Svět čeká na účinnou očkovací látku a mezitím roste počet nakažených i mrtvých. Nicméně je tu jedna hypotéza, na kterou někteří vědci sází: roušky, které už nosí miliardy lidí, mohou fungovat jako náhražka vakcíny, neboť mohou přispět k imunizaci mnohých, aniž by škodily. Píše o tom italský deník La Repubblica.
Není to tak dlouho, co prakticky celý hráčský kádr hokejistů Madeta Motoru České Budějovice, včetně několika členů realizačního týmu a vedení klubu, prodělal nákazu nemocí Covid-19.
Kdysi dávno na jihu Evropy se nejstarší lidé dnešního typu nejenže setkali s neandertálci, ale z jejich kontaktu vzešly alespoň párkrát i děti. O 60 tisíc let ovlivnily tyto sexuální styky dnešní svět. A to v souvislosti, jakou by čekal jen málokdo. "Neandertálská krev" prý zhoršuje průběh koronavirové nákazy.
Zdravým životním stylem. I tak se dá předcházet případným nádorovým onemocněním ženských pohlavních orgánů, se kterými se setkávají na gynekologickém oddělení českokrumlovské nemocnice. Více jsme si o tom povídali s gynekologem MUDr. Ondřejem Míkou.
Nemocnice, město, nebo kraj? Či města a obce v okolí? O zřízení odběrového místa pro testy lidí kvůli onemocnění covid-19 v Žatci se zatím jen jedná. Není jasné, kdo by měl jeho provoz platit. Město ukazuje na kraj, ten to ale odmítá. Hovoří maximálně o finanční spoluúčasti. V současné době přitom žádné odběrové místo v okrese Louny není. Ta v okolí kapacitně nestačí, čekací doba je několik dní. Opakuje se tak situace z jara letošního roku, kdy odběrové místo v okrese Louny rovněž nebylo a otevřelo se až po složitých jednáních a po určitém čase.
Denní přírůstek počtu případů koronaviru v Česku se vrátil do blízkosti 3000. Ve středu jich hygienici odhalili 2932, což je třetí nejvyšší denní počet od březnového začátku šíření nemoci covid-19 v ČR.
Ani přes řádění koronaviru by lidé neměli zapomínat na jiné nemoci, které by mohly pro nemocné končit smrtí. Například chřipka ročně v Česku zabije 1500 až 2000 lidí, byť oficiálně statistiky uvádějí číslo v řádu desítek maximálně stovek.
Na zvyšující se počet pacientů s onemocněním covid-19 zareagovalo vedení kyjovské nemocnice provozními změnami. Ušní, nosní a krční se tak tento týden přesune na chirurgické oddělení.
Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech 98 nově potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkem 63 nemocných se uzdravilo. Tři senioři ve věku 70+ zemřeli. Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se k středeční 18. hodině v kraji zvýšil na 2 555. Vyléčených je nyní v jižních Čechách 1 328 a aktuálně pozitivních 1 209 osob. Od vypuknutí pandemie zemřelo v kraji v souvislosti s koronavirem celkem 18 lidí.
Covidová čísla v posledních týdnech stoupají vzhůru, mezi nakaženými pacienty však přibývají i lékaři a sestry. Ve Zlínském kraji prý není situace vážná, přesto vedení nemocnic vývoj situace kolem nákazy zdravotníků bedlivě sleduje. Žádná mimořádná opatření jako na jaře, kdy sloužily jednotlivé týmy zdravotníků tak, aby se zdravotníci mezi sebou nesetkávali, se zatím neplánují.
Celorepublikovému žebříčku lidí nejvíce nakažených koronavirem, konkrétně onemocněním COVID – 19, dominoval také o poslední zářijové středě okres Uherské Hradiště.
Bolesti zad, mrtvice, roztroušená skleróza a jiná zánětlivá onemocnění centrální nervové soustavy. To jsou nejčastější příčiny návštěv neurologického oddělení táborské nemocnice. Na pacienty tu od července dohlíží MUDr. David Hoza.
Poslední objetí a stisky rukou a senioři jdou opět do izolace. Po čtyřech měsících, kdy si užívali blízkosti rodiny, uvidí babičky a dědové svá vnoučata už jen přes displej tabletu. Epidemiologická situace se zhoršila a riziko, že nákaza pronikne mezi nejvíce ohroženou skupinu obyvatel, vzrostlo. Domovy pro seniory musely zareagovat.
Středoškoláci z regionů s vyšším rizikem nákazy se od pondělí budou muset učit doma. Jejich školy se totiž s nejvyšší pravděpodobností nejméně na dva týdny uzavřou. Podrobnosti opatření, které má zmírnit šíření nákazy covid-19 upřesní dnes ministerstvo zdravotnictví.
Také Rakovník má od úterního dne své odběrové místo covid-19. To se nachází před areálem Masarykovy nemocnice v modrém stanu vedle lékárny a primárně je určené pro předem objednané indikované pacienty od lékaře či krajské hygieny. Testovat se ovšem mohou i samoplátci.
V Česku v úterý přibylo 1965 případů koronaviru, méně než ve většině všedních dnů minulého týdne. Aktuálně nemocných je 34 448 lidí, u většiny má nemoc covid-19 lehký nebo bezpříznakový průběh. V nemocnicích je podle údajů k pondělku 825 lidí, ve vážném stavu je 187 z nich. Od březnového začátku šíření nemoci v ČR hygienici zaznamenali 67 843 nakažených, dosud se vyléčila necelá polovina.
Dvanáctiletý Radovan Dluhoš z Českého Těšína od narození trpí Duchennovou svalovou dystrofií. Genetické onemocnění má s přibývajícími roky stále větší negativní vliv na jeho mobilitu, proto se rodiče rozhodli pořídit vertikalizační stojan, který pomáhá nemocným dětem nejen k pasivnímu protahování šlach. S úhradou vysoké ceny kompenzační pomůcky pomohla NADACE AGEL finančním darem v hodnotě 20 tisíc korun.
Lidé z Vysočiny si mohou nechat zkontrolovat své plíce. Pneumologové totiž ve středu 30. září otevřou své ambulance a zájemce i bez předchozího objednání vyšetří zcela zdarma. Preventivní akcí chtějí lékaři včas odhalit smrtelnou nemoc, a to idiopatickou plicní fibrózu.
Názory odborníků na tuto, stále ještě ne dost prozkoumanou chorobu, se tak neskutečně liší, že běžný smrtelník mnohdy neví, co si vybrat a ke kterému myšlenkovému proudu se připojit. Zatímco jedni neustále tvrdí, že je virus nebezpečný, tak druzí národ chlácholí tím, že se vlastně jedná o chřipku a nemusíme se zas až tolik obávat.
V posledních letech stoupá počet lidí, kteří se více zajímají o celostní přístup ke svému zdraví. Začínají preferovat přírodní přípravky před těmi chemickými a pátrají po příčině svých nemocí. Zjistěte, jaké možnosti máte, pokud klasická medicína selhává.
Dva lidé od pátku v kraji zemřeli s nemocí Covid-19. Za prodloužený víkend i s pátkem podle nejnovějších dat krajských hygieniků přibylo 445 nakažených, nyní je na jižní Moravě skoro 1900 pozitivních. Jednasedmdesát nakažených koronavirem leží v nemocnicích, devět z nich je ve vážném stavu.
Celosvětový počet úmrtí s onemocněním covid-19 překonal hranici jednoho milionu. Vyplývá to z přehledu vedeného americkou Univerzitou Johnse Hopkinse (JHU). Překonání hranice jednoho milionu mrtvých už v pondělí na základě svých výpočtů oznámila agentura AFP. Počet případů nákazy koronavirem podle JHU překročil 33,2 milionu. Agentura Bloomberg připomíná, že podle některých odborníků v oblasti veřejného zdraví mohl na covid-19 zemřít až dvojnásobek lidí.
S přisátým klíštětem se za život setká snad každý. Někdy se to bohužel neobejde bez následků. Zbyněk A. (43 let) nebyl očkovaný a po roce svou zkušenost s klíšťovou encefalitidou hodnotí ještě jako „mírnou“.
Ani nyní, kdy se ve všech pádech skloňuje covid-19, bychom neměli zapomínat i na jiné smrtelné nemoci. Jednou z nich je například idiopatická plicní fibróza (IPF) a právě tu může včas odhalit preventivní vyšetření. Kvůli tomu budou ve středu 30. září v celé zemi otevřené ambulance plicních lékařů. Na Benešovsku mohou pacienti využít hned dvě zařízení - plicní ambulanci Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov a plicní a interní ambulance v benešovské Žižkově ulici.
I když rychnovská nemocnice není primárně určená k hospitalizaci pacientů s covidem-19, minulý měsíc se tu onemocnění prokázalo - u sedmi zdravotníků chirurgického oddělení. Koronavirus přitom jen tak nezmizí a moderní zázemí, které by pomohlo lépe čelit této hrozbě, na Rychnovsku chybí. Na léta slibovaný nový pavilon rychnovské nemocnice, kam by se nově veškerá péče o pacienty soustředila, má konečně dojít.
Prostory Městské nemocnice následné péče ve Vysočanech, jedno patro Domova pro seniory Zahradní město a jeden prázdný pavilon Psychiatrické nemocnice Bohnice. To jsou místa, která pražský magistrát vytipoval k umístění rezervních lůžek pro klienty pobytových služeb s onemocněním covid-19, kteří mají mírný nebo bezpříznakový průběh nemoci.
Lidé z Ústeckého kraje si mohou nechat zkontrolovat plíce. Pneumologové jim otevřou dveře svých ordinací ve středu 30. září. Zájemce vyšetří i bez předchozího objednání a doporučení praktického lékaře. Preventivní akcí chtějí lékaři včas odhalit smrtelnou nemoc – idiopatickou plicní fibrózu (IPF). Letos se do dne otevřených dveří v kraji zapojí šest ambulancí. Zájemci o vyšetření by si ale vzhledem ke koronavirové pandemii měli telefonicky ověřit, jestli se provoz ordinace nezměnil. V loňském roce si své plíce přišlo nechat vyšetřit 26 zájemců. IPF lékaři nepotvrdili žádnému z nich, ale u čtyř pacientů odhalili jiné plicní nemocí jako například astma či chronickou obstrukční plicní nemoc (CHOPN).
Lidé z Ústeckého kraje si mohou nechat zkontrolovat plíce. Pneumologové jim otevřou dveře svých ordinací ve středu 30. září. Zájemce vyšetří i bez předchozího objednání a doporučení praktického lékaře. Preventivní akcí chtějí lékaři včas odhalit smrtelnou nemoc – idiopatickou plicní fibrózu (IPF). Letos se do dne otevřených dveří v kraji zapojí šest ambulancí. Zájemci o vyšetření by si ale vzhledem ke koronavirové pandemii měli telefonicky ověřit, jestli se provoz ordinace nezměnil. V loňském roce si své plíce přišlo nechat vyšetřit 26 zájemců. IPF lékaři nepotvrdili žádnému z nich, ale u čtyř pacientů odhalili jiné plicní nemocí jako například astma či chronickou obstrukční plicní nemoc (CHOPN).
Lidé z Ústeckého kraje si mohou nechat zkontrolovat plíce. Pneumologové jim otevřou dveře svých ordinací ve středu 30. září. Zájemce vyšetří i bez předchozího objednání a doporučení praktického lékaře. Preventivní akcí chtějí lékaři včas odhalit smrtelnou nemoc – idiopatickou plicní fibrózu (IPF). Letos se do dne otevřených dveří v kraji zapojí šest ambulancí. Zájemci o vyšetření by si ale vzhledem ke koronavirové pandemii měli telefonicky ověřit, jestli se provoz ordinace nezměnil. V loňském roce si své plíce přišlo nechat vyšetřit 26 zájemců. IPF lékaři nepotvrdili žádnému z nich, ale u čtyř pacientů odhalili jiné plicní nemocí jako například astma či chronickou obstrukční plicní nemoc (CHOPN).
S nástupem podzimního počasí přichází i sezona nachlazení a chřipek. Ohroženi nejsou jen lidé, ale nachlazení může potrápit i pejska. Je důležité u nich nastydnutí nepodceňovat. Samotná onemocnění nebývají životu ohrožující, ale jejich zanedbání může mít nehezké komplikace včetně zápalu plic.
Epidemie španělské chřipky, která postihla svět mezi roky 1918 a 1920, patřila k největším tragédiím lidských dějin. Podle odhadů si vyžádala na celém světě padesát milionů, podle některých dokonce až sto milionů mrtvých. Mezi zasažené oblasti patřily i české země, které tenkrát byly součástí Československa.
Středočeši si budou moci poslední den v září nechat zkontrolovat stav svých plic. Případné zájemce vyšetří pneumologové v rámci dnů otevřených bez předchozího objednání a doporučení praktického lékaři. Zájemci o vyšetření by si ale vzhledem ke koronavirové pandemii měli telefonicky ověřit, jestli se provoz ordinace nezměnil.
Středočeši si budou moci poslední den v září nechat zkontrolovat stav svých plic. Případné zájemce vyšetří pneumologové v rámci dnů otevřených bez předchozího objednání a doporučení praktického lékaři. Zájemci o vyšetření by si ale vzhledem ke koronavirové pandemii měli telefonicky ověřit, jestli se provoz ordinace nezměnil.
Středočeši si budou moci poslední den v září nechat zkontrolovat stav svých plic. Případné zájemce vyšetří pneumologové v rámci dnů otevřených bez předchozího objednání a doporučení praktického lékaři. Zájemci o vyšetření by si ale vzhledem ke koronavirové pandemii měli telefonicky ověřit, jestli se provoz ordinace nezměnil.
Středočeši si budou moci poslední den v září nechat zkontrolovat stav svých plic. Případné zájemce vyšetří pneumologové v rámci dnů otevřených bez předchozího objednání a doporučení praktického lékaři. Zájemci o vyšetření by si ale vzhledem ke koronavirové pandemii měli telefonicky ověřit, jestli se provoz ordinace nezměnil.
Středočeši si budou moci poslední den v září nechat zkontrolovat stav svých plic. Případné zájemce vyšetří pneumologové v rámci dnů otevřených bez předchozího objednání a doporučení praktického lékaři. Zájemci o vyšetření by si ale vzhledem ke koronavirové pandemii měli telefonicky ověřit, jestli se provoz ordinace nezměnil.
Středočeši si budou moci poslední den v září nechat zkontrolovat stav svých plic. Případné zájemce vyšetří pneumologové v rámci dnů otevřených bez předchozího objednání a doporučení praktického lékaři. Zájemci o vyšetření by si ale vzhledem ke koronavirové pandemii měli telefonicky ověřit, jestli se provoz ordinace nezměnil.
Osmnáctiměsíční František je jako každý jiný chlapec – běhá, občas upadne, ale zase se rychle zvedne a hraje si dál. Rodiče ho kontrolují jen po očku a z dálky. Nikdo by nepoznal, že má vážnou nemoc – komplikovanou hemofilii typu A.
Jelikož se čím dál více lidí na Kladensku nechává testovat na covid-19, tím pádem také počty nakažených ve statistikách hygieniků pochopitelně narůstají. K pátečnímu odpoledni vykazovaly údaje nemocných na Kladensku 246 nakažených osob.
Jelikož se čím dál více lidí na Kladensku nechává testovat na covid-19, tím pádem také počty nakažených ve statistikách hygieniků pochopitelně narůstají. K pátečnímu odpoledni vykazovaly údaje nemocných na Kladensku 246 nakažených osob.
Jelikož se čím dál více lidí na Kladensku nechává testovat na covid-19, tím pádem také počty nakažených ve statistikách hygieniků pochopitelně narůstají. K pátečnímu odpoledni vykazovaly údaje nemocných na Kladensku 246 nakažených osob.
Počet případů nemoci covid-19 v Česku v pátek stoupl opět o téměř 3000, podobně jako ve čtvrtek. Přibylo 2944 nakažených, což je nejvýraznější denní nárůst za tento týden a druhý nejvyšší od březnového začátku epidemie v Česku. Podíl potvrzených případů covidu-19 na počtu testů byl v pátek třetí nejvyšší od začátku epidemie. Stoupl ze čtvrtečních 12,61 procenta na 13,34 procenta.
Proti idiopatické plicní fibróze se snaží plicní lékaři bojovat jejím včasným nalezením a prevencí. I kvůli tomu se plicní ambulance v Moravskoslezském kraji otevřou ve středu 30. září veřejnosti. Zájemce plicní lékaři vyšetří i bez předchozího objednání a doporučení praktického lékaře. Letos se do dne otevřených dveří v kraji zapojí pět pracovišť.
Čísla nakažených koronavirem na Vysočině rostou. Aktuálně se jejich počet blíží k devíti stovkám. Průběh nemoci je u většiny pacientů mírný, léčbu v nemocnici potřebuje minimum z nich. Nemocnice mají dost místa i pro pacienty s jinou diagnózou, ale přesto zdravotníci upozorňují, že čísla se mění každým okamžikem a za několik dnů může být všechno jinak.
Lidé, kteří prodělali nákazu covid-19 a zdárně se z ní vyléčili, nemusí být podle některých lékařů ani zdaleka klidní. Nejenom, že není jasné, nakolik jsou proti dalšímu onemocnění imunní, mohou se ale přidat i další obtíže. Po prodělaném covidu by tak lidé měli být opatrní a více dbát na prevenci.
S nástupem podzimního počasí přichází i sezóna nachlazení a chřipek. Ohrožení nejsou jen lidé, ale nachlazení může potrápit i pejska. Je důležité u nich nastydnutí nepodceňovat. Samotná onemocnění nebývají životu ohrožující, ale jejich zanedbání může mít nehezké komplikace včetně zápalu plic.
Nenápadné kousnutí, které může skončit napadením srdce, kloubů i nervové soustavy. Boreliózu přenášenou klíšťaty si lidé často spojují s letními prázdninami. Klíšťatům se ale velmi daří ve vlhku, takže koncem léta a začátkem podzimu jejich aktivita naopak zase narůstá. Hrozba boreliózy tak může trvat i do začátku listopadu. Pro úspěšnou léčbu nemoci je důležité odhalit a podchytit ji co nejdříve. Urychlit rekonvalescenci pomohou bylinné kúry.
Za nepřetržitého vzlykání dvaatřicetileté obžalované ženy z Nového Jičína se konalo ve čtvrtek 24. září soudní jednání v Novém Jičíně. Obžaloba vinila ženu ze spáchání zločinu šíření nebezpečné lidské nemoci.