Velkolepou atmosféru letní olympiády v americké Atlantě v roce 1996 výrazně pošramotil teroristický útok. Na rockovém koncertu v olympijském parku explodovala bomba a zabila dva lidi. Pachatel atentátu, který se odehrál před čtvrt stoletím, před spravedlností unikal dlouhá léta.
K nejhoršímu masakru, po němž zůstalo sedmasedmdesát mrtvých a desítky zraněných, došlo přesně před deseti lety 22. července v Norsku. Anders Behring Breivik tehdy nejprve v centru Osla nastražil bombu, na ostrově Utøya pak desítky lidí postřílel.
Příjemné přípravné utkání s nečekaně dobrým výkonem i výsledkem sehráli fotbalisté Tatranu Rakovník na hřišti Mýta. Mladá sestava tam vyhrála 2:0 trefami posily Červinského a Hradeckého.
/VIDEO/ Koncem měsíce června policisté přišli na stopu podezřelých mladíků, kteří sestrojili atrapu bomby, kterou poté jeden z nich umístil na Masarykově nádraží v Praze. Jejich únorová akce způsobila evakuaci nádraží a nemalé dopravní komplikace.
Policisté kvůli anonymní výhrůžce bombou evakuovali deset budov po celé ČR, ve kterých sídlí mediální společnost Seznam.cz. Evakuace se podle nich dotkla více než 3000 lidí. Kriminalisté po osobě, která výhrůžku zaslala, pátrá. Policie to uvedla na twitteru.
Uzavřená ulice Edvarda Beneše, evakuace budovy soudu a výjezd psovoda. To vše má na svědomí anonymní telefonát o uložení bomby v budově Okresního soudu Plzeň-jih.
V letadle směřujícím z Prahy do Splitu byla nahlášená bomba. Letoun společnosti Smartwings proto na letišti ve Splitu prohledala chorvatská policie, nic ale nenašla. Na palubě stroje bylo 146 lidí, ti jej museli po přistání urychleně opustit.
Plavidlo ruské pohraniční stráže dnes vypálilo výstražné výstřely kvůli plavbě britského torpédoborce Defender u břehů Krymu, oznámila státní agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. To britské záhy reagovalo vyjádřením, že kvůli lodi královského námořnictva žádné výstřely nepadly. Popřelo i ruské tvrzení, že do předpokládané trasy plavby britské lodi byly svrženy bomby.
Bez jakéhokoliv varování najednou zmizelo z radaru. A s ním i 329 lidí na palubě. Psal se 23. červen 1985, když se odehrál jeden z nejhorších teroristických útoků na letadlo v dějinách. Počtem obětí jej přesáhly pouze události 11. září 2001.
Začínal na pastvě, žil bezstarostný život. Jenže v roce 1991 vypukla v Jugoslávii válka a malý Luka Modrič ztratil svého dědečka i střechu nad hlavou. S rodinou utekl do Zadaru, kde začal udivovat svým fotbalovým umem. Z rodného Chorvatska poté odešel do světa, kde odstartoval velkou kariéru. Je vicemistrem světa, vyhrál Ligu mistrů nebo Zlatý míč. A v pátek potrápí i českou defenzivu.
/FOTOGALERIE/ Jako když vybuchne bomba. To je stav, k němuž v tom nejpříznivějším smyslu slova připodobnil připravovaný třetí ročník Středočeského kulturního léta herec a ředitel Divadla Antonína Dvořáka Příbram Petr Bednář. U příprav kulturního léta, kdy se hraje – ať už jde o divadlo, o muziku či obojí dohromady – v areálech krajských muzeí a galerií, byl od předloňského prvního ročníku. Letos to ale bude jiné: prostě bomba. Daleko pestřejší, mnohem rozsáhlejší než dřív – a po dlouhé koronavirové pauze také neskonale očekávanější a radostnější.
Nebral si servítky. Muž z Karvinska, vytočený nejspíš aktuální situací ve zdravotnictví, řešil své rozčarování svérázně. Zajel si do sousedního okresu Frýdek-Místek a zavolal na oddělení opavské psychiatrie, aby tam místním vulgárně oznámil umístění bomby v nádobách na jídlo.
Výhrůžkou o uložení bomby v některé z budov Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) se i ve středu zabývají krajští kriminalisté. Anonym o uložení nástražného výbušného systému v jedné z budov UTB dostalo v úterý podle slov mluvčího zlínské policie Petra Jaroše několik státních institucí. Policisté tak okamžitě začali jednat.
Běloruský lídr Alexandr Lukašenko dnes prohlásil, že v neděli jednal v souladu se zákonem, když zařídil, aby komerční let na lince z Atén do Vilniusu přistál v Minsku. Snažil se podle svých slov ochránit lidi, když běloruské úřady dostaly zprávu ze Švýcarska, že se na palubě stroje společnosti Ryanair nachází bomba.
Linku 156 dnes v noci zburcovala 61letá žena z Pardubic, která strážníkům zavolala, že na lavičce před domem je bomba. Hlídka ihned po příjezdu na místo zjistila, že teroristický útok ani jiné nebezpečí nikomu v okolí nehrozí.
Deset lidí, dvě ženy a osm dětí, zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském náletu proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Později izraelské rakety zasáhly budovu v Gaze, kde měla kanceláře agentura AP a katarská televize Al-Džazíra. Objekt byl po varování předem evakuován. Při raketovém útoku zemřel dnes na předměstí Tel Avivu jeden muž. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozšířily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.
Lidí se srdečním selháním, při němž není srdce schopno dostatečně přečerpávat krev, v Česku prudce přibývá. Zatímco ještě před pěti lety jich podle odborníků bylo 200 tisíc, nyní jich je o polovinu více. „Pacientů s tímto onemocněním je dnes v České republice už okolo 300-350 tisíc,“ říká Miloš Táborský, přednosta I. interní kliniky – kardiologické Fakultní nemocnice Olomouc.
Školky po celém Česku jsou v pozoru. Podle policie zatím neznámý člověk vyhrožuje, že v nich během pátku 7. května odpálí bombu. Kriminalisté proto varují školky i v Libereckém kraji, aby zítra přijaly zvláštní opatření.
Školky po celém Česku jsou v pozoru. Podle policie zatím neznámý člověk vyhrožuje, že v nich během pátku 7. května odpálí bombu. Kriminalisté proto varují školky i v Ústeckém kraji, aby zítra přijaly zvláštní opatření.
Vědci americké vesmírné agentury NASA a Evropské kosmické agentury (ESA) při počítačové simulaci hrozby srážky Země s velkou planetkou zjistili, že katastrofě by nedokázalo zabránit ani použití jaderné bomby. O simulaci informovalo centrum CNEOS, které v rámci NASA sleduje dráhy planetek a komet a zjišťuje pravděpodobnost jejich možného dopadu na Zemi.
/FOTOGALERIE/ Rušný den prožívali v sobotu 1. května v Sosnové. V poli u obce na hranici opavského a bruntálského okresu totiž našel hledač kovů o den dříve nevybuchlou pumu z druhé světové války. O nálezu v pátek policie informovala také starostu Sosnové Romana Franka.
Rušné ráno zažili pracovníci ministerstva vnitra. Anonym totiž nahlásil bombu v budově úřadu, která se nachází v Praze na Letné. Všichni zaměstnanci byli evakuováni, policie prohledala budovu a žádný výbušný systém nenalezla.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Anonymní oznamovatel nahlásil v úterý kolem 9. hodiny, že u Okresního soudu v Kladně je umístěna bomba. Na místo se sjeli policisté i se speciálně vycvičenými psy, všichni prohledávali budovu a hledali nástražný výbušný systém.
Bezmála 20 let trvalo pronásledování anonymního bombového zabijáka, který se neblaze proslavil pod přezdívkou Unabomber. Skrýval se za ní matematický génius s chorou myslí.
Právě v těchto dnech si občané Českých Budějovic připomínají 76 let od jedněch z nejničivějších útoků na město. Původním cílem náletů byla budova nádraží, pumy však zasáhly i přilehlé kolonie a okolí.
Car Alexandr II. patřil v ruských dějinách k těm spíše osvícenějším panovníkům. Zrušil nevolnictví, snažil se reformovat právní systém a proměnit zaostalý zemědělský stát v rozvinutou průmyslovou zemi. Před 140 lety ho to stálo život.
V první polovině roku 1941 se těžiště druhé světové války přeneslo na nové bojiště - do Atlantiku, jenž nyní představoval životně důležitou tepnu, kterou proudila do vzdorující Británie čerstvá krev v podobě materiální i lidské pomoci ze strany USA a Kanady. Němci však o tomto koridoru naděje věděli - a byli odhodláni ho zničit.
Bylo úterý a kalendář ukazoval třináctý únor 1945. Obloha byla čistá a ani „kotláři“ nelétali. (kotláři byli hloubkoví letci, kteří útočili na lokomotivy, vlakové soupravy).
Byl čtvrtek 7. února 1991 ráno a na slavné londýnské adrese Downing Street 10 zasedla vláda k projednání aktuálního vývoje válečných operací v Perském zálivu. Náhle v zahradě britského vládního sídla explodovala bomba. Irská republikánská armáda právě spáchala minometný útok. Za pomoci československého semtexu.
V muzeu v Kobylí máme sice pořád zavřeno, ale pořád něco děláme. Kromě vyklízení dvou místností před malováním, jsme vyzkůšali další kobylsků specialitu - Bomby. Ty si určitě pamatuje každéj z Kobylí a okoli.
Hokejové Kladno se dočkalo první trefy Jaromíra Jágra v sezoně. Kladenský majitel, vůdce a veterán sestavy si nemohl najít lepší chvilku, v Jihlavě totiž vyrovnával na 3:3 a zařídil pro Rytíře důležitý bod, protože prohrávali už 0:3. Nakonec sice přece jen prohráli, ale až po nájezdech 3:4. Klesli tak na páté místo. Hned v pondělí hrají s Třebíčí, ve sředu před televizními kamerami ČT ve Vrchlabí.
Hokejové Kladno se dočkalo první trefy Jaromíra Jágra v sezoně. Kladenský majitel, vůdce a veterán sestavy si nemohl najít lepší chvilku, v Jihlavě totiž vyrovnával na 3:3 a zařídil pro Rytíře důležitý bod, protože prohrávali už 0:3. Nakonec sice přece jen prohráli, ale až po nájezdech 3:4. Klesli tak na páté místo. Hned v pondělí hrají s Třebíčí, ve sředu před televizními kamerami ČT ve Vrchlabí.
Hokejové Kladno se dočkalo první trefy Jaromíra Jágra v sezoně. Kladenský majitel, vůdce a veterán sestavy si nemohl najít lepší chvilku, v Jihlavě totiž vyrovnával na 3:3 a zařídil pro Rytíře důležitý bod, protože prohrávali už 0:3. Nakonec sice přece jen prohráli, ale až po nájezdech 3:4. Klesli tak na páté místo. Hned v pondělí hrají s Třebíčí, ve sředu před televizními kamerami ČT ve Vrchlabí.
Hokejové Kladno se dočkalo první trefy Jaromíra Jágra v sezoně. Kladenský majitel, vůdce a veterán sestavy si nemohl najít lepší chvilku, v Jihlavě totiž vyrovnával na 3:3 a zařídil pro Rytíře důležitý bod, protože prohrávali už 0:3. Nakonec sice přece jen prohráli, ale až po nájezdech 3:4. Klesli tak na páté místo. Hned v pondělí hrají s Třebíčí, ve sředu před televizními kamerami ČT ve Vrchlabí.
Byl čtvrtek 17. ledna 1991, asi tři hodiny ráno. Ultimátum, jež po své invazi do Kuvajtu dostal irácký diktátor Saddám Husajn od OSN, vypršelo před dvěma dny, ale Husajn jeho požadavky nesplnil. Na Irák tak začaly dopadat bomby. Začínala nejrozsáhlejší mezinárodní vojenská akce od konce druhé světové války. A zapojili se do ní také českoslovenští vojáci.
/VIDEO/ Netradiční Štědrý večer zažili vojáci Hradní stráže a také pražští policisté. Krátce před 18. hodinou přišel před Bránu gigantů neznámý muž a umístil tam oranžový plastový kufr na kolečkách. Vedle stojícímu členu Hradní stráže oznámil, že je v něm bomba, a Hradčanské náměstí urychleně opustil.
Dne 7. prosince 2005 došlo na mezinárodním letišti v Miami k incidentu, který bohužel vyústil ve smrt jednoho z cestujících. Ochranka nabyla podezření, že čtyřiačtyřicetiletý Rigoberto Alpizar má u sebe bombu. Muž trpěl bipolární poruchou a nebyl schopný s letištním personálem komunikovat. Situace se tak vyhrotila až k použití služebních zbraní. Žádnou bombu Alpizar neměl, život mu to však již vrátit nemohlo.
Dne 25. listopadu 1940 měl z přístavu Haifa v tehdejším Britském mandátu Palestina vyplout parník Patria, s úkolem převézt více než tisíc židovských uprchlíků na ostrov Mauritius. Podzemní židovská organizace Hagana se rozhodla vyplutí lodi zabránit - chtěla dosáhnout přijetí Židů v Palestině. Do podpalubí Patrie umístila malou bombu a odpálila ji. Nikomu se nemělo nic stát. Loď se však začala náhle převracet…
Anonymní telefonát na tísňovou linku 158 jako například ve středu, kdy oznámil bombu v budějovickém supermarketu Globus, vždy roztočí kola zásahu připomínajícího policejní manévry. Evakuace osob a následné prohledávání ohroženého objektu - to jsou opatření, která se mohou nějakým způsobem dotknout občanů. Ale následuje i kriminalistická práce, jejíž cílem je dopadení pachatele šíření poplašné zprávy.
Anonymní telefonát na tísňovou linku 158 jako například ve středu, kdy oznámil bombu v budějovickém supermarketu Globus, vždy roztočí kola zásahu připomínajícího policejní manévry. Evakuace osob a následné prohledávání ohroženého objektu - to jsou opatření, která se mohou nějakým způsobem dotknout občanů. Ale následuje i kriminalistická práce, jejíž cílem je dopadení pachatele šíření poplašné zprávy.
Rychlou práci předvedli českobudějovičtí kriminalisté, když se jim podařilo během několika hodin objasnit případ šíření poplašné zprávy z tohoto týdne.
/PŘÍBĚH DENÍKU/ Deník zjišťoval podrobnosti k případu muže, který v Ostravě vyhrožoval vyhozením tramvají do vzduchu. Život si zničil alkoholem. Několikrát podstoupil protialkoholní léčbu, démon ale pokaždé zvítězil.