Kreativ

ŠTÍTEK: půjčka

Liberty Ostrava - hlavní brána, 17. ledna 2024, Ostrava.

MS kraj poskytne zaměstnancům Liberty bezúročnou půjčku, firmy už nabízejí práci

Zaměstnanci hutního podniku Liberty Ostrava obdrží od Moravskoslezského kraje bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun. Uvedl to hejtman kraje Josef Bělica. Půjčka má zaměstnancům pomoci překlenout nejisté období, než jim úřad práce vyplatí klasickou mzdu. Liberty je aktuálně v insolvenci. Některé firmy jejím zaměstnancům už nepřímo nabízejí práci.

Mig-23 stál u vjezdu na letiště v Plané déle než 20 let.

Ikonický MiG z letiště v Plané se vrátí na jih. Stíhačky se ujme parta nadšenců

Dlouholetý symbol letiště v Plané u Českých Budějovic se vrátí zpět do jižních Čech. Sovětský stíhací letoun MiG-23 ML známý také jako Tygr stál více než 20 let na trojici betonových sloupků u vjezdu do letištního areálu a připomínal tak vojenskou minulost letiště. Loni v polovině prosince stroj odcestoval na vojenské letiště Praha Kbely. Jihočeský kraj měl letoun v zápůjčce, rozhodl se ale smlouvu neprodloužit.

Požádala muže o půjčku finančních prostředků.

Žena ze Sokolovska si napůjčovala přes 2,5 milionu korun

V červenci minulého roku se žena seznámila v nemocnici s osmdesátiletým mužem, který se zotavoval po operaci. Během jejich setkání žena vyprávěla o svých osobních problémech a tíživé životní situaci a požádala muže o půjčku finančních prostředků. Muž, dojatý jejím příběhem, ženě nakonec půjčil peníze. V různých částkách jí zasílal finanční prostředky na bankovní účet po několik měsíců s tím, že mu žena začátkem roku 2024 vše vrátí. Žena však žádné finanční prostředky nevrátila.

Muž, který investoval do kryptoměn, přišel o statisíce. Ilustrační fotka

Muž z Hranic investoval do bitcoinu. Podvodník ho připravil o statisíce

Na policisty hranického oddělení se obrátil čtyřicetiletý muž, který jim sdělil své neblahé zkušenosti s investováním do virtuální měny. V pondělí ho kontaktoval neznámý člověk, který ho informoval, že má na svém bitcoinovém účtu částku 11 tisíc dolarů. Aby mohl peníze vybrat, musí si prý nainstalovat speciální mobilní aplikaci.

Ostravský podnikatel Jan Světlík je obviněn z daňových úniků v souvislosti s možnými fiktivními službami švýcarské firmy Towit, což mělo stát připravit o desítky milionů korun.

Světlík proti všem: policie ho obvinila z daňových podvodů, promluvil i Zátorský

Policie před několika týdny obvinila ostravského podnikatele Jana Světlíka z krácení daně kvůli podivné spolupráci jeho skupiny Vítkovice se švýcarskou firmou Towit. V pořadu Reportéři ČT před pár dny vystoupili lidé ze Světlíkova okolí, kteří nastínili podivné machinace a možné dalekosáhlejší dopady. Deník se se Světlíkem sešel a nechal si popsat detaily, o kterých se prý tolik nemluví. Podle byznysmena jde o komplot namířený proti němu. O co se jedná?

V Kaplici jsou na centrální zásobování napojena např. dvě sídliště nebo řada tamních firem. Ilustrační foto.

Bývalý jednatel kaplické výtopny: proti obviněním vůči mně se musím ohradit

/ROZHOVOR/ Když v srpnu Kaplice zveřejnila výsledky forenzního auditu své společnosti Technické služby (TS), vzduchem létaly desetimilionové částky, mluvilo se o vymáhání a o neoprávněně vyplacených odměnách nebo o tom, že TS budou muset vracet 25 milionů do městské pokladny. Na zastupitelstvu opakovaně zaznělo i jméno bývalého jednatele služeb Jiřího Malkuse. Ten nyní zveřejnil otevřený dopis zastupitelům a občanům. Deník s ním přináší rozhovor.

Podvodný telefonát. Ilustrační foto.

Dejte si pozor a nevěřte jim! Poslechněte si telefonát s podvodníkem

Když paní Aleně K. z Jičínska zazvonil telefon, podle čísla se domnívala, že jde o doručovatele přepravní společnosti, kterou často využívá. Nestačila se však divit. Muž, který ji volal, mluvil s přízvukem a tvrdil, že má zůstatek na nějakém zaregistrovaném účtu. Poslechněte si celý hovor. Končí sprostými nadávkami. 

Trutnov

Město si upevňuje pozici ve VAK Trutnov

Trutnovští zastupitelé schválili na pondělním mimořádném zasedání úpis akcií společnosti Vodovody a kanalizace Trutnov, a. s., v hodnotě 36,6 milionu Kč. Nákupem 27 205 akcií město svou pozici ve společnosti upevňuje

Pozor na internetové podvodníky. Z nevinné půjčky se může stát psychický teror.

Celosvětový teror s půjčkou. Nezaplatíš? Rozešleme tvé nahé foto. Lidé se zabijí

Potřebujete rychle půjčit menší částku? Lákavá nabídka na úvěr přes aplikaci se může velmi rychle změnit v psychický teror. Své o tom vědí tisíce lidí, kteří naletěli internetovým lichvářům. Ti aplikaci na zprostředkování půjčky využívají k tomu, aby z dlužníka dostali citlivé údaje. S jejím stažením se tak do cizích rukou dostane seznam kontaktů či fotografie, a pokud člověk nezaplatí včas, začnou se dít věci. Jak zjistili reportéři BBC, podobné podvody se raketově množí zejména v Indii. Kvůli predátorským půjčkám se v zemi zabilo už šedesát lidí.

Peníze v rukou dětí - Ilustrační foto.

Investujte do budoucnosti: Těmito způsoby naučíte děti hospodařit s penězi

Peníze v rukou dětí, to není jen kapesné, ale hospodaření s penězi, které nás provází celý život. Nezapomínejte, že děti se učí tím, co vidí. Pokud budete pracovat s penězi rozumně a odpovědně, budou vás děti napodobovat, naučí se finanční gramotnosti, šetření peněz a v dospělosti lépe dosáhnou finančního úspěchu a stability. A nepodceňte toto odvětví, není neméně důležité jako třeba výuka češtiny nebo matematiky, vždyť chybné finanční rozhodnutí může mít fatální důsledky.

Ilustrační foto

Podvodník hrál o čas, mladá žena z Přerova naštěstí lest prokoukla

Podezřelou finanční transakci, ke které ji chtěl přinutit neznámý podvodník, odhalila doslova za pět minut dvanáct mladá žena z Přerova. Ta díky své opatrnosti nepřišla o stovky tisíc korun a nezařadila se tak na dlouhý seznam obětí internetových podvodníků. Případem se policie zabývá od pátku, kdy se na služebnu poškozená obrátila.

Michal Stiborek

Ředitel IKEMu Stiborek končí. Po kauze půjček s vysokým úrokem rezignoval

Ředitel Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Michal Stiborek nabídl ministru zdravotnictví svou rezignaci. Vlastimil Válek (TOP 09) ji neprodleně přijal. Důvodem jsou podezřelé půjčky, které měl Stiborek podle zjištění serveru Seznam Zprávy poskytovat prostřednictvím své společnosti. 

Peníze. Ilustrační snímek.

Žena z Chomutovska přišla o téměř 700 tisíc korun. Podvodnice už je za mřížemi

Na internetu se vydávala za někoho jiného a nabízela půjčky. Peníze ale určitě půjčovat nechtěla, naopak je z lidí lákala, "vydělat" si měla stovky tisíc korun. Naletěla jí i žena z Chomutovska, která přišla o více než 670 tisíc korun. Případu se proto ujali chomutovští kriminalisté, kteří internetovou podvodnici odhalili a zatkli.

Chrudimští fotbalisté v letošní sezoně opět uhájili druholigovou příslušnost. I tak se ale řeší, zda ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE budou moct hrát i v příští sezoně

Konec druhé ligy v Chrudimi? Šéf klubu prozradil, jak se aktuálně situace má

Otázka financování sportu je palčivým tématem, které trápí nejednu radnici. V současnosti asi nejvíce tu chrudimskou. Zastupitelé města neschválili žádost o pětimilionovou bezúročnou půjčku pro MFK Chrudim. V nejhorším případě to může znamenat konec FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v Athénách východních Čech. Jak na to reaguje klub, hráči či fanoušci?

Chrudimští fotbalisté v letošní sezoně opět uhájili druholigovou příslušnost. I tak se ale řeší, zda ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE budou moct hrát i v příští sezoně.

Konec druhé ligy v Chrudimi? Šéf klubu prozradil, jak se aktuálně situace má

Otázka financování sportu je palčivým tématem, které trápí nejednu radnici. V současnosti asi nejvíce tu chrudimskou. Zastupitelé města neschválili žádost o pětimilionovou bezúročnou půjčku pro MFK Chrudim. V nejhorším případě to může znamenat konec FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v Athénách východních Čech. Jak na to reaguje klub, hráči či fanoušci?

MFK Chrudim vs. MFK Karviná. Ilustrační foto

Chrudimští fotbalisté MFK od města půjčku nedostali. To je konec, varoval Škrha

Zastupitelé města dostali na stůl žádost o bezúročnou pětimilionovou půjčku od Městského fotbalového klubu (MFK), který se ocitl ve velkých finančních nesnázích. Ovšem projednávání se neslo v rozpačitém duchu. Chrudimáci jsou na svůj klub pyšní a nedovedou si představit, že by skončil svou více než stoletou historii. Ale zástupci města se shodli na tom, že musí jednat v roli řádného hospodáře, a tak žádost neschválili. Nepřesvědčil je ani dlouhý a emotivní projev generálního sekretáře klubu Martina Škrhy.

Beseda jak nenaletět "šmejdům" - zleva Hana Markulinec Moravcová z MČ Praha 20, soudní exekutor Pavel Tintěra a Petr Schneedörfler ze spolku LIGHTHOUSE.

Senioři v Horních Počernicích díky přednášce už vědí jak na „šmejdy"

Jak nenaletět na „výhodnou" půjčku, jak si vytvořit bezpečné heslo a co nezanedbat ohledně exekucí – to všechno se dozvěděli účastníci přednášky v Horních Počernicích. Přednášet přijeli Petr Schneedörfler ze spolku LIGHTHOUSE, který spolupracuje dlouhodobě s městskou částí Praha 20 a soudní exekutor Pavel Tintěra z Exekutorského úřadu v Rakovníku.

Slaňáci se sešli před radnicí. Chtěli vysvětlení vysokých nedoplatků za teplo.

Slaňáci reklamují nedoplatky za teplo. Město jim nabízí bezúročné půjčky

/FOTO, VIDEO/ Desítky lidí ve Slaném žádají vysvětlení, proč právě v jejich městě jsou teplo a teplá voda tak drahé. I při zvýšených zálohách za ně musejí doplácet dvacet, ale i šedesát a více tisíc korun. Řada z nich proto podává reklamace. Město jim nabízí rady i bezúročné půjčky. Chabou útěchou je, že Slaňáci nejsou v tomto průšvihu sami, stejné strasti řeší lidé v dalších padesáti obcích v Česku.

V České republice roste zájem lidí o půjčování jejich vozu jiným šoférům.

Půjčit auto cizímu člověku? Pro Čechy v dnešní době vítaný přivýdělek

Drahé účty za energie či vysoké ceny potravin. Češi kvůli všudypřítomné drahotě šetří a zároveň hledají způsob, jak do rodinného rozpočtu získat další peníze. Ačkoliv je to stále pro drtivou většinu majitelů automobilů nepředstavitelné, v České republice roste zájem lidí o půjčování jejich vozu jiným šoférům. Rostoucí trend z ekonomických důvodů potvrzuje Robin Švaříček, ředitel společnosti HoppyGo, která zprostředkovává sdílení v drtivé většině soukromě vlastněných vozidel.

Ilustrační foto.

Muž z Hradecka vězí v milionových dluzích. Nyní mu hrozí až 8 let vězení

Hrozba až osmi let vězení visí nad dvaatřicetiletým mužem, kterého hradečtí kriminalisté navrhli obžalovat z trestného činu podvodu a úvěrového podvodu. Během 1,5 roku stačil uzavřít hned s několika společnostmi smlouvu o úvěru či půjčce v celkové výši téměř 6 milionů korun. Na splátky ale neměl.