„Dovolená? To je pro mě slunce, chlast a sex,“ má jasno David ze západních Čech. S partnerkou při milostných hrátkách rádi využívají i erotické pomůcky a berou si je proto s sebou. Nejsou sami, milostné hrátky, často zpestřené různými „hračkami“, patří mezi oblíbené aktivity během letních dovolených pro mnoho Čechů. Jenže pozor, ne všude si můžete erotické pomůcky vzít.
/FOTOGALERIE/ Když se řekne Dušan Jurkovič, lidem se vybaví slovenský architekt, jehož patrně nejznámějším dílem je restaurace Libušín na Pustevnách. Mnozí z nich by byli určitě překvapeni, až by zjistili, že Dušan Jurkovič je rovněž autorem návrhu dětského houpacího koníka. Návraty do dětství se pak jmenuje současná výstava v Muzeu Novojičínska ve Frenštátu pod Radhoštěm, která nabízí také soubor dobových hraček ze sbírek muzea, včetně originálních ilustrací dětských knih předních českých ilustrátorů – Radka Pilaře, Jiřího Trnky a Antonína Strnadla.
/VIDEO/ Místo předpokládaného řádění a dětského křiku je na zámku v Kamenici nad Lipou poměrně klid. I tady totiž platí známé rčení, že kdo si hraje, nezlobí. Od čtvrteční desáté hodiny dopolední je tu, stejně jako ve středu, v plném proudu tradiční Festival hračky z přírodního materiálu.
Pod vlnou kritiky musela americká zbrojařská společnost Culper Precision z trhu stáhnout nejnovější produkt. Vyrobila totiž skutečnou zbraň, která ale svým vzhledem připomínala hračku značky Lego.
Ať se nám to líbí nebo ne, nezabráníme faktu, že se digitální svět více a více mísí se světem reálným. Nedávná pandemie ukázala, že bez základních znalostí IT odvětví se dnes už téměř neobejdeme. Podpora digitální gramotnosti je jedním z hlavních pilířů Místního akčního plánu na území Mladoboleslavska.
Poslední tradiční výrobce dřevěných hraček na české straně Krušných hor zažil nejtěžší období ve své novodobé historii. Teď se chystá na vánoční nákupní horečku.
Sklářství a dalším starým řemeslům, sportů, hračkám, ale i každodennímu životu v minulosti v Orlických horách jsou věnované expozice deštenského muzea. Návštěvník tu narazí na několik zajímavostí. Obdiv vzbuzují sklářské skvosty a nejen ty.
Ozbrojený mladík v černé roušce a se samopalem? Včerejší výjezd policistů do Orle na Chrudimsku zprvopočátku vypadal nebezpečně. Rozuzlení ale bylo úsměvnější.
Poslední tradiční výrobce dřevěných hraček na české straně Krušných hor zažil nejtěžší období ve své novodobé historii. Teď se chystá na vánoční nákupní horečku.
Komunikovat a vycházet s ostatními pokud možno bez hádek a křiku není vždy snadné. Ve vztahu rodič–dítě někdy inklinujeme k autoritativním metodám à la „mlč a poslouchej“ či nikterak zle míněným větám jako „to nic není, to přejde“. Problémy doma lze ale začít řešit i z jiného konce: můžeme zkusit naše děti poslouchat a pochopit. Tím si zároveň otevíráme cestu k tomu, aby ony pochopily nás.
Pokud jste milovníci retro věcí, zavítejte do Hernychovy vili. Perlou výstavy jsou hračky značky Schuco, parní stroj nebo velká šlapací autíčka. Nenechte si ujít ani celostátní přehlídku filmové tvorby, která zamířila do Roškotova divadla. Na plovárnu pak hurá do Aquaparku Ústí nad Orlicí.
Pro sběratele a milovníky hraček otevírají na zámku v Kamenici nad Lipou v pátek 18. června nové expozice. Neformální setkání se uskuteční od jedenácti hodin na nádvoří zámku. Jedná se o expozice hraček ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze a sbírku parních strojků Romana Hedvičáka.
Pro sběratele a milovníky hraček otevírají na zámku v Kamenici nad Lipou v pátek 18. června nové expozice. Neformální setkání se uskuteční od jedenácti hodin na nádvoří zámku. Jedná se o expozice hraček ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze a sbírku parních strojků Romana Hedvičáka.
Pro sběratele a milovníky hraček otevírají na zámku v Kamenici nad Lipou v pátek 18. června nové expozice. Neformální setkání se uskuteční od jedenácti hodin na nádvoří zámku. Jedná se o expozice hraček ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze a sbírku parních strojků Romana Hedvičáka.
Ve Valašském Meziříčí byla do neděle k vidění výstava s názvem Fenomén Igráček. Ikonická hračka v podobě jen osm centimetrů vysoké umělohmotné postavičky dokázala v dobách své největší slávy pobláznit celé Československo.
Více než pět stovek. Tolik novorozeňat musí každý rok do ústavní nebo pěstounské péče jen několik hodin po svém narození. Matka se jich po porodu vzdá, ostatní rodina o nich neví nebo nejeví zájem. Vzpomínky na rané dětství – otisky nožiček, fotky prvních vlásků a vůbec důkazy o tom, že byl jejich život od počátku pro někoho důležitý, jim často chybí. To se snaží změnit Nadační fond La Vida Loca a projekt Život v kufříku. Pomocnou ruku našli ve věznicích, například ve Všehrdech na Chomutovsku.
Chce si hrát a zároveň mít pocit, že dělá něco krásného a objevuje zapomenuté poklady pro budoucí generace. Tak vysvětluje sběratelka hraček Marie Maderová ze Šanova na Znojemsku svou netradiční zálibu.
Radostí rozzářené dětské oči jsou asi to nejkrásnější, co v životě uvidíte. A velmi často za tou září stojí nějaká pěkná hračka, již si dítě bere do ruky a začíná s ní a se svou fantazií vytvářet zcela netušené kousky. Pandemie prodej hraček výrazně proměnila a přesun na internet přinesl podobně jako třeba internetový prodej bot či kalhot řadu karambolů. Jak se jim vyhnout? A jak se promění trh s hračkami po odeznění pandemie?
Díky zaměstnancům pelhřimovské firmy Ciret s.r.o. získalo Dětské oddělení Nemocnice Pelhřimov deset krabic hraček. Knihy, deskové hry či plyšáci různých velikostí a barev zpříjemní pobyt hospitalizovaným dětem, ale zároveň potěší malé pacienty při vyšetření na ORL a v ostatních odborných ambulancích.
Nekonečná kauza bez světla na konci tunelu. Nástřiky přípravkem SmartCoat, které byly v únoru aplikovány do některých městských základních a mateřských škol, jsou neustálým bodem sváru mezi vedením Prostějova a opozicí. Každá strana hájí své stanovisko a nechce ustoupit.
Ve středu 3. června převzala spoluzakladatelka Nadačního fondu LA VIDA LOCA hračky pro projekt Život v kufříku, vyrobené ve školském vzdělávacím středisku Věznice Všehrdy. Vkusně zabalené dřevěné hračky byly předány jedné ze zakladatelek nadačního fondu paní Ivě Barnincové Říhové, za přítomnosti vedení věznice a vedení školského vzdělávacího střediska Věznice Všehrdy (SOU).
Po celé letní prázdniny si malí i velcí budou hrát s chytrými hračkami. Ve Zlíně se chystá další ročník Festivalu IQ Play. Nejen k vidění, ale hlavně k vyzkoušení, budou hry a hračky vzdělávacího charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry a zajímavé stavebnice.
Muzeum T. G. Masaryka v Rakovníku srdečně zve do Petrovcovy výstavní síně na výstavu Jak jsme si hráli - výstava retro hraček. Výstavu můžete navštívit od 3. června do 26. září.
Vždycky jsem si myslela, že háčkují jen babičky různé dečky a andělíčky. Tak začíná svoje povídání nad množstvím krásných barevných hraček, uháčkovaných postaviček a interaktivních knížek čtyřiadvacetiletá Kristýna Zemková z Dolních Věstonic.
Jejich hračky jsou historie i vzpomínky na dětství. Manželé Ludmila a Karel Schovajsovi z Nových Heřminov před lety objevili na bleším trhu panenku z Gumotexu. Dostala jméno František. U paní Ludmily oživila dětské sny a u pana Karla zájem o technologie výroby.
/VIDEO/ Už i mistr světa Lewis Hamilton kritizuje nápor jezdců jako je ruský „hodinář“ Mazepin, kterým místo v kokpitu F1 zajistily hlavně peníze rodičů. „Kluk jako já by se dnes do formule nedostal,“ tvrdí Hamilton.
/ROZHOVOR/ Vypadají jako živé, jen zaplakat. Jenže tato miminka nepláčou, jedná se totiž o panenky. Říká se jim reborn a spojeno je s nimi mnoho mýtů. Tak třeba, že si je pořizují ženy, které nemohou mít děti, nebo že to jsou hračky pro děti. Ale tak to není, jedná se výhradně o sběratelské kousky. Do světa realistických panenek nás nechala nahlédnout Dagmar Němcová, která se jejich výrobě věnuje již deset let.
Regionální muzeum Mělník otevřelo brány a nabízí toho více než dost. Už tento týden navíc buce v rámci Mezinárodního dne rodiny a Mezinárodního dne muzeí otevřené zcela zdarma.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Na rozdíl od starších školáků se malé děti na návrat do školek upřímně těšily. Radost měly nejen děti, ale také jejich učitelky. Rozhodně to platí v případě nymburské školky Růženka sídlící na Zálabí. „Dětem ráno při příchodu doslova svítila očička a dojatí byli i rodiče. Je to krásné, když je zpátky zase ten ruch a školka je plná,“ pochvaluje si vedoucí učitelka Jana Mádlová.
Zoologická zahrada v Ústí nad Labem je opět přístupná a můžete v ní zažít i zajímavé situace. V sobotu si například lvice Ronja našla novou netradiční hračku - hrábě. Podívejte se na její veselé fotografie.
Od pátku 9. dubna startuje v Kladně sbírka oblečení, hraček, sportovních a školních potřeb a drogerie pro rodiny samoživitelů s názvem Šatník. Navazuje na iniciativu, kterou v Praze na začátku března rozjela novinářka České televize Nora Fridrichová. První výdej shromážděného zboží proběhne v sobotu 17. dubna 2021 v šatně kladenského Domu kultury.
Sběratelka hraček Eva Kindlová se s námi podělila o snímky svých oblíbených starých hraček. Proberte se bohatou galerií a zavzpomínejte na dětství své nebo svých rodičů.
Tvářily se jako hračky světoznámých značek, ve skutečnosti šlo ale o padělky nebo napodobeniny. Ústečtí celníci našli v kontejneru z Číny téměř tři tisíce kusů neoriginálních hraček.
David Vacke a Jitka Hlaváčová ze Slováckého divadla se spolu s Vojenským uměleckým souborem Ondráš podílejí na vzniku pořadu pro dětské diváky s názvem Svět hraček.