Počet lidí, kteří se nakazili koronavirem, celosvětově překročil hranici 28 milionů. Vyplývá to z údajů zveřejněných americkou Univerzitou Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie covidu-19 dlouhodobě sleduje. Zemřelo zhruba 909 480 pacientů s tímto onemocněním.
Nový screeningový rychlotest, který zhruba za hodinu po odběru umí prokázat přítomnost nového koronaviru SARS-CoV-2 a odhalit nákazu i u bezpříznakových jedinců v akutní fázi nemoci, vyvinuli vědci z Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.
Nový screeningový rychlotest, který zhruba za hodinu po odběru umí prokázat přítomnost koronaviru SARS-CoV-2 a odhalit nákazu i u bezpříznakových jedinců v akutní fázi nemoci, vyvinuli vědci z Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.
Laboratoře v Německu za poslední den nahlásily 814 potvrzených případů koronavirové nákazy, čímž celková bilance země narostla na 250 799 odhalených infekcí. Indie se stala zemí s druhým nejvyšším počtem potvrzených nálezů na koronavirus od začátku pandemie. Tamní úřady za poslední den ohlásily 90 802 nových případů, čímž se tam jejich celkový počet vyšplhal přes hranici 4,2 milionu. Asijský obr tak v tomto ohledu předstihl Brazílii, nejvíce infekcí na světě dále registrují Spojené státy, kde se SARS-CoV-2 prokázal u necelých 6,3 milionu lidí, napsala agentura AP.
Uplynulo půl roku od potvrzení prvního případu nemoci Covid-19 v České republice a lékaři a vědci se od té doby snaží najít lék anebo kombinaci léků, aby bylo možné novou infekci úspěšně léčit. Zejména u nejstarších seniorů a dalších ohrožených skupin by mohl zmírnit příznaky více než 40 let starý lék Isoprinosin.
Na Klinice plicních nemocí a tuberkulózy Fakultní nemocnice Olomouc již vyšetřili více než stovku pacientů, kteří prodělali onemocnění Covid-19. U vyléčených osob s odstupem od infekce kontrolují zdravotní stav. Zjišťují, a to zejména u pacientů se závažnějším průběhem onemocnění, jestli nový koronavirus v organismu nezanechává trvalé změny.
Na Klinice plicních nemocí a tuberkulózy Fakultní nemocnice Olomouc již vyšetřili více než stovku pacientů, kteří prodělali onemocnění covid-19. U vyléčených osob s odstupem od infekce kontrolují zdravotní stav. Zjišťují, a to zejména u pacientů se závažnějším průběhem onemocnění, jestli nový koronavirus v organismu nezanechává trvalé změny.
V Nizozemsku a v Belgii se potvrdily dva případy, kdy se pacient zbavil koronaviru a po čase se jím opět nakazil. Informovala o tom dnes nizozemská stanice NOS. O reinfekci jednoho z pacientů tento týden informovali také výzkumníci z Hongkongu.
V počáteční fázi pandemie bylo úsilí zaměřeno na potlačení rychlého rozvoje šíření infekce účinnými zásahy, jako bylo důsledné zavedení karanténních opatření a nošení roušek. Ačkoliv tato opatření prosazovaná epidemiology a hygienickou službou byla zpočátku z různých míst zpochybňována, celý dosavadní průběh ukázal na oprávněnost těchto opatření.
Brazílie po předchozím prudkém nárůstu opět registruje vysoký denní přírůstek nakažených; koronavirus se nově potvrdil u 55 155 lidí. V Německu dále narůstá denní bilance infekcí, nově hlásí 1445. Austrálie oznámila 290 nových případů nákazy koronavirem, což je nejméně od 20. července.
Počty nakažených koronavirem v posledních dnech v tuzemsku mírně stoupají, do České republiky si přivezli nemoc Covid 19 i první „dovolenkáři“. Letošní léto je sice plné virů, ovšem zapomínat bychom neměli ani na bakterie. Kde se s nimi můžeme potkat o prázdninách?
V Německu třetí den za sebou přibyla více než tisícovka potvrzených případů infekce koronavirem. Spojené státy za posledních 24 hodin zaregistrovaly téměř 60 tisíc dalších případů infekce koronavirem a přes 1300 úmrtí pacientů s nemocí covid-19. V Brazílii přibylo za den znovu přes 50 tisíc nákaz.
Německo zavede od soboty povinné testy na koronavirus pro lidi vracející se z rizikových oblastí. Oznámil to dnes ministr zdravotnictví Jens Spahn. Dosud měli navrátilci možnost jít do dvoutýdenní karantény, nebo se prokázat negativním testem. Země v uplynulých dnech bojuje s nárůstem odhalených případů - za posledních 24 hodin jich přibylo více než 1000, což je nejvíce od května.
Počet případů covidu-19 v Latinské Americe podle Reuters překročil pětimilionovou hranici. Potvrzuje se tak, že jde o nejhůře zasažený region světa. V USA se za posledních 24 hodin nakazilo covidem přes 46 tisíc lidí, dohromady už přibližně 4,7 milionu. V Německu bylo podle RKI za poslední den zachyceno 879 nových případů koronavirové nákazy, dohromady už 211 281.
Počet lidí, kteří se na světě již nakazili novým koronavirem, překročil hranici 18 milionů. Uvádí to americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie sleduje globálně. Bilance obětí, které zemřely s nemocí covid-19, podle se tohoto zdroje blíží 688 500 lidem. Hranici 17 milionů infekcí svět překročil 30. července.
Spojené státy pátý den za sebou oznámily přes 60 tisíc nově nakažených koronavirem, s nemocí covide-19 v zemi zemřelo dalších 1051 lidí. Brazílie zaznamenala dalších 1088 úmrtí, koronavirus se nově potvrdil u 45 392 lidí. Australský stát Viktorie kvůli prudkému zvýšení nákazy vyhlásil výjimečný stav. Polsko za 24 hodin hlásí koronavirus nově u 548 lidí, což je o 110 méně než o den dříve. Zemřelo deset lidí, tedy dvojnásobek oproti předchozímu dni.
Ve Spojených státech za den přibylo nejméně 67 783 případů nakažlivého onemocnění covid-19 a 1183 souvisejících úmrtí. Brazílie za posledních 24 hodin zaznamenala dalších 57 837 potvrzených případů koronavirové nákazy a 1129 souvisejících úmrtí. Pevninská Čína zaznamenala během čtvrtka 127 nových případů koronaviru, což je nejvíc od 5. března.
Protože smrtící bakterie někdy vykazují rostoucí odolnost vůči moderním antibiotikům, zkusili se vědci obrátit pro inspiraci ke starověkým lékařským rukopisům. Zdá se, že některé tisíc let staré masti mohou uspět tam, kde současná léčiva začínají selhávat. Alespoň to tak vypadá podle výsledků testů balzámu proti oční infekci, který vědci vyrobili podle více než tisíc let starého receptu.
Koronavirem se po celém světě nakazilo už přes 17 milionů lidí. Vyplývá to ze statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která situaci celosvětově monitoruje. Hranici 16 milionů infekcí svět překročil 26. července. Kvůli komplikacím spojeným s onemocněním covid-19 zemřelo přes 667 tisíc pacientů, uvádí JHU. Nejvyšší denní přírůstek od května - s výjimkou lokální nákazy na jatkách - dnes ohlásilo Německo, kde přibylo 902 nových případů.
Spojené státy v pondělí zaznamenaly dalších více než 57 tisíc lidí nakažených koronavirem. Komplikacím spojeným s covidem-19 tam za poslední den podlehlo 679 lidí. S odvoláním na data Univerzity Johnse Hopkinse k 20:30 místního času (2:30 SELČ) to píše agentura AFP, podle níž se jedná o mírně nižší údaje, než tato nejhůře zasažená země na světě hlásila v poslední době. Agentura Reuters však s odkazem na svoje statistiky hovoří o více než 61 tisíc nově nakažených. Brazílie za poslední den eviduje dalších 614 zemřelých v souvislosti s covidem-19, nakažených v zemi přibylo 23 384.
Spojené státy za uplynulých 24 hodin zaregistrovaly dalších 55 187 případů nákazy koronavirem a 518 úmrtí s covidem-19. Jde o nejnižší denní přírůstek nakažených za téměř dva týdny, píše agentura AFP. Brazílie za posledních 24 hodin zaznamenala dalších 555 úmrtí v souvislosti s covidem-19 a 24 578 nově nakažených. Mexické úřady oznámily 5480 nových případů nákazy a 306 úmrtí, jde rovněž o pokles.
V USA se v neděli potvrdila nákaza koronavirem u více než šedesáti tisíc lidí, uvedla agentura Reuters. Je to méně, než v několika předchozích dnech. Kvůli koronaviru se v Británii natolik zahltil zdravotní systém, že na plánované výkony čekají na čtyři miliony pacientů, spočítala konfederace NHS. V Německu mají 249 nových případů. Ve Francii musí nosit roušky v obchodech, jinak hrozí pokuta.
Světová zdravotnická organizace (WHO) v sobotu oznámila další rekordní nárůst počtu nakažených koronavirem za jeden den. Během posledních 24 hodin bylo ve světě evidováno 259 848 případů infekce. Nejvíce jich přibylo ve Spojených státech, Brazílii, Indii a Jihoafrické republice, které patří k nejhůře zasaženým zemím, uvedla WHO.
Uznávaný hudebník Vojtěch Nýdl a jeho žena Eva se těšili na druhé miminko. První těhotenství probíhalo zcela bez problémů, a tak nepředpokládali, že by to mělo být tentokrát jinak. Těhotenský screening však ukázal poměrně vysoké riziko vývojových vad. Eva proto podstoupila odběr plodové vody, který podezření vyvrátil.
Tři pandemií nejhůře zasažené státy dnes překonaly dosavadní smutné rekordy či význačné milníky. V USA se za den nově potvrdila nákaza u rekordního počtu 72 045 lidí, uvedla Střediska pro kontrolu a prevenci nemoci (CDC). Celkový počet infikovaných tak v USA vystoupal nad 3,5 milionu. Brazílie k dnešnímu dni nově eviduje již přes dva miliony prokázaných infekcí a Indie přes milion. Španělsko, Izrael či Írán kvůli znepokojivému epidemickému vývoji znovu částečně obnovují některé restrikce.
Pandemií covidu-19 celosvětově nejtvrději zasažené Spojené státy za neděli oznámily 59 747 nově potvrzených případů nákazy koronavirem. Nejvyšší zaznamenaný denní přírůstek za neděli ohlásila Florida. V Německu za posledních 24 hodin vzrostl počet potvrzených případů koronaviru o 159 na 198 963. Brazílie má 631 nových úmrtí s covidem-19, méně než v sobotu. Rusku mají 6537 nových nákaz koronavirem a 104 úmrtí.
Spojené státy znovu překonaly rekordní nárůst počtu nakažených koronavirem za 24 hodin, za čtvrtek evidují přes 65.500 infikovaných. Nejvyšší denní nárůst počtu nakažených dnes ohlásilo také Mexiko. Pozitivní test na koronavirus vyšel bolivijské prezidentce Jeanine Áňezové, podle sdělení na twitteru se jí daří dobře a pracuje z izolace.
Počet zaznamenaných případů nákazy koronavirem už celosvětově přesáhl hranici 12 milionů. Podle bilance zveřejněné dnes americkou univerzitou Johnse Hopkinse (JHU) komplikacím spojeným s touto infekcí podlehlo více než 550 tisíc lidí. Leckde v Evropě případy nákazy opět narůstají a Maďarsko dnes dalo na vědomí, že se kvůli tomu chystá přezkoumat pravidla cestování do sousedních států. V Německu však celková aktuální čísla naznačují ústup infekce, byť ve středu přibylo 442 nakažených, o 45 víc než v úterý.
V USA ve čtvrtek počet případů koronavirové nákazy vzrostl o více než 55 tisíc, což je třetí rekordní nárůst za sebou. Nejvíc případů přibylo na Floridě. Epidemiologická situace se v posledních dnech zhoršila v Chorvatsku a ve Slovinsku. V Rusku osmý den počet nově nakažených nepřekročil hranici sedmi tisíc. Brazílie má 1251 úmrtí s covidem, Mexiko rekordní počet infekcí. Globální počet zaznamenaných případů nákazy koronavirem dnes přesáhl 11 milionů. Bilance představuje další smutný milník v pandemii, která si za sedm měsíců vyžádala více než půl milionu mrtvých, napsala s odvoláním na své propočty agentura Reuters.
Poslední kolo testů na koronavirus prokázalo, že všichni pacienti i členové personálu městecké nemocnice jsou v tomto ohledu negativní, tedy bez nákazy. Oznámila to mluvčí nemocnice Lucie Drobík Kolářová.
Ve Spojených státech počet případů koronavirové nákazy vzrostl ve středu o více než 48 tisíc, což je nový denní rekord. Počet zemřelých s koronavirem SARS-CoV-2 v Brazílii překonal hranici 60 tisíc. Za posledních 24 hodin zemřelo opět více než tisíc nakažených. Německo dnes hlásí 503 nově potvrzených případů koronavirové infekce. Dohromady už jich eviduje 195 228.
Brazílie oznámila za poslední den opět skoro 40 tisíc nových případů koronaviru a přes tisíc úmrtí pacientů s covidem-19. Bezmála 40 tisíc nově nakažených ve čtvrtek ohlásily také Spojené státy. Slovensko poprvé od konce dubna zaznamenalo tři dny po sobě dvouciferný počet nových případů nákazy, infikovaní přibývají zejména v jednom z okresů na severu země.
Eiffelova věž dnes přivítala první návštěvníky po třech měsících od svého uzavření v důsledku protikoronavirových opatření. Podle agentury Reuters šlo o nejdelší uzávěru světoznámé turistické atrakce od druhé světové války.
Syfilis neboli příjice či také lues ve Středočeském kraji neustupuje, byť v jednotlivých letech počty nakažených kolísají. Stejně jako kapavka. Takzvanými pohlavními nemocemi každoročně onemocní stovky obyvatel kraje.
Syfilis neboli příjice či také lues ve Středočeském kraji neustupuje, byť v jednotlivých letech počty nakažených kolísají. Stejně jako kapavka. Takzvanými pohlavními nemocemi každoročně onemocní stovky obyvatel kraje.
V Brazílii se za poslední den potvrdilo 32 091 nových případů nákazy koronavirem a 1272 lidí komplikacím souvisejícím s nemocí covid-19 podlehlo. Dnes o tom informovala agentura Reuters. Doposud se tak v této jihoamerické zemi nakazilo koronavirem 739 503 lidí, z nichž 38 406 zemřelo. V Peru se dosud nakazilo přes 200 tisíc lidí, z nichž 5738 komplikacím souvisejícím s infekcí podlehlo. Německo za úterý hlásí 318 nových případů koronaviru a 18 úmrtí.
Počet nakažených koronavirem ve světě překonal sedm milionů. Vyplývá to z aktuální bilance americké Univerzity Johnse Hopkinse (UJH), podle které na komplikace související s infekcí zemřelo přes 400.000 lidí. Milník šesti milionů případů svět podle propočtu JHU dosáhl 30. května. Nejpostiženější zemí dlouhodobě zůstávají Spojené státy s více než 1,9 milionem případů nemoci covid-19, za kterými následují Brazílie s takřka 700.000 infikovanými a Rusko s 467.000 nakaženými.
Zažíváme dvě vlny společenských změn, které vznikly sice naprosto odlišně, ale mají společného jmenovatele – mění se chování státu i lidí. První změna byla vyvolána Sametovou revolucí v listopadu 1989. Koronovirová krize je podobně dalekosáhlá. Tu jsme jsme na rozdíl od svobody nechtěli, připravila nám ji příroda. Rozhodně však také změní celou společnost.
Počet případů nákazy nemocí covid-19 ve světě překonal hranici šesti milionů. Uvedla to americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU), která pandemii sleduje celosvětově. Z více než šesti milionů nakažených dosud přes 367 tisíc lidí na komplikace související s infekcí podlehlo.
Brazílie za posledních 24 hodin zaregistrovala dalších 16 324 případů nákazy koronavirem. V souvislosti s onemocněním covid-19 zemřelo nově 1039 pacientů. V obou případech se jedná o znatelně vyšší bilanci, než v předchozí den. S odvoláním na brazilské ministerstvo zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters. USA už třetí den po sobě hlásí méně než 700 obětí s covidem.
V Brazílii za poslední den přibylo 11.687 nakažených koronavirem, méně než o den dříve. Denní bilance úmrtí se naopak zvýšila, zemřelo 807 lidí. V USA nově přibylo 532 obětí koronavirové infekce. Je to pokles o více než sto v porovnání s předchozím dnem, uvedla JHU. V Německu za pondělí přibylo 432 nakažených, více než v neděli. Německo chce k 15. červnu zrušit výstrahu pro cesty do 31 zemí.
V rámci uvolňování opatření na ochranu před epidemií nové koronavirové infekce se od úterý 26. května pro veřejnost otevře skleník Fata Morgana. Návštěvníci se mohou těšit na procházku tropickým rájem plným exotických květin. Během nucené uzavírky skleníku prošly výsadby řadou změn. Expozice krášlí nové druhy rostlin včetně orchidejí, mnohé z nich jsou právě v plném květu.
Špatné dýchání a trvalý kašel způsobuje plicní nemoc, kterou trpí zejména kuřáci, ale i ti, kdo s nimi žijí anebo pracují v prašném prostředí. 70letý Jiří Cvrkal z Hradce Králové se nyní snaží zůstávat doma, aby ho probíhající epidemie ještě více neohrozila.
V Německu za uplynulý den přibylo 89 úmrtí lidí s koronavirem a 933 nakažených. Mrtvých země eviduje už 7723. Informoval o tom Institut Roberta Kocha. Rusko hlásí 9974 nových případů. Poprvé od 2. května klesl denní přírůstek pod deset tisíc. Celkem se nakazilo více než čtvrt milionu Rusů. Ve Španělsku přibylo za den 506 potvrzených nakažených a 217 úmrtí, tyto údaje mírně rostou už tři dny po sobě. Podle Pasteurova ústavu se koronavirem nakazilo 4,4 procenta obyvatel Francie. To je více, než uvádějí statistiky, ale málo pro vznik kolektivní imunity.
Rusko se dnes v počtu potvrzených případů nákazy koronavirem stalo podle americké Univerzity Johnse Hopkinse druhou nejhůře postiženou zemí po Spojených státech, které dosud zaznamenaly na 1,35 milionu nakažených. V Rusku se k dnešku potvrdilo 232 243 případů, čímž země odsunula na třetí příčku dosud druhé Španělsko a třetí Británii. Ta je s více než 32 tisíci úmrtí druhá na světě po USA v počtu zemřelých lidí s covidem-19, následovaná Itálií a Francií, která v počtu obětí nově překonala Španělsko.
Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že od úterý v Rusku končí období pracovního klidu zavedené v březnu kvůli šíření koronavirové infekce. Šéf Kremlu o tomto kroku dnes informoval, i když krizový štáb dopoledne ohlásil rekordní přírůstek nakažených za předchozí den. Bilance nových případů covidu-19 naopak výrazně klesá v Německu. Španělsko hlásí za den nejméně úmrtí s covidem-19 od 18. března.
Mezi třemi tisícovkami lidí, které lékaři na konci dubna otestovali v rámci studie kolektivní imunity na přítomnost protilátek po styku s koronavirem, je jen malý zlomek těch, jež se s nemocí setkalo. O výsledcích ve středu 6. května informoval ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.
Mezi třemi tisícovkami lidí, které lékaři na konci dubna otestovali v rámci studie kolektivní imunity na přítomnost protilátek po styku s koronavirem, je jen malý zlomek těch, jež se s nemocí setkalo. O výsledcích ve středu 6. května informoval ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.
Mezi třemi tisícovkami lidí, které lékaři na konci dubna v Litoměřicích otestovali v rámci studie kolektivní imunity na přítomnost protilátek po styku s koronavirem, je jen malý zlomek těch, jež se s nemocí setkalo. O výsledcích informoval ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.