Šije celé Děčínsko. Lidé se pustili ve velkém do šití roušek
/FOTO/ Hasiči nebo dobrovolníci na mnoha místech regionu také rozvážejí potraviny.
/FOTO/ Hasiči nebo dobrovolníci na mnoha místech regionu také rozvážejí potraviny.
Život na Uničovsku a Litovelsku, kde je 31 nakažených, se nezastavil. Jde dál. Obchody s potravinami v této hygieniky uzavřené oblasti nezejí prázdnotou, lékárny jsou otevřeny.
Sobotní nařízení vlády uzavřelo restauračních zařízení. Restaurace v Hranicích tak hledají jiné způsoby, jak se k zákazníkům dostat. Přistupují tak k rozvozu jídel či výdejním okénkům.
Čína. To je daleko, je jich tam moc. Příroda si sama reguluje přetížení planety. Ani se tomu nedivím. Itálie? Ty jo, to už je kousek.
V obchodech jsou opět prázdné regály, na hranicích fronty a domažlické náměstí je i navzdory viru plné aut.
Gulášová polévka, smažené kuřecí stripsy, či vepřová směs portugal. To je část pondělní nabídky v restauraci Baileys v Tachově. Ta je stejně jako všechny ostatní restaurace, kavárny a hospody na základě vládního opatření uzavřena, ale strávníkům umožňuje odběr jídla přes výdejové okénko.
Internetové supermarkety hlásí obsazeno. Mnoho Pražanů, kteří si běžně nechávají vozit plné tašky až ke dveřím od bytu, musí na obvyklý servis zapomenout. V nákupu potravin online teď hledají spásu i ti, kteří jindy korzují s vozíky mezi skutečnými regály.
Doslova pár hodin po ujednání celostátní karantény by člověk při cestě do supermarketu nezaznamenal na první pohled cokoliv zvláštního.
Většina měst a obcí na Novojičínsku nabízí pro lidi v karanténě nebo pro osamocené nemohoucí občany pomoc v nouzi.
Jídla a potravin je dost, ale jak je dostat k lidem? Nestandardní stav si žádá neobvyklá řešení. Restaurace provizorně vyřešily situaci výdejem jídla z oken či dveří, zaměřují se na rozvoz domů. Města zavádějí kontaktní linky pro seniory a lidi v karanténě. Formují se sestavy dobrovolníků, kteří jim chtějí pomoct.
Naprosto nezvyklý pohled se naskytl v pondělí 16. března kolem poledne každému, kdo se pohyboval v centru hlavního města. Tam kde jindy proudí davy turistů či hladových zaměstnanců, nebyla skoro "ani noha".
Pomoci s následky koronaviru má web SousedskaPomoc.cz. Pomocí něj dokážou dobrovolníci zajistit doručování potravin a léků lidem nejvíc ohroženým koronavirovou infekcí. Jedná se především o staré a nemocné lidi, kteří by v následujících dnech vůbec neměli vycházet z domu. V tuto chvíli projekt koordinuje i domácí výrobce roušek, kterými budou vybaveni všichni naši dobrovolníci.
Ještě před týdnem měli v restauracích plno a během polední pauzy se téměř nezastavili. Kvůli nouzovému stavu, který znamenal také uzavření restaurací, ale budou bojovat o holé přežití.
Jak karanténa a koronavirus mění život ve Zlínském kraji?
Bezprecedentní opatření, která platí kvůli šíření koronaviru v České republice, zasáhla významně do života všech lidí také v okrese Louny. V něm hygienici v pondělí 16. března odpoledne dosud neevidovali žádného nakaženého, běžný život se ale téměř zastavil.
První potvrzený případ koronaviru má Zábřeh. Jedná se o pracovníka jednoho z místních závodů. Město od úterý uzavře mateřské školy, řeší i dovoz potravin seniorům.
Vláda s účinností od 16. března 2020 do dne 24. března 2020 zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky. Jak vládní opatření na Prachaticku přežít?
V pondělí po osmé hodině ranní je krásně slunečno, ptáci zpívají a vypadá to na pěkný jarní den. Po ulici se nepohybuje tolik lidí jako obvykle. Vláda totiž rozhodla o plošné karanténě, která povoluje nutný přesun do práce a zpět, k lékaři, na úřady, za rodinou nebo na nákup potravin.
Potřebujete v dnešní složité době šíření koronaviru pomoc? Třeba s nákupem pro svou babičku, dědečka, nemocného příbuzného, který bydlí sám? Nebo naopak sami nabízíte pomoc? Tento článek je přesně místem pro vás! Deník tady propojují vás - všechny sousedy, kteří si můžete v době nouzového stavu a celorepublikové karantény vzájemně vyhovět. Samozřejmě při dodržení všech hygienických zásad a ochrany vašeho zdraví i zdraví druhých.
V celém Česku platí od neděle čtrnáctidenní karanténa. Tedy stav, kdy je významně omezen volný pohyb všech občanů na veřejnosti. Jedním z důvodů, proč vyjít z domu či bytu jsou obchody s potravinami a dalším důležitým zbožím, kam se člověk vydat zkrátka musí. Jak to však provést správně, aby člověk neohrozil sebe i své okolí?
I v nouzovém stavu, v jakém se kvůli koronaviru nachází celá republika, se lidé vzájemně podporují a snaží si pomáhat. Italové zpívají z oken bytů a domů, čeští podnikatelé v oboru gastro zachraňují, co se dá.
Přerov po nedělním rozhodnutí vlády přitvrdil v dosud učiněných opatřeních, která mají zabránit šíření nákazy koronavirem. Primátor města Petr Měřínský (ANO) svolal na pondělní dopoledne zasedání krizového štábu.
Dopady uzavření Uničova na místní firmy a obyvatele jsou obrovské. Největší komplikací jsou však chybějící respirátory.
Sociální služby města Sušice nabízejí v souvislosti s opatřeními k nákaze koronavirem osobám, které skončily v karanténě, nebo starším lidem, kteří se z obavy nákazy bojí opouštět domov a dojít si sami nakoupit, donášku hotových jídel (snídaně, obědy, večeře) a nákupy potravin dle jejich požadavku.
Osamělí senioři v Náchodě se nemusejí bát, že by neměli k dispozici potraviny nebo léky. Přímo domů jim je přivezou dobrovolníci, které dává dohromady vedení města.
Hygienici v noci na pondělí rozhodli o uzavření měst Litovel a Uničov na Olomoucku, aby se zabránilo dalšímu šíření koronavirové infekce.
Kvůli dalšímu šíření nového typu koronaviru vyhlásil premiér Andrej Babiš karanténu pro celou Českou republiku. Vláda schválila krizový štáb, jehož šéfem bude epidemiolog Roman Prymula. Kolem poledne totiž Česko evidovalo další nakažené. Od nedělního rána se jejich počet zvýšil z 214 na 298.
Lidé vzali některé prodejny potravin útokem. U kas se tvořily fronty. Je to zbytečná panika, vzkazují obchodní řetězce.
Kdy naposledy jste jedli a nic přitom nedělali? Užívali si každé sousto, které jste vložili do úst, pomalu žvýkali a všímali si všech chutí, které se vám rozložily na jazyku? Asi budete dlouho přemýšlet. A jak často jíte ve chvílích, kdy zažíváte stres, nudíte se nebo jste naštvaní na celý svět? Pokud je to každý den, pak máte problém. Jak z něj ven radí časopis Vlasta.
Pracující nebo návštěvníci v Českém Krumlově nebudou od pondělka odkázáni pouze na jídlo, které si sebou přinesou z domova. Některé restaurace zavádějí speciální výdej nebo rozvozy, další váhají, protože nevědí, co v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru přijde dál.
Od pondělka 16. března do úterka 24. března do 6:00 hodin platí karanténa pro celou Českou republiku. Tedy stav, kdy je významně omezen volný pohyb všech občanů na veřejnosti. V článku najdete všechny podrobnosti pro život v Česku pro následující dny.
Postavené na hlavu. Takové hodnocení, někdy i za použití příkřejších slov, Deník opakovaně slyšel v sobotu dopoledne na adresu nařízení vlády, jímž se na deset dnů uzavřela řada odchodů. Aby se v nich lidé nesrocovali, nebyli v těsném kontaktu – a omezilo se tím riziko šíření nového typu koronaviru. Zprvu to zafungovalo spíše opačně.
Produkce a distribuce potravin je plynulá, jejich zásoby jsou dostatečné. Po dnešním jednání zástupců potravinářských firem a zpracovatelského průmyslu a Svazu obchodu a cestovního ruchu to řekl ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Resort by měl firmám uvolnit administrativní podmínky, které by měly urychlit výrobu, distribuci a také zaměstnávání pracovníků.
V boji s nákazou novým typem koronaviru vláda přitvrdila a nařídila od sobotního rána uzavřít všechny obchody s výjimkou potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a dalších povolených provozoven. Na aktuální situaci zareagoval i Krizový štáb města Přerova, který svolal primátor Petr Měřínský. Byla přijata nová opatření.
Hotel Jičín i Rieger restaurace Dělová koule, všechna tato zařízení v Jičíně jsou od pátku uzavřena, v provozu zůstává ale zůstává hotel reStart. „Máme tu hosty, restaurace je sice uzavřena, ale jídlo jsme schopni zanést do pokojů,“ říká jeden ze spoluvlastníků hotelu Jan Ent, který se rozhodně nechystá komplex uzavřít.
Španělský premiér Pedro Sánchez dnes kvůli novému typu koronaviru v zemi vyhlásil nouzový stav. Trvat bude 15 dní a spojena s ním budou drastická opatření, uvedl předseda vlády. Nevyloučil přitom, že by se opatření mohlo ještě prodloužit. Aby zabránila šíření viru, nařídila vláda uzavřít restaurace, kavárny, bary, kina a další zábavní podniky a většinu obchodů vyjma potravin či drogerií. Ve Španělsku na nemoc z koronaviru zemřelo už 189 lidí. Přes 6200 lidí se virem nakazilo.
Do lékárny u mosteckého Kauflandu mohou lidé chodit jen po jednom. Preventivní opatření v době pandemie koronaviru má chránit zákazníky i zaměstnance.
Sobotní uzavření obchodů a restaurací neudělalo radost řadě jejich vedoucím a provozovatelům. Někteří však využívají formu prodeje, která je ještě možná. Tedy prodej jídel a nápojů s sebou. Řada lidí to využila u nymburské restaurace U Gregorů, kde se v sobotu kolem poledne stavili i někteří pro jídlo.
V reakci na další zostření epidemiologických opatření v souvislosti s nákazou COVID – 19 v celé České republice rozhodl krizový štáb města Hluboká nad Vltavou s platností od pondělí 16. března zavřít městské mateřské školy. Radnice současně zavádí opatření, jejichž prostřednictvím zajistí zásobování místních seniorů potravinami, zdravotnickými a dezinfekčními prostředky, léky a dalšími nezbytně nutnými věcmi.
Nejnovější vládní nařízení dopadlo i na teplické nákupní centrum Fontána. V sobotu tu otevřely jen některé obchody, například ty s potravinami či elektrem. Zbývající musely nechat zavřeno.
Nakupovací hysterie ve spojitosti s hrozbou koronavirové infekce vypukla. V pátek večer zely například regály Lidlu v Novém Městě na Moravě prázdnotou. Lidé nakupovali především maso, vajíčka, mléko a toaletní papír. K dostání nebyly ani kvasnice, mizela mouka, těstoviny nebo čočka. V noci na sobotu navíc vláda rozhodla o uzavření obchodů s výjimkou prodeje potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a několika dalších. Na dodržování zákazu dohlíží na Vysočině policisté.
Největší obchodní centrum v Olomouckém kraji, Galerii Šantovka, vylidnilo nejnovější mimořádné opatření, k němuž v sobotu přikročila vláda. Podobně jako v ostatních obchodních centrech v regionu zde zůstaly otevřeny pouze obchody s potravinami, lékárny, drogerie a prodejny s krmivy pro zvířata. V Olomouckém kraji bylo do sobotního rána laboratorně potvrzeno celkem 21 případů koronavirové infekce.
Obchodníci dnes ráno po dalších opatřeních vlády kvůli koronaviru zaznamenali zvýšené nákupy, část zboží proto může na pultech krátkodobě chybět. Budou však postupně doplňovány, zásob je ve skladech stále dostatek. ČTK o tom informoval Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR. Obchody zvýšily počet pracovníků.
Na mimořádném nočním zasedání vlády bylo rozhodnuto o uzavření obchodů s výjimkou prodeje potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a dalších. Zároveň jsou od 6. hodiny ranní uzavřeny všechny hospody, herny a kasina.
/VIDEO/ Vláda v sobotu v noci zpřísnila bezpečnostní opatření. Budou zavřené restaurace i obchodní centra s výjimkou prodejen potravin, kromě lékáren či čerpacích stanic. Omezení se týká i heren, kasin a kadeřnických či kosmetických salonů.
Vláda zpřísnila kvůli koronaviru přes noc svá nařízení. Od sobotního rána už nesmějí otevřít restaurace a jiné obchody s výjimkou potravin, drogérií, vyvařoven pro zaměstnance, lékáren či čerpacích stanic.
Obchodníky i zákazníky v sobotu ráno zaskočilo noční rozhodnutí vlády o uzavření některých obchodů a restaurací.
Deset. Tolik má nyní podle webových stránek ministerstva zdravotnictví Jihomoravský kraj nakažených koronavirem. Nejprve v sobotu ráno krajští hygienci zveřejnili dva případy nákazy. Šlo o dva muže ve věku do třicet let z Břeclavska. K nim odpoledne přibyl slovenský doktor z břeclavské nemocnice. A nyní se počet zaokrouhlil na deset. Odkud další nemocní pocházejí, zatím hygienici nezveřejnili.
Na mimořádném nočním zasedání vlády bylo rozhodnuto o uzavření obchodů s výjimkou prodeje potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a dalších. Zároveň jsou od 6. hodiny ranní uzavřeny všechny hospody, herny a kasina. Zákaz provozu platí do 24. března 6. hodiny ranní a týká se i služeb jako jsou kadeřnické a kosmetické salony. Dodržování nařízení bude kontrolovat policie. Naopak restaurace, které nabízejí možnost odnést si jídlo s sebou nebo jej doručit domů, mohou být otevřeny.
Krizový plán pro případ karantény preventivně chystá domov důchodců v Mitrově. Jeho součástí je i jídelníček z trvanlivých potravin. „Je to opravdu jen preventivní opatření. Nechceme vytvářet paniku, ale raději budeme připraveni,“ vysvětlil motivaci k vytvoření krizového plánu ředitel Domova seniorů Mitrov Josef Myslivec.