V Mělníku by měla nově vzniknout Re-Use hala. Jedná se o centrum pro opětovné využití použitých věcí. Jde například o zařízení a vybavení domácností, nábytek, kočárky, dětská kola, hračky, nádobí, ale také knihy a časopisy. Momentálně probíhá výběrové řízení na dodavatele, o kterém by mělo být jasno příští týden ve čtvrtek. Poté by se již hala měla začít stavět, a to v areálu technických služeb.
Na charitativní adventní inspiraci mohou zajít zájemci v neděli 24. listopadu od deseti hodin dopoledne do Synagogy v Břeclavi. Návštěvníci se mohou těšit na stánky s ručně zhotovenými svíčkami, perníky, figurkami z kukuřičného šustí, skleněnými šperky, vánočními pohledy i dřevěnými hračkami, vyberou si vánoční floristické dekorace.
Boskovice – Boskovičtí pořádají tradiční sbírku na pomoc opuštěným zvířatům. Letos už po jedenácté. Veřejnost podpoří zvířata, o která se starají v útulcích v Boskovicích a okolí.
Boskovice /AKTUALIZOVÁNO/ - Boskovická nemocnice zahájila sbírku vánočních dárků pro pacienty, kteří v zařízení zůstanou i během Vánoc. Lidé mohou nosit různé drobnosti. Hospitalizovaní na odděleních je pak dostanou na Štědrý den.
Rekordní částku vynesl 6. charitativní bazárek pro Daniela ve Velešíně. Do bazárku shromáždili rozmanité věci od dětského oblečení přes hračky až po potřeby pro domácnost dobrovolní dárci. V sobotu se uskutečnil prodej v zasedací místnosti kina.
/FOTOGALERIE/ Už půl druhého měsíce před Štědrým dnem se pomalu začala plnit takzvaná Studna naděje a už také vydává své „tajemství.“. Její obsah už nyní těší malé pacienty dětského oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově.
Již čtvrtým rokem financují školáci ZS Školská výuku haitským dětem. Letos to byl prodej ručně háčkovaných a doma šitých hraček, jehož výtěžek stanovenou podporu zajistil. Uskutečnil se v úterý 12. listopadu ve vstupních prostorách školy a byl o něj nebývalý zájem.
Půjčky na vánoční dárky jsou podle Čechů špatný nápad a přes dvě třetiny z nich by si na Vánoce úvěr nevzalo. Půjčku plánuje pouze sedm procent Čechů, kteří ji využijí zejména na nákup spotřební elektroniky a hraček. Platební schopnost těch, kteří si na dárky půjčili v minulosti, je ve třech čtvrtinách případů bezproblémová. Ostatní se přiznali k problémům se splácením, vyplývá z listopadového průzkumu České bankovní asociace mezi tisícovkou lidí.
Výstavou věcí denní potřeby se rozhodli připomenout časy dávno minulé v Křižanovicích. V pátek 15. listopadu přijímají zapůjčené věci v sále sokolovny, a to meti čtvrtou odpoledne a osmou hodinou večerní. Lidé mohou přinést domácí spotřebiče, hračky, oblečení boty, rádia nebo třeba kabelky, které byly vyrobené před rokem 1989. Zapátrat na půdách či v garážích mohou i po odložených školních potřebách, nádobí nebo sportovním vybavení.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Vrátit se časem o čtyřicet let zpátky? Nic nereálného, v prostějovském chrámu Husova sboru se to podařilo díky výstavě 30 klíčů pro samet. Smutnou realitu druhé poloviny minulého století připomínají dobové uniformy, hračky nebo budovatelské plakáty socialistického zřízení.
Fotbalisté Ústí nad Labem potěšili malé pacienty Masarykovy nemocnice v krajské metropoli. Ve středu v poledne jim donesli nové hračky, které získali od fanoušků během populární akce Plyšákománie.
Brno /FOTOGALERIE/ - Brno možná přijde o unikátní muzeum hraček. Měnínskou bránu, kde expozice sídlí, totiž čeká rekonstrukce. Majitelka hraček nyní shání pro sbírku nové prostory.
K poměrně vtipné scéně jako z filmové grotesky došlo v pondělí ráno v prodejně zahrádkářských potřeb v Palackého ulici v Rakovníku. Jednatřicetiletému muži se zachtělo peněz a tak na místní obsluhu vytáhl zbraň. Jednalo se však pouze o dětskou hračku.
Fotbalové Ústí má nového hrdinu. Je jím Youba Dramé, jenž dvěma brankami vystřelil výhru Army v zápase podzimu nad Hradcem Králové. Zároveň odstartoval i plyšákománii, z níž poputuje 163 hraček, což je nový rekord, do Masarykovo nemocnice.
Kovboj Woody vždycky dobře věděl, co je smyslem jeho života. A tím bylo starat se a chránit jeho dítě, ať už to byl chlapeček Andy nebo holčička Bonnie.
Dřevěné stavebnice, jihočeské vesničky, nábytek pro panenky, betlém, čert, nebo koník na kolečkách a další kousky vznikají pod rukama Jiřího Drhovského ze Zvěrkovic u Týna nad Vltavou.
Přijďte si prohlédnout techniky starých řemesel jako paličkování, drátování, dřevořezbu, modrotisk, korálkování, patchwork, ruční šití hraček a další zajímavé techniky v příjemném prostředí Dvorany ostrovského zámku.
Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Hračky jsou součástí našich životů už tisíce let. Připomeňte si, které české hračky se staly známými i za hranicemi, s čím si hrály naše babičky a co je naopak populární u našich dětí. Přečtete si také příběh výrobce či sběratele hraček z našeho regionu. Nenechte si ujít téma ve vašem Českobudějovickém týdnu, který vychází ve středu.
Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Hračky jsou součástí našich životů už tisíce let. Připomeňte si, které české hračky se staly známými i za hranicemi, s čím si hrály naše babičky a co je naopak populární u našich dětí. Přečtete si také příběh výrobce či sběratele hraček z našeho regionu. Nenechte si ujít téma ve vašem Českokrumlovském týdnu, který vychází ve středu.
Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Hračky jsou součástí našich životů už tisíce let. Připomeňte si, které české hračky se staly známými i za hranicemi, s čím si hrály naše babičky a co je naopak populární u našich dětí. Přečtete si také příběh výrobce či sběratele hraček z našeho regionu. Nenechte si ujít téma ve vašem Jindřichohradeckém týdnu, který vychází ve středu.
Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Hračky jsou součástí našich životů už tisíce let. Připomeňte si, které české hračky se staly známými i za hranicemi, s čím si hrály naše babičky a co je naopak populární u našich dětí. Přečtete si také příběh výrobce či sběratele hraček z našeho regionu. Nenechte si ujít téma ve vašem Píseckém týdnu, který vychází ve středu.
Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Hračky jsou součástí našich životů už tisíce let. Připomeňte si, které české hračky se staly známými i za hranicemi, s čím si hrály naše babičky a co je naopak populární u našich dětí. Přečtete si také příběh výrobce či sběratele hraček z našeho regionu. Nenechte si ujít téma ve vašem Prachatickém týdnu, který vychází ve středu.
Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Hračky jsou součástí našich životů už tisíce let. Připomeňte si, které české hračky se staly známými i za hranicemi, s čím si hrály naše babičky a co je naopak populární u našich dětí. Přečtete si také příběh výrobce či sběratele hraček z našeho regionu. Nenechte si ujít téma ve vašem Strakonickém týdnu, který vychází ve středu.
Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Hračky jsou součástí našich životů už tisíce let. Připomeňte si, které české hračky se staly známými i za hranicemi, s čím si hrály naše babičky a co je naopak populární u našich dětí. Přečtete si také příběh výrobce či sběratele hraček z našeho regionu. Nenechte si ujít téma ve vašem Táborském týdnu, který vychází ve středu.
Zajíčci, panenky dráčci a mnoho a mnoho dalších hraček a textilních dekorací je do 29. prosince k vidění v Informačním centru ve Vodňanech. Všechny je vyrobila Eva Grünerová z Vodňan. Je vyučená švadlena a první hračky začala vyrábět přibližně před dvěma lety.
V dnešní době je obřad vítání občánků velmi žádaný. Jeho počátky sahají do padesátých let minulého století, kdy začal vytlačovat církevní křty. Tradice se však ujala a zachovala do dnešních dnů.
V dnešní době je obřad vítání občánků velmi žádaný. Jeho počátky sahají do padesátých let minulého století, kdy začal vytlačovat církevní křty. Tradice se však ujala a zachovala do dnešních dnů.
Chceš bony za búra? Takovou větu slýchali lidé za totality od veksláků v okolí prodejen Tuzex s luxusním zahraničním zbožím. Nakupovat se v nich dalo jen za tuzexové koruny, lidově zvané bony.
/FOTO/ Děti, které marodí v náchodské nemocnici, dostaly dřevěné hračky. Kreslicí tabuli, velké hodiny, vrtulníkovou letku, tahač, hlavolamy a celý pokojíček pro panenky přivezla návštěva z věznice Odolov, kde hračky v dřevomodelářské dílně vyrobili vězni.
Žebrák - Do časů dětství vrací návštěvníky výstava hraček z první poloviny dvacátého století, která v městském muzeu pokračuje už jen do 29. října. Je přitom otevřena pouze ve volných a svátečních dnech.
Kdo by čekal, že ve stochovské základní škole o víkendu nepotká ani živáčka, ten by se mýlil. V sobotu 19. října se v přízemí budovy v ulici Jaroslava Šípka uskuteční burza podzimního a zimního dětského oblečení, hraček, kočárků, dětských kol a vybavení pro miminka.
Spolek zdravotně postižených Beruška pořádá od čtvrtka 17. října do pátku 18. října dobročinný bazárek obnošeného šatstva, obuvi, ale i keramiky a hraček v Galerii V Troubě v Městském centru Grand (přízemní prostor bývalého kina) v ulici Edv. Beneše ve Slaném.