Na úspěšný projekt Bohuslav Reynek 99+1 z roku 2017 naváže pražský aukční dům Dorotheum další výstavou věnovanou této výjimečné osobnosti českého umění. Ve své galerii od 3. do 22. září představí kolekci grafik s názvem Bohuslav Reynek: Návrat/Retour. Kolekci tvoří díla ze soukromé sbírky Anne Marie Beslierové, dlouholeté přítelkyně autorovy rodiny. Všechny práce budou 22. září nabídnuty ve večerní aukci. Dnes o tom informovala ředitelka Dorotheum Mária Gálová.
Rychnov nad Kněžnou - Chcete poznat hravost a kouzlo tisku z výšky? Přijměte pozvání do Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou, které si pro vás na 2. srpna připravilo letní výtvarnou dílnu na téma Lehce o grafice 1: Linoryt.
Díla Marka Sibinského a Zbyňka Janáčka vybrala mezinárodní komise pro hlavní výstavu mezinárodního trienále grafiky Krakov 2018, která probíhá v současné době u našich severních sousedů.
Česká automobilka Škoda v závodě v Kvasinách vyrábí modely Superb, Kodiaq a Karoq, už se ale také připravuje na hybridní budoucnost. Právě tady totiž budou vznikat první hybridní modely Škody - už příští rok bude tím premiérovým plug-in hybridem Superb. I proto továrna v Kvasinách aktuálně prožívá největší modernizaci a rozšiřování v celé své historii. Podívejte se na grafiku, jež ukazuje provozy v Kvasinách, které byly v uplynulých měsících modernizovány.
Vysočina – Telč, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem a nově i krajské město lákají Pražany a turisty k navštívení Vysočiny. V Praze totiž s květem začala kampaň propagující Vysočinu.
Telč, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem a nově i krajské město lákají Pražany a turisty k navštívení Vysočiny. V Praze totiž s květem začala kampaň propagující Vysočinu.
Tábor /ROZHOVOR/ – Václav Johanus. Jihočeská originální značka v oblasti grafiky, ilustrace, kresby. Loni oslavil významné jubileum a ještě v rámci těchto oslav se aktuálně koná výstava Retrospektiva v příjemné táborské Galerii U Radnice kousek od Žižkova náměstí.
Hradec Králové - Jen dny zbývají do konce ojedinělé výstavy grafik výtvarníka a spisovatele Josefa Váchala, kterou připravila královéhradecká Galerie Koruna.
Karlovarský kraj – Ruční práce jednoznačně dominovaly v 5. ročníku výtvarné soutěže Věk není překážkou, kterou pro seniory připravil Karlovarský kraj. Na adresu krajského úřadu opět dorazilo velké množství obrazů, ručních prací a fotografií.
Až ze Vsetína dorazil na velikonoční Helfštýn i Michal Oliva. V minulosti profesí grafik, dnes už „košíkář“ na plný úvazek. „Je to tvrdá práce, denně se jí věnuji deset až dvanáct hodin,“ tvrdí.
Pozapomenutý fenomén exlibris, knižní značky, která upomínala na majitele knihy, oživují i dnes současní výtvarníci. V Česku je také rozšířené sběratelství těchto maličkých grafických listů, které vznikaly s použitím všemožných technik. Seznámit se s historií exlibris a zkusit si své vlastní vyrobit mohou lidé v památníku na Vítkově, kde až do 9. září trvá výstava Ta kniha patří mě!. Připravilo ji Národní muzeum a ukazuje historii knižních značek do roku 1945.
České Budějovice - Minulý pátek 16. března zemřela v 63 letech akademická malířka, grafička, a ilustrátorka Jaroslava Lázníčková–Velebová. Rodačka z Nové Syrovice u Třebíče žila a pracovala v Týně nad Vltavou.
Tábor - Výstava Václava Johanuse Retrospektiva představí uměleckou tvorbu ze všech výtvarných disciplín, jimž se autor konce šedesátých let profesionálně věnuje, jako je kreslený humor, grafika, užitá grafika, typografie, volné práce na papíře, ilustrace a koláže.
Západní Čechy - The Wild Roots, původem z okolních lesů Mariánských Lázní, mají za sebou z loňska první EP a řadu úspěchů. Letošní rok jim přinese jak otevření vlastního nahrávacího studia Wild Kraken Studio, tak nové EP, grafiku, merch, množství hudebních festivalů a chystají se i na klubovou scénu Londýna a Německa.
Litoměřice - Jste tvořiví? Máte nápad, jak zlepšit dopravu v Litoměřicích? Přeneste své myšlenky na papír nebo do videa, vyhrajte zajímavé ceny a přispějte svým pohledem do diskuze k tvorbě vize mobility v Litoměřicích.
/ROZHOVOR/ Akademický malíř a grafik Eduard Ovčáček, významná umělecká osobnost nejenom ostravské, ale především celostátní výtvarné kultury, oslavil v pondělí neuvěřitelné pětaosmdesátiny. Grafik, malíř, sochař, básník, fotograf, performer, vysokoškolský profesor má za sebou pestrý umělecký život.
Humpolec – Cestování po Humpolci zjednoduší a zpříjemní oranžová kola. Během tří měsíců zde totiž odstartuje projekt na.co.KOLO, který bude sloužit nejen jako bezplatná půjčovna kol, ale také jako určitá sociální sonda.
Hradec Králové - Výstava grafik Josefa Váchala je od středečního dne k vidění v hradecké Galerii Koruna. Základem výstavy je několik cyklů dřevorytů, a to například O druhém břehu, Mystikové a vizionáři, ale i ukázky z cyklu Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel.
Litomyšl – První výstava v městské galerii v letošním roce nese název „Litomyšl, moje město“. Představuje tvorbu malíře a výtvarníka Vladimíra Vícha, který je bytostně spjat s Litomyšlí.
Milovníci výtvarného umění se mohou těšit na pátek 23. února, kdy ve Flemmichově vile začíná výstava polské grafičky Malgorzaty Stanielewicz a malíře a grafika z Vraclávku Josefa Odrášky.
Rychnovsko - Muzeum a galerie Orlických hor sjednotilo všechna svá pracoviště pod jedno nové logo. Během let došlo nejen ke změnám log či názvu muzea, ale i celé struktury organizace. Proto s rokem 2018 přišlo zcela nové logo a jednotná grafika instituce.
Aktuální sedan a kombi nové třídy C ještě nestihly pořádně zastarat a už přichází s modernizací. Tea nepřináší nijak dramatické změny, ale nabídne lehce pozměněný vzhled a hlavně asistenční a bezpečnostní systémy, převzaté z větších modelů.
Karlovy Vary - Výstava Pastviny Petra Poše v Interaktivní galerii Becherova vila představí autorovu volnou grafickou tvorbu, kterou doplní návrhy loutek, knižní ilustrace, filmové plakáty, ale i scénografie k animovaným filmům.
Loket – Ještě pár dní mají návštěvníci loketské městské knihovny možnost zhlédnout v atriu výstavu obrazů a grafiky loketského malíře s ruskými kořeny Nikolaje Kozlova V přízemí. Rozhovor s umělcem vedl Vladimír Kalný.
Pardubice – V úterý v 17 hodin bude v Galerii Univerzity Pardubice otevřena 101. umělecká výstava, která představí grafiky pražského autora Jiřího Altmanna, který je členem Českého sdružení grafiků Hollar.