
Charita obdarovala děti
V dolnobenešovském dětském zařízení Klokánek se vrší jedna hračka za druhou - autíčka, bagr, vláček, domek pro panenky, ale též i knížky.
V dolnobenešovském dětském zařízení Klokánek se vrší jedna hračka za druhou - autíčka, bagr, vláček, domek pro panenky, ale též i knížky.
K poměrně vtipné scéně jako z filmové grotesky došlo v pondělí ráno v prodejně zahrádkářských potřeb v Palackého ulici v Rakovníku. Jednatřicetiletému muži se zachtělo peněz a tak na místní obsluhu vytáhl zbraň. Jednalo se však pouze o dětskou hračku.
Fotbalové Ústí má nového hrdinu. Je jím Youba Dramé, jenž dvěma brankami vystřelil výhru Army v zápase podzimu nad Hradcem Králové. Zároveň odstartoval i plyšákománii, z níž poputuje 163 hraček, což je nový rekord, do Masarykovo nemocnice.
Prodej netradičních hraček, her, knih, oblečení, učebních pomůcek…
Kovboj Woody vždycky dobře věděl, co je smyslem jeho života. A tím bylo starat se a chránit jeho dítě, ať už to byl chlapeček Andy nebo holčička Bonnie.
K budově bývalé školy ve Světci byl přistaven kontejner na textil. Oblečení se do něj má odkládat zabalené nejlépe v igelitových taškách nebo pytlích.
Dřevěné stavebnice, jihočeské vesničky, nábytek pro panenky, betlém, čert, nebo koník na kolečkách a další kousky vznikají pod rukama Jiřího Drhovského ze Zvěrkovic u Týna nad Vltavou.
Přijďte si prohlédnout techniky starých řemesel jako paličkování, drátování, dřevořezbu, modrotisk, korálkování, patchwork, ruční šití hraček a další zajímavé techniky v příjemném prostředí Dvorany ostrovského zámku.
Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Hračky jsou součástí našich životů už tisíce let. Připomeňte si, které české hračky se staly známými i za hranicemi, s čím si hrály naše babičky a co je naopak populární u našich dětí. Přečtete si také příběh výrobce či sběratele hraček z našeho regionu. Nenechte si ujít téma ve vašem Českobudějovickém týdnu, který vychází ve středu.
Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Hračky jsou součástí našich životů už tisíce let. Připomeňte si, které české hračky se staly známými i za hranicemi, s čím si hrály naše babičky a co je naopak populární u našich dětí. Přečtete si také příběh výrobce či sběratele hraček z našeho regionu. Nenechte si ujít téma ve vašem Českokrumlovském týdnu, který vychází ve středu.
Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Hračky jsou součástí našich životů už tisíce let. Připomeňte si, které české hračky se staly známými i za hranicemi, s čím si hrály naše babičky a co je naopak populární u našich dětí. Přečtete si také příběh výrobce či sběratele hraček z našeho regionu. Nenechte si ujít téma ve vašem Jindřichohradeckém týdnu, který vychází ve středu.
Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Hračky jsou součástí našich životů už tisíce let. Připomeňte si, které české hračky se staly známými i za hranicemi, s čím si hrály naše babičky a co je naopak populární u našich dětí. Přečtete si také příběh výrobce či sběratele hraček z našeho regionu. Nenechte si ujít téma ve vašem Píseckém týdnu, který vychází ve středu.
Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Hračky jsou součástí našich životů už tisíce let. Připomeňte si, které české hračky se staly známými i za hranicemi, s čím si hrály naše babičky a co je naopak populární u našich dětí. Přečtete si také příběh výrobce či sběratele hraček z našeho regionu. Nenechte si ujít téma ve vašem Prachatickém týdnu, který vychází ve středu.
Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Hračky jsou součástí našich životů už tisíce let. Připomeňte si, které české hračky se staly známými i za hranicemi, s čím si hrály naše babičky a co je naopak populární u našich dětí. Přečtete si také příběh výrobce či sběratele hraček z našeho regionu. Nenechte si ujít téma ve vašem Strakonickém týdnu, který vychází ve středu.
Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Hračky jsou součástí našich životů už tisíce let. Připomeňte si, které české hračky se staly známými i za hranicemi, s čím si hrály naše babičky a co je naopak populární u našich dětí. Přečtete si také příběh výrobce či sběratele hraček z našeho regionu. Nenechte si ujít téma ve vašem Táborském týdnu, který vychází ve středu.
Dnes vychází nejnovější číslo Týdeníku Chomutovsko. Co tentokrát nabízí?
Už dnes vychází nejnovější číslo Týdeníku Směr. Podívejte se, co tentokrát nabízí.
Již dnes vychází nejnovější číslo Týdeníku Jablonecko. Podívejte se, co tentokrát nabízí.
Dnes vychází nejnovější číslo Týdeníku Liberecko. Podívejte se, co tentokrát nabízí.
Dnes vychází nejnovější číslo Týdeníku Ústecko. Podívejte se, co tentokrát nabízí.
Již zítra vychází nejnovější číslo Týdeníku Českolipsko. Podívejte se, co tentokrát nabízí.
Již zítra vychází nejnovější číslo Týdeníku Děčínsko. Podívejte se, co tentokrát nabízí.
Ve středu vychází nejnovější číslo Týdeníku Litoměřicko. Podívejte se, co tentokrát nabízí.
Ve středu vychází nejnovější číslo Týdeníku Mostecko. Podívejte se, co tentokrát nabízí.
Dnes vychází nejnovější číslo Týdeníku Lučan. Podívejte se, co tentokrát nabízí.
Zajíčci, panenky dráčci a mnoho a mnoho dalších hraček a textilních dekorací je do 29. prosince k vidění v Informačním centru ve Vodňanech. Všechny je vyrobila Eva Grünerová z Vodňan. Je vyučená švadlena a první hračky začala vyrábět přibližně před dvěma lety.
V dnešní době je obřad vítání občánků velmi žádaný. Jeho počátky sahají do padesátých let minulého století, kdy začal vytlačovat církevní křty. Tradice se však ujala a zachovala do dnešních dnů.
V dnešní době je obřad vítání občánků velmi žádaný. Jeho počátky sahají do padesátých let minulého století, kdy začal vytlačovat církevní křty. Tradice se však ujala a zachovala do dnešních dnů.
Chceš bony za búra? Takovou větu slýchali lidé za totality od veksláků v okolí prodejen Tuzex s luxusním zahraničním zbožím. Nakupovat se v nich dalo jen za tuzexové koruny, lidově zvané bony.
/FOTO/ Děti, které marodí v náchodské nemocnici, dostaly dřevěné hračky. Kreslicí tabuli, velké hodiny, vrtulníkovou letku, tahač, hlavolamy a celý pokojíček pro panenky přivezla návštěva z věznice Odolov, kde hračky v dřevomodelářské dílně vyrobili vězni.
Žebrák - Do časů dětství vrací návštěvníky výstava hraček z první poloviny dvacátého století, která v městském muzeu pokračuje už jen do 29. října. Je přitom otevřena pouze ve volných a svátečních dnech.
Benátecký zámek se pyšní rozsáhlou sbírkou historických hraček.
Kdo by čekal, že ve stochovské základní škole o víkendu nepotká ani živáčka, ten by se mýlil. V sobotu 19. října se v přízemí budovy v ulici Jaroslava Šípka uskuteční burza podzimního a zimního dětského oblečení, hraček, kočárků, dětských kol a vybavení pro miminka.
Spolek zdravotně postižených Beruška pořádá od čtvrtka 17. října do pátku 18. října dobročinný bazárek obnošeného šatstva, obuvi, ale i keramiky a hraček v Galerii V Troubě v Městském centru Grand (přízemní prostor bývalého kina) v ulici Edv. Beneše ve Slaném.
Burza dětského oblečení se zaměřením na podzim i zimu se uskuteční tuto sobotu od 9 do 12 hodin v sokolovně. Doplní ji nabídka hraček, potřeb pro kojence, sportovního vybavení nebo těhotenského oblečení.
Ivanovice na Hané – Humanitární sbírku použitého ošacení připravují ve spolupráci s Diakonií Broumov v Ivanovicích na Hané. Od středy třiadvacátého října do pátku pětadvacátého října mohou lidé donést do ivanovického kulturního domu letní i zimní oblečení, lůžkoviny, přikrývky, veškerou nepoškozenou obuv, kabelky, batohy, knížky, domácí potřeby nebo třeba i hračky.
Víkend nabízí mimořádné zážitky ve všech koutech Svitavska. Přijďte si vyrobit hračku do muzea, zaposlouchejte se do rytmů sborového zpěvu, nebo si zavzpomínejte na Čapkovu Dášenku.
Ten, kdo byl dítětem před listopadem 1989, jistě vzpomíná na takové legendární hračky, jakými byly igráček, mončičák, plechový traktůrek, angličák, nebo hry Dostihy a sázky, Člověče, nezlob se, stolní hokej, Kloboučku hop a podobně. Ti šťastnější pak vlastnili autodráhu nebo dokonce digitální hru sovětské výroby. Svých hraček si socialistická omladina určitě vážila více než ta dnešní, protože ne všechno bylo vždy k mání.
Žebrák - Do časů dětství vrací návštěvníky výstava hraček z první poloviny dvacátého století, která v městském muzeu pokračuje až do 29. října.
Zlín Design Market dává mladým designérům možnost předvést svou tvorbu a nabídnout ji k prodeji. Letos této příležitosti využije více než šest desítek tvůrců, v jejichž nabídce jsou autorské výrobky z nejrůznějších materiálů.
Původně to měl být dárek k Vánocům, nyní je o ně takový zájem, že je rodina Sovadinova vyrábí na plný úvazek. Houpací prkno Houpee přitom není zdaleka jedinou věcí, která z šumperské usedlosti putuje zájemcům do nejrůznějších koutů republiky. Všechny jsou přitom spojeny s jejich dětmi.
Máte doma přebytečné oblečení, hračky, knížky, dekorace a další předměty, které by našly využití jinde? Můžete se zapojit do akce s názvem Neplýtváme, kterou pořádá humanitární organizace ADRA v Turnově.
Každé sezení u psychiatra skončilo podobně: ordinaci musela navštívit uklízečka. Osmiletý Honza totiž zvládl převrátit místnost doslova naruby. Rozházet všechny letáky, pomalovat stohy papírů a použít všechny hračky. Hyperaktivních dětí, jako je Honza, přibývá. Podle střízlivých odhadů dětských psychiatrů se s poruchou potýká každý desátý školák. Další děti trpí mentální retardací či neurotickými vadami.
Každé sezení u psychiatra skončilo podobně: ordinaci musela navštívit uklízečka. Osmiletý Honza totiž zvládl převrátit místnost doslova naruby. Rozházet všechny letáky, pomalovat stohy papírů a použít všechny hračky. Hyperaktivních dětí, jako je Honza, přibývá. Podle střízlivých odhadů dětských psychiatrů se s poruchou potýká každý desátý školák. Další děti trpí mentální retardací či neurotickými vadami.
Každé sezení u psychiatra skončilo podobně: ordinaci musela navštívit uklízečka. Osmiletý Honza totiž zvládl převrátit místnost doslova naruby. Rozházet všechny letáky, pomalovat stohy papírů a použít všechny hračky. Hyperaktivních dětí, jako je Honza, přibývá. Podle střízlivých odhadů dětských psychiatrů se s poruchou potýká každý desátý školák. Další děti trpí mentální retardací či neurotickými vadami.
Každé sezení u psychiatra skončilo podobně: ordinaci musela navštívit uklízečka. Osmiletý Honza totiž zvládl převrátit místnost doslova naruby. Rozházet všechny letáky, pomalovat stohy papírů a použít všechny hračky. Hyperaktivních dětí, jako je Honza, přibývá. Podle střízlivých odhadů dětských psychiatrů se s poruchou potýká každý desátý školák. Další děti trpí mentální retardací či neurotickými vadami.
Každé sezení u psychiatra skončilo podobně: ordinaci musela navštívit uklízečka. Osmiletý Honza totiž zvládl převrátit místnost doslova naruby. Rozházet všechny letáky, pomalovat stohy papírů a použít všechny hračky. Hyperaktivních dětí, jako je Honza, přibývá. Podle střízlivých odhadů dětských psychiatrů se s poruchou potýká každý desátý školák. Další děti trpí mentální retardací či neurotickými vadami.
Každé sezení u psychiatra skončilo podobně: ordinaci musela navštívit uklízečka. Osmiletý Honza totiž zvládl převrátit místnost doslova naruby. Rozházet všechny letáky, pomalovat stohy papírů a použít všechny hračky. Hyperaktivních dětí, jako je Honza, přibývá. Podle střízlivých odhadů dětských psychiatrů se s poruchou potýká každý desátý školák. Další děti trpí mentální retardací či neurotickými vadami.
Žebrák - Do časů dětství vrací návštěvníky výstava hraček z první poloviny dvacátého století v městském muzeu.
Simona Simbartlová z Netvořic miluje ruční práce již od základní školy. Nejdřív pletla, háčkovala a vyšívala na panenky a na sebe, později na tchyni či maminku, také na manžela a děti. Pak s tím na jistý čas přestala, důvodem byla zaneprázdněnost péčí o rodinu. Pak se k tomu po čase vrátila, k čepičkám a svetříkům pro vnučku přibyly háčkované hračky, a teď prodává již čtvrtou sezonu na akcích spolku Kolna.