Olomoucký kraj - Není kapr jako kapr. A jeho výběr a zpracování pro štědrovečerní večeři nemusí být pro každého snadnou záležitostí. Tady najdete užitečné "kapří" informace.
Postřekov – Jakkoli jsou Vánoce tradiční svátek, jejich podoba a vnímání se přirozeně mění. Čtěte v našem rozhovoru Růženou Steinbergerovou z Postřekova.
Mírov – Vánoční stromeček na společné kulturní místnosti, případně jen drobná výzdoba na celách budou připomínat nadcházející svátky za zdmi jedné z nejtěžších českých věznic v Mírově.
Benešov – Hokejoví Lvi Benešov, čtvrtí v tabulce a šestkrát v základní hrací době neporažení, zakončili rok 2014 v krajské lize pokořením lídra tabulky z Mělníka, když se jim parádně povedly přesilovky, v nichž čtyřikrát pokořili brankáře Šrámka. „Ač to není naše silná stránka, tak se nám povedli, i když jsme měli někdy i kliku, když nám to tam napadalo z dorážek," radoval se asistent trenéra Benešova Ivan Bartůšek, jenž zaskakoval na hlavní pozici za trenéra Sládka, který byl na dovolené ve Francii.
Domov svaté Rodiny funguje na pražských Petřinách od roku 1991. Sestra Akvinela Ludmila Loskotová z Kongregace školských sester de Notre Dame tehdy vybudovala vůbec první charitní domov v Praze s celoroční péčí o děti s mentálním a kombinovaným postižením.
Olomoucký kraj - Není kapr jako kapr. A jeho výběr a zpracování pro štědrovečerní večeři nemusí být pro každého snadnou záležitostí. Tady najdete užitečné "kapří" informace.
Olomoucký kraj - Není kapr jako kapr. A jeho výběr a zpracování pro štědrovečerní večeři nemusí být pro každého snadnou záležitostí. Tady najdete užitečné "kapří" informace.
Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Domov svaté Rodiny funguje na pražských Petřinách od roku 1991. Sestra Akvinela Ludmila Loskotová z Kongregace školských sester de Notre Dame tehdy vybudovala vůbec první charitní domov v Praze s celoroční péčí o děti s mentálním a kombinovaným postižením.
Jesenice - „Máme napečeno," mohou říci budoucí cukráři z Integrované střední školy v Jesenici. Letos zvládli upéci tři sta sedmnáct kilogramů vánočního cukroví.
Branná, Staré Město – Když k ní vejdete do domu, okamžitě vás ovane silná vůně másla a cukru. Olga Gřundělová z Branné má voňavou práci. A také sladkou. Její firma vyrábí Staroměstské máslové trubičky.
Blanensko - Smažené brambůrky, čokoládové tyčinky nebo slazené nápoje. Tyto i další nezdravé potraviny zmizí ze školních bufetů a automatů možná už v příštím školním roce. Některé školy zavádějí zdravější sortiment už nyní.
Blanensko - Smažené brambůrky, čokoládové tyčinky nebo slazené nápoje. Tyto i další nezdravé potraviny zmizí ze školních bufetů a automatů možná už v příštím školním roce. Některé školy zavádějí zdravější sortiment už nyní.
Nymburk /FOTOGALERIE/ - Krok správným směrem bylo rozhodnutí vedení Základní školy Letců RAF na nymburském sídlišti, nabízet dětem svačiny vlastní výroby. Nyní pravidelně o velké přestávce chodí do jídelny kolem osmdesáti žáků a po nabídce svačin se jen zapráší.
Litoměřicko, Podřipsko – Vánoce, vánoce přicházejí… To byl opět nejúspěšnější „kus“ letošní akce Česko zpívá koledy. Všech zhruba sto padesát zpěváků si ji zazpívalo také v křešickém Mariánském kostele, který se stal již potřetí jedním z míst, kde se včera v 18 hodin zpívaly koledy.
České Budějovice – /NA VLASTNÍ KŮŽI/ Vánoční cukroví v těchto dnech začíná vonět v nejedné domácnosti. Ne každý však má v dnešní hektické době čas upéct si vlastní. Vypravila jsem se proto do českobudějovické Cukrárny U Kláštera.
Praha - Přejmenování pomazánkového másla na tradiční pomazánkové, které Česku nařídil před dvěma lety Soudní dvůr EU, zájem o něj nesnížilo. Naopak, za deset měsíců letošního roku produkce výrobku meziročně vzrostla asi o sedm procent na zhruba 6000 tun, vyplývá z údajů, které ČTK poskytl Českomoravský svaz mlékárenský. Počet výrobců tradičního domácího výrobku se letos pod novým jménem rozrostl ze čtyř na pět.
Vranovská Ves – Sedmdesátiletý důchodce Jiří Jeřábek z Vranovské Vsi na Znojemsku se v noci z pondělka na úterek díval dlouho na televizi. A pak najednou konec a do čtvrtečního odpoledne si ji pustit vůbec nemohl. Proč? Tak dlouho totiž kvůli ledovkové kalamitě nešla v jeho obci elektřina.
Zlín – V prokletí se mění pro zlínské sledgehokejisty tým pražské Sparty. Jestliže loni prošel Lapp základní částí jako nůž máslem, letos s tímto soupeřem podruhé padl po výsledku 0:1.
Vranovská Ves – Sedmdesátiletý důchodce Jiří Jeřábek z Vranovské Vsi na Znojemsku se v noci z pondělka na úterek díval dlouho na televizi. A pak najednou konec a do čtvrtečního odpoledne si ji pustit vůbec nemohl. Proč? Tak dlouho totiž kvůli ledovkové kalamitě nešla v jeho obci elektřina.
Ústí nad Labem - Pravidelným účastníkem Farmářských trhů u obchodního centra Forum v Ústí nad Labem je dodávka projektu Mléko z farmy. Nabízí čerstvé mléko a mléčné výrobky neupravované chemickými látkami.
Ostrov nad Oslavou - O život šlo hasičům, kteří vyřezali ze zátarasu osobní auto uvízlé na silnici mezi Ostrovem a Bohdalcem. Strom spadl na hasičské auto ve chvíli, když do něj Jiří Prchal starší po zásahu uklízel elektrocentrálu.
Praha - Krize hokejistů Slavie nekončí. Pražané nezvládli úterní dohrávku 25. kola, popáté v řadě nebodovali - prohráli doma s Brnem 4:6. Svěřenci kouče Lubiny tak zůstávají na předposledním místě tabulky, Kometa si pojistila čtvrté místo. Dvěma góly se na vítězství podílel obránce Tomáš Dujsík, pro něhož to byly první trefy v extralize.
Tříletou záruku ochrany nákladů, coby jednu ze služeb balíčku SERVICE all-inclusive, přínáší na český trh firma Festool. To, že se nejedná pouze o reklamní tah, dokazuje nejen téměř 90 let tradice značky, ale především její prozákaznický přístup.
Krnov - Florbaloví muži Orcy Krnov se při dvou vítězstvích a dobré konstelaci ostatních utkání vyšvihnou až na samou špici Regionální ligy. K dalším dvěma utkáním soutěže zajížděl nováček ligy do Litovle, kde se utkal s vedoucím Jeseníkem a osmými Hranicemi.
Zlín, Hradec Králové /FOTO/ - Hradeckým hokejistům to venku prostě nejde. Prohráli popáté v řadě. Zlín se naopak vítězstvím 4:2 odpoutal z poslední příčky.
Opava - Důležitým článkem vítězství nad Brnem v poměru 93:81 byl i opavský rozehrávač Radim Klečka. Zaznamenal deset bodů a na palubovce strávil skoro půlhodinu čistého hracího času. Také on si byl moc dobře vědom toho, že zápas mohl mít podstatně hladší průběh.
Česká Třebová - „Máme tady zase zimu a s ním svatou Kateřinu," zazpívali v sobotu kolem 14. hodiny u chalupy pod rotundou „jabkancoví umělci". To už je sledovaly davy Třebováků, kteří jako každý rok přišli na tradiční Jabkancovou pouť.
Praha /ROZHOVOR/ - Sehnat v současné zrychlené době poctivé pečivo není samozřejmost. Pro všechny, kdo nechtějí zmražené polotovary, je tady pekařství Moje Kredenc, které sází na fortel svých pekařů a tradiční ruční výrobu.
Česká Třebová – „Máme tady zase zimu a s ním svatou Kateřinu," zazpívali v sobotu kolem 14. hodiny u chalupy pod rotundou „jabkancoví umělci". To už je sledovaly davy Třebováků, kteří jako každý rok přišli na tradiční Jabkancovou pouť.
Sezimovo Ústí - V hale kina Spektrum se v sobotu konal již druhý ročník Sezimáckého štrúdlování o nejlepší závin. Vyhrála místní pekařka Marie Sezimová.
Domažlice /RECEPT UVNITŘ/ – Rodinný recept na ořechové řezy pomohl Růženě Hornové z domažlického penzionu pro seniory k vítězství v letošním ročníku soutěže Moučníkování, kterého se účastnili obyvatelé, personál i hosté nového městského penzionu.
Lanškroun - Nezapomenutelný návrat z dovolené v červnu letošního roku zažili manželé z Lanškrouna. Po devíti dnech přijeli do svého bydliště a zjistili, že měli návštěvu. Někdo násilně vnikl do místnosti v prvním patře.
Pardubice – Ruch na všech frontách. Nejen ligové a oblastní soutěže, ale i zápasy třetího kola Českého poháru, byly náplní basketbalového programu prodlouženého víkendu.
Česká Třebová – Pod rotundou svaté Kateřiny opět po roce zavoní jabkance, tradiční českotřebovská pochoutka z brambor plněná tvarohem, maštěná máslem a sypaná cukrem. Od časného rána na ni v sobotu budou stát fronty stovky a stovky nejen Českotřebováků. Spolek od svaté Kateřiny letos uspořádá už 54. ročník tradiční Jabkancové pouti.
Lanškroun – Nezapomenutelný návrat z dovolené v červnu letošního roku zažili manželé z Lanškrouna. Po devíti dnech přijeli do svého bydliště a zjistili, že měli návštěvu. Někdo násilně vnikl do místnosti v prvním patře.