Dopravní podnik města Hradce Králové testuje na základě uzavřené zápůjční smlouvy moderní a ekologický nízkopodlažní autobus SOR NS 12 diesel. Testování bude na vybraných linkách MHD (především č. 9, 12, 14 a 25) trvat až do 2. října.
Ústí neoplývá „smart“ systémy. Kromě kamerového systému je nejchytřejší nový odbavovací systém MHD. Článek o tom vyšel v úterý 24. září v týdeníku Ústecko.
Vranovice – Cestující, kteří chtějí o víkendu využít vlak při cestě z Brna do Břeclavi a zpátky, musí počítat se zpožděním či s náhradní autobusovou dopravou. Správa železniční dopravní cesty bude totiž opravovat trať mezi Modřicemi a Vranovicemi.
/FOTOGALERIE/ Ve čtvrtek odpoledne vyděsila nejen obyvatele věžových domů velká rána. Ve Vítězné ulici v Kladně totiž došlo k dopravní nehodě, při které se střetl autojeřáb s autobusem.
Novou mobilní aplikaci, jejímž cílem je informovat veřejnost o dění ve městě, spustilo nyní město Příbram. S její pomocí je možné sledovat například odjezdy a zpoždění autobusů, aktuality, kulturní tipy nebo hlásit závady. Vedle zpravodaje, profilu na Facebooku, e-mailového infoservisu a webu města jde o další informační kanál, kterým chce radnice poskytovat občanům aktuality.
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) uzavře v nocích 26./27., 27./28., 28./29., 29./30. září, 30.září / 1. října 2019 vždy v době od 23:15 do 03:30 hodin traťovou kolej mezi stanicemi Teplice v Čechách až Bílina.
Zatímco obyvatelé Ostravy jsou na přímé mezinárodní linky zvyklí, o Krnov dosud mezistátní dopravci nejevili zájem. V pondělí 23. září poprvé jely z Ostravy přes Krnov polské autobusy směřující do Hlubčic, Nysy a Vratislavi, a pak přes Drážďany a Frankfurt až do Heidelbergu.
Zatímco obyvatelé Ostravy jsou na přímé mezinárodní linky zvyklí, o Krnov dosud mezistátní dopravci nejevili zájem. V pondělí 23. září poprvé jely z Ostravy přes Krnov polské autobusy směřující do Hlubčic, Nysy a Vratislavi, a pak přes Drážďany a Frankfurt až do Heidelbergu.
Zatímco obyvatelé Ostravy jsou na přímé mezinárodní linky zvyklí, o Krnov dosud mezistátní dopravci nejevili zájem. V pondělí 23. září poprvé jely z Ostravy přes Krnov polské autobusy směřující do Hlubčic, Nysy a Vratislavi, a pak přes Drážďany a Frankfurt až do Heidelbergu.
Karviná – Fotbalisté Karviné mají za sebou povedený víkend. Svěřeni Františka Straky v sobotu vyhráli na hřišti ligové Příbrami a béčko v neděli přehrálo Nový Jičín.
Když chtějí cestující na hlavních zastávkách MHD vědět, kdy jim jede autobus, tramvaj či krajský spoj, už nesledují promoklé papírové jízdní řády, ale on-line monitory s aktuálními příjezdy. „Časy jsou teď dobře vidět. Mělo by to být všude. Je to super,“ řekla u mosteckého Prioru 68letá Růžena.
Pražský dopravní podnik (DPP) bude od středy měsíc testovat trolejbus Ekova Electron 12T. Vůz bude i s cestujícími jezdit na lince číslo 58 z Palmovky do Letňan. Trolejbus je vybaven jak pohonem na baterii, tak se může za jízdy dobíjet z troleje. Informovala o tom mluvčí DPP Aneta Řehková. V budoucnu mají být elektrifikovány další trasy včetně autobusu číslo 119 z Veleslavína na letiště v Ruzyni.
Blansko – Po novém chodníku se projdou lidé z blanenského Klepačova. Nové podoby se tam dočká chodník v Dlouhé ulici, který vede od zastávky autobusu až po tamní kapličku.
Krátce po čtvrt na tři odpoledne se zastavil provoz linky metra C mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Pražského povstání. Důvodem byl střet soupravy s osobou ve stanici Florenc. Do vyloučeného úseku byla postupně nasazována náhradní autobusová doprava. Ke stejné události došlo o čtvrt hodiny později ve stanici Bořislavka na lince A. Zde byl přerušen provoz mezi stanicemi Dejvická a Nemocnice Motol, také zde přišly ke slovu autobusy NAD.
Jednotky i desítky minut musejí od pondělí čekat cestující na vlakové spojení na pardubickém nádraží. Za zdržením souprav na jedné z nejvytíženějších tratí v zemi – Praha – Česká Třebová – Ostrava / Brno, stojí výluka v úseku Přelouč – Pardubice, kde u zastávky Opočínek pracují dělníci na sanaci zdejších skal.
Jihlava - Závody kočárků, adrenalinová jízda autobusu do obří tůně nebo destrukční show s autovraky. To všechno a mnoho dalšího o uplynulém víkendu pobavilo návtěvníky Pístovských mokřadů.
Nadšení turisté pod záštitou místní kulturní komise v čele s Lukášem Istenčinem vyjedou v neděli 6. října do Českého Krumlova. Všichni účastníci se sejdou v 6.30 hodin na červenopečeckém náměstí, odkud společně vyjedou autobusem.
K částečné uzavírce ulice Dr. Milady Horákové se tento týden přidala i uzavírka tunelu na průtahu I/35. Kolony v Košické ulici se tak oproti obvyklému stavu ještě zvětšily, dopravní podnik proto odklání autobusy.
Třebíč – Úplně nový chodník přibude v Třebíči ve Velkomeziříčské ulici. Bude to naproti Dřevoně od zastávky autobusu kolem garáží až k moderní budově společnosti PC Help. Uvedl to třebíčský starosta Pavel Pacal.
Kyjov – Řidiči autobusů bezplatné linky z Kyjova na krytý plavecký bazén v Ratíškovicích už brzy nastartují. Zájemci tak dostanou možnost nastoupit každou sobotu do tohoto spoje ze šesti kyjovských zastávek.
Už osm měsíců zajišťuje městskou hromadnou dopravu v Liberci dopravní podnik zcela sám. Na konci ledna město opustil dopravce BusLine, který zajišťoval zhruba třetinu výkonů. Dopravní podnik kvůli tomu tehdy seškrtal na části linek jízdní řády. Ačkoli ale mělo jít o změnu pouze dočasnou a krátkodobou, počet spojů se zpátky zatím nevrátil.
Brno – Městská hromadná doprava baví Tomáše Kocmana odmalička. V brněnském Technickém muzeu se historií tramvají, trolejbusů i autobusů zabývá už sedmadvacet let. „Lidé mají o historickou techniku velký zájem. Děti berou jako atrakci, že se můžou svézt Carolinkou, koňkou nebo i starým trolejbusem,“ říká.
Dvě větší nehody řešili v pátek 20. září odpoledne a v podvečer policisté na silnici I/7 ze Slaného na Louny. První z nich, při které se střetla celkem tři osobní auta a autobus, se stala v Lotouši krátce před půl pátou hodinou odpolední.
Chcete vědět, jak se řídí městský autobus? Co za tlačítka, displeje, senzory a další vychytávky má řidič v hradeckém provozu k dispozici? Jakými procesy a údržbou autobusy a trolejbusy procházejí v době „odpočinku“? A kolik typů jich vlastně ve stotisícovém městě jezdí?
Čejkovice – O velkém štěstí může mluvit motorkář, který v pátek kolem jedenácté hodiny předjížděl nákladní vůz v Čejkovicích. „Muž, ročník 1978, se nestihl včas zařadit do svého pruhu a narazil do protijedoucího autobusu,“ informovala policejní mluvčí Alice Musilová.
Od neděle 22. září se křižovatka ulic Poštovní a Budovatelů zcela otevírá provozu. V ten samý den začne znovu jezdit tramvaj mezi Jabloncem a Libercem, autobusy se vrátí na obvyklé trasy v pondělí 23. září.
Ve středu hasiči spolu s polskou jednotkou likvidovali následky nehody vlaku s autobusem na nechráněném železničním přejezdu tratě 025 v prostoru zastávky Červený Potok. Při střetu s vlakem bylo uvnitř autobusu zraněno osm osob. Z nákladního vlaku cisterny došlo k úniku nebezpečné látky. Důležitá byla identifikace uniklé látky, záchrana osob z vozidel a dekontaminace. Událost se stala naštěstí jen cvičně.
Během dvou hodin trvajícího programu vznášeli lidé své dotazy, připomínky a podněty směrem k vedení města, nechyběli ani zástupci některých odborů, městské policie, technických služeb nebo dopravního podniku.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Ke střetu autobusu a osobního vozu došlo ve čtvrtek odpoledne u obce Kamenné Žehrovice na Kladensku. Při nehodě se zranili čtyři lidé.
Městskou hromadnou dopravu v Teplicích budou do budoucna zajišťovat trolejbusy. Obslouží i okrajové části města, kam nevedou troleje a zatím tam kvůli tomu musejí zajíždět autobusy.
Brno - Vážná nehoda kamionu a autobusu zablokovala ve čtvrtek kolem poledne frekventovanou brněnskou Vídeňskou ulici. Osm lidí se zranilo, jedna z nich později zemřela.
Bezohledné chování řidiče. Podle svědků je právě to důvodem, proč skončila 74letá Chomutovanka na chodníku v bezvědomí, se zlomenou rukou a pohmožděninami žeber a v obličeji. Řidič údajně nečekal, až žena vystoupí, ale třikrát ji skřípl do dveří. Když se naposledy otevřely, vypadla na zem, kde zůstala bezvládně ležet. Pomohli jí sami cestující, převážně studenti.
Výroba osobních aut v Česku se za osm měsíců letošního roku vrátila na loňská rekordní čísla. Produkce 941 758 vozů byla jen o 173 aut pod loňským výsledkem. Ještě v pololetí přitom výroba klesala o 1,5 procenta a v prvním čtvrtletí to bylo dokonce o čtyři procenta. Export vzrostl o 0,4 procenta na 870 851 aut. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Vězni na útěku! Tohle hlášení z příbramské lokality Bytíz zvedlo ve středu po ránu do akce nejenom policisty z okolí. A k místu ohlášené mimořádné události se hnaly i vozy dalších složek integrovaného záchranného systému: hasičů a policie. O příslušnících Vězeňské služby ČR ani nemluvě. Pro nikoho ze zúčastněných to však nebylo překvapení. Právě začalo předem plánované společné taktické cvičení.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Vězni na útěku! Tohle hlášení z příbramské lokality Bytíz zvedlo ve středu po ránu do akce nejenom policisty z okolí. A k místu ohlášené mimořádné události se hnaly i vozy dalších složek integrovaného záchranného systému: hasičů a policie. O příslušnících Vězeňské služby ČR ani nemluvě. Pro nikoho ze zúčastněných to však nebylo překvapení. Právě začalo předem plánované společné taktické cvičení.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Vězni na útěku! Tohle hlášení z příbramské lokality Bytíz zvedlo ve středu po ránu do akce nejenom policisty z okolí. A k místu ohlášené mimořádné události se hnaly i vozy dalších složek integrovaného záchranného systému: hasičů a policie. O příslušnících Vězeňské služby ČR ani nemluvě. Pro nikoho ze zúčastněných to však nebylo překvapení. Právě začalo předem plánované společné taktické cvičení.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Vězni na útěku! Tohle hlášení z příbramské lokality Bytíz zvedlo ve středu po ránu do akce nejenom policisty z okolí. A k místu ohlášené mimořádné události se hnaly i vozy dalších složek integrovaného záchranného systému: hasičů a policie. O příslušnících Vězeňské služby ČR ani nemluvě. Pro nikoho ze zúčastněných to však nebylo překvapení. Právě začalo předem plánované společné taktické cvičení.