Kreativ

Akce

Móda v mobilu

Móda v mobilu

Pro milovnice módy je určena nová mobilní aplikace StyleInCities. Pokud ráda kombinujete nové modely a stejně ráda je ukazujete světu, pak vás bude bavit to dělat dokonce za peníze. Značky a obchody jsou totiž ochotny za vaši módní kreativitu platit, koukněte na www.styleincities.com.

Vymalovánky

Na vymalovánky a omalovánky si potrpíme, proto rádi doporučujeme knihu nakladatelství Grada Antistresové omalovánky pro dospělé.

Itálie na Kampě

Od 4. do 7. června se náměstí Na Kampě v Praze stane dějištěm prvního ročníku Festivalu del Gusto Italiano, který nabídne milovníkům dobrého jídla jedinečný gurmánský zážitek.

Pozvánka do SmartPressu

Perfektní české kuchařky si můžete koupit se slevou až 40 procent a navíc si ještě pokecat s jejich autorkami, když dorazíte na dny otevřených dveří nakladatelství SmartPress.

Ochutnejte kytky

Poslední terénní seminář pro ty, kdo si rádi dají k jídlu nějakou tu kytičku, pořádá Jana Vlková 23. června u pražského rybníka Džbán

Do neděle na bonsaje

Do neděle na bonsaje

Ještě máte chvíli na návštěvu Botanické zahrady v Praze-Troji, kde 24. května končí mezinárodní výstava bonsají. Kurátor výstavy doporučuje se podívat třeba na bonsaj ze smrku ztepilého, jehož větve vyrostou o zhruba čtyři centimetry ročně. Tato konkrétní bonsaj má téměř 70 let, což je úctyhodný věk. Nejstarší bonsaje, které jsou na výstavě k vidění, se chlubí až sto lety," říká Petr Herynek.

Chanel si zvolil papírový dekor

Chanel si zvolil papírový dekor

Papírové tvoření je jednoznačně v kursu, vždyť i haute couture dům Chanel si vybral právě barevně střídmou papírovou dekoraci jako středobod své přehlídky na jaro-léto 2015. Před papírovým pralesem se procházely dívky v šatech, jejichž klíčovými tématy byly květiny a slámové klobouky. Papírové palmy a orchideje navíc obklopovaly i diváky v sále.

Jak na krásný život

Jak na krásný život

Tak to se můžete dozvědět na Festivalu Evolution, který proběhne od 17. do 19. dubna na Výstavišti v Praze-Holešovicích. Najdete tady totiž bio potraviny, fair trade výrobky, přírodní kosmetiku a nejnovější ekologické vychytávky, ale taky přes 170 přednášek, workshopů a prezentací na téma astrologie, zdraví, rodičovství nebo osobní rozvoj. Program najdete na www.festivalevolution.cz.

Kokoza ve městě

Kokoza ve městě

Sdružení Kokoza s jarem rozbíhá další cyklus workshopů o městském pěstování a kompostování. Tématy budou třeba hnojení, výrobní workshopy, zpracování vypěstovaných plodin, včelaření ve městě, až po plánování a legislativní uchopení městské komunitní zahrady.

Artové plakáty

Artové plakáty

IKEA oslovila 12 streetartových umělců z celého světa, aby pro ni vytvořili sérii originálních plakátů. Vznikla tak limitovaná kolekce, dostupná jen po omezenou dobu několika málo týdnů. Zastoupení umělců je světové, od New Yorku přes Bělehrad, Švédsko až po Čínu. „Říká se, že umění je jen pro vyvolené. My si ale myslíme, že umění patří do všech domácností. Nemusíte být bohatí, abyste si mohli pořídit něco jedinečného," říká kreativní ředitel Henrik Most.

Nepromeškejte orchideje v Praze-Tróji

Nepromeškejte orchideje v Praze-Tróji

Skleník Botanické zahrady hlavního města Prahy je zase plný orchidejí. Až do 22. března si tady můžete prohlédnout tyhle krásky z celého světa. „Lidé si totiž často myslí, že orchideje jsou jenom z tropických deštných lesů, ale ony rostou všude s výjimkou Antarktidy. Najdete je i za polárním kruhem, a v Česku jich máme přes šedesát druhů," říká kurátorka výstavy Romana Rybková.

Meda představuje další Kupky

Meda představuje další Kupky

Že Meda Mládková sbírá dílo Františka Kupky se ví, ale možná jste nevěděla, že v tomto oboru měla konkurenci v paní Lilly Lonngren Anders. Po dlouhém čekání se jí podařilo od Lilly sbírku koupit a nyní ji můžete vidět v Sovových mlýnech v Praze. Součástí kolekce je kresba, která předchází slavnému obrazu Amorfa, teplá chromatika z roku 1912, který byl vystaven na Pařížském podzimním salonu jako první abstraktní obraz vůbec.