Kreativ

Akce

Černínské zahrady

Černínské zahrady

Toto krásné prostranství si můžete zdarma prohlédnout v Praze v hlavním sídle Ministerstva zahraničních věcí v Černínském paláci na Loretánském náměstí (až do konce října). Palác je mimochodem nejdelší barokní stavbou v Česku a zahrada je na ploše 1,7 hektaru. Vznikla na konci 17. století a v devatenáctém se proměnila do stylu anglického parku.

Výstava Bauhaus – vše je design

Bauhaus v Bonnu

Do Bonnu se můžete zajet podívat na výstavu o jedné z nejvýznamnějších avantgardních škol umění, designu a architektury. „Bauhaus – vše je design" je k vidění v Bundeskunsthalle do 14. srpna, a kromě známých domů z první poloviny 20. století tady najdete taky typografické návrhy nebo experimentální filmy v tomhle stylu.

Milan Mikulastik: CHESSball 1998

Sport v DOXu

Jistěže v pražské galerii DOX nenajdete olympijský stadión, ale svým způsobem vlastně i ten ano. Pokud vás baví výtvarné umění, ale váš partner zas rád jenom sleduje sportovní přenosy, pak tahle výstava je to pravé. Najdete na ní díla a projekty šedesáti českých umělců, kteří zobrazují vztah umění a sportu od roku 1945 doteď. Navštívit ji můžete do 10. října a je to prý největší výstava s tematikou sportu, co u nás kdy proběhla.

Taška na pláž

Věci k vodě

Tuhle vychytanou tašku k vodě jsme objevily na výstavě stanů v pražských Letňanech. Má speciální kapsu na mokré plavky, takže vám od nich nenavlhne knížka ani peněženka, a taky třeba izolovanou chladicí komoru pro pití. Další letní užitečné vymyšlenosti si na výstavě můžete prohlédnout, vyzkoušet a rovnou i koupit do 14. srpna, a vstup je zdarma.

Lemarket - Banner

Lemarket

Zajděte se podívat: v krásných prostorách Galerie Mánes se 19. a 20. prosince bude konat už třetí ročník akce Lemarket, což je moderní tržiště s nabídkou krásných věcí od lokálních výrobců. Letos se k nakupování může přidat i popíjení punče na nově otevřené terase. Bude tady osmdesát výrobců a značek, kteří nabídnou módu, bytový design, šperky, plakáty nebo třeba dřevěná psací pera či hračky pro děti (www.lemarket.cz).

On-line Festival

On-line festival

Mrkněte na web: 24 vystavujících z designu, módy, umění i architektury najdete do 9. prosince na www.fdfestival.cz. Mezi vystavujícími jsou zvučná jména, jako třeba Jasan Zoubek nebo Denisa Nová a s nimi i naděje českého designu a návrhářství - Eliška Janečková či Linda Havrlíková. Tématem jsou tentokrát Tvary.

Betlémy v Betlémské

Betlémy v Betlémské

Až do 3. ledna se můžete v Praze zajít podívat do Betlémské kaple na výstavu betlémů a řemesel. Zjistíte, co znamenala trdlice, drhlen, vochlice, díže, kramle, kopist, herdule nebo kadlub, a uvidíte řemeslné dílny v plném provozu. A pozor, letos už tam bude zvonit zvon, který odlil zvonař na výstavě loňské!

Tvořivý svět

Kreativ na Tvořivém světě

Když se výstava jmenuje Tvořivý svět, tak se tam přece musí tvořit! Takže když jsme se domluvili na účasti na téhle sympatické akci v Praze (konala se v půlce října), bylo jasné, že se na stolech kromě našeho časopisu musí objevit taky něco, s čím si návetěvníci můžou "hrát" vlastníma rukama. Navíc se k nám přidalo papírnictví Plojhar (jeho nekonečnou nabídku milujeme) a tak se skládalo a stříhalo a decoupagovalo a origamovalo. Přišly taky naše dvě tvořivé hvězdy: Denisa Bartošová a Pavlína…

Tvořivý svět

Přijďte nás navštívit ke stánku časopisu Kreativ na veletrhu Tvořivý svět

Přijďte se na nás podívat na výstavu Tvořivý svět 2015. Najdete ji od 8. do 11. října na VÝSTAVIŠTI PVA EXPO PRAHA v Letňanech a u našeho stánku si třeba vymalujete omalovánku nebo složíte origami. Vezměte celou rodinu, zároveň se totiž koná i modelářský veletrh Model Hobby, nebo veletrh hraček For Toys.

Kreativní nočníky

Kreativní nočníky

Třicítka známých osobností přijala výzvu pražského Muzea nočníků a pomocí štětců a barev a dekorací vyzdobila bílé porcelánové nočníky. Na konci léta půjdou do dražby a peníze dostane fond Mathilda na podporu nevidomých. Kdo z celebrit co vytvořil můžete vidět na www.muzeumnocniku.cz, na snímku je dílo Viktora Preise.

Letní zábava

Letní zábava

Chcete-li si užít grilování bez námahy, nechte to na šéfkuchaři Marku Fichtnerovi z pražského hotelu The Augustin. Nejen, že díky umístění v bývalém klášteře patří k nejkrásnějším ve městě, ale každý čtvrtek odpoledne se tady na zahradě pořádá grilování. Navíc tady vaří perfektní klášterní pivo, což naláká i muže (www.augustinehotel.com).