Akce

Itálie na Kampě

Od 4. do 7. června se náměstí Na Kampě v Praze stane dějištěm prvního ročníku Festivalu del Gusto Italiano, který nabídne milovníkům dobrého jídla jedinečný gurmánský zážitek.

Ochutnejte kytky

Poslední terénní seminář pro ty, kdo si rádi dají k jídlu nějakou tu kytičku, pořádá Jana Vlková 23. června u pražského rybníka Džbán

Do neděle na bonsaje

Do neděle na bonsaje

Ještě máte chvíli na návštěvu Botanické zahrady v Praze-Troji, kde 24. května končí mezinárodní výstava bonsají. Kurátor výstavy doporučuje se podívat třeba na bonsaj ze smrku ztepilého, jehož větve vyrostou o zhruba čtyři centimetry ročně. Tato konkrétní bonsaj má téměř 70 let, což je úctyhodný věk. Nejstarší bonsaje, které jsou na výstavě k vidění, se chlubí až sto lety," říká Petr Herynek.

Chanel si zvolil papírový dekor

Chanel si zvolil papírový dekor

Papírové tvoření je jednoznačně v kursu, vždyť i haute couture dům Chanel si vybral právě barevně střídmou papírovou dekoraci jako středobod své přehlídky na jaro-léto 2015. Před papírovým pralesem se procházely dívky v šatech, jejichž klíčovými tématy byly květiny a slámové klobouky. Papírové palmy a orchideje navíc obklopovaly i diváky v sále.

Kokoza ve městě

Kokoza ve městě

Sdružení Kokoza s jarem rozbíhá další cyklus workshopů o městském pěstování a kompostování. Tématy budou třeba hnojení, výrobní workshopy, zpracování vypěstovaných plodin, včelaření ve městě, až po plánování a legislativní uchopení městské komunitní zahrady.

Jak na krásný život

Jak na krásný život

Tak to se můžete dozvědět na Festivalu Evolution, který proběhne od 17. do 19. dubna na Výstavišti v Praze-Holešovicích. Najdete tady totiž bio potraviny, fair trade výrobky, přírodní kosmetiku a nejnovější ekologické vychytávky, ale taky přes 170 přednášek, workshopů a prezentací na téma astrologie, zdraví, rodičovství nebo osobní rozvoj. Program najdete na www.festivalevolution.cz.

Artové plakáty

Artové plakáty

IKEA oslovila 12 streetartových umělců z celého světa, aby pro ni vytvořili sérii originálních plakátů. Vznikla tak limitovaná kolekce, dostupná jen po omezenou dobu několika málo týdnů. Zastoupení umělců je světové, od New Yorku přes Bělehrad, Švédsko až po Čínu. „Říká se, že umění je jen pro vyvolené. My si ale myslíme, že umění patří do všech domácností. Nemusíte být bohatí, abyste si mohli pořídit něco jedinečného," říká kreativní ředitel Henrik Most.

Vymyslete designovou plácačku!

Vymyslete designovou plácačku!

Co se dá vymyslet na plácačce na mouchy? Odpověď na tuhle otázku hledá společnost Plastia na stránkách http://www.czechdesign.cz/souteze/soutez-na-navrh-produktu-placacka-na-mouchy. Soutěže se mohou zúčastnit profesionální designéři nebo designérská studia a studenti bakalářského a magisterského studia na odborných vysokých školách.

Meda představuje další Kupky

Meda představuje další Kupky

Že Meda Mládková sbírá dílo Františka Kupky se ví, ale možná jste nevěděla, že v tomto oboru měla konkurenci v paní Lilly Lonngren Anders. Po dlouhém čekání se jí podařilo od Lilly sbírku koupit a nyní ji můžete vidět v Sovových mlýnech v Praze. Součástí kolekce je kresba, která předchází slavnému obrazu Amorfa, teplá chromatika z roku 1912, který byl vystaven na Pařížském podzimním salonu jako první abstraktní obraz vůbec.

Nepromeškejte orchideje v Praze-Tróji

Nepromeškejte orchideje v Praze-Tróji

Skleník Botanické zahrady hlavního města Prahy je zase plný orchidejí. Až do 22. března si tady můžete prohlédnout tyhle krásky z celého světa. „Lidé si totiž často myslí, že orchideje jsou jenom z tropických deštných lesů, ale ony rostou všude s výjimkou Antarktidy. Najdete je i za polárním kruhem, a v Česku jich máme přes šedesát druhů," říká kurátorka výstavy Romana Rybková.

V Praze se sejdou jógoví nadšenci

V Praze se sejdou jógoví nadšenci

Čtyřdenní happening jógy, pohybu, relaxace, osobního rozvoje a setkávání otevře letos od 20. do 23. března již popáté možnost nadšencům jógy setkat se s jedinečnými lektory z celého světa a především mezi sebou. Souběžně se cvičením se zahraničními lektory bude v průběhu celého víkendu probíhat program přednášek s jógovou tématikou a zdravým životním stylem.

Seminář o kávě s Michalem Křížkou

Seminář o kávě s Michalem Křížkou

Jedinečné povídání i praktické ukázky v podání Michala Křížky, jednoho z největších znalců kávy v ČR, se pravidelně konají v Nebespán café & apartments v Kašperských horách. Jeden z nejlepších českých baristů vám ukáže, jak se správně praží káva, a jak dobře upraženou kávu poznáte. Na programu je také cupping a ukázky alternativních příprav kávy, které můžete používat i u vás doma. Vstup je zdarma.