Nástup jara: Fronty u zmrzliny a relax, o víkendu se ale ochladí
Sokolovsko – Lidé na Sokolovsku si od začátku týdne užívají typického jarního počasí. Odpolední teploty se šplhají přes dvacet stupňů, což láká na brusle, zahrady nebo do přírody.
Sokolovsko – Lidé na Sokolovsku si od začátku týdne užívají typického jarního počasí. Odpolední teploty se šplhají přes dvacet stupňů, což láká na brusle, zahrady nebo do přírody.
Pelhřimov - S jarním počasím a stoupajícími teplotami začíná zmrzlinová sezona.
Žďár nad Sázavou - Trochu jinou hodinu chemie zažili studenti Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Žďár nad Sázavou. Budoucí chemičky z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (VŠCHT) tam Hodinu moderní chemie odučily hned několikrát.
Plzeň - Teploty dosahující až 21 stupňů vytáhly Plzeňany ven dobít energii po nekonečné zimě. Lidi lákalo hlavně posezení a lenošení na trávě v sadovém okruhu.
Praha - První jarní neděle bude v pražské zoo patřit zábavě. Vybraným druhům zoo připraví do výběhů hračky, které jim pomohou probudit se po dlouhé zimě.
Brno – Jak vypadá pečivo vyrobené z modré pšenice? Jak vyrobit z jogurtu a zkapalněného dusíku zmrzlinu? Na tyto otázky odpoví návštěvníkům brněnského nákupního centra Olympia výstava pojmenovaná Zábavná věda. Od pátku až do neděle 21. dubna jim studenti i profesoři z brněnské Mendelovy univerzity chtějí představit vědu jako zábavný obor.
Brno /TIP NA VÍKEND/ – Zmrzlina vyrobená z kapalného dusíku, první letošní plavba po přehradě nebo slavnostní zahájení turistické sezóny. To vše si mohou užít lidé z Brna a okolí.
Domažlice - Vloupání a krádež v domažlickém gymnáziu, vykradení trafiky u kavárny Enzo, vyloupení obchodu na domažlickém náměstí a krádež v obchodním domě má na svědomí jeden pachatel, třicetiletý muž.
Domažlice – Vloupání a krádež v domažlickém gymnáziu, vykradení trafiky u kavárny Enzo, vyloupení obchodu na domažlickém náměstí a krádež v obchodním domě má na svědomí jeden pachatel, třicetiletý muž.
Hradec Králové - Sto padesát čtyři soutěžících, dvě stě čtyřicet osm stolů, dvanáct různých svíčkových omáček, čtrnáct vyřezávaných melounů a pět bojovníků v kategorii Sushi. To vše nabídne další ročník Gastro Hradec Vitana Cup 2013 již ve čtvrtek 18. dubna v královéhradeckém kongresovém centru Aldis. Při soutěži se zde představí například školy z Pouchova, Hronova, Pardubic či Chrudimi.
Hradec Králové – Sto padesát čtyři soutěžících, dvě stě čtyřicet osm stolů, dvanáct různých svíčkových omáček, čtrnáct vyřezávaných melounů a pět bojovníků v kategorii Sushi. To vše nabídne další ročník Gastro Hradec Vitana Cup 2013 již ve čtvrtek 18. dubna v královéhradeckém kongresovém centru Aldis.
Hradec Králové – Sto padesát čtyři soutěžících, dvě stě čtyřicet osm stolů, dvanáct různých svíčkových omáček, čtrnáct vyřezávaných melounů a pět bojovníků v kategorii Sushi. To vše nabídne další ročník Gastro Hradec Vitana Cup 2013 již ve čtvrtek 18. dubna v královéhradeckém kongresovém centru Aldis.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Srbeč – Možná vstoupíte do trochu jiného světa. Stačí jen vzít za kliku dveří v přízemí srbečského statku a ocitnete se v nové, příjemné a prostorné kavárně. Přesto na vás dýchne něco z historie budovy.
Valašské Klobouky – Zmrzlina vyrobená za pomoci tekutého dusíku, zkouška alkoholu na přítomnost jedovatého metylalkoholu nebo chemický semafor.
Valašské Klobouky – Zmrzlina vyrobená za pomoci tekutého dusíku, zkouška alkoholu na přítomnost jedovatého metylalkoholu nebo chemický semafor.
Boskovice – Základní složení a senzorické vlastnosti různých druhů mlék. Ekonomické zhodnocení výroby a nákladů na produkci litru kravského mléka. Ale také výroba másla, zmrzliny, koktejlů či vaření voňavé kulajdy nebo zelňačky.
Praha – Svátky jara Velikonoce jsou spojeny s řadou gastronomických specialit. V lidové tradici však šlo vždy o pokrmy skromné, neboť v době po masopustu se čekalo na novou úrodu.
Osvětimany – Chemie, to nemusí být jen otrocké memorování vzorečků a řešení rovnic reakcí, ale i pořádná kupa legrace. Třetím rokem se o tom snaží děti a mládež přesvědčit absolventky pražské Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT), Eva Kubíčková a Jarmila Kuličková.
Prostějov – Soutěžní přehlídku dětských folklorních souborů střední Moravy - Roztančená scéna - nabídlo v sobotu jeviště Městského divadla v Prostějově.
Havířov - O tom, že chemie není jen nudný obor, se přesvědčili studenti Střední průmyslové školy elektrotechnické. Ve čtvrtek k nim na návštěvu se svým programem "Hodina moderní chemie" zavítali doktorandi z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.
Táborsko - Zatímco loni touto dobou jsme se vystavovali jarnímu sluníčku, v úterý jsme odhrnovali nový sníh. Zmrzlina šla na dračku, rozkvetlá louka bledulí, denní teploty kolem 17 stupňů. Těmito slovy jsme přesně před rokem popisovali aktuální počasí na jihu Čech. A letos? Titulek z pondělního vydání Deníku to vystihuje přesně: Zima se stále drží zuby nehty. Pravda se ukázala hned večer, kdy opět začalo sněžit.
Táborsko - Zatímco loni touto dobou jsme se vystavovali jarnímu sluníčku, včera jsme odhrnovali nový sníh
Trhové Sviny - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Na Českobudějovicku se před více než třiceti lety natáčel dětský snímek Neříkej mi majore! Na plátně se objevilo i koupaliště v Horní Stropnici a ulice krajského města
Karlovarský kraj - Prodej zmrzliny, půjčování loděk nebo mytí oken aut na čerpacích stanicích to bývaly svého času vysněné letní brigády. Studenti ale v posledních letech naříkají, že je stále obtížnější sehnat v Karlovarském kraji na prázdniny práci. Starat se tak musí už nyní.
Karlovarský kraj - Bez známých to nejde, shodují se studenti.
Příbram /REPORTÁŽ/ – Říká se, že přívaly sněhu, jako byly o víkendu, jsou posledním výkřikem zimy. Snad proto nebyla jediná běžkařská dráha prázdná a na svahu příbramské sjezdovky to vypadalo jako na mraveništi. Udržovaného sněhu je na svahu dostatek a i přes oblevu se tu bude pravděpodobně lyžovat i o nadcházejícím víkendu.
Varšava - Polský výrobce zmrzlin Grycan se na jaře chystá rozšířit své podnikání do České republiky. Na konci března by měla firma svou první prodejnu otevřít v pražském Centru Černý Most. Informoval o tom finanční informační server Puls Biznesu.
Resort Svatá Kateřina – Přibližně za měsíc shodila Michaela Kučerová z Jindřichova Hradce osm kilogramů. Jedna ze 14 finalistek Fithall reality show udělala velký krok za svým cílem – shodit 20 kilogramů.
Zlín - Řada cukráren po celé České republice chystá pro dnešek speciální Valentýnské laskominy pro zaláskované.
Oblíbený hotel
Prasklá pneumatika aneb Prodražená zmrzlina u Nového Jičína
Kroměříž - Doktorandky pražské Vysoké školy chemicko-technické předvedly včera studentům kroměřížského gymnázia zajímavé pokusy z oblasti chemie. Během vyučovací hodiny tak studentům předaly řadu zajímavých informací a předvedly jim, jaké netradiční pokusy lze právě v chemii provádět.
Zavařeniny nemusíme jíst jen namazané na chleba nebo jako doplněk k nedělnímu obědu. V dalším díle naší Školy vaření vám přinášíme pár tipů i receptů, jak se konzervované ovoce dá využít.
Radim/ Plaňany - Jak vypadalo rozdávání vysvědčení na Základních školách v Radimi a v Plaňanech?
KOMERČNÍ PREZENTACE-Kávovary, zmrzlinové stroje, ale i mrazící a chladící technika špičkové kvality! Firma Alfatech umí komplexně vybavit gastronomické provozy top hotelů, čerpacích stanic či prodejen rychlého občerstvení. Poskytujeme vysoce profesionální servis na veškeré gastro vybavení.
Kdyně – Sto dvacet panenek Barbie světoznámých značek oblečených do kostýmů madam de Pompadoure, báječné Angeliky, ledové královny, historické cikánky, indiánky, ale i třeba Elvise Presleyho nebo Rumburaka je od soboty k vidění v Muzeu příhraničí ve Kdyni.
Zlín - Otevření nového hudebního The Best clubu v Kvítkové ulici ve Zlíně vyvolalo obrovský zájem mladé generace. Do zrekonstruovaných prostor budovy hotelu Ondráš se na první akci v sobotu nahrnuly stovky lidí.
Břeclav – Jen málokdo ví, že autorka oblíbené makové panenky a motýla Emanuela pochází z Břeclavi. Přestože kreslířka a ilustrátorka Gabriela Dubská své rodné město v mládí opustila, často se do něj vracela. Zamilovala si totiž rodinné návštěvy u Petra a Blaženy Novotných.
Domažlice – Lodičky k pronajmutí se ani letos v létě nepodaří vrátit na hladinu babylonského rybníka. Brání tomu ustanovení ve smlouvě o poskytnuté dotaci na předloňské odbahnění. To stanovuje, že se na tomto místě nesmí provádět žádná výdělečná činnost včetně pronajímání loděk a vybírání vstupného.
Břeclav – Jen málokdo ví, že autorka oblíbené makové panenky a motýla Emanuela pochází z Břeclavi. Přestože kreslířka a ilustrátorka Gabriela Dubská své rodné město v mládí opustila, často se do něj vracela. Zamilovala si totiž rodinné návštěvy u Petra a Blaženy Novotných.
Zlín - „To víte, že jsem s tím chtěl hodněkrát seknout, ale vytrval jsem, protože mě to baví," říká pro Deník čtyřiačtyřicetiletý spolumajitel vyhlášené zlínské cukrárny Dino Petr Buček.
Písek - Prodej ryb vrcholí.
Rychnov nad Kn. – Profesionální cukrářka Kateřina Skokanová se zúčastnila soutěže Dobroty paní Dobromily už po druhé. A v obou případech ve své kategorii zvítězila.
Zlín - „To víte, že jsem s tím chtěl hodněkrát seknout, ale vytrval jsem, protože mě to baví," říká pro Deník čtyřiačtyřicetiletý spolumajitel vyhlášené zlínské cukrárny Dino Petr Buček.
Ústí nad Labem - Carpaccio ze srnčího hřbetu s hříbkovou zmrzlinou, nebo ravioly s humrovou omáčkou a langustýnkou. Přesně tato jídla vařili kuchaři z Asociace kuchařů a cukrářů (AKC) ve velkém sále hotelu Větruše v rámci semináře.
Valašské Meziříčí – Marta Mrlinová ze Vsetína by si už řadu let mohla užívat zaslouženého odpočinku. Je totiž v důchodu. Ona se ale nerada nudí. A taky je ráda mezi lidmi. Proto v létě prodává v Bystřičce zmrzlinu a v zimě ve Valašském Meziříčí vánoční stromky.
Ostrava /SERIÁL DENÍKU/ - Kavárna Sedmé nebe v Chelčického ulici v centru města není z těch, které vznikly v posledních měsících, ale posezení je tam stále stejně příjemné. Například mě „utáhli" na úžasný čokoládový moučník brownies , jeden z těch, které zde sami pečou.
Praha – Lední medvědi v Zoo Praha v sobotu oslavili narozeniny. Chovatelé pro ně připravili speciální ledovou zmrzlinu s ovocem a kusy lososů, které zoo věnovala Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.
Praha - „Holky, nechcete jít k nám studovat?" zeptal se vysoký černovlasý kluk dvou dívek, které připravovaly chlebíčky. Jeho uhrančivé oči by je jistě zlákaly. Kdyby… „Vždyť vidíš, my jsme z potravinářské školy! My už na střední jsme." Mladík se ale nevzdáva:. „U nás na elektru by se vám ale líbilo více."