Podle informací Policie České republiky na jejím twitterovém účtu je parkoviště na Šerlichu plné. V Deštném pak zbývá pár míst. Policisté regulují dopravu, je nutné dbát jejich pokynů. "Využijte i jiné lokality hor," apeluje.
Nervozita popojíždějících řidičů v dopravní špičce a nespokojení obyvatelé Hodonína kvůli průjezdu kamionů na hlavním tahu na Slovensko. Oba hlavní problémy měla před lety vyřešit přeložka silnice I/51. Jenže stát západní obchvat města jako ekonomicky neefektivní odložil do šuplíku.
Německo téměř uzavřelo hranice s Českem a Rakouskem, což v obou zemích způsobilo kolaps v dopravě do Spolkové republiky. Němci, kteří hlásí úbytek v počtu nakažených, se tak chtějí bránit proti novým nakažlivějším mutacím koronaviru.
Po roce se zastaralý přednádražní prostor v Havířově proměnil v moderní přestupní dopravní terminál spojující železniční, autobusovou, osobní, ale i cyklistickou dopravu. Připomeňte si, a porovnejte, jak to vypadalo před i během rekonstrukce a nyní.
V České republice s výjimkou jihozápadu země se může ve středu tvořit při mrznoucím dešti ledovka. Na jihu a západě Moravy a v severních a východních Čechách může být i silná a může působit problémy při chůzi, v dopravě a energetice. Informoval o tom dnes na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), podle kterého může ledovka vznikat zejména ráno.
„Odpoledne je to doslova o nervy, abych mohl odbočit doleva, stojí tady kolona aut která míří do Napajedel, někdy tu stojím i deset minut,“ postěžoval si Josef Novotný z Uherskohradišťska, který v současnosti do Napajedel dojíždí za prací.
/FOTO, VIDEO/ Když kolem sedmé ráno jihočeští pendleři komentovali situaci na hraničním přechodu ve Strážném jako masakr, málokdo věřil. Německo od neděle zpřísnilo pravidla pro vstup do země a Česko zařadilo mezi země s mutacemi koronaviru.
Na hranicích začaly od půlnoci přísnější kontroly lidí, kteří z České republiky míří do Německa. V Pomezí nad Ohří na Chebsku vzniklo přes noc na české straně testovací centrum, protože nově potřebují testy i řidiči kamionů. Dopravní problémy zatím nevznikají, aut směřujících k hranici je zatím minimum, zjistila na místě ČTK.
/DENÍK NA NÁVŠTĚVĚ/ Plánovaný dopravní tunel pod Bílinou vychází příliš draze. Podle propočtů odborníků by jeho vybudování stálo přibližně 6 miliard korun. Komise ministerstva dopravy by takovou investici neschválila, protože to je víc, než by byl ekonomický přínos celé stavby. Ředitelství silnic a dálnic ČR teď vymýšlí, jak tranzitní dopravu pod zemí „protlačit“.
Od víkendu 13. a 14. února přeruší České dráhy (ČD) a jejich partneři provoz všech mezistátních vlaků mezi Českem a Německem. Opatření se dotkne všech spojů, dálkových i regionálních. Činí tak v souvislosti s protiepidemickými opatřeními německých úřadů.
Zatímco se britská veřejnost pře o kontroverzní plán vybudovat silniční tunel poblíž slavné neolitické památky Stonehenge, archeologové se pustili do záchranných vykopávek. Ty vedly k objevu hrobů z doby měděné, vybavených mimo jiné zvláštní zemitou hradbou, prehistorickou keramikou a zakopanými poklady.
Ve středu 10. února po 11. hodině dopoledne vyjeli hasiči k požáru do Kundratické ulice v Osečné na Liberecku. Hořel komín, zásah v místě omezil dopravu.
„Auta stojí, vlaky jedou…“ Tento sebevědomý slogan, který používaly před více než deseti lety České dráhy v jedné reklamní kampani, dnes už bohužel neplatí. Potvrdilo to pondělní nadstandardní sněžení, které odhalilo slabiny zdánlivě dokonalé modernizace na železnici.
V úterý před 14. hodinou se v Českých Budějovicích na Strakonické ve směru na Písek a Vodňany stala dopravní nehoda, která značným způsobem zkomplikovala dopravu prakticky v celém městě.
Na podzemní tunel v Bílině by se už skoro dalo sázet. Dopravní řešení, které by ulevilo městu od tranzitní dopravy, tam vymýšlí už řadu let. Variant byla celá řada. Teď je ve hře tunel. Alfou omegou jsou peníze.
Dopravu v České republice dnes opět komplikují sníh a námraza. V noci připadlo několik centimetrů sněhu, místy sněží také přes den, řidiči by proto měli být opatrní v celé zemi. Kvůli velmi nízkým teplotám působí sůl, kterou používají silničáři, velmi pomalu. Problémy mohou mít zejména kamiony. Několik silnic je kvůli počasí neprůjezdných. Lidé by také měli počítat se zpožděním městské hromadné dopravy, nejezdí ani některé regionální vlaky.
Na den přesně před padesáti lety, 22. ledna 1971, byl v ostravské huti ukončen provoz parních lokomotiv. Tehdejší Nová huť provozovala téměř padesát mašin poháněných párou, které v huti sloužily pro kolejovou dopravu materiálu. Ty byly postupně nahrazeny lokomotivami s dieselovým motorem. Poslední parní lokomotiva je vystavena v huti nedaleko Jižní brány.
Severní část Evropy zasypal sníh, který dnes na řadě míst způsobil komplikace v dopravě. Problémy hlásí především Německo. Na dálnicích A4 a A7 v Hesensku uvázly kamiony i osobní auta a vytvořily se kolony dlouhé několik kilometrů, informovala agentura DPA. Místní policejní mluvčí ráno situaci označil za "katastrofální". S vydatnou sněhovou nadílkou se potýkají také v Nizozemsku, v Belgii či v Británii.
Noční sněžení a mráz notně komplikují v pondělí 8. února ráno dopravu také na Děčínsku. Kvůli přívalům sněhu v Děčíně nevyjeli popeláři, na hlavních tazích nad Děčínem se tvoří dlouhé kolony.
Namrzající déšť a centimetr silný ledový krunýř způsobovaly od půl noci do rána z neděle na pondělí problémy řidičům na všech vozovkách Zlínského kraje. Policisté tam do sedmé hodiny ranní registrovali na tři desítky kolizních událostí, které se ale naštěstí obešly bez zranění. Hasiči vyjížděli čtrnáct krát.
Namrzající déšť a centimetr silný ledový krunýř způsobovaly od půl noci do rána z neděle na pondělí problémy řidičům na všech vozovkách Zlínského kraje. Policisté tam do sedmé hodiny ranní registrovali na tři desítky kolizních událostí, které se ale naštěstí obešly bez zranění. Hasiči vyjížděli čtrnáct krát.
/FOTO, VIDEO/ Čerstvá sněhová nadílka komplikovala v pondělí na mnoha místech Moravskoslezského kraje dopravu. Někde ležel sníh, někde jen ledoví krusta na silnicích.
Velké množství sněhu, který zasypal během noci i Prahu, způsobilo v pondělí ráno a dopoledne problémy v městské hromadné dopravě. Rušení spojů a velké zpoždění hlásila celá síť Pražské integrované dopravy (PID). Cestující měli využít hlavně metro. Po poledni už se situace postupně vrací do normálního stavu.
Předpověď meteorologů se naplnila. Česko zasypaly přívaly sněhu, což společně s ledovkou zkomplikovalo dopravu v celé zemi. Nejhorší situace byla ráno, kdy se s velkými problémy potýkaly dálnice, na nichž se tvořily kolony. Autobusy a vlaky i nadále nabírají zpoždění, některé vůbec nevyjely. Na jižní Moravě ale zůstává bez proudu asi 420 domácností ze zhruba 13 500, které ráno připravilo mrazivé počasí o dodávky elektřiny. V příštích dnech bude v Česku silně mrznout, během dneška může i nadále sněžit.
/FOTO, VIDEO/ Nejbližší dva roky budou v obci poznamenány komplikacemi v dopravě v centru obce. Správa železnic totiž už začala s modernizací trati z Dětmarovic na polskou hranici. Deník pak při návštěvě obce zašel také do místní školy a se zdejším ředitelem Bořivojem Vlčkem pohovořil nejen o náročnosti současného stavu a distanční výuce. Více v rozhovoru.
/DENÍK NA NÁVŠTĚVĚ/ Žít na venkově není jen romantika. V Havrani nechodí spát se slepicemi, ale s kamiony. Klid má být v roce 2030, pokud příprava přeložky rušné silnice nenarazí na problém.
"Můj čas, je pouhopouhé prozatím…" Oblíbený seriál Sanitka i známá píseň z úvodních titulků dodnes láká při reprízách k obrazovkám tisíce diváků. Jak ale vypadá život saniťáků v dnešní době a v Ostravě? Pohled do zákulisí Dopravní zdravotní služby nabízí Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.
/ROZHOVOR/ Tento měsíc Josef Uhlík oslaví osmapadesáté narozeniny. Už více než čtvrtstoletí je v Ratíškovicích obecním zastupitelem. Starostou byl zvolený již pětkrát. Naposled v říjnu 2018.
/FOTOGALERIE/ Velké komplikace v dopravě na silnici I/3 v obou směrech způsobila ve čtvrtek 4. února dopoledne srážka kamionů a dodávkového vozu. Došlo k ní u benešovské křižovatky na Jarkovice s ulicí Ke Stadionu, poblíž motelu Benica. Naštěstí se obešla bez zranění.
Přibližně čtyřiadvacet milionů bude stát dokončení stavby čtyři sta metrů dlouhé vlečkové koleje a instalace tří výhybek v kontejnerovém terminálu kolínského přístavu. Hotovo by mělo být v květnu letošního roku. „Zhruba šestnáct tisíc tun odtěžené zeminy se odveze po Labi ekologickou lodní dopravou,“ říká Tomáš Valík ze společnosti Swietelsky Rail CZ, která práce provádí.
Kraj pokračuje se stavbou obchvatů v Salačově Lhotě nebo Lukavci. Letos by měl přijít na řadu i jihovýchodní obchvat Jihlavy a severozápadní obchvat Velké Bíteše. Výhledově pak začnou se stavbou u Jaroměřic nad Rokytnou, Okříšek nebo Zašovic.
Obec Loděnice zaznamenala požadavek umožnit seniorům dopravu na očkování proti koronaviru. Vzhledem k tomu, že doprava sanitkou není hrazena z veřejného zdravotního pojištění, nelze ji u lékaře požadovat. Na základě dobrovolnické pomoci je tedy obec schopna zajistit dopravu těm seniorům, kteří nemají možnost vlastní dopravy, nebo které na očkování nedopraví jejich blízcí.
K letošním stopadesátinám by to byl pěkný dárek. A právě do nového roku vstoupil plán obnovy provozu na železniční Kozí dráze s novou nadějí. Nad už starším záměrem se v uplynulých týdnech sešli klíčoví hráči.
Znovu zpřísněná vládní opatření, ale také nevlídné počasí způsobily, že na hory v Královéhradeckém kraji vyrazilo poslední lednovou sobotu výrazně méně lidí než o předchozích víkendech. Policisté v Krkonoších ani v Orlických horách nezaznamenali výraznější problémy.
Propouštění v Sokolovské uhelné se dotklo i obyvatel Nové Role. Řada z nich ale našla uplatnění v nových místních podnicích – Swissform a Viking Mašek, které zahájily svou činnost v první polovině loňského roku. To s sebou nese ovšem dopravní problémy, které chce vedení města řešit.
/FOTO, VIDEO/ Zrušit přejezd a odstřihnout tak Rohatec od Ratíškovic. Před dvěma lety tato nejasná myšlenka vyvolala u obyvatel z blízkého okolí vlnu především negativních emocí. Současný konkrétní plán železničářů naopak lidé na obou stranách přejezdu spíše vítají.
V Královéhradeckém kraji v neděli do lyžařských středisek zamířily stovky lidí. Návštěvníků bylo podstatně více než v sobotu. Dopoledne se rychle zaplnila například parkoviště v horském sedle mezi Šelichem a Velkou Deštnou v Orlických horách, kde musela dopravu řídit policie. V koloně najížděla auta také do Pece pod Sněžkou nebo do Špindlerova Mlýna v Krkonoších, zjistila ČTK na místě od policie i od zástupců měst.
Hloupý žert? Těžko říct, co vedlo oznamovatele k tomu, aby zavolal hasiče k požáru do sušického Sola. Vyjížděli zbytečně, navíc auta komplikovala dopravu.
Umělá inteligence není pouze šedý robot se svítícíma „očima“ z amerických filmů. Obor používající nejnovější technologie má podle brněnských odborníků velký potenciál. Ve čtvrtek představili jeho konkrétní využití i vize, například pro dopravu, zemědělství nebo aktuálně při vývoji léku proti koronaviru.
V pondělí v Mladé Boleslavi začalo očkování proti koronaviru u obyvatel nad osmdesát let. Na něj mohou lidé docházet do velkého sálu Domu kultury mezi 7. a 16. hodinou.
Betonárna společnosti TBG Metrostav na Rohanském ostrově se stala trnem v oku městské části Praha 8. Zastupitelstvo přijalo v prosinci usnesení, ve kterém požaduje po magistrátu hlavního města, aby už neprodlužoval nájem pozemků a zajistil odstranění staveb do konce roku. Vedení betonárky, kterou materiálem z větší části zavážejí lodě, naopak argumentuje tím, že v okolí se chystá další výstavba a auta s betonem by ucpala pražské ulice.