Chcete poznat pražské netopýry? Vypravte se s Lesy hl. města Prahy v úterý na procházku po Stromovce. Sraz s baterkami je v 18 hodin před Šlechtovou restaurací. Výprava trvá zhruba hodinu a stojí 50 korun na osobu. Druhá exkurze začíná ve stejnou hodinu o týden později. Podmínkou je vždy dobré počasí a potvrzení účasti pořadatelům.
Zbraslavice - Závěrečné, sedmé kolo kutnohorské hasičské ligy proběhlo v sobotu na tréninkovém hřišti ve Zbraslavicích. Soutěžit přijelo devět družstev mužů a čtyři družstva žen.
Jižní Čechy – Krajská fotbalová I. B třída mužů pokračovala čtvrtým kolem. Fotbalisté Lomnice zvítězili na bystřické půdě a propracovali se do čela tabulky.
/FOTOGALERIE/ V rukách dálkové ovládání a oči upřené k obloze. Tak to vypadalo v sobotu 8. září na drahotušském letišti, kde bylo k vidění na padesát obřích leteckých modelů. Nadšenci tohoto sportu se sem sjeli z celé republiky i ze sousedního Polska.
Jižní Čechy – Krajská fotbalová I. B třída mužů měla na programu třetí kolo. To bylo zároveň posledním vystoupením Blesku Klikov, který se rozhodl z rozehrané soutěže odstoupit. Jinak se činili především slavoničtí fotbalisté, kteří nasázeli Dobré Vodě pět gólů. Poprvé ztratil studenský nováček, jenž remizoval s SK Mladé, ale zůstal v čele tabulky
Dobřeň - Jako v dobách první republiky to vypadalo 1. září v Dobřeni u Suchdola. Místní Sbor dobrovolných hasičů zde uspořádal již sedmý ročník Loučení s prázdninami.
Jindřichohradecko - Přinášíme výsledkový servis z fotbalových soutěží na Jindřichohradecku. Přebor měl na programu zápasy druhého kola, okresní soutěž, která se hraje tradičně ve dvou skupinách, podzimní boje zahájila.
Jižní Čechy – Krajská fotbalová I. B třída odstartovala úvodním kolem. Jindřichohradecko má ve skupině D 10 zástupců. Bez bázně a hany vstoupili do nové sezony oba nováčci. Studená si poradila s Ledenicemi a České Velenice dokázaly zvítězit na řečické půdě. Výborně si počínala Nová Bystřice, jejíž hráči nastříleli oslabenému Klikovu šest gólů. Roli favorita potvrdil Suchdol, jenž doma porazil třeboňské béčko, a uspěly rovněž Slavonice. Lomnice a Třebětice si připsaly po bodu.
Kolín – Úpravy a opravy hned několika prostranství ve městě zbrzdily či stále ještě brzdí výkupy pozemků. Jedním z příkladů může být ulice Míru. „Ta je opravdu příšerná,“ konstatoval starosta Vít Rakušan.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - V neděli večer proběhlo 1. kolo poháru OFS Kutná Hora. Zrodilo se několik překvapivých výsledků, jmenovitě prohra Kutné Hory B se Zbýšovem, postup Miskovic přes Chotusice vyřazení Malešova vrdskou rezervou. Dále postupují Suchdol, Nové Dvory, Sedlec, Vrdy B, Miskovice, Malín, Tupadly a Zbýšov.
Kutnohorsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Kutnohorský týden. Každé úterý je součástí Kutnohorského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.
Blanensko – Lokální bouřky s přívalovými dešti ve středu vpodvečer zaměstnaly krajské hasiče převážně na Blanensku. K popadaným stromům přes silnici vyjížděli k obcím Suchdol, Vavřinec nebo Petrovice. „Stromy jsme odstranili s pomocí motorové pily,“ sdělili jihomoravští hasiči na svých webových stránkách. U Petrovic rozřezali dvě desítky stromů.
Jedním zraněním skončila sobotní nehoda automobilu Jeep Grand Cherokee u Suchdola. Na lesní cestě směrem ke Ptenskému Dvorku po devatenácté hodině narazil do stromu.
Kutnohorsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Kutnohorský týden. Každé úterý je součástí Kutnohorského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.
Letní prázdniny v některých městských částech zahájí omezením dodávek pitné vody. Nejvíc se odstávky dotknou obyvatel Smíchova, Hloubětína a Suchdola. Zítra od 8.00 do 15.00 hodin budou vodu z cisteren nabírat někteří obyvatelé ulic Kmochova, Plzeňská a U Trojice.
Suchdol - Slavnostní okamžik v podobě pasování malých čtenářů se konal v obřadní síni v Suchdole. Rituálu se ujala rytířka Ramgad, glejty a knihy dětem rozdali zástupci městyse Suchdol a obce Miskovice.
Suchdol nad Lužnicí - Finálovou sérii hokejbalové II. ligy, která se hrála na tři vítězství, hráči Suchdola doma neprodloužili. Třetí vzájemný zápas s Pískem prohráli 2:4, což znamená, že stejně jako v minulé sezoně obsadili druhé místo.
Praha /FOTOGALERIE/ – Na tři stovky mladších žáků si v neděli užily, co se mnohým fotbalistům nepoštěstí za celou kariéru. Finálový maraton Kába cupu se totiž odehrál na hlavní ploše stadionu Slavie v Edenu.
Čáslav /FOTOGALERIE/ - Po dvou turnajích na podzim a na jaře na umělé trávě v Poděbradech se výběr Okresního fotbalového svazu Kutná Hora kategorie U11 po roce opět probojoval do krajského finále, které se uskutečnilo ve středu 23. května v Čáslavi.
/VIDEO/ O tom, že se krásná vila dá používat i k jiným účelům než k bydlení, se koncem května přesvědčili pražští kriminalisté. V Praze-Suchdole v jedné z nich objevili mazaně maskovanou pěstírnu marihuany. Jako "zahradník" působil třicetiletý Srb, který si vilu pronajal.
Českokrumlovsko - Závěrečné šestadvacáté kolo nejnižší oblastní fotbalové soutěže – I.B třídy – přineslo v táborech okresních zástupců radost i smutek.
Čáslav - Fotbalové starší přípravky z Kutnohorska zakončily mistrovskou sezonu 2017/2018 okresním turnajem v Čáslavi. Tam o co nejlepší umístění usilovalo deset týmů, avšak boje o medaile se staly záležitostí už pouze domácích a kutnohorských celků.
Jindřichohradecko – Fotbalový okresní přebor mužů nabídl dramatickou zápletku až do závěrečného kola. Jeho vítězem se nakonec stali hráči Českých Velenic, kteří v přímém souboji porazili Studenou v jejím kunžackém azylu a v příští sezoně si zahrají krajskou I. B třídu. Do okresní soutěže sestupuje pouze Chlum, který v OP nahradí Plavsko a Jarošov.
Pardubicko – Medailová éra pokračuje. V součtu dospělé a mládežnických kategoriích je absolutní jedničkou v České republice pardubická hokejbalová škola. Starší dorostenci si připsali další mistrovský titul, když v souboji o zlato přetlačili velmi silnou Plzeň. Mladší dorostenci brali na finálovém turnaje ve Světlé nad Sázavou bronz.
Světlá nad Sázavou - Mladší dorost SK Suchdol nad Lužnicí absolvoval ve Světlé nad Sázavou finálový turnaj mistrovství České republiky. Obsadil v něm páté místo.
Kutnohorsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Kutnohorský týden. Každé úterý je součástí Kutnohorského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.
Suchdol nad Lužnicí - V závěrečném kole extraligové skupiny B se v Suchdolu odehrálo okresní derby, v němž domácí mladší dorostenci porazili jindřichohradecký Olymp 8:3 a zpečetili tak svůj přímý postup do finále mistrovství republiky.
Znojmo – Vede skautské centrum Stará vodárna, půjčovnu lodí a mladší oddíl vodních skautů. Vodácký koníček se Davidu Grosovi stal během let náplní velké části života. „Přináší mi velké uspokojení, když vidím, jakých pokroků děti ve vodáckém oddílu během pár let dosahují a jak bývají ve svých třinácti nebo patnácti letech i lidsky dozrálejší díky tomu, co je vodácký životní styl naučil. Přijímat výzvy, dokázat se postarat sám o sebe a podobně,“ říká Gros.