/ROZHOVOR/ Již téměř čtvrt století vede jedno z nejprestižnějších těles české hudební scény. Slovenský šéfdirigent Vladimír Valovič představí Rozhlasový Big Band Gustava Broma v březnu 2019 i v Olomouci.
Slavkov u Brna – Vstupenky na Stinga došly. To vzkazují pracovníci informačního centra ve Slavkově u Brna. Koncert anglického hudebníka, který se uskuteční 12. července v zámecké zahradě, je nicméně téměř vyprodaný i v ostatních distribučních místech.
/ROZHOVOR/ Zažili raketový vzestup, jejich písničky pronikly do rádií a na koncertech je loni viděly desetitisíce lidí. Mirai Navrátil, frontman kapely Mirai, bude mít se svou skupinou napilno i v letošním roce.
Plzeň - V budově, v níž cembalistka světového významu Zuzana Růžičková zahájila svou dlouhou kariéru lemovanou mnoha úspěchy i důležitými hudebními počiny, byla v pondělí odhalena pamětní deska, která tuto plzeňskou rodačku připomíná. Právě v pondělí by se dožila 92 let. Zuzana Růžičková zemřela v září roku 2017.
Nápodoby legendárního festivalu z roku 1969 už tu byly mnohokrát. Ale tohle je trochu jiné: původní organizátor oznámil, že se akce po 50 letech uskuteční skoro na témže místě jako kdysi. Ve stejném termínu. A s mnoha hvězdami.
Havlíčkův Brod – První polovinu letošního roku zahájí v havlíčkobrodském kulturním domě Ostrov několika zajímavými koncerty. Nebudou ale chybět ani akce pro děti.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - První vzpomínkový večer na kapelníka Miroslava Jiřištu pořádá Spolek přátel Mirka Jiřišty. „Večer je organizován jako vzpomínka na zesnulého kutnohorského rodáka, kapelníka, muzikanta, nestora dobré české muziky na Kutnohorsku a okolí a výborného kamaráda a čestného občana Kutné Hory,“ řekl předseda spolku Antonín Novotný.
Znojmo /FOTO, VIDEO/ - Za okny je už tma, začíná hustě sněžit a foukat studený vítr. To ale lidem nevadí. V bistru Chez Martine je totiž dostatečně teplo a útulno. Prostor se pomalu začíná plnit. Na programu pátečního večera je koncert Znojmáka Vojty Kulicha a Dana Vertíga, originálního rock´n´roll-folkpunkového písničkáře z Brna, který brázdí kluby napříč Českou republikou a aktuálně připravuje své druhé album.
Chomutov - Když venku sněží a mrzne, proč se neschovat do útulného sklepení. O to víc, když tu zní dobrá hudba. V chomutovském Sklepení osudu se v sobotu večer konal koncert.
Klatovy – V divadle v Klatovech se ve čtvrtek konal koncert symfonického orchestru při ZUŠ Klatovy. Šlo o první koncert již neuvěřitelné 56. koncertní sezóny, kterou orchestr v divadle zahájil. Program byl sestavený z populárních melodií.
Kolín /FOTOGALERIE/ - Stále populárnější zpěvák, držitel několika prestižních hudebních ocenění, Thom Artway, se stal hlavním hostem maturitního plesu třídy 4.B 4 kolínského gymnázia, který se odehrál v kolínském Městském společenském domě druhý lednový pátek.
Zruč nad Sázavou - Zrcadlový sál zručského zámku hostil v pátek 11. ledna koncert souboru historických hudebních nástrojů Musica da Chiesa, v překladu církevní hudba. Diváci si mohli vychutnat hru na rozličné historické hudební nástroje, a to dechové, strunné i klávesové.
Na Mezinárodním hudebním festivalu (MHF) Leoše Janáčka se i letos představí světově proslulí umělci jako například pianista Sergei Babayan, houslisté Renaud Capuçon, Milan Paľa, Ivan Ženatý a houslistka Isabelle Faust.
Jičín - Ani nikdo z pamětníků přesně nevěděl, kolik tříkrálových koncertů se dosud konalo. Shodli jsme se, že v jičínském Porotním sále v neděli 6. ledna byl v pořadí šestý. Ale před tím hrálo a zpívalo se „U Husitů“. Nakonec není to důležité.
České velvyslanectví v Itálii je v kontaktu s vedením provincie Verona a snaží se zamezit zneužívání jména Jana Palacha v souvislosti s připravovaným koncertem kapel spojovaných s krajní pravicí. Na twitteru to dnes oznámilo ministerstvo zahraničí. Koncert by se měl konat 19. ledna pod záštitou provincie Verona.
/VIDEO/ Pět rádiových hitů, Platinové album, ocenění v anketách Český slavík a Anděl i raketový nárůst zájmu o jejich koncerty. To je vizitka skupiny Mirai s debutovým albem Konnichiwa z roku 2017. Na tento fenomenální úspěch se pokusí navázat s novou deskou, která vyjde na podzim. Ohlašuje ji singl ØTCHI. Kapela představí nové hity ve velkých sálech, vrcholem turné bude koncert v pražském Foru Karlín.
Jihlava - Své aktuální album v lednu přiveze do Jihlavy kapela Malina Brothers. V Divadle Na Kopečku bratři Malinové vystoupí v úterý 22. ledna. Koncert je součástí turné, které vyvrcholí v dubnu v brněnském Sono centru natáčením DVD, a to za účasti hvězdných hudebníků. Začátek je v 19 hodin. Vstupné vyjde na 250 korun.
Na Mezinárodním hudebním festivalu (MHF) Leoše Janáčka se i letos představí světově proslulí umělci jako například pianista Sergei Babayan, houslisté Renaud Capuçon, Milan Paľa, Ivan Ženatý a houslistka Isabelle Faust.
Benešov - Tříkrálový flétnový koncert Mateřského centra Hvězdička v Benešově se pod vedením lektorky Jany Šeborové konal v neděli 6. ledna 2019 odpoledne, a sice v sále tělocvičny. Koncertovalo 4. oddělení a flétnový soubor.
Hollywoodští skladatelé John Powell (Jak vycvičit draka, Solo: Star Wars Story) a Harry Gregson-Williams (Království nebeské, Marťan) budou hlavními hosty mezinárodního festivalu Film Music Prague. Jeho osmý ročník se uskuteční od 1. do 4. února a nabídne čtyři koncerty v různých koncertních sálech české metropole.
Jihlava - Hned dva koncerty si na leden připravila jihlavská Filharmonie G. Mahlera. První komorní koncert se uskuteční v neděli 13. ledna v Domě filharmonie. začátek je v 19 hodin. Představí se houslista Marián Hrdlička za klavírního doprovodu Libuše Pančochářové.
Hradec Králové - Na den přesně po roce se vrací do hradeckého Aldisu legendární Glenn Miller Orchestra se svým programem „Jukebox Saturday Night“, se kterým vyprodal české turné už loni.
Benešov - S pokračováním Tříkrálové sbírky byl spojen koncert v kostele sv. Anny v Benešově, který se uskutečnil 6. ledna od 15 hodin. Před plným kostelem zpíval Sukův komorní sbor z Benešova. V půlce koncertu předstoupili přizvaní hosté, hlavní představitelé charit a organizací, mezi které bude rozděleno 65 procent peněz z Tříkrálové sbírky.