinácti odehraných utkání odešel basketbalová Děčín desetkrát vítězně. Tři zápasy obstaraly mužské týmy, deset špílů sehrála družstva mládeže.
Do týdne a do dne. Jako by se z toho stala úmorná kletba, kterou někdo na Vysokou školu ekonomickou v Praze (VŠE) sešle, aby pozlobil studenty i pedagogy ve zkouškovém období. Z důvodu nahlášené bomby došlo k evakuaci žižkovské budovy. Vedení ve spolupráci s policií školu opět otevřelo okolo půl čtvrté odpoledne.
Dvě odpálené nálože během bohoslužby na jihofilipínském ostrově Jolo připravily o život 20 lidí a dalších 81 zranily. K útoku došlo jen několik dní poté, co si obyvatelé převážně muslimského regionu v referendu schválili posílení autonomie.
Mladá Boleslav - Boleslavští hokejisté vyzvali ve 38. kole extraligy ve formě hrající Hradec, čtvrtý tým tabulky. V obou letošních zápasech proti němu dokázali bodovat a povedlo se to i potřetí.Boleslav vyhrála po velké divočině a obratech skóre 8:5.
Německá policie v pátek musela evakuovat zhruba 500 pasažérů poté, co neznámý pachatel oznámil, že se v rychlovlaku ICE 74 ve Frankfurtu na západě země nachází bomba. Policisté uzavřeli i některá nástupiště frankfurtského nádraží Südbahnhof.
Vědci upozorňují na další nebezpečný důsledek globálního oteplování, který je na první pohled neviditelný. Na mnoha místech totiž kvůli velké absenci srážek ubývají zásoby podzemních vod, případně se doplňují stále pomaleji, než bylo dříve běžné. Následky se tak mohou projevit náhle až za desítky let. Podle nich jde o časovanou bombu.
Attard (Malta) - Boleslavští fotbalisté se s Maltou rozloučili bezgólovou plichtou s pátým celkem místní nejvyšší ligy. S výjimkou úvodních minut měli Boleslavští po celé utkání více ze hry, ale Fulnek ani Komlichenko velké šance neproměnili, každý z nich pouze nastřelil brankovou konstrukci. Po změně stran přibylo osobních soubojů a gól nepadl ani jeden. Boleslavští podruhé v dosud odehraných sedmi přípravných zápasech vyšli střelecky naprázdno a poprvé remizovali.
Vcelku bizarní situace se odehrála minulý pátek během letu na vnitrostátní lince z francouzského Lyonu do Rennes. Letadlo Airbus A319 společnosti EasyJet se muselo neplánovaně vrátit na letiště v druhém největším městě Francie poté, co byla na jeho palubě ohlášena přítomnost bomby. Po důkladné kontrole všech cestujících a zavazadel v Lyonu policie zjistila, že pasažérům žádné nebezpečí nehrozilo. Telefonát varující před výbušninou v letadle zinscenoval třiadvacetiletý mladík, který se bál vlastních rodičů. Informoval o tom web Aerotime.aero.
Ve věku 83 let zemřela Marie Kyselková, představitelka princezny Lady z filmu Princezna se zlatou hvězdou. Serveru Blesk to potvrdil její kolega a kamarád, herec Ivo Niederle, který bydlel ve stejném domě.