Jet s dětmi do zoo? Nic levného
Troja - Pokud chcete ušetřit, využijte akce se zvýhodněným vstupným, které zahrada nabízí.
Troja - Pokud chcete ušetřit, využijte akce se zvýhodněným vstupným, které zahrada nabízí.
Pokud chcete ušetřit, využijte akce se zvýhodněným vstupným, které pražská zoologická zahrada nabízí.
Praha - Výlet do pražské zoologické zahrady je většinou krásným zážitkem. Pokud zrovna neprší, nechumelí nebo váš doprovod nesežere někdo z jejich obyvatelů. Ale i těmto zážitkům se dá předejít.
Troja - Pokud chcete ušetřit, využijte akce se zvýhodněným vstupným, které zahrada nabízí.
Kutnohorsko - Uplynulý rekordně teplý víkend překvapil jistě mnohé. Ne však prodejce zmrzlin. Díky jejich pohotovosti bylo v ulicích vidět mnoho lidí, které zářící slunce přemluvilo ke koupi jednoho či dvou kopečků zmrzliny.
Kutnohorsko - Uplynulý rekordně teplý víkend překvapil jistě mnohé. Ne však prodejce zmrzlin. Díky jejich pohotovosti bylo v ulicích vidět mnoho lidí, které zářící slunce přemluvilo ke koupi jednoho či dvou kopečků zmrzliny.
Plzeň – Trička s krátkým rukávem, sluneční brýle, kraťasy. Posezení na předzahrádkách, ochutnávání první letošní zmrzliny. Cyklostezky zaplněné cyklisty a parky plné dovádějících dětí či první práce na zahrádce.
Jižní Morava - I na jihu Moravy v pátek padaly teplotní rekordy. Nejtepleji bylo v Brodu nad Dyjí na Břeclavsku, kde meteorologové naměřili 19,2 stupně Celsia. Byl tak pokořen rekord z roku 2004. Potvrdil to Petr Münster z brněnského Českého hydrometeorologického ústavu. Příznivý bude i nadcházející víkend.
Londýn - Britům hrozí, že jejich tradiční sendviče budou brzy bez vajec. Těch je nedostatek kvůli nové unijní normě na ochranu zvířat, což ceny vajíček výrazně zvedlo.
recept zaslala Žaneta Bubnová, Kostelec nad Orlicí
Kladno /FOTOGALERIE/ - Temnou kladenskou ulicí se prochází chlapec a dívka. Drží se za ruce, dávají si polibky. Poslední obejmutí. Dívka vejde do vchodu, zavře za sebou prosklené dveře. Najedou na ni skočí cukrář a svou speciálně upravenou rukavicí s břitvou jí podřízne hrdlo.
Kladno - První amatérský horor natočili kladenští nadšenci už v roce 1968. Jejich dílo s názvem Cukrář bude po dvaačtyřiceti letech promítáno v sobotu na festivalu Klapka 2012 po vyhlášení výsledků, okolo 20. hodiny.
Kladno /FOTOGALERIE/ - Temnou kladenskou ulicí se prochází chlapec a dívka. Drží se za ruce, dávají si polibky. Poslední obejmutí. Dívka vejde do vchodu, zavře za sebou prosklené dveře. Najedou na ni skočí cukrář a svou speciálně upravenou rukavicí s břitvou jí podřízne hrdlo.
Liberec – Drahé nájmy ve středu města mají další oběť. Po více než dvaceti letech skončila cukrárna na ulici 5. května, která sídlila v samém srdci města, kousek od historické budovy liberecké radnice. Podle majitelů ostatních krámků v okolí provozovatelé už nebyli schopni utáhnout vyšší nájemné.
Havlíčkův Brod – Dotýkat se exponátů je přikázáno! To je motto nové výstavy s názvem Hry a klamy, která byla ve čtvrtek otevřena v Muzeu Vysočiny v domě Karla Havlíčka Borovského.
Sokolov -K zakousnutí zde nabízejí zákusky, chlebíčky či bagety
Jičín – Na dnešní valentýnskou večeři můžete vybrat z nabídky restaurace U Dělové koule.
Kolín /FOTOGALERIE/ - Deset let po svém maturitním plese se rozhodli uspořádat studenti tehdejší 4.A kolínského gymnázia v sobotu v kolínském Městském společenském domě absolventský ples a pojmout jej hodně netradičně.
Choceň – Zhruba 35 tisíc korun činí výtěžek desátého Modrého bálu, který pořádala mládež z choceňské farnosti. Benefiční ples se opět povedl, ohlasy účastníků byly velmi kladné.
Olomouc – Jak školáky odměnit za jejich půlroční práci? S atraktivní nabídkou například přichází olomoucká zoo i aquapark.
Choceň – V Panském domě se v sobotu uskuteční desátý ročník Modrého bálu. Na benefičním plese, který pořádá mládež z choceňské farnosti, bude hrát skupina The Five Band.
Fulnek /SOUTĚŽ/ - Pohádková postava Terezky, princezny z Fulneku, se začíná zabydlovat také na pohlednicích či na jídelních lístcích místní restaurace a kavárny.
Itálie - Obyvatelé Itálie jsou v rámci úsporných opatření kvůli hospodářské krizi ochotní vzdát se dlouhých dovolených nebo typických pohodových obědů, jen málo jich je ale připraveno odpustit si zmrzlinu, ukazují čísla za minulý rok.
Boršice /FOTOGALERIE/ – Zelenou měly v sobotu 14. ledna v boršické Kaplance nejrůznější karnevalové masky. Uskutečnil se v ní šestý ročník dětského karnevalu, jehož pořadatelem byla tamní farnost.
Svitavy – Slavia. V posledních letech ve Svitavách tolik omílané téma. Z podloubí lidé možná ani nevnímají, co se za zabedněnými dveřmi a výlohami ukrývá. My jsme měli tu šanci se tam podívat.
Plzeň – Podobně jako jezdily dříve v ulicích celé republiky auta se zmrzlinou, můžete nyní v Plzni a okolí přímo z vozu koupit mléko. Líňská farma Milknatur nyní kromě prodeje z mlékomatů zavádí i rozvoz baleného mléka na plzeňská sídliště i do okolních obcí.
Jičínsko - Poslední den roku se nezadržitelně blíží. Někteří z nás už chystají zásoby alkoholu a jídla, aby se patřičně rozžehnali se starým rokem a přivítali rok 2012.
Holýšov –Starosta Holýšova Antonín Pazour má nejraději linecké cukroví a dárky kupuje na poslední chvíli
Jihlava -Žáci pátých a devátých tříd na ZŠ Demlova včera psali srovnávací testy – nanečisto.
Nymburk -Na nymburském Tyršáku by mělo vzniknout Národní olympijské centrum, kde by se scházeli všichni olympionici.
Kanada, Hradec Králové - Český chlapecký sbor z Hradce Králové se opět ozval z Kanady.
Brno /TEST RESTAURACÍ/ - Restaurace Secese sídlí v budově hlavního brněnského vlakového nádraží. Vysoký strop, velká okna, honosné lustry i červený koberec připomínají začátek minulého století, kdy restaurace prožívala své nejlepší období.
Jičín - Ještě jednou bychom se v Deníku rádi vrátili k dědu Mrázovi, kterému byla v Porotním sále jičínského zámku věnována přednáška manželů Kourových.
Havlíčkův Brod – Vyšetřování případu dalšího obtěžování nezletilé dívky ze začátku letošního září, ke kterému došlo v havlíčkobrodské Pražské ulici, stále nekončí.
Klatovy - Již osm týdnů mají za sebou soutěžící z naší akce Hubneme s Deníkem Daniela Loudová, Sabina Sádlíková, Jan Jirák a Ludvík Pouza, kteří se utkali před zraky čtenářů Deníku v hubnutí.
Děčín/ Boletice – Na okraji Děčína v Boleticích byla nedávno otevřená zbrusu nová cukrárna. V okolí je v současné době jediná.
Žatec /FOTO/ - Mladí lidé si tak budou moci snáze vybrat, kam dál vydat.
Blansko /TRADIČNÍ PODNIKY BLANENSKA/ – Větrníky, štafetky, dortíky, špičky a další dobroty, až oči přecházejí. Zákusky z cukrárny Severka jsou vyhlášené po celém Blansku i širokém okolí. Lidé si na nich chodívali pochutnat už na začátku osmdesátých let. A oblíbený je podnik pořád. Pečou v něm totiž poctivé zákusky.
Pelhřimov - Sůl nad zlato, říká se. Všeho ale moc škodí, a v takzvaném rychlém občerstvení je jí více než dost, zdůrazňuje v rozhovoru koordinátorka podpory zdraví při pelhřimovské nemocnici Pavlína Fridrichovská.
Praha - Podzim může vonět každému jinak. A stejně tak i chutnat. Třeba jako Brasato z kančího maso. Nebo jako jelení hřbet s kaštanovým pyré. Anebo jako srnčí medailonky na rozmarýnu. Možní i jako medailonky z vepřové panenky. Nebo jako pomalu dušený dančí krk.
Praha - Kromě řetězce Dairy Queen uvažuje o příchodu do Česka, je řetězec Texas Chicken, který nabízí kuřecí produkty a je druhý největší na americkém trhu. O vstupu do Evropy také uvažuje zmrzlinová franšíza Marble Slab Creamery, kterou vlastní skupina Global Franchise Group.
Nechanice - Nechanický dětský domov se nyní stará o třiačtyřicet dětí v šesti rodinných skupinách. Starší pečují o mladší, všichni si pomáhají.
Louny - V pátek za nimi do Loun přijeli vyskoškoláci z VŠCHT a uspořádali zábavnou výuk.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ – Království plné knížek z tajůplné a dobrodružné knihovny třiapadesátiletého herce a mima Michala Nesvadby, přineslo v pátečním podvečeru do dětmi a dospělými zaplněného hlediště kina Hvězda v Uherském Hradišti pořádnou porci legrace a zábavy.
Ústí nad Labem /AKTUALIZOVÁNO/ - Ústečtí restauratéři se připravovali na Klause měsíce. Ubytování v Clarionu je ovšem pod rouškou tajemství.
Meziboří, Praha – Myslíte si, že není možné rozbít karafiát, nebo za pár sekund vyrobit kopečkovou zmrzlinu? Studenti střední školy Educhem z Meziboří to zhlédli na vlastní oči.
Alenina Lhota -Golfová klubovna Čertovo břemeno v Alenině Lhotě je prvním objektem na Táborsku, který se může pyšnit titulem Stavba roku.
Hranice – Oprava Třídy 1. máje v Hranicích má negativní dopad na obchody a restaurace v jejím nejbližším okolí. Kvůli rekonstrukci silnice totiž podniky přicházejí o obvyklé tržby. Padesátiprocentní i vyšší ztráty oproti normálu jsou v těchto dnech zcela běžné.
Jindřichův Hradec - Studenti ubytovaní v Jindřichově Hradci shánějí bezlepkové potraviny obtížně
Olomouc – Tolik zmrzliny, kolik vytočil do kornoutu uplynulé volné dny, neprodal zmrzlinář František Čouka ze Štarnova ani některé prázdninové víkendy. Stejně jako jiní prodejci chladivé pochoutky si letošní babí léto nemůže vynachválit. Podle meteorologů už dlouho nepotrvá, už v pátek dá o sobě důrazně vědět studený podzim.