Kreativ

Akce

Dřímá ve vás spisovatelka?

Dřímá ve vás spisovatelka?

Píšete povídky? A hledáte své čtenáře? Ještě do 29. února máte čas se přihlásit do soutěže Hledá se autor bestselleru!

Sovička zabodovala

Sovička zabodovala

Titulní stránka zimního čísla se líbila a sovička – polštář u vás jednoznačně zabodovala. Díky za reakce. Matyášovi nám poslali svoji variantu. Podívejte se…

Jak si vedou naše ankety

Jak si vedou naše ankety

V prosinci se na našem webu objevila anketa s otázkou Vytváříte dárky na Vánoce sami? A výsledek?ANO 2304 | NE 2290 Naše lednová anketní otázka zněla: Tvoříte masky pro děti? A souboj mezi ANO a NE byl od počátku docela vyrovnaný. A výsledek? Není to čistá plichta, ale posuďte sami: ANO 3015 | NE 3291 Valentýnská otázka za první půlhodinku ráno zaznamenalo 19 odpovědí ANO a 27 NE. Než jsem dopsal tuhle zprávičku naskočila čísla 34 pro ANO a 44 u odpovědí NE… Jaké bude skóre 14. února? Uvidíme… :-)

Příležitost pro tvořivé

Máme tu pozvánku pro všechny, které tvoří, jsou z Budějovic a nebo to mají do Českých Budějovic co by kamenem dohodil (a nebo se tam chtějí vypravit).

Ověřeno redakcí - šéfredaktor taky vaří

Ověřeno redakcí - šéfredaktor taky vaří

Co si uvaříš, to si také sněz! Vymysleli jsme si v redakci takovou hru, že recepty, které nabízíme, také vyzkoušíme. Losujeme, kdo vařit nebude, protože je nás ochutnávačů vcelku málo, a pak si losujeme znova z vyhlédnutých receptů, aby to bylo spravedlivé. Vytáhnul jsem si z redakčního klobouku kachní rolku na pomerančích. V životě by mě nenapadlo něco takového podnikat, ale co se dá dělat – jdu s kůží na trh. Je mi jasné, že vaření je kompromis a když něco není, jak má, musíte si nějak poradit. Neříkají tomu pak kuchařská fantazie?

Jak si hravě poradit s vánočním kaprem

Jak si hravě poradit s vánočním kaprem

Porcování vánočního kapra je otázka, kterou teď řešíme. Většinou víte a dovedete si poradit. Ale pokud řešíte jak naložit s kaprem vůbec poprvé, pak se jistě hodí návod, který pomůže zvládnout všechno naprosto hladce a vy můžete bez nehody připravit klasickou štědrovečerní večeři. Přejeme hodně zdaru a dobrou chuť.

Soutěž na facebooku vypadá teď jinak

Na facebookových stránkách kreativního klubu Praktické ženy HOLKY V AKCI najdete soutěž trochu jinak než jste byly zvyklé. Ale soutěžíme dál – tentokrát s VĚNCI s VĚNEČKY, které jste vlastnoručně vyrobily.