Kroměřížsko – Dát si v rychlém občerstvení v létě párek v rohlíku nebo zmrzlinu nemusí vždy skončit dobře. V horkých dnech je totiž víc než kdy jindy důležité dbát na řádné skladování a čerstvost. I na Kroměřížsku na to dohlíží pracovníci Hygienické stanice, letos ale zatím žádnou provozovnu zavřít nemuseli.
Svijanský Újezd - Čtyřiadvacátý ročník pivního svátku Svijanské slavnosti nabídnou sedmnáct koncertů na dvou hudebních stagích, osvěžení pivní zmrzlinou, která obsahuje 75 % piva, deset druhů piv za jednotnou cenu 20 Kč, ohňostroj, kulinářské lahůdky, kolotoče a stánky. Akce vypukne dnes ve 13 hodin ve Svijanském Újezdu v areálu koupaliště.
Svijanský Újezd - Čtyřiadvacátý ročník pivního svátku Svijanské slavnosti nabídnou sedmnáct koncertů na dvou hudebních stagích, osvěžení pivní zmrzlinou, která obsahuje 75 % piva, deset druhů piv za jednotnou cenu 20 Kč, ohňostroj, kulinářské lahůdky, kolotoče a stánky. Akce vypukne dnes ve 13 hodin ve Svijanském Újezdu v areálu koupaliště.
Rokycany - Léto je časem nejrůznějších táborů. Mezi ně v Rokycanech patří i jeden příměstský s výukou angličtiny. Je to vlastně zábavně vedený výukový kurz.
Rozsochatec – Na neděli 30. června 2013 připravily v Rozsochatci členky ZO ČSŽ ve spolupráci s TJ SOKOL, SDH a za pomoci sponzorského daru tradiční sportovní odpoledne pro děti.
Brno - Jízda loukou k rybníku, tam opalování, zmrzlina u stánku a večer posezení u grilu. Pro mnohé letní idyla, podle odborníků hned několik letních rizik naráz. Brněnský deník Rovnost přináší přehled toho, na co si dát v létě pozor ve městě i u vody.
Pelhřimovsko – Pracovat v horkých dnech nemusí být vůbec příjemné. Podle vládního nařízení, které řeší ochranu zdraví zaměstnanců, je povinností zaměstnavatele zajistit zaměstnancům dostatečný pitný režim.
Liberec - Letní počasí vybízí k vodě. Kdo má čas a chuť má na Liberecku hned několik možností, kde se zchladit. V nabídce jsou koupaliště i přírodní plochy, o čemž jsme vás už informovali. Tentokrát se Deník rozhodl spočítat, na kolik vyjde den na koupališti rodinu se dvěma dětmi.
Tachovsko - Již druhý týden se červenec chová jako opravdové léto a počasí nám přeje. Přímo láká lidi k vodě či ochlazení se v potoce. Rok co rok nám záchranáři radí, jak se správně osvěžit a ochladit. Upozorňují také na stejné hrozby, jako je nebezpečné koupání nebo popíjení na sluníčku.
Smržice – Dršťkovou polévku a gulášek z divočáka nabídla svým hostům hospoda v centru Smržic. Hned naproti točili ve stánku zmrzlinu. O kousek dál na hřišti nabídli střelnici, kolotoče a aquazorbink.
Rychnovsko – O tom, že doba se mění, asi není třeba příliš spekulovat. Překotný vývoj a změny se přirozeně nevyhýbají ani oblasti vzdělávání. Nemění se ale jenom tabule, učebnice a další pomůcky.
Stříbro - Stříbrské náměstí bylo v pátek dopoledne plné dětí. Konala se zde totiž akce Hurá, prázdniny. Každý žák, který přinesl ukázat vysvědčení plné jedniček dostal odměnu v podobě zmrzliny.
Ústí nad Labem – Až dostanou děti z Ústí vysvědčení, kroky mnoha z nich jistě zamíří do cukrárny. Připravené jsou i další akce, které na děti čekají na začátku i během prázdnin.
Schwandorf - „VÍTEJTE, ODER AUF DEUTSCH WILLKOMMEN," si mohlo přečíst na německém plakátě 82 mladých hudebníků Základní umělecké školy Jindřicha Jindřicha Domažlice, kteří 15. června přijeli do německého Schwandorfu.
Dobřany – Křešice na Litoměřicku, které po nedávné povodni patřily k nejzničenějším místům, se mohou na Plzeňsku opřít o pomoc Dobřan. Zdejší radní totiž zaplavené obci poslali 20 tisíc korun na likvidaci škod. Zítra budou zastupitelé hlasovat o další finanční injekci. Do Křešic by mělo putovat dalších 80 tisíc korun. A nezahálejí ani obyvatelé Dobřan, kteří se ke sbírce připojili.
Osek – V areálu místní myslivecké klubovny se v sobotu 15. června uskutečnil dětský den. Pořádalo ho Myslivecké sdružení Sobotka za vydatné pomoci obecního úřadu v Oseku.
Mám prima vnuky. Jsou tři a mají rádi zmrzlinu. Já samozřejmě taky, tak proč si ji nedopřát, když je chuť. Z jistých organizačních důvodů jsme se ocitli na Václaváku. Parno ještě nedosahovalo saharských hodnot, chuť na zmrzku u mých vnuků ale převyšovala nejvyšší horu světa.
Rakovnicko - Rekordní teploty nad třicet stupňů ztěžují život nám všem už několik dní. Vedro je i v místnostech. Nejhůře na tom jsou ale ti, kteří musí pracovat venku.
Rakovnicko – Rekordní teploty nad třicet stupňů ztěžují život nám všem už několik dní. Vedro je i v místnostech. Nejhůře na tom jsou ale ti, kteří musí pracovat venku.
Zlínsko - /ANKETA/ Není to ani týden, kdy internet zaplavily zaručené zprávy o absenci letošního léta, a kurz se mezitím zcela obrátil. Téma dne zní: Jak přežít vedra.
Vyškovsko - Zhruba do konce června můžou ještě lidé z Vyškovska vyrážet trhat jahody formou samosběru. Tuto možnost využívá mnoho z nich, i když třeba mají své zahrádky.
Rychnovsko – Venku se teploty šplhají k bezmála čtyřiceti stupňům na slunci a lámou tak všechny rekordy. Vedro ve dvojím „provedení" však zažívají pekaři či cukráři. Navíc zvládnout v těchto stupních nazdobit patrový dort, se rovná zázraku.
Svitavy – Podle městské meteostanice se rtuť teploměru ve čtvrtek vyšplhala na 31,8 stupňů Celsia. Lidé, pokud nemuseli, ani do takového vedra nevycházeli.
Ostrava - Žhavých třicítek se už Ostravané bát nemusí. Na rozdíl od včerejšího parného dne totiž meteorologové na dnešek i nadcházející víkend hlásí postupné ochlazování.
Sokolovsko - Tropická vedra na Sokolovsku lámou rekordy. Podle meteorologa Rudolfa Kovaříka z klimatologické stanice v Šindelové padlo patnáctileté maximum 34 stupňů.
Sokolovsko – Tropická vedra na Sokolovsku lámou rekordy. Podle meteorologa Rudolfa Kovaříka z klimatologické stanice v Šindelové padlo patnáctileté maximum 34 stupňů.
Svitavy - Konečně jsme se dočkali léta. Tropická vedra lákají k vodě, zaplňují koupaliště. Zatímco správci plováren nebo prodejci zmrzliny se radují, některým horka způsobují problémy.
České Budějovice - Most přes Mlýnskou stoku v Kněžské ulici v Českých Budějovicích se otevře na konci června. Na konec oprav netrpělivě čekají především místní obchodníci
Vyškov - Vzduch se třese horkem, pot teče proudem, parno ubíjí zemdlené chodce na ulicích. Teploty se v posledních dnech pohybují nad třiceti stupni Celsia, v maximálních případech dosahují i pětatřiceti stupňů. Vyškovský zoopark už tak například zvažuje, že zvířata začne sprchovat studenou vodou.
Vyškov - Vzduch se třese horkem, pot teče proudem, parno ubíjí zemdlené chodce na ulicích. Teploty se v posledních dnech pohybují nad třiceti stupni Celsia, v maximálních případech dosahují i pětatřiceti stupňů. Vyškovský zoopark už tak například zvažuje, že zvířata začne sprchovat studenou vodou.
Praha – Poptávka po balené zmrzlině v Česku v uplynulých měsících mírně klesla. Důvodem je její zdražení i letošní studené jaro, vyplývá z údajů, které ČTK poskytla společnost Nielsen. Přes pokles prodaného množství zmrzliny utržily obchodníci z jejího prodeje kvůli zdražení více. Současné horké dny zájem lidí o zmrzlinu výrazně zvyšují.