Na novou výstavu Svět panenek by návštěvníci měli vzít své babičky, ony tam jistě poznají svou panenku z dětství. Počínaje dneškem se mohou milovníci hraček a děti vypravit na výstavu Svět panenek, v níž nebudou chybět ani plyšové hračky ze 40. až 60. let minulého století.
Od 5. června je ve Vysokém Mýtě otevřena interaktivní výstava pro malé i velké zvaná Velký svět malé železnice. V přízemí regionálního muzea na návštěvníky čeká svět plný vláčků, jízdy historických souprav na elektrifikovaném modelu kolejiště i dětská dílnička. Výstava potrvá do 30. srpna.
Spousta tvořivé zábavy čekala ve čtvrtek na děti v Muzeu Kroměřížska. Konala se tam totiž dílnička Kouzlo hraček – hravé vyrábění, která byla uspořádaná k příležitosti otevření výstavy Kouzlo hraček (11. června – 18. října 2020). Byla to první tvořivá dílna, která se konala po uzavření našeho muzea z důvodu Covid 19.
Výletní loď Fidelio vozí výletníky v pátek, sobotu a neděli od 13 o 17 hodin ze soutoku Labe s Vltavou na hodinové vyhlídkové plavby a vyplouvá vždy v celou hodinu. Od 28. června do konce srpna bude loď plout v prázdninovém provozu a rozšíří plavby o středy a čtvrtky.
Nafukovací modrý Slon, žlutá Žirafa, červený Buvol, fialový Oslík to jsou asi nejznámější nafukovadla 70. let. Vytvořila je designérka Libuše Niklová (1934-1981). Tato výtvarnice vystudovala Uměleckoprůmyslovou školu ve Zlíně.
V Muzeu Českého krasu v Berouně dnes začíná nová výstava, připravená ve spolupráci s Národním technickým muzeem v Praze. Expozice pod názvem Duše plná koleček – za tajemstvím pohybu mechanických hraček a figur zavede návštěvníky do zvláštního světa mechanického pohybu.
Děti se dočkají programu opět v neděli, kdy na ně v kulturním domě čeká tvoření a divadlo. Mohou vyrobit svou dřevěnou hračku na workshopu s lektorkou Janou Volkovou. Hned poté uvidí dřevěné loutky v akci. Workshop předchází loutkovému představení pro děti s názvem Pohádka ptačí.
Soutěžní zápas si nezahrál od 5. října minulého roku. A nějakou chvíli si na něj bude muset ještě počkat. Přesto je fotbalový útočník Martin Nešpor zase šťastný. Může totiž trénovat bez bolesti, kterou mu způsoboval zánět přitahovače u stydké kosti. „Je to jako když dítěti vrátíte hračku,“ usmívá se nad svým návratem na hřiště.
Hrála si s nimi generace našich rodičů i prarodičů, vystavené přilákaly tisíce lidí, teď nad nimi již půl roku visí otazník. V těchto dnech uplyne přesně šest měsíců, co v Brně zavřelo Muzeum hraček v Měnínské bráně. A stejně tak dlouho majitelka unikátní sbírky hledá pro vzácné předměty nové prostory, kde by je mohli obdivovat návštěvníci. Zatím marně.
/ANKETA/ Dvouletý syn Michaely Dvořáčkové Vojta si rád hrál s krabicemi. Když jednou zvedl jednu velkou a těžkou, spadla mu na hranu krku. "Spadl na zem a nehýbal. Volali jsme záchranku, syn hrozně brečel a vůbec nespolupracoval se záchranáři. V sanitce od záchranářů dostal plyšáka Kryštůfka, viděl ty jeho velké oči, úplně otočil. Kdybych to neviděla, sama bych nevěřila, kolik toho dokáže plyšová hračka," svěřila se Michaela Dvořáčková.
Jestli se o nějaké skupině lidí, kteří se toulají na pomezí Česka a sousedních států, dá říct, že pro ně neexistují hranice, tak to jsou rozhodně cyklisté.
Muzeum v Černošíně se veřejnosti otevře v úterý 19. května. A hned na všechny čeká mnoho změn. První je, že se odloučilo od muzea infocentrum, které nyní turisté najdou v černošínském infoparku za tamním motorestem Vlčák. Ale ani v muzeu vás s informacemi neodmítnou.
Současná situace nás donutila změnit plány a na hlavní sezónu pro vás připravujeme novou výstavu KOUZLO HRAČEK pro potěšení malých i velkých návštěvníků. Představíme více než 800 historických hraček od počátku 20. století až do osmdesátých let. K vidění budou jednoduché dřevěné hračky, které dětem vyráběli zruční tatínkové, jako jsou dřevěné vozíky, kolíbky, píšťalky nebo oblíbené káče. Výstava v Galerii v podloubí v Muzeu Kroměřížska bude otevřena dne 23. června 2020.
Počítače, vybavení pro sportovní aktivity, knížky nebo i hračky. To vše mohou nyní získat lidé, kteří se v Břeclavi věnují práci s rodinami a dětmi. Tamní radnice totiž vůbec poprvé poskytne z rozpočtu dotaci na malé sociální projekty.
Co dělají právě teď oblíbení dětští hrdinové kos Oskar s kosicí Klárou nebo třeba filmový medvídek Kuky? Sedí ve školních lavicích. Základní škola Osecká v Lipníku nad Bečvou totiž poskytla azyl proslulé výrobně hraček Noe po požáru, kvůli kterému přišla firma o střechu nad hlavou. Tělocvična slouží jako dílna, ve které vznikají pod rukama zručných švadlenek tisíce roušek.
Jednotka Sboru dobrovolných hasičů v Lipníku nad Bečvou zasahovala minulý týden při požáru ve známé výrobně hraček Noe. Likvidací ohně ale její pomoc zdaleka nekončí - dobrovolní hasiči se rozhodli uspořádat finanční sbírku, která firmě pomůže postavit se na nohy.
Ve slavné lipnické výrobně hraček Noe, kde před lety vznikala i filmová postavička Kukyho ze Svěrákova filmu Kuky se vrací, začalo v pondělí hodinu před polednem hořet.
Ve slavné lipnické výrobně hraček Noe, kde před lety vznikala i filmová postavička Kukyho ze Svěrákova filmu Kuky se vrací, začalo v pondělí hodinu před polednem hořet.
Výrobce Igráčků Efko-karton v Novém Veselí na Žďársku začal kompletovat limitovanou sérii těchto plastových hraček s ochrannými rouškami. Budou je mít figurky představující lékaře, zdravotní sestry, hasiče, policisty i členy rodiny. "Podíl z prodejní kampaně firma věnuje na nákup prostředků umožňujících ochranu zdravotníků a záchranářů v kraji proti koronaviru, řekl jednatel firmy Miroslav Kotík.
Virtuálně nahlédnout do světa hraček mohou od pondělí návštěvníci webu Východočeského muzea. Zveřejněna totiž byla webová výstava Muzejní hračkářství – račte vstoupit!
Milevsko – Milevské muzeum zahájilo v sobotu 7. března oficiálně sezonu novou výstavou s názvem Hračky pro každý den. Vernisáže se zúčastnilo přes sto návštěvníků, kteří si prohlédli přibližně pět set exponátů, a to jak hraček, tak i stavebnic.
Město Žatec spolupracuje s věznicí dlouhodobě. V minulosti vězni vyrobili pro město například dřevěné stánky, skládací zástěny k volbám nebo skládací stolky.
Aby zapomenuté hračky nebyly zapomenuté. Tak znělo motto blešího trhu, který ve středu 26. února odpoledne připravily děti v družině ZŠ Mikuláše z Husi v Táboře.
V rámci projektu zaměřeného na mezigenerační spolupráci za podpory Nadace OKD proběhla v únorovém týdnu v MŠ výstava dobových šatů a hraček. Nejen obyvatelé Doubravy nám zapůjčili staré hračky, oděvy a další dobové exponáty, které připomínaly dobu již dávno minulou, léta přibližně 1900-1980.
/VIDEO/ Rozbité panenky, polámané dětské kočárky, poničená velká plastová nákladní auta pro kluky, zcela zničená zastřešená pergola pro letní svačiny i odpočinek dětí. Takový obrázek se v pondělí naskytl lidem, kteří se přišli podívat na dvorek mateřské školky ve Starém Petříně na Znojemsku. Před týdnem tam při orkánu Sabina spadl vzrostlý smrk na altánek i domeček, kde měly děti uskladněné hračky.
/VIDEO/ Rozbité panenky, polámané dětské kočárky, poničená velká plastová nákladní auta pro kluky, zcela zničená zastřešená pergola pro letní svačiny i odpočinek dětí. Takový obrázek se v pondělí naskytl lidem, kteří se přišli podívat na dvorek mateřské školky ve Starém Petříně. Před týdnem tam při orkánu Sabina spadl vzrostlý smrk na altánek i domeček, kde měly děti uskladněné hračky.
/FOTOGALERIE/ Na poslední lednové pondělí se prvňáčci ze Základní školy Bohutín moc těšili. Nešli totiž do školy sami, doprovázely je jejich oblíbené hračky, které s nimi prožily Hračkový den. Neznamenalo to, že by se děti neučily. Při hodině českého jazyka měli žáci za úkol svou hračku představit svým spolužákům.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Děti z mateřinky MiniSvět v Mrači mají novou zálibu. Hrají se s dřevěnými hračkami a přitom se spontánně učí. Jak si správně zašněrovat botu, nebo si zavázat tenisky? K tomu jim slouží dřevěná hračka zvaná šněrovačka.
Děčínský kroužek Krůčky si společně se školáky připsal další velký úspěch v benefičním prodeji plyšových hraček, který se stává stále oblíbenějším. Do prodeje se v rámci programu Dobro-druzi Nadace Via opět zapojily děti ze Základní školy Máchovo náměstí s projektem Dobrokrůčky. Na podporu kroužku pro handicapované děti se jim podařilo získat 140 tisíc korun.
Z vitrín se přesunuly do krabic. Kam půjdou dál, není jasné. Nad dalším osudem historických hraček, které Brňané vídali v čerstvě zrušeném Muzeu hraček v Měnínské bráně, nadále visí otazník. Majitelka sbírky Milada Kollárová má přitom už jen dva měsíce, aby pro unikáty našla vhodný prostor.
/FOTO/ Vězni na Mírově nesedí jen s rukama v klíně na celách. Někteří vyrábějí dřevěné a plyšové hračky pro děti. Balík hraček z věznice dostaly také děti ve svitavské mateřské škole v ulici Marie Majerové.
Organizátoři výstavy v doubravské mateřské škole vyzývají veřejnost k zapůjčení dobového materiálu, hraček, klobouků či šatů, které kdysi nosily babičky našich dětí a hraček, se kterými si kdysi naše babičky a dědečkové hráli.
Žádný internet, žádný telefon, minimum hraček a někdy i tvrdá práce. Tak vzpomíná na svoje dětství dnes osmnáctiletá Eliška Gaja Fuxová, kterou chtěli rodiče pojmenovat Půlnoční bouře a s nimiž žila neortodoxním stylem života do doby, než v necelých patnácti letech odešla do Klokánku, odkud zamířila do dětského domova v Kašperských Horách, kde je dodnes.
Žádný internet, žádný telefon, minimum hraček a někdy i tvrdá práce. Tak vzpomíná na svoje dětství dnes osmnáctiletá Eliška Gaja Fuxová, kterou chtěli rodiče pojmenovat Půlnoční bouře. S rodiči žila Eliška neortodoxním stylem života do doby, než v necelých patnácti letech odešla do Klokánku, odkud zamířila do dětského domova v Kašperských Horách, kde je dodnes.
/FOTOGALERIE/ Novou třídu mateřské školy s nejnovějším moderním vybavením a hračkami připravuje pro děti Mateřská a Základní škola Letní pole ve Vyškově.
/FOTOGALERIE/ V mladoboleslavském EKO centru Zahrada se v pátek 10. ledna konal první povánoční swap. Zaměřený byl převážně na výměnu oblečení pro děti a hračky.
Michal Faitl je známý jako člen plzeňské skupiny Mandrage. Ví se o něm také, že je náruživý pejskař. Odtud byl už jen krůček k další zálibě a následně i podnikání – výrobě pamlskových hlavolamů.
Oblečení, kosmetiku, hračky, elektroniku a další zboží mohou lidé po svátcích koupit levněji. Díky povánočním slevám. Lákají na ně především řetězce a lidé na slevy slyší.
Jižní Morava /ANKETA/ - Oblečení, kosmetiku, hračky, elektroniku a další zboží mohou lidé po svátcích koupit levněji. Díky povánočním slevám. Lákají na ně především řetězce a lidé na slevy slyší.